Maj 17, 2024, 09:21:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Slanina-jelovnik  (Pročitano 17579 puta)

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Slanina-jelovnik
« poslato: Decembar 25, 2012, 08:20:02 pre podne »
Eo ja sam resio da se malo uozbiljim i krenem da sredjujem tu ishranu kako treba a ne do pola mada i dalje imam problema kako sam video sto mi je pedja rekao pa ako moze mala pomoc da predlozite sta da zamenim ili dodam 
Posto sam prestao da sedim za kompom do 3-4 h ujutru sad lezem u 11 i ustajem svako jutro u 8h kako bi mogao sto vise obroka da imam  jedino sam tako uspeo da imam vise od 3 obroka na 5 obroka dnevno.
Cilj mi je sto bi vi rekli da 'porastem' i da postepeno skinem ako je moguce nesto viska sala  Eo sad kako sam ja moj obrok sastavio ali on nije dobar znam i ja a i pedja mi je rekao pa ako moze malo pomoci

8 h - musli ( probao sam samo ovsene pahuljice al su m bljutave uopste nemaju ukus) musli obicno jedem sa mlekom od 0.5 masti ne znam dal ima neko mleko sa manje masti al ovde je to najmanje koje sam uspeo da nadjem
11 h - 5 jaja
15 h -pasulj, kupus, pirinac,
18 h - ponavlja se predhodni obrok
21 h - kikiriki, orasi (nesto od dobrih masti)

E to je taj obrok koji i nije Bog zna sta posto je pun UH pa sam mislio nesto ovako

8 h - musli
11 h -5 jaja
15h - pilece belo
18 h - ponavlja se predhodni obrok
21 h - kikiriki, orasi..


Eo otvorio sam temu, s tim sto ste rekli da ne valja ni ovaj "poboljsani" jelovnik sad vise ne znam ni kako cu :D

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #1 poslato: Decembar 25, 2012, 09:24:42 pre podne »
PRavilo br. 1 - proteini u svakom obroku...

Van mreže headingmachine

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 135
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #2 poslato: Decembar 25, 2012, 09:59:45 pre podne »
Neka ti ovo bude neka vodilja.
1: Proteini+ UH + MASTI
2.protein + vlakna
3.protein+ UH
4.protein +UH+masti ( ako ti je izmedju 3 i cetvrtog jela trening, mozes ubaciti PWM , protein i dex)
5.Proteini+masti

E sad... Proteina gledaj da unosis barem 2 g/kg, UH kreni od 3-4g/kg , mislim da se masti unose od 0,5g do 1g /kg .  Proteine trazis u jajima, pilecem i curecem belom mesu, ribi ili u proteinskim napicima.
UH koji tebi trebaju se nalaze u ovsenim pahuljicama, krompiru , pirincu.
nezasicene masti u kikirikiju, lesnicima, bademu...
Vlakna imas u zelenom povrcu (kupus, brokoli, zelena salata)

I sad kad imas uglavnom sve sto ti treba, evo ti http://www.kalorije.net/modules/namirnice/ i tu racunaj koliko ti cega treba... Ili uzmi neciji obrok ovde sa foruma , pa samo prepravi za svoju tezinu. Nadam se da sam ti bar nekako pomogao, jer ne znam detaljnije od ovoga da pokusam da objasnim :)

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #3 poslato: Decembar 25, 2012, 10:34:07 pre podne »
Musli, mleko ???  :o Posle 21h nista? U 21h ubaci tunjevinu, a pre spavanja nemasni sir ili kostunjavo voce i naravno ujutru ti to sa muslijem ne valja.

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #4 poslato: Decembar 25, 2012, 11:15:05 pre podne »
Aha oke hvala svima :)
Nego moze li nesto drugo sem tunjevine tj sem ribe..tj ima li neki drugi izvor proteina sem jaja, belog mesa i cureceg ??

Van mreže Lepi_Ivan

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #5 poslato: Decembar 25, 2012, 11:17:38 pre podne »
Aha oke hvala svima :)
Nego moze li nesto drugo sem tunjevine tj sem ribe..tj ima li neki drugi izvor proteina sem jaja, belog mesa i cureceg ??
Junetinu imas koja je veoma ukusna.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #6 poslato: Decembar 25, 2012, 11:20:13 pre podne »
Teletina, konjetina, oslic, skusa, losos...


Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #7 poslato: Decembar 25, 2012, 11:22:25 pre podne »
Aha oke videcu danas kolke su cene junetine..:)
@tenessa zar oslic, skusa i losos nisu ribe? :D mislim ja ribu ne mogu ocima da vidim a kamoli da jedem

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #8 poslato: Decembar 25, 2012, 11:24:22 pre podne »
Ma ok, nabrojao onako...

Uglavnom zna se sta su dobri izvori proteina, da je zivotinja, da nije puno masno i da ima oko 20 posto proteina i to je to uglavnom...

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #9 poslato: Decembar 25, 2012, 11:28:34 pre podne »
Aha hvala :D

Kardio trening sam planirao da radim 2 puta nedeljno valjda ce biti dovoljno da se postepeno mrsavi? I ne znam dal da radim na prazan stomak ili ne, posto ustaj ujutru u 8 a teretana se otvara u 10 h

Eo sad mi je vreme da jedem jutros sam pojeo 5 jaja nisam jeo musli i posto trenutno nemam nista proteinsko u kuci sem whey i jaja dal opet da sprzim par jaja :) samo ovog puta cu morati belanca tj da izbacim par zumanca jer od jutros kad sam jeo zumanca me uvek zasite i posle sam sit 3-4 sata..zato sam ubacivao musli oni me zasite al na kratko pa posle mogu da jedem

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #10 poslato: Decembar 25, 2012, 11:36:36 pre podne »
Je**s musli, jedi cijela jaja i uzivaj...Dodaj step u ovsene ako ti se ne svidjaju onako sa vodom, ili cimet... Musli ima dosta secera ako se ne varam...

Ne gledaj na to da li si sit ili ne, to nema nikakve veze sa stvarnim potrebama... Kardio ostavi za poslije, nemoj ga odmah na pocetku dijete raditi...

I nemoj da ti se desavaju te situacije tipa "nemam mesa u kuci", ako jedes kako treba mesa uvjek mora biti (ja npr imam u ovom momentu 15 kg zaledjene piletine i oko 4-5 kila zaledjene skuse trenutno u zamrzivacu, sa oko 50 jaja u donjem dijelu frizidera)...

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #11 poslato: Decembar 25, 2012, 11:53:17 pre podne »
Sta je to step? :)
Dok ne nadjem posao tesko da cu moci mnogo da uticem na ishranu jer ovako je uvek rasprava oko ishrane ipak su moji navikli sve i svasta da jedu a njima ne odgovara da jedu svaki dan jaja i belo :D pa ja tako stekam malo para kao uzmem za kredit a u stvari kupim jaja i tako :D

Van mreže headingmachine

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 135
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #12 poslato: Decembar 25, 2012, 01:02:26 posle podne »
Step ti je sok koji je u malim kesicama. Ima ih u raznim ukusima. Pusti ti tvoje da jedu sve i svasta, a ti jedi ono sto je dobro. Ja mojima ne dam da jedu pilece belo, onda ostane manje meni :D Nisam dobro shvatio, jel ti peces jaja u masti? Obarena su zdrava, ne u masti. Mozda sam pogresno razumeo , ali ipak da ti skrenem paznju. Koliko ti imas kila i koliko si visok? Tesko ces i skidati salo i rasti, a pogotovo sa takvom ishranom.

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #13 poslato: Decembar 25, 2012, 02:20:44 posle podne »

Cilj mi je sto bi vi rekli da 'porastem' i da postepeno skinem ako je moguce nesto viska sala

Sta rece da je cilj tacno?
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže step

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Slanina-jelovnik
« Odgovor #14 poslato: Decembar 25, 2012, 03:06:41 posle podne »
Tako ja :D pustim moje da jedu "otrove" a ja krkam samo zdravu hranu :p upocetku je bilo tesko.Ali sa svojim JA.Stekao da se naviknu.Da imam svoj hleb, pirinac, pre svega da mi se kuva posebno...Svoja jaja imam. Cak mi sada moji odvojili dve stalaze u frizideru.Gde je sve kvalitetno. I 30 pilica u zamrzivacu su moja :)))
« Poslednja izmena: Decembar 25, 2012, 03:23:37 posle podne step »