Jun 03, 2024, 11:53:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.164 poruka u 18.753 tema - 20.952 članova - Poslednji član: fwslinkdof
X3MShop banner

Autor Tema: Dijete i ja? help!  (Pročitano 2847 puta)

Van mreže AdamKovac

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Dijete i ja? help!
« poslato: April 06, 2012, 07:28:06 posle podne »
Pre svega pozdrav za sve forumase.

Ovako imam problem i nadam se da ce mi neko pomoci, idem rekreativno u teretanu skoro 4 godine (sa prekidima).

Naucio sam dosta stvari itd... Nisam pocetnik znam neke stvari ali ne znam sve, ali tu ste vi.

Ovako u Oktobra prosle godine imao sam neke  probleme itd... Pa nisam trenirao od oktobra do kraja marta.
Za to vreme sam jeo  kao konjina svo smece   i ugojio se 14 kg.
Znaci sa 88 kg nagurao do 102, sta reci osim da sam "SOMINA".

12 marta  odlucim da idem na dijetu. Ja sam mislio da je to LOW CARB ali sa mojom modifikacijama.

Evo ovako mi  izgleda jelovnik:

1.7 belanaca+ 80 gr ovasa (nekad 60 gr ovasa)
2. 200 gr pileceg belog+salata
3. 200 gr pileceg belog+salata
4.200 gr pileceg belog+salata
5. pola ELE sira ( plus nekad kasika maslinovog)
To znaci u danima kada ne treniram unesem oko1400 kcal, kad treniram oko 1600 kcal.



Da dodam sledece, posle treninga popijem mericu wheya, od salate jedem samo kupus oko pola kg a nekad i vise dodam u nju kasiku maslinovog + jabukovo sirce. Pijem omega3 masne na dan  tri kapsule. Multivitamnski kompleks. 3 litra vode.  Dosta kalcijuma sumece tablete (pomaze kod mrsavljenja)
 
Znaci sad u nedelju  8 aprila ce biti 4 sedmice kako je drzim. Prve dve sedmice nisam isao u teretanu vec kod kuce vozio bajs nekad 2 puta na dan  po 40 min a nekad samo jedanput 40 min na dan.

Za 2  sedmice ja izgubim 7 kg medjutim znam ja da je to vecina vodurina posto sam praznio glikogen. E onda pre 2 nedelje krenem u teretanu 4 puta sedmicno, ujutru posle prvog obroka- teretana, a bajs sam vozio uvece 40 min.

I sta se desilo, desilo se bas ono cega sam se plasio, usporio mi se metaboliza, makar ja tako mislim jer posle prve 2 sedmice sa 102 padnem na 95 i tu stojim zadnje 2 sedmice.

Vagu umalo jutros nisam izbacio kroz prozor zbog frustracija, toliko se mucim a stagniram, kevi je dosadilo da kuva jaja i piletinu a sta mislis kako je meni jesti. Piletinu kad jedem kao da jedem mokar peskir takav je ukus.

Za ove 4 sedmice imao sam  samo jedan cheat obrok gde sam pojeo malo "smeca" za dusu i nista vise.

Visok sam 182 cm, 23 godine, imam krupne kosti i nekih misica koje sam treniranjem od 2008 nabacio ali sam zamascen do jaja.   

E sad ne znam sta da radim? Metabolizam usporen a ja psihicki izmozden.
I sve vreme sam mislio da drzim LOW Carb  dijetu kad danas vidim da se ta dijeta radi sa sedmicnim punjenjem ugh.

Izvinite na ovako mom opsirnom "romanu" ali hteo sam da vam detaljno objasnim situaciju i da sam ocajan.
Molim vas pomozite mi sta sad? Da li da idem na keto? Da li da idem na na neku drugu dijetu ili  mozda da se ubijem. ???

Van mreže Aleksandar87

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Dijete i ja? help!
« Odgovor #1 poslato: April 06, 2012, 10:04:01 posle podne »
Vidim da ti je jasno zasto stagniras,a zasto si onda krenuo odma sa tako malo kalorija,sta si mislio da ce se desiti?104 kg a 1600 kalorija...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dijete i ja? help!
« Odgovor #2 poslato: April 07, 2012, 07:34:35 pre podne »
Vidim da ti je jasno zasto stagniras,a zasto si onda krenuo odma sa tako malo kalorija,sta si mislio da ce se desiti?104 kg a 1600 kalorija...

upravo ovo

Van mreže AdamKovac

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Dijete i ja? help!
« Odgovor #3 poslato: April 07, 2012, 03:43:25 posle podne »
Moj posao je lak , sedeci. Moja potrosnja kcal nije recimo kao u nekog ko se stalno krece.

Znam ja koliki je moj BMR, i koliko potrosim kcal u toku dana zajedno sa teretanom.

E sad hteo sam da budem u deficiti sa kcal oko 1200 po danu, da na kraju sedmice sve ukupno budem u deficitu sa oko 8000 kcal, znaci da gubim oko 1 kg masti sedmicno.

Zasto zelim tako brzo da mrsavim, pa valjda sto sam "zakasnio na voz a ko zakasni na voz mora da zuri".

Da sam poceo dijetu u januaru verovatno ne bi imao tako rigorozan jelovnik, a ja sam poceo polovinom  marta.



