Jun 17, 2024, 09:28:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd  (Pročitano 7128 puta)

Van mreže normal_boy

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« poslato: Mart 26, 2012, 12:17:28 pre podne »
Pozdrav svima. Unapred se izvinjavam ukoliko sam u pogresan deo foruma stavio temu ali deluje mi da ovde treba :). Naime radi se o sledecem. Pre tri godine sam drasticno smrsao nekih 50-ak kg za 54 dana drzeci un dijetu, kg se nisu ni dan danas vratili ali ja sam bio malo lenj malo imao neke druge obaveze da bih se posvetio vezbanju. Sad planiram i cvrsto sam resio da krenem u teretanu i da se zategen-pritegen-definisem xD pa listajuci naleteo sam na ovaj forum i dleuje mi zanimljivo i da na njemu ima strucnih ljudi koji ce mi dati prave savete jer citajuci svi imaju neko svoje misljenje i meni je vise zbrka u glavi i ne znam vise ni ono sto sam znao. Sto se tice ishrne tu mi nije nikakv problem da se prilagodim jer vec tri godine ne koristim suhmesnate prerdjevine i proizvode, ne pijem gazirano, secer ne koristim, so samo kad majka tako nekad nekad ugrabi da me iznervira i ubaci -.- hleb ne jedem sem kad majka zamesi nesh e onda uzmem ali jako retko... slabost su mi slatkisi i sladoled :( sto se tice izgleda mene u pojam ubi moj stomak pa i grudi, jer iskreno ja imam kompleks da se skinem i odem na bazen/jezero... iako sam smrsao i dalje imam kompleks... ja ne zelim da se bildujem vec samo da zategen stomak da bude koliko toliko ravan da izdevinisem ruke, ramena, grudi, noge, zadnjicu cisto eto da sve bude u normali i lepo na oko... visok sam 183, tezina varia od 66-70 trenutno je 68.6kg.  Dugo vec trazim teretanu gde da idem i iskreno ne mogu da se odlucim jer sam iz isukustva drugih primetio da i rade i drze teretane jako nestrucni ljudi koji imaju sablon open document/print i daju ti kao program koji radis a to je u sustini nista. Ja sam razmisljao da uzmem licnog trenera jer sam ja generalno nesposoban da sam vezbam ili bar ja to samo mislim i da se pozabavim lepo sa tim da bih imao rezultate jer niko ali niko ko zna nece da kaze sta treba da se radi koliko itd... zasto ne znam. Raspitivao sam se i nasao od 35 eura do 100 eura licnog trenera. Ovo od 35 eura mogu da priustim ali koliko ce ucinka biti...pitanj je. Pa eto ukoliko ima neko ko stvarno zeli da pomogne i da me posavetuje bio bih mu jako zahvalan. :)

Van mreže Labello

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2012, 09:56:44 pre podne »
prvo..
sto te sramota da se skines, jer ako na tu visinu imas toliko kilograma..pa ti si kao stalak za infuziju.. Svaka cast na onih skinutih 50kg..

drugo..
ne treba ti licni trener.. Dovoljno je malo samo da iscitas neke stvari, krenes sam i posle sve samo od sebe ide.. Imas dosta programa ovde na forumu..

koliko imas godina?

Van mreže normal_boy

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2012, 10:52:06 pre podne »
pa sramota me je eto jer imam komplekse i zato sto nemam telo onakvo kakvo ja zelim, ne zelim da niko gleda moj opusteni stomak jer ako je meni ruzan najverovatnije je i drugima...

ja sam osoba koja je disciplinovana i zao hocu da mi neko lepo napise detaljno sta i kako i da se lepo pridrzavam toga i da znam sta radim a ne ovako drndanje u prazno

jos malo pa 22 :)

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2012, 12:43:52 posle podne »
Poz,
visina, tezina, daj malo vise podataka, po mogucnosti stavi sliku.
Tesko da ce ti neko pisti sta da radis, sta da jedes itd.
Prelistaj forum, sastavi program treninga, sastavi jelovnik i postavi ovdje, a onda ti se moze pomoci i okorigovati.
Zatezanja stomaka, definisanja ruku, nabacivanja mase na grzdi itd ne postoji ili SKIDAS VISAK KILOGRAMA ILI DOBIJAS MASU.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže normal_boy

