Maj 13, 2024, 07:00:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.136 poruka u 18.752 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Ja to mogu,ja to hocu!!!  (Pročitano 5334 puta)

Van mreže kladionicar D

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Ja to mogu,ja to hocu!!!
« poslato: Jul 02, 2012, 12:15:00 posle podne »


Pozdrav svima!! Moram od pocetka biti iskren i reci da vec duze vreme tj.nekoliko godina mucim probelm sa viskom kilograma,to je na pocetku bilo simbolicno nekih 6-7 viska,da bi to sada doslo do nekih 25 sto je katastrofa. Bio sam aktivni sportista tj.kosarkas koji je do svoje 4-te godine srednje skole imao i po 3 treninga dnevno. Nakon toga sam napustio to i kg su poceli da se lepe i rastu,a ja sam postajao sve lensi i sve hladnokrvniji zbog toga sve do nedavno dok nisam uvideo na sta sada licim a kakv bio mogao da izgledam. Nisam od onih koji kriju ili se stide necega,ali javno cu reci da me i devojka zbog toga ostavila da sam imao mali milion svadja sa roditeljima oko izgleda odnosno toga sto ne vodim racuna o njemu. I dan danas sam aktivan u sportu kao sudija,medjutim aktivan sam i u kafanama i ispijanju alkohola pre svega piva,medjutim skoro je kvrcnulo u glavi i sad sam aktivan i sa skorz drugim aktivnostima tako da sam svoje navike poceo da menjam.

Visok sam 187cm i imam 117kg. U poslednje 2 nedelje trcim svakodnevno 3,2 km,i uz normalnu ishranu sam skinuo 6 kg. Jedno vreme sam bio pobornik dijeta,medjutim shvatio sam sve stetne posledice njihovog drzanja i znam da je sve samo u korigovanju ishrane,odnosno u izmenjenom rezimu. Moj obroci izgledaju priliko ovako:

D: 2-3 belanca,salata,parce hleba,ili pohovane tikvice,ili musli ili dve vocke u paru
R: obavezno supa ili corba sa belim mesom ili od tikvica,bareno belo meso,ili belo meso na zaru,ili barena boranija sa limunom,ili grasak parce hleba,salata
V: veceru sam izbacio i nemam neku potrebu za njom

Tokom dana unosim preko 2l vode i dnevno popijem oko litar limunade jer mi bas prija.

U kondiciju sam priliko lako usao,jer sam i pored velikog viska kg uveko bio fizicki aktivan,pa sad razmisljam da trcanje produzim na nekih 4,5 km. Takodje imam jedno pitanje da li bi bilo korisno da ujutru radim HIIT trening a uvece klasicno trcanje. Dodao bih da vijacu svakodnevno koristim kao neki vid zanimacije da ne bude sve monotono,ali nju nekako ne shvatam kao nesto za mrsavljenje iako je dobra za kardio trening.

Nikad nisam bio pobornik teretane iako moji drugari spavaju tamo,ali ne volim tu kolicinu hemije i ostalih gluposti koje se koriste,niko nije strucan da mi da neki savet,nadam se da cu ovde naici da dobre ljude koje ce me usmeriti u pravom smeru,a ja cu iscitavanjem foruma i dodatne literature pokusati da steknem dodatno znanje i tako svoj plan i program vezbanja unapredim.

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #1 poslato: Jul 02, 2012, 12:19:53 posle podne »
pozdrav i dobro dosao
trebalo bi da DOBROOOO ISCTIAVAS forum jer ovo sto radis je do te mere pogresno da mozes samo sam sebe da odvedes u VELIKI PROBLEM
i nije stvar JA TO MOGU i JA TO HOCU
vec kada MOZES i HOCES onda treba da uradis KAKO TREBA

Van mreže kladionicar D

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #2 poslato: Jul 02, 2012, 12:31:51 posle podne »

Izcitacu forum od vrste i nacina treninga do nacina ishrane i tako eliminisati i dovesti greske na najmanju mogucu meru.  U potpunosti se slazem da sve sto se radi treba raditi ispravno,i to je jedan od razloga zasto sam i dosao na forum u nadi da cu dobiti najbolje savete i svoje znanje unaprediti jer je sada minimalno. Preptostavljam da gresim pre svega kod ishrane a mozda i kod trcanja. Hvala na odgovoru
« Poslednja izmena: Jul 02, 2012, 12:48:57 posle podne kladionicar D »

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2012, 12:36:12 posle podne »


Izcitacu forum od vrste i nacina treninga do nacina ishrane i tako eliminisati i dovesti greske na najmanju mogucu meru. Hvala na odgovoru

trening je u ovom slucaju mali deo
paznju moras da usmeris ka edukaciji o ISHRANI jer ti je ona vise nego katastrofalna

