Maj 20, 2024, 02:36:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?  (Pročitano 5279 puta)

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« poslato: April 08, 2012, 04:19:04 pre podne »
Poz svima, odlican forum  :) citam ga vec dugo vremena, ali nikada nisam nista pisao... Ovako pitanje bi glasilo sta ide posle kreatina? (Sigurno ce neko reci nista), ali mene interesuje koji suplemenat bi mogao da uzmem a da nije jos pola kg kreatina..? Evo malo o meni treniram od 2008 bez teretane samo ovako na prazno sklekovi, zgibovi i sve te stvarcice, a u teretanu idem oko godinu dana nikada nisam uzimao nikakav suplemenat jedem sve zivo, doduse pre 2 meseca sam kupio kreatin, i eto sada sam pred krajem, ostalo mi je jos par kasicica. Pa bi me zanimalo sta mi preporucujete da uzmem posle?
Nesto o meni: visina 175-180
i tezina od 70-80, nemam tacne podatke o sebi posto se nisam merio oko godinu dana :D...
U principu cilj bi mi bio da nabacim nesto mase,
Sto se tice ishrane kao sto sam rekao jedem sve,
evo ovako:
10:00 Jedna virsla + jogurt za dorucak
14:00 sta god ima za rucak
17:10 200grama pileca prsa
22:00 Neka sardina
____
Treniram od 19:00 do 20:00-21:00 kako kad stignem, u principu 3-4 puta nedeljno  ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #1 poslato: April 08, 2012, 07:06:02 pre podne »
pozdrav
a neznam ko te je to PREAVARIO pa ti uvalio KREATIN ZA MASU jer to on nije
o tome smo pisali mnogo puta
ono sto gradi misice jeste GRADVINA MATERIJA tj PROTEIN
u prvom redu iz HRANE a ona iz dodataka isuhrani
ukoliko ti je sredjena ishrana tj prilagodjenja cilju dobijanja misicne mase onda ti ne treba nista osim

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=153

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #2 poslato: April 08, 2012, 12:35:16 posle podne »
Hvala ti Pedjo, koliko vidim ako se uzima manje pakovanje 1kg~ onda izadje vise nego ovo od 2-2,5kg sto je i logicno  ;D... Jel ima neke posebne preporuke od koje firme, ili sve je ovo proverena roba pa ce bilo koji proizvod uciniti svoj posao? I da se nadovezem, sta mislis o mojoj ishrani? Da li valja to sto jedem, ili bi ubacio jos neke stvarcice izmedju? Hvala ti jos jednom. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #3 poslato: April 08, 2012, 02:48:26 posle podne »
Hvala ti Pedjo, koliko vidim ako se uzima manje pakovanje 1kg~ onda izadje vise nego ovo od 2-2,5kg sto je i logicno  ;D... Jel ima neke posebne preporuke od koje firme, ili sve je ovo proverena roba pa ce bilo koji proizvod uciniti svoj posao? I da se nadovezem, sta mislis o mojoj ishrani? Da li valja to sto jedem, ili bi ubacio jos neke stvarcice izmedju? Hvala ti jos jednom. :)

ishrana ti je veca katastrofa od preaprata koji ti je neko uvalio kao preparat za masu

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #4 poslato: April 08, 2012, 04:08:34 posle podne »
sta bi mi ti jos preporucio da jedem, osim ovoga?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #5 poslato: April 08, 2012, 04:33:23 posle podne »
sta bi mi ti jos preporucio da jedem, osim ovoga?

zar si tolika lenstina da te mrzi da samo KLIKNES na temu ISHRANA i da pogledas sta sve ima?

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #6 poslato: April 08, 2012, 05:26:29 posle podne »
Nutrition/ i nasao sam neku temu sa jelovnicima pa cu tu da kopam.... Mada gledam da ljudi pojedu oko 1kg dnevno pa i vise.... Koliko bi trebalo za pocetnika? Ja kad pojedem 200-250gr belog ja idem da explodiram a ovi jedu takvu porciju 4 puta dnevno i jos gomila hrane pored toga  :o
znaci ispada da ovo sto ja pojedem za ceo dan, njima je samo za dorucak  ???

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #7 poslato: April 08, 2012, 05:32:46 posle podne »
Ako oces masu, moras jesti vise tipa:
Ujutru nekoliko jaja (2 cijela + 3bjelanca) + UH (Ovsene)
2x ruchak dje ces imati po 200g Mesa (Junetina,Piletina,itd..) + UH (Riza,Krompir,itd..)
Doveche neko meso ~100g ili Tunjevina + Salata neka
Pred spavanje neki malo masni sir..
Tokom dana ubacis malo ljesnika,badema ili slicno..

