Jun 06, 2024, 07:45:16 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.165 poruka u 18.755 tema - 20.952 članova - Poslednji član: sdiInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta za cure  (Pročitano 42697 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #60 poslato: Oktobar 30, 2013, 06:36:49 pre podne »
Citat
pedja,srce si  :-*

znam  ;D

Citat
(iako se toga plasim jer ja mislim da meni treba cak po 5 dana da uopste udjem u ketozu

pa to i jeste cilj da nakon 5-6 dana sama sebe izbacis iz ketoze kako bi telo jos bolje reagovalo na sledece dane i sto vise trosoli masti kao anergiju nadajuci se prilivu UH koje nece da doboje

samo napred

Van mreže Jah-love

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #61 poslato: April 07, 2014, 04:39:56 posle podne »
18 godina (za 3 mjeseca) 169 cm 64 kg, prije 6 dana sam pocela ketogenu i jucer sam radila punjenje. Vjezbam 3-4 puta sedmicno jak kardio i tegovi, prosle sedmice sam vise radila sa tegovima i kardio po max 30 min (biciklo, t-25).
Jedem jaja, meso, riba, paradajz, spinat, brokule, kupus, lanene sjemenke, bademi, indijski orah, borovnice, sirevi koji imaju do 3 g uh na 100g ali ih ne jedem puno, kefir ponekad.
Zanima me jeli ok da jedem 6 dana min UH onda sedmi dan punjenje? Koliko bi trebao da traje takav nacin prehrane?
Ako imate gotov neki jelovnik, bila bi zahvalna kad bi mi poslali.
Hvala

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #62 poslato: April 07, 2014, 04:42:24 posle podne »
Napisi trenutni jelovnik...

Van mreže Jah-love

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #63 poslato: April 07, 2014, 05:02:02 posle podne »
D- jaje sa mljevenim lanom, 2 male kasike sira (100g- 2,5 uh) paradajz
Prije skole- tuna sa paradajzom ili 1 jaje
Skola- bademi ili indijski orah(saka)
Poslije skole- meso(piletina, puretina, riba) sa salatom (kupus, brokule)
Obrok (ako sam gladna)- 100g borovnica ili neki orasasti
Ujutro bulletproof kafa ili caj, i navecer caj

Nadam se da je to dovoljno detaljno :/

Van mreže Jah-love

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #64 poslato: April 10, 2014, 09:42:25 pre podne »
Moze li neko odgovoriti ??

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #65 poslato: April 10, 2014, 09:57:43 pre podne »
Moze li neko odgovoriti ??

moze
sir i borovnice nisu bas najsretnija opcija
sir jos i djene djene
ali borovnice sigurno nisu nesto sto se koristi na keto dijeti
ostalo je ok osim sto imas jako jako malo masti i to onda vise i ne lici na keto dijetu
dakle
pojacaj omega 3 i maslinovo
izbaci borovnice

Van mreže SalsaRose

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #66 poslato: Maj 19, 2014, 03:25:16 pre podne »
Pozdrav,
pocela sam prosle nedelje sa keto dijetom, napunila se, sve proslo ok, ali imam nekoliko pitanja.

Visoka sam 168 i imam oko 59, 60kg.
Moj jelovnik izgleda ovako otprilike:
1. 2 jaja + 2 belanca + salata i maslinovo (zelena, paradajz, krastavac, zukini tikvice cele)
2. tuna u ulju + masline + salata (kombinacija ovog gore) + ponekad badem, lesnik saka
3. oko 150gr belog mesa (ili oslic) na ulju + salata (kombinacija uglavnom)
4. jos jednom isto to
5. mozda tuna ili jaja, ali uglavnom nisam gladna za poslednji obrok

Radim kardio svaki dan sem punjenja ujutro na prazan stomak (oko 45min ili vise) na onom elipticnom trenazeru, ponekad i bajs ili preskakanje konopca. Tezine slabo radim, imam samo neke male bucice, tako da odradim biceps, triceps, grudi.. a ostatak radim kruzni trening tipa crossfit, sklekovi, stomak, iskorak, cucanj... 3x nedeljno.