Van mreže kladionicar D

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #4 poslato: Jul 02, 2012, 12:50:18 posle podne »


Sta mislis o kombinovanju neke dijete i trcanja? Dosta mojih kolega sudija je drzalo UN dijetu zbog zastupljenosti razlicitih namirnica,i uz trcanje dala i vise nego ocigledne rezultate

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #5 poslato: Jul 02, 2012, 12:56:31 posle podne »


Sta mislis o kombinovanju neke dijete i trcanja? Dosta mojih kolega sudija je drzalo UN dijetu zbog zastupljenosti razlicitih namirnica,i uz trcanje dala i vise nego ocigledne rezultate

naravno da im je dala reuzlatate
samo ih pitaj sta imaju POSLE
kakave efkete su imali posle UN dijeta i slicnih sranja
ponavljam
FIZ AKTIVNOST TRBEA DA BUDE PRILAGODJENJA
a tebi sa 15kg + viska sigurno TRCANJE NIJE OPCIJA

Van mreže kladionicar D

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #6 poslato: Jul 02, 2012, 01:06:00 posle podne »


Na trcanje sam krenuo jer mi je to omiljeni vid fizicke aktivnosti,ali ako sam pogresio gresku ispravljam. Po tebi odakle bih trebao da pocnem,zanemarimo ovo trcanje u protekle 2 nedelje. Jel to mozda neke vezbe u teretani,jer to mozda neki vid HIIT treninga ili mozda nesto sasvim trece?

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #7 poslato: Jul 02, 2012, 01:20:05 posle podne »
Poz;
HIIT nije jos za tebe. Uclani se u neku teretanu i pocni lagano trenirati.
Trcanje, HIIT, vijaca, nemoj ni pokusavati.
Radi za pocetak brzo hodanje, stacionarni bickl, orbitrek...
Ali opet najvaznija stvar prehrana, citaj podforum NUTRITION
 i nemoj biti oogranicen tretana, tegovi "hemija" "to nije za mene to mi se ne svidja" itd
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #8 poslato: Jul 02, 2012, 01:30:08 posle podne »
kao sto rece new body
imas nekoliko vidova cardio treninga koje je on nabrojao
ali
PRVO I OSNOVNO JE ISHRANA i to PRAVILNO KONCIPIRANA

Van mreže kladionicar D

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #9 poslato: Jul 02, 2012, 02:12:29 posle podne »


Procitacu podforum Nutrition i nada se da cu se snaci i uspeti da sastavim dobar nacin ishrane,jer sam svestan da mi je ona najveci problem. Ako ne uspem nadam se da ce mi neko pomoci.

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #10 poslato: Jul 02, 2012, 03:04:54 posle podne »


Procitacu podforum Nutrition i nada se da cu se snaci i uspeti da sastavim dobar nacin ishrane,jer sam svestan da mi je ona najveci problem. Ako ne uspem nadam se da ce mi neko pomoci.

na to mozes da racunas 100%
zato smo i ovde

Van mreže kladionicar D

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #11 poslato: Jul 02, 2012, 04:25:37 posle podne »


Dok se ne snadjem oko ishrane i napravim dobar nacin ishrane nastavio bih sa treningom i to na sledeci nacin,pa mi recite sta mislite o tome:

Ujutru pre dorucka brzo hodanje 30-45 min. Na Avalu cu otici i teren je dosta razlicite konfiguracije i mislim da to moze odgovarati.

Uvece HIIT po sledecem rezimu jer smatram da imam dovoljno snage,kazem u pored velikog viska kg kondiciono sam dobro spremljen:

Pre svega zagrevanje nekih 5-10 minuta laganim tempom,a zatim:

Trcanje 2 min
Sprint 1 min
Setnja 1 min
Sprint 1 min
Setnja 1 min

Znaci sprint i setnja se smenjuju u perodu od 1 minuta a ukupno trajanje od 15 min mislim da je za pocetak HIIT-a ok

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #12 poslato: Jul 02, 2012, 04:45:32 posle podne »
Znas li sta znaci 60 sek sprinta ? :)
a i dalje mislim da ti ne treba jos duga da pocinjes sa hitom..
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #13 poslato: Jul 02, 2012, 05:02:51 posle podne »
Kao sto gore reko, HIIT nije jos za tebe, a ti radi sta hoces...
Uclani se u teretanu neku.
Ovaj kardio ujutru je OK   ;)
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže kladionicar D

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ja to mogu,ja to hocu!!!
« Odgovor #14 poslato: Jul 02, 2012, 05:30:00 posle podne »


Ok HIIT je ad acta do daljnjeg,zaboravimo na njega. U teretani mozda krenuti od nekih kruznih vezbi za pocetak,rekose mi da za pocetak ne treba raditi nijednu grupu misica,bar dok se ne uhodam malo u rad u teretani.