Maj 20, 2024, 04:46:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Snicla  (Pročitano 1977 puta)

Van mreže maciguz

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Snicla
« poslato: Decembar 16, 2012, 05:50:57 posle podne »
Sta mislite o svinjskoj snicli? Trenutno to je najbolje sto mogu da dobijem od mesa. Sta vi mislite jeli dobro dok ne nadjem kes za piletinu ili govedinu ili da je uopste ne jedem. Pokusavam da redukujem ishranu i da nabacim masu.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Snicla
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2012, 05:52:29 posle podne »
udri do mile volje, najboljje da ne jedes kada nemas izbora.
Za dijetu vec nije bas preporucljivo
Ja svinjski file redovno jedem..
Men sana in corpore sano !

Van mreže maciguz

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Snicla
« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2012, 06:00:42 posle podne »
Sad sam već sredio malo ishranu izgeda ovako:
6h: 4 jajeta (2 cela 2 belanca)
9h: kikiriki bez soli/badem ili nesto slicno
3h: SNICLA (100 g) :D pirinac(200 g) 2 krompira i neka salata
5h: Jedna solja zitarica i mleko ono od 2.8% masti
7h: Jabuka ili neko voce
Ako moze neki savet, sta da promenim da li da unosim neceg vise?

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Snicla
« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2012, 06:21:39 posle podne »
Kako hoces da redukujes ishranu,a da nabacujes masu?Sta ti je cilj?Masa ili definicija?

Van mreže maciguz

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Snicla
« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2012, 06:38:08 posle podne »
Lose sam se izrazio.Izvinjavam se. Mislio sam da je popravim.Pre je bilo jedi sve i slatko i slano i pio sokove sad sam sve to izbacio i svelo se na ovu ishranu.

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Snicla
« Odgovor #5 poslato: Decembar 16, 2012, 07:05:41 posle podne »
Generalno,ovaj tvoj jelovnik je los.

1.Nemas kompleksne uh,a i kolicinu proteina bi trebao da povecas.
2.Ne valja.Ne mozes da jedes samo masti u obroku.Ovde ti treba i neki izvor proteina(belo pilece,junetina,oslic...).Posto je ovo drugi obrok,mozes ovde kompleksne uh,a te masti koristi u vecernjim obrocima.Znaci protein+uh(pirinac ili krompir).
3.Meso povecaj na 150,a pirinac smanji na 100g.Pirinac uvek meris sirov.Ne treba ti krompir u ovom obroku,buduci da imas pirinac.
4.Ovaj obrok nije dobar.Ovde uzmi 150g mesa i npr.krompir.
5.Jabuka sama nije obrok,a i ne treba ti ovako kasno.Ako hoces neku vocku,najbolje bi bilo da je ubacis u prepodnevnim satima.U ovom obroku ti je najbolja kombinacija protein,tj.neko meso+dobre masti(bademi,lesnici,maslinovo,laneno ulje...)
6.I na kraju bi bilo dobro da imas i obrok neposredno pred spavanje,gde bi uzimao posni sir sa nekim dobrim mastima.

Evo,ovo su ti neke smernice koje ti mogu pomoci.Medjutim bilo bi najbolje da ti sam prelistas podforum Nutrition,i da sam naucis neke osnove ishrane.

Van mreže maciguz

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Snicla
« Odgovor #6 poslato: Decembar 16, 2012, 09:40:22 posle podne »
Au kad pogledam kakve sam sve greske napravio sramota me.Ali covek se uci dok je ziv.Hvala na savetima,prvo sto cu uraditi jeste da detaljno procitam podforum nutrition.Samo ima mali problem posto sam od 7 do 2 u skoli ne mogu bas da jedem za drugi obrok govedinu ili oslica i pirinac.Znam za jedan kiosk gde ima belo meso ali ne znam kako spremaju pa tako da nisam hteo tu da uzimam, jer mi se cini da bi vise skodilo.U svakom slucaju hvala na savetima :)

Van mreže vinnie38

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Snicla
« Odgovor #7 poslato: Decembar 16, 2012, 09:43:21 posle podne »
Svinski file je dobar izbor. Ako je baš ribica, lean pork..onda nema baš mnogo više masnoča od pilečeg fileja, ali ima više zasičenih. Ali jbg, da ne izpade ponovo da kompliciram ;)