E sad pitanja :)
1.  Je l' sme ona sumeca tableta od 1000 C vitamin, Biofar? Nemaju secera ali pise da imaju askorbinsku kiselinu, a procitala sam da to ne sme na ketozi?

2. Za sad sam drzala dijetu u skladu sa mojim normalnim potrebama, da li treba da smanjim kalorije?

3. Kontam da mi fale proteini (mlitavost :/ ), a trenutno ne mogu vise da isfinansiram nego kao sto je napisano u jelovniku, pa sam mislila da nabavim neki protein. Procitala sam mnogo o tome, ali je to zaista spansko selo za mene... Skontala sam da bi mi trebao neki blend, da ga duze varim, posto mi je cilj da popijem protein umesto obroka. Koji bi mi vi preporucili i koliku kolicinu toga ja treba dnevno da pijem?

Izvinjavam se zbog duzine posta, rekoh da nesto ne propustim :/
Mislim da je to sve za sada, hvala za sve, mnogo sam naucila citajuci i primenjujuci, ali ovo me buni vec neko vreme, da mi zaista treba konkretna pomoc..
Hvala vam!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #67 poslato: Maj 19, 2014, 06:00:17 pre podne »
1, smes slobodno
2.nemozes da vidis rezulateteposle 7 dana-dijet se cini skroz korketna i treba da nastavis
3.ako ti problem stvaraju neki od oborka,onda mozes neku zamenu ali ako ide sve po planu-onda ok

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #68 poslato: Maj 19, 2014, 05:38:13 posle podne »
3. mozes ti uzeti whey i popit ga poslije treninga ili u toku dana dodati jos jedan obrok sa njim (whey + masti).
 Ali dodatnim unosom bilo kakvih proteina nece ti smanjiti tu "mlitavost" to ti je normalno na dijeti i smanjenom unosu UH pogotovo na keto
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže SalsaRose

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #69 poslato: Maj 19, 2014, 06:09:23 posle podne »
Sjajno, hvala vam mnogo na brzim odgovorima!

Znaci, u principu mogu bilo koji protein da koristim (marka/vrsta), manje vise je svejedno, je l' tako?

Javljam se za koju nedelju sa rezultatima :) Hvala jos jednom!

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #70 poslato: Maj 19, 2014, 08:07:43 posle podne »
Reci sa kakvim budzetom raspolazes i odakle si (gdje si u mogucnosti kupovati suplemente) pa ce mo ti nesto preporuciti.

Kad je ketogena dijeta u pitanju to ne treba d aje neki blend ili whey koncentrati koji sadrze malo vece kolicine UH.

Preporuka ako si u mogucnosti: http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30314

Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže SalsaRose

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #71 poslato: Maj 20, 2014, 08:22:45 posle podne »
Malko kasnim sa odgovorom... Hvala na predlogu, tako sam nesto i mislila. :)
Bila sam vise zbunjena vrstama i nekim clancima, klipovima na yt, a i savetima "iskusnih", kako je protein preterano jak za zene, pa moram odabrati vrstu za zene, pa kako meni to ne treba... itd.
Otud mi je dilema bila da li je uopste bitno koju vrstu koristim i ko je ovde u pravu... pa sam konkretno i pitala..

Van mreže SalsaRose

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #72 poslato: Jun 01, 2014, 09:58:01 posle podne »
Pozdrav jos jednom, javljam se sa apdejtom u mojoj keto dijeti...  :-\

Prve dve nedelje su mi bile lagane, danas zavrsavam sa punjenjem u trecoj nedelji i hocu da crknem...
Kilaza je spustena za citavih 500grama, obimi nepromenjeni, delujem malo cvrsce, ali nista od sala se tu nije smanjilo...
Otkidala sam se od bajsa, svaki dan sem nedelje po 45 minuta, ponekad i vezbe za telo uvece, tipa crossfit... I ni makac. Sad se neckam da li da nastavim jos jednu nedelju, zato sto mi je ova treca bila stravicno mucenje, nesanica, glavobolje, bezvolja, citave nedelje kao da me neko tukao... u petak sam jedva odradila kardio na onom trenazeru.
I u subotu merenje, e bas  :'(

I sve vreme sam kao kontala, ma dobro, to se akumulira, nikad ne vidis rezultate odmah... ali nesto mi se cini da ovo nije za mene. Ni sa kalorijama nisam bila u suficitu, sve u gram sam racunala.

