Maj 09, 2024, 06:08:40 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.110 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3096894 puta)

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14010 poslato: Januar 28, 2024, 06:25:49 posle podne »
Ja sam samo rekao da je domaći bolji od kupovnog sranja. Ja prvi hleb ne pipam, ali ako neko baš baš baš baš hoće taj hleb, bolje je da ga sam napravi.

U svakom slučaju nisam rekao da se s njim može napraviti rezultati niti sam pričao o količinama, ako se meni obraćaš. Ako ne, izvinjavam se na greški.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14011 poslato: Januar 28, 2024, 06:29:35 posle podne »
ma jok bre, pricao sam generalno

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14012 poslato: Januar 28, 2024, 06:30:31 posle podne »
Ljudi lako brkaju teze, iz prostog razloga sto suva cinjenica nije ono sto se njima svidja... Ovde sam morao mnogo puta da navedem da su teme vezane za ishranu iskljucivo funkcionalne prirode. Znaci hrana s kojom mozemo postici razlicite ciljeve (da ne nabrajam). Hleb ne spada u to. Hleb, burek ili neko pecivo, sendvic DA, ti mozes pojesti da ne napravis neku stetu u izgledu i treningu, ALI: 9-12 % bf , 4-5 nedeljno treninga, makrosi pod konac itd, solidna misicna masa,dobar metabolizam, inslunska osetljivost povoljna itd... Interesantno je da su teme junka i refeeda itd, uglavnom tematika kojom se bave ljudi koji kampanjski, slabo, nikako ili po hobi potrebi pristupaju celoj prici... Dok neko tamo razmislja da li mu je ova ili ona tehnika pokreta bolja za hipertrofiju, koliko proteina , koji supsi itd nazalost neko ko ima rasturen dopamin vezan za unos hrane, naravno da jede, trenira i gladuje od jednog do drugog junk day-a... I to je ok, ali to tako nije izvodljivo na duze staze... Marketing sa druge strane je cudo, ti influenseri su ljudi na koliko insa, gh i cega vec dnevno i to ne uvek, nego kada se snimaju i kada im je sezona snimanja.. tako da to je razvijen biznis...




upravo tako!!
..samo bih dodao jos. Nije stvar u kriski hleba (kao sto sam rekao) vec je stvar u percepciji.
jebiga, stvarno nema smisla (ne na ovom forumu, a za dalje me zaista zabole patka) "propovedati" sttvari koje zaista nemaju smisla. Jos je fora u tome sto ljudi aposlutno NE ZELE da slusaju, vec iz nekog licnog animozieta prema nekome ili necemu, stvaraju sliku i percepciju totalno drugacije cak i od toga koliko je njihov mentalni sklop u kapacitetu ali jednostavno, neke stvari koje se desavaju teraju da se ne razmsilja racionalno, vec upravo i sto se kaze "uz kurac". Kao jucer. Ja gltuam knedle kada je Marko pricao o glutenu jer je ovaj forum "no gluten". Ne ljudino, vec ti nisi shvatio pod 1 sto je Marko govorio uopste, a pod 2 mene kao mene zabole qc i za gluten i sve gluposti vezane oko toga osim sto je jedno dokazano; taj covek da kaze da se pije urin, sutra bi 80% srbadije pilo urin.To je defitivno da covek ima neverovatnu moc - opravdano sa sportske strane, apsolutno, ali on je vrhunski sprotista na vrhunskom nivou i onda neka "baba od coveka" prica o glutenu i stetnosti ili dobrobiti istog, dok sa druge strane, glavna hrana je sveeee samo ne ono sto je ok, je bzbv.

U svakom slucaju. Stvar je vise nego jasna, a svako ko ima18+ radi sta hoce, i odgovra za svoje postupke.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14013 poslato: Januar 28, 2024, 06:31:32 posle podne »
Ja sam samo rekao da je domaći bolji od kupovnog sranja. Ja prvi hleb ne pipam, ali ako neko baš baš baš baš hoće taj hleb, bolje je da ga sam napravi.