Ja nisamo ovde jos uvek dobio  neki  savet kuda sad da krenem, jel kad usporis metabolizm kao da upadnes u "zivi pesak" ne znas kako se izvuci? Uz kakvu dijetu nastaviti gubiti mast. Nadam se da me razumete.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dijete i ja? help!
« Odgovor #4 poslato: April 07, 2012, 03:45:22 posle podne »
Citat
deficitu sa oko 8000 kcal

pa koliki je onda cal unos kada mozes da prisuts deficit od 8000 cal???  :o :o

Van mreže AdamKovac

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Dijete i ja? help!
« Odgovor #5 poslato: April 07, 2012, 04:24:41 posle podne »
 Ako mi je BMR oko 2000 nek potrosim jos  400 kcal u teretani i 400 u neke "usputne" (biciklo) aktivnosti.

Dodjem do cifre oko 2600-2800 e sad unesem na dan 1400-1600 kcal i to mozes videti gore na mom jelovniku sta jedem zadnjih 4 sedmice. U deficitu sam  po danu oko 1200 kcal x 7 dana jednako 8400 kcal.
 
Kad treniram unos 1600 a dane bez teretane 1400, u svim danima vozim bajs.
 Na kraju kad se sve sabere i oduzme zaista je druze vise od 8000 kcal u deficitu 7 dana.

Da dodam znam sve napamet koliko ima cega kcal sve sam pregledo strane tabele potrosnje kcal itd....


E sad znam mozda  se ti pitas da li sam lud ili glup, medjutim to ni sam jos nisam utvrdio. ::)

O tome neka se bave druga vrsta experta nego meni treba sad savet experta iz ove "grane" u vezi ovog slucaja, gubljenja masti. Nadam se da ces mi pomoci? ???

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Dijete i ja? help!
« Odgovor #6 poslato: April 08, 2012, 12:01:39 pre podne »
druze imas nekoliko ovakvih tema skorijeg datuma na ovom podforumu...

moj ti je savet da sve ovo odozgo sto ti napisa zaboravis lepo (mislim na ovu matematiku sa BMR i kalorijama osim ako ne nameravas da ubacis i neki integral i furijeov red :) )

odmori neko vreme, recimo 3 nedelje (cista hrana u oblinim kolicinama, 3-4x teretana, bez kardia) a za to vreme iscitaj lepo sa razumevanjem forum
kreni sa ovom ishranom posle tog perioda

1.7 belanaca+ 2 zumanca
2. 200 gr pileceg belog+salata
3. 200 gr pileceg belog+salata
4.200 gr pileceg belog+salata
5. pola ELE sira ( plus nekad kasika maslinovog)

a UH rotiraj po ovom principu za pocetak 75-150-0-200-125-75-100
pa onda predjes na ovo kad stane da radi :)
100-200-0-150-100-75-0

5-6 dana treniraj naizmenicno, teretana, kardio, teretana, kardio... jedan dan odmori (na dan kad najvise UH unosis)

postepeno pojacavaj trening

kao sto vidis sve mora lagano, postepeno i pametno
ne zaboravi da je lako ugojiti se, a ne mozes da ocekujes da ces istom brzinom da skines salo kojom si ga dobio
ko propusti voz, dzaba zuri, kad mora da saceka sledeci

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dijete i ja? help!
« Odgovor #7 poslato: April 08, 2012, 07:13:39 pre podne »
Citat
Dodjem do cifre oko 2600-2800 e sad unesem na dan 1400-1600 kcal i to mozes videti gore na mom jelovniku sta jedem zadnjih 4 sedmice. U deficitu sam  po danu oko 1200 kcal x 7 dana jednako 8400 kcal.

lepo si ti ovo
samo
umesto da se bavis MATEMTIKOM ukoliko ti narvno nije primarna stvar,trebalo je da se bavis sa citanjem nekih drugih stvari kada je dijeta u pitanju....
jer
ovakvi cal deficiti se racunaju za ljude koji dnevno zderu po 5000 pranzih kalroija a BMR im je 2500-3000 cal
pa njima i skrcaednje od 1200 cal IZ SMECA moze da donese jako dobre reuzlate na neki odredjeni rok!!
tebi koji si funkconisao na 2000 cal dnevno da ksratis na 1200
posto si matematicar onda bih ja tebi sada postavio pitanje..logicno..
sta ti mislis sta bi sada trebalo da uradis  kada si navikao telo da gubis kg sa 1500-1600 cal dnevno?
jel da .po pitagori i svim ostalim tebalo bi da stegnes jos kais.?
hmmmmmmm

a sto sada ne izracunas svoj BMR?????
kada si zakucao glavom od zid...sta mislis o ovom predlogu sada???
pardon
verovatno si rcunao BMR ali se nesto matetmika ne poklapa jel da???
jebiga..
sranja se desavaju

Citat
Da dodam znam sve napamet koliko ima cega kcal sve sam pregledo strane tabele potrosnje kcal itd....

ovo je jako lepo samo sto je ovo tebi ODMOGLO

Citat
E sad znam mozda  se ti pitas da li sam lud ili glup, medjutim to ni sam jos nisam utvrdio.

..ma jok

dao ti je savet alex vise nego adkevatan

Van mreže AdamKovac

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Dijete i ja? help!
« Odgovor #8 poslato: April 08, 2012, 10:46:46 posle podne »
Hvala momci za pomoc. Ja sam izgubio bio kompas. Probacu Alex po tvom programu. Pozzz :)