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #4 poslato: Mart 26, 2012, 07:09:10 posle podne »
bez ljutnje ali da znam sam sastaviti program vezbi i jelovnik da li bih pitao ovde?  ???
hvala u svakom slucaju snacicu se vec nekako ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #5 poslato: Mart 26, 2012, 07:23:04 posle podne »
bez ljutnje ali da znam sam sastaviti program vezbi i jelovnik da li bih pitao ovde?  ???
hvala u svakom slucaju snacicu se vec nekako ;)

cao
vidi
znas u cemu je problem
npr
evo ja sada da tebi napisem program za hranu treba da izgubim sigurno 30ak min itd itd a na osnovu NICEGA tj ni jednog jedino paramtera
i onda npr ti kazes
jaooo..pa ja ne volim da jedem tunjevinu...(dajem primer) i onda ja sve jovo na novo itd itd itd
shvatas?|
dakle
ovde ima bar 400 jelvnika i sl
isto toliko programa treninga itd
ti treba da nam kazes tvoje paramtere i npr nadjes neki jelvnik koji se tebi cini ok tj da bi mogao da ga ispistujes
pitas
a onda skupa korgujemo taj

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #6 poslato: Mart 26, 2012, 08:53:49 posle podne »
Moze I da napise koje mu namirnice odgovaraju,pa bi I tako mogao da se Koncipira neki jelovnik.I jos nesto,sa visinom od 183 I sa 66-67 kg,ne znam koliko bi bilo pametno da jos ide dole.

Van mreže normal_boy

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2012, 09:09:24 posle podne »
ajde prelistacu jelovnike pa cu videti koji mi je ok, i dodacu sta ja mogu da jedem sta ne... :) i hvala puno! :)

Van mreže normal_boy

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #8 poslato: Mart 27, 2012, 01:35:38 pre podne »
izlista ga i u princpipu se svi jelovnici svode na isto, mada mi je jedan sa palacinkama privukao paznju xD
elem, mnogo bre jedete  :o 4 jaja, gde da mi stane to? :/

uglavnom jedem sve - krompir, sargrepa, boranija, cvekla, pilece meso, zelena salata, paprika, paradajz, krastavac, govedje meso, jaja, sir, jogurt, tunjevina (samo komadi), pomorandza, banana, malina, kupina, grejp,  musli za dorucak sa mlekom vec jedem, moram imati neki slatkis u toku dana ili jedem ljude oko sebe xD

ono sto ne bi trebalo da dolazi u obzir nikako jesu kupus, grasak, morski plodovi, hleb...

e da napomenem da meso jedem iskljucivo bareno u vodi, PRZENO NE VOLIM, peceno mi je bljak... onako belo anemicno najvise volim :)

eto Pedja_Petrovic sastavi kad nadjes vremena u toku ove nedelje i da od sledece nedelje krenem :)  i pisi detaljno jer sam ja malo plav u srcu i dusi xD

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #9 poslato: Mart 27, 2012, 08:04:03 pre podne »
Eto Pedja sad pisi:-).   Pa decko daj malo truda, osmisli sam nesto sto ces da postujes mada mi se cini da i nisi neki karakter i da to nece potrajati bez uvrede.
Men sana in corpore sano !

Van mreže normal_boy

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #10 poslato: Mart 27, 2012, 08:36:39 pre podne »
hm, prvo da nisam karakter ne bih za 54 dana smrsao vise od 50kg i promenio svoj licni opis bukvalno... a drugo ja mogu napisati dorucak musli i mleko, uzina vitanova, rucak bareno pilece meso jedno onako srednje parce + bareni kropmir i zelena salata...i onda se to razlikuje od svih jelovnika koji su ovde... da se razumem u sastavljanje jelovnika koji meni treba, gramze, nutritivne vrednosti i ostale gluposti ne bih se raspitivao... i zato sam jos u prvom postu rekao da sam hteo licnog trenera lepo platim i ne brinem ovako molim jednog drugog treceg i svi vrte u krug iopet dodjesna pocetak... lepo sam pitao ako neko moze, hoce i ima zelje i volje ukoliko ne nije nikakav problem...pitao sam na milion foruma i svi znaju nesto a u stvari te vrte u krug i zato kazem da svi redom drze teretane i rade u njima... bez uvrede ali ajde malo logicno, zasto bih ja uopste pisao ovde i trazio pomoc ako se razumem i vec nzam nesto?

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #11 poslato: Mart 27, 2012, 09:26:35 pre podne »
Drugarski savet...

ako si ti skinuo 54 kg i zelis jos da skidas (sad sa 66kg na visinu od 183) - to pre svega nije zdravo, i treba da se manes toga jer ces sjebati zdravlje...

Drugo, jel tebi jedini cilj da dodjes do famoznih trbusnjaka? vrlo je moguce da ti je ostao visak koze, a ne visak sala...