U svakom slučaju nisam rekao da se s njim može napraviti rezultati niti sam pričao o količinama, ako se meni obraćaš. Ako ne, izvinjavam se na greški.

ovo je totalno drugacije od onoga kako je zvucalo i sta je napisano momcino....totalno drugacije.
Tvoj post je zvucao tipa: treba praviti domaci hleb, i njega konzumirati jer je kupovni smece - prica je u konetkstu sporta tj ovog sporta. Jbg

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14014 poslato: Januar 28, 2024, 06:42:06 posle podne »
ja hleb volim da opipam sa rafa, da vidim kako hrska, pre toga sam pisao, brisao pedu i zimi tresao sline... pa sad ako hocete da jedete ono belo sto se nakupi ispod kozice kada se ne pere penis,  braon iz guze ili zuto/zeleno iz nosa, navalite...

https://www.youtube.com/watch?v=7IhpW8PDUcs

btw ovaj post je u konstruktivno edukativne svrhe - odvikavanja od hleba, okretanje u pravcu pravih makrosa.

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14015 poslato: Februar 02, 2024, 02:54:24 posle podne »
Šta mislite o pečurkama i da li su ok za ubaciti recimo s pirinčem i piletinom u smislu makrosa, odnosno da li se to računa ili je tipa kao vlaknasto povrće? Ja koliko sam video bukvalno svaka pečurka skoro pa da "nema" ničeg - možda gram-dva UH i to je to. U ovom slučaju mislim na vrganj/lisičaru, pošto sam to nabrao s ocem  ;D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14016 poslato: Februar 02, 2024, 03:25:32 posle podne »
to je sve ok, one bi trebalo da imaju solidan ak. sastav... Samo ne bih isao daleko do te mere da racunam u makro unos proteina.

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14017 poslato: Februar 02, 2024, 03:29:43 posle podne »
Ma ja to ne bih ni računao bukvalno, kao salatu. Ali mi prijaju dosta i napune stomak fino, a nemaju nikakvu energetsku vrednost

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14018 poslato: Februar 02, 2024, 03:31:50 posle podne »
nema tu greske ...

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14019 poslato: Mart 04, 2024, 02:10:54 posle podne »
Našao sam u obližnjoj mesari domaću juneću džigericu, jedem je već par dana zaredom, jer vidim da je nemasna i ok izvor proteina. Nego me brine što sam čitao o intoksikaciji vitaminom A koja nije nimalo naivna. Jel ok jesti 150-200g dnevno ili da ipak smanjim na 2-3x nedeljno? Prilično jeftin izvor proteina - u Nišu 200 dinara kilo.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14020 poslato: Mart 04, 2024, 03:36:40 posle podne »
jedi je ki Liver King hahhaahhaha bez sale,  dziga se izbegava, ona je toksicna na mnogo nacina i ako ne daj boze ima nekih parazita oni ce se prvo nakupiti tu... ne moze se sve termicki obraditi... uostalom kontaminacija tim sranjima ide dok se priprema hrana itd itd..

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14021 poslato: Mart 04, 2024, 05:00:13 posle podne »
Hahah e jbg, ja već evo peti dan jedem 😂 sinoć otišao da pišam, ne znam dal tripujem, al kao da mi mokraća miriše na džigu jbm li ga. Ali s tim što si mi rekao, bataliću definitivno

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14022 poslato: Mart 04, 2024, 05:40:20 posle podne »
smrdi na toksine... jbg dziferica jeste ukusna al je smece. Nisu ni ti toksini toliko problem, to organizam moze da izmetabolise u nekim ogranicenim kolicinama, ali ako ti zapadne neka caura parazita, ciji celijski omotac jos prezivi termicku obradu, to je game over...

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14023 poslato: Mart 05, 2024, 12:10:28 pre podne »
Ima smisla, zato je i jeftinija od mesa. Mada iskreno nikad je nisam nešto često jeo, kad jedem gledam da uzmem od proverenih ljudi. Pileću prezirem, svinjska i juneća su mi ok.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #14024 poslato: Mart 05, 2024, 05:55:29 pre podne »
jedi je ki Liver King hahhaahhaha bez sale,  dziga se izbegava, ona je toksicna na mnogo nacina i ako ne daj boze ima nekih parazita oni ce se prvo nakupiti tu... ne moze se sve termicki obraditi... uostalom kontaminacija tim sranjima ide dok se priprema hrana itd itd..

bas smo pricali o tome mnogo puta
kao bogat izvo proteina, picke materine..a ono....

dzigera je filter sa SVE
od hrane vestacke koja se daje tim kokoskama, pa do muke sa filtracijom vakcina i hormona tj sa ko zna cime sve ne budze te kokose.

najgori oblik hrane koji se moze izabrati
bukvalno jedes smece koje je ta dzigera filtrirarla