To ti je nesto okvirno kako bi trebao jelovnik da ti izgleda za pocetak, pa imas kad da ga pojachavas.
Ako imas problem sa apetitom uzmes za 1-2e Komplex Vitamina B u apoteci i to se polako rijesi ;)
« Poslednja izmena: April 08, 2012, 05:34:40 posle podne FGeR »

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #8 poslato: April 08, 2012, 05:55:14 posle podne »
Znaci ne valja mi nikako dorucak fast food, tj. ona roll virsla samo fora sto nemam nigde da uzmem ta jaja jel moze to da se zameni sa necim drugim? Pahuljice mogu da kupim to jedno 100grama sa vodom pojedem?

Rucak tu imam tih 200grama sigurno cak i vise ide to i do 400gr meso, salata, itd....
I za drugi rucak pojedem 200-250gr salamu pileca prsa + hleb + kecap,
Onda idem da trening,
I posle toga pojedem jednu sardinu 100grama, znaci treba da ubacim jos jedan laki obrok odmah posle treninga, i na kraju pred spavanje jednu sardinu tj. da rotiram ovo dvoje, nemam apsolutno nikakvih problema sa apetitom, sta vise mogu da jedem stalno... samo sto uvek kupim knap pa nemam nikad sta da zvacem  :)

Cilj mi je da se izvucem od ovih 75kg, na jedno 87~ pa posle da se razbijem ko konj za tu "definiciju" mada sam gledao pedjin program definicija+masa zajedno pa sam poceo sa takvom vrstom treninga da radim  :)
« Poslednja izmena: April 08, 2012, 06:00:50 posle podne sikk »

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #9 poslato: April 08, 2012, 06:12:02 posle podne »
druze, hajde ti poslusaj Pedju, pa se baci na citanje, jel ovako neces nigdje stici, a i nece se niko baviti tobom, ako ne pokazes volju i interesovanje

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #10 poslato: April 08, 2012, 07:45:13 posle podne »
Sastavio sam jelovnik, samo me interesuje da li moze umesto belanaca/jaja za dorucak nesto drugo, zato sto nemam na cemu da pripremim, i da li je ok ovaj jelovnik (misljenje trazim) ne da mi pise neko sve u sitna crevca, sto se tice volje naravno da je imam, to ne treba ni da se pominje!  :D
ps; Bacio sam se na citanje :)
« Poslednja izmena: April 08, 2012, 07:49:00 posle podne sikk »

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #11 poslato: April 09, 2012, 01:53:30 pre podne »
Citat
10:00 Jedna virsla + jogurt za dorucak
14:00 sta god ima za rucak
17:10 200grama pileca prsa
22:00 Neka sardina

jbt kad procitam da neko napise ovakav jelovnik,i napise jedem sve zivo,il u fazonu ok mi je ishrana,ili ne znam sto se ne gojim bas mnogo jedem,mene momentalno zaboli glava i pripovraca mi se...
dorucak jedna virsla i jogurt,au jeboteeeeeeeeeeeeeeeee pa mislim da dete od 7 godina da pitas,da bi ti reklo ciko svestan sam da jedem govna,sva sreca pa je u bednim kolicinama...ne kapiram odakle izlaze ti ljudi... 

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #12 poslato: April 09, 2012, 02:01:55 pre podne »
Sastavio sam jelovnik, samo me interesuje da li moze umesto belanaca/jaja za dorucak nesto drugo, zato sto nemam na cemu da pripremim, i da li je ok ovaj jelovnik (misljenje trazim) ne da mi pise neko sve u sitna crevca, sto se tice volje naravno da je imam, to ne treba ni da se pominje!  :D
ps; Bacio sam se na citanje :)
a kakva to genijalnost majke ti treba za spremanje jaja?sta mozes da napravis ako ne mozes jaja?pa da si u kamenom dobu,mozes da ih spremis,samo da ti transportuju sibice iz buducnosti...
kakava crna salama,virsle,fast food...sta pricas...

jedino sto ti treba su volja,pare i par ociju(moze i jedno oko) i nesto malo mozga da mozes da citas....
NECE TI NIKO SITNITI NA CREVCA,AKO SAM NE ZELIS DA CITAS I NAUCIS,NIKO TI NECE USADJIVATI U GLAVU...
ne budi lenj nego citaj forum,pa se vrati ovde za 2,3 dana sa podpitanjima,ali da imaju veze sa mozgom

Van mreže sikk

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #13 poslato: April 09, 2012, 03:10:07 posle podne »
Poz, hvala na lepim recima... Ali pogresno si procitao u vezi jaja, citiram "nemam na cemu da ih pripremim" pa eto, u mikrotalasnoj ne moze, sporet, pec ni nikakvo grejno telo nemam... Jedino sirova da jedem (sto mi ne bi bilo prvi put).

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Jedno pitanjce- Sta posle kreatina?
« Odgovor #14 poslato: April 09, 2012, 04:18:06 posle podne »
... Jedino sirova da jedem (sto mi ne bi bilo prvi put).
A ne bi bilo bas ni pametno..
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!