Jun 02, 2024, 01:17:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.160 poruka u 18.753 tema - 20.951 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik u teretani  (Pročitano 2045 puta)

Van mreže [Filip]

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Pocetnik u teretani
« poslato: Septembar 26, 2012, 04:41:50 posle podne »
Pozdrav svima ,
novi sam na forumu i treba mi pomoc u vezi treninga u teretani.

Imam 16 godina, visok 183 cm i imam 75 kg.

Do sada nisam trenirao u teretani, a planiram da pocnem ovih dana.
Redovno trcim (u sumi), ne jedem  masnu hranu , slatkise , brzu hranu ...
jedem mnogo povrca , voca , zitarice(ovas ,psenicu... ), piletinu (kuvanu).
Ne koristim nikakve preparate,gelove... i ne planiram.

Molim vas da mi kazete sta treba da radim ,sta da promijenim ,sta da dodam ...
Volio bih da mi neko napravi program ishrane .

Hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnik u teretani
« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2012, 05:13:31 posle podne »
Filipe
dobro dosao
a sada jedno pitanje
dali si procitao i jedan jedini thread ili text sa ovoga foruma pre nego sto si postavio ovo pitanje?

Van mreže [Filip]

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Pocetnik u teretani
« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2012, 05:27:18 posle podne »
Da ,jesam par njih, znam da ima dosta o pocetnicima, ali mislio sam da nije za sve pocetnike ista prica ...  :(

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnik u teretani
« Odgovor #3 poslato: Septembar 26, 2012, 05:44:19 posle podne »
Da ,jesam par njih, znam da ima dosta o pocetnicima, ali mislio sam da nije za sve pocetnike ista prica ...  :(
pa pre svega treba da znas da niko ti ovde nece sigurno napisati jelovnik
razloga tome ima milion a neki od osnovih su
-podatak ja imam 16 god i visok sam xxx-NIKOME NE ZNACI NISTA (barem onome ko se razume)
-glavni razlog je taj sto ja npr da ti napisem bilo kakav jelovnik (koji mislim da bi trebalo da koristis) itd i ja navedrm npr -
obrok 4 (16:00) : konzerva tunjevine+ 75 gr pirinca+ 30 ga badema + salata: i ti kazes
pa ne mogu ja tada
tada sam
A -u skoli
B- na treningu
C- ucim
D-razno

i tako ja onda moram da menjam ceo jelvinik dok ne pogodim sta ti volis da jedes,sta mama hoce u opste da ti sprema,dali hoce da ti sprema,kada mozes da jedes,raspored tvojih sk kativnosti,raspored tvog treninga itd itd itd itd itd
sta ne verujem tacno a ni tvoj otac zna?

dali sam u pravu?

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pocetnik u teretani
« Odgovor #4 poslato: Septembar 26, 2012, 06:58:11 posle podne »
Prvo Filipe moras malo da mucnes glavom pre nego sto napises nesto i da procitas ponesto ako si resio da se registrujes na forum i postavis temu sa pitanjem. To sto ti kazes da neces da koristis nikakve "preparate i gelove", ok, niko te ne tera da kupujes suplemente, ali bi bilo lepo da znas da su oni samo dodatak ishrani i da ne stete zdravlju kao sto si pretpostavljam cuo negde, od bake, strine ili nekih drugara u skoli, napolju itd. Naravno to si mogao da saznas citanjem ovih sticky tema koje su u na vrhu svake kategorije i imaju sa leve strane zabijenu plavu spenadlu u papir. Isto tako posto kazes da si resio da se bavis BB sportom, moras da budes uporan i da treniras redovno i da se hranis kako treba, a za to moras da znas da ce roditelji morati posteno da se izuju sa parama jer nemas svoj posao, imas 16 godina, roditelji te izdrzavaju. Hrana koju moras jesti nije ni malo jeftina, a treba ti 5 kvalitetnih obroka dnevno da bi mogao da napredujes. Ja te ne odvracam ni od cega, samo ti skrecem paznju da ne bi pre odustao nego sto uopste i pocnes. Ukoliko nisi spreman da se pridrzavas pravila koja su obavezna u ovom sportu, bolje odustani odmah, a ukoliko si spreman na to, kreni da citas forum redom i srecno. Ako bude trebao neki savet, svi clanovi foruma ce ti rado pomoci.