Da li da predjem na neku drugu dijetu od sutra? Pade mi na pamet rotacija, ali koliko god da citam, meni je to jednostavno nejasno. Ili da predjem na onu standardnu: ovsene, belo meso + povrcke, ella itd..?
Ili da isteram jos jednu nedelju na keto... ali sam klonula za medalju.

Ajd pliz da mi odgovori neko, ne znam sta se desava.
E hvala drugari, pozdrav!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #73 poslato: Jun 02, 2014, 10:25:00 pre podne »
Pozdrav jos jednom, javljam se sa apdejtom u mojoj keto dijeti...  :-\

Prve dve nedelje su mi bile lagane, danas zavrsavam sa punjenjem u trecoj nedelji i hocu da crknem...
Kilaza je spustena za citavih 500grama, obimi nepromenjeni, delujem malo cvrsce, ali nista od sala se tu nije smanjilo...
Otkidala sam se od bajsa, svaki dan sem nedelje po 45 minuta, ponekad i vezbe za telo uvece, tipa crossfit... I ni makac. Sad se neckam da li da nastavim jos jednu nedelju, zato sto mi je ova treca bila stravicno mucenje, nesanica, glavobolje, bezvolja, citave nedelje kao da me neko tukao... u petak sam jedva odradila kardio na onom trenazeru.
I u subotu merenje, e bas  :'(

I sve vreme sam kao kontala, ma dobro, to se akumulira, nikad ne vidis rezultate odmah... ali nesto mi se cini da ovo nije za mene. Ni sa kalorijama nisam bila u suficitu, sve u gram sam racunala.

Da li da predjem na neku drugu dijetu od sutra? Pade mi na pamet rotacija, ali koliko god da citam, meni je to jednostavno nejasno. Ili da predjem na onu standardnu: ovsene, belo meso + povrcke, ella itd..?
Ili da isteram jos jednu nedelju na keto... ali sam klonula za medalju.

Ajd pliz da mi odgovori neko, ne znam sta se desava.
E hvala drugari, pozdrav!

moze jelovnik
i moze objasnjenje: "danas zavrsavam sa punjenjem u trecoj ned" ?

Van mreže SalsaRose

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #74 poslato: Jun 02, 2014, 11:12:55 pre podne »
1. 2 jaja + 2 belanca + salata i maslinovo (zelena, paradajz, krastavac, zukini tikvice cele) - ove poslednje nedelje bez tikvica
2. tuna u ulju + masline + salata (kombinacija ovog gore) + badem, lesnik saka
3. oko 150gr belog mesa na ulju + salata (kombinacija uglavnom) + badem, lesnik
4. jos jednom isto to + ponekad badem i lesnik
5. mozda tuna ili jaja, ali uglavnom nisam gladna za poslednji obrok

U salati sam jela, zelenu, paradajz, krastavac i tikvice, kupus retko. Kad sam unosila orasaste, sve ukupno je bilo do 100gr., ali uglavnom oko 60. Jednom sam jela karfiol i kelj kuvani umesto salate, ali to je to.

Nedeljom sam se punila, sem prve nedelje, kad sam se punila dva dana. Punjenje, isto to, smanjila bih masti + 100gr ovsenih i pirinac, oko 200 gr, i supica od povrca. Juce sam jela svasta, ne samo to.

Nisam osecala nikakav kiseo zadah, mada sam stalno zvakala zvake. Jedino sto nisam radila kako valja su obroci u isto vreme. Sta mislis? Gde je greska bila? Da li je moguce da imam previse sala za takvu dijetu? Drugo mi ne pada na pamet...

Pozdrav, hvala!