Trece, moras da imas neku osnovu (meso na sebi - misice) da bi imao sta da definises... Po meni veliki problem je sto neko hoce samo malo da se popravi, ramena, ruke, grudi, ali da stomak ostane sa <10% masti, da se trbusnjaci vide lepo itd... to je jako tesko, i za iskusnog vezbaca koji ne koristi lekove, a ne za nekoga ko pocinje celu pricu, na jedan normalan nacin... tako da od tog razmisljanja obicno ne bude nista...

Ako si radio neku dijetu koja je iskljucivala uh ili sta vec (ne znam iskreno) trebalo bi da iskoristis ins. osetljivost koju imas da pakujes KVALITETNIH xy kg i onda da to iseces na neku normalnu meru kojom bi ti bio zadovoljan... tako stvari funkcionisu...

Mozes da platis trenera i 1000e ali ako neke stvari u glavi ne resis sam sa sobom, pare si bacio a vreme potrosio...

Surovo, ali tako je... javice se i Pedja vec, pa ce ti reci sta i kako...  ;)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #12 poslato: Mart 27, 2012, 09:57:03 pre podne »
momci su ti vec dali nagovestaj a jacu jos da dodam neke stvari
taj tvoj jelovnik sa kojim si skunio 50 kg je jelvnik koji tiu je rekao KO?
jer ovo defitivno nemoze biti plod maste ili bilo cega drugog posto sam kazes da se ne rauzmes ni u sta a skinuti 54 kg "nako,bas nesto mi i nije logicno
pre nego sto nastavis da se ubijas,moj ti je savet da odes i da uradis krvnu sliku gde ce se ustavniti dali ti u opste mozes,smes itd da radis bilo kakve stvari
razlog je taj da si sa veoma uzasnom ishranom uradio nesto sto se zove zustavljenje stope bazalnog metabolizma u to budi siguran i da to sta ti hoces sada znaic samo stezanje jos vise kaisa sto moze da te odvede u ozbijen zdravstvene probleme
moj savet ti je da pokuas u narednih 6-8 ned da sredis metabolizam i da se vratis na ishranu uz pmoc koje ce ti telo normlano funkconistati
malo logike?
hmmmm
pa i nema je tu si u pravu jer kao sto rekoh na pocetku,OVO STA SI RADIO NISI RADIO SIGURNO JER SI SANJAO TU DIJETU vec ti je neko rekao
sada si u problemu jer ti kg vise nece dole i smatras da ti taj koji ti je to napisao vis nemoze da pomgone i onda pomoc trazis bilo gde tj nadas se da ces cuti ono sta bi ti zeleo da cujes.
medjutim
na ovom forumu se ne daju glupi saveti i savet osim ovih gore tj drugaciji NECES CUTI iz jednostavnog razloga sto ovde niko ne zeli da bude odgovaran za necije zdravlje
mora biti slatko, neko voce..hmmmmmm-NE BIH REKAO DA SI BAS KARAKTER
ipak je bolje da platis onda trenera koji ce ti reci to sta ti hoces da cujes

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #13 poslato: Mart 27, 2012, 10:54:54 pre podne »
Citat
4 jaja, gde da mi stane to? :/

Van mreže normal_boy

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #14 poslato: Mart 27, 2012, 11:14:18 pre podne »
ok u svakom slucaju niste me razumeli ali hvala na odgvorima... niko niej pominjao da sam ja unistio organizam niti da sam gladovao, a ni to da ja zelim da skidam jos kg samo zelim da se definisem da imam ramena, ruke, i da zategenem stomak koji mi visi i u pravu ste mozda je i koza... krvna slika je radjena pa jedno 1000x od kada sam prestao sa dijetom i krenuo da se hranim normalno, ako je uospte bilo sta normalno danas jer koga god da pitas jedan ide u klin jedan u plocu... kg se nisu navracali niti sam ja imao problema, a dijetu koju sam drzao jednostavno sam imao 3 obroka, metabolizam mi se ubrzao... sta vise ja sam bio debeo kao svinja mislim jeo sam pola hleba, 100g sunke i pola litre jogurta za dorucak, sta vise reci... samo ne kapiram da li sam samo ja glup za te stvari ili sta, na kraju krajeva nebitno... ja sam da sastavim jelovnik koji ce mi omoguciti da nabijem masu uz koji cu ujedno vezbati da bih dosao do nekog lepo izgleda I TRBUSNJACI SU MI NAJMANJE BITNI U CELOJ PRICI ne znam, nisam strucan po tom pitanju. U svakom slucaju ne znam zasto pisem ovo se pretvorilo u prepirku, lepo sam pitao ima li neko ko moze da mi pomogne ili ne....