Maj 02, 2024, 10:09:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Post Workout Meal  (Pročitano 13251 puta)

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Post Workout Meal
« poslato: Oktobar 10, 2006, 08:14:38 posle podne »
Bilo je i ovakvih tema, al što sma kod našao na odgovara mi baš najbolje .P
Uglavnom moje pitanje je što je najbolje jesti poslje treninga, ne računajući Whey i sl. dakle od hrane
Ja jedem jaja, tunu i pileća prsa u ovitku (tako se nekako zove).  :P

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 10, 2006, 09:44:31 posle podne »
mislim daje i bilo slicnih tema ali eto...pa mislim da su ti jaja jako dobar izbor,sa obzirom da ti poslije treninga teba brz izvor proteina,pa i meso to ja uglavnom jedem poslije posliej pwm,kao sljedeci obrok.dobro je sa obzirom kakvih ima pa u zamjenu za pwm(ako mogu reci zamjenu,ne znam moze li ga ista zamijeniti) piju mlijeko,jedu sir i sl.jer ono sto oni nude i sta sadrze je potpuno kontra od onoga sto mi trebamo odmah nakon treninga
 
e sad nisam skontao je li ti uzmas pwm ili ne ,pa pokusavas da nadomijestis koliko toliko ishranom ???

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 10, 2006, 09:49:46 posle podne »
A trenutno ne uzimam whey i sl. jer nemam para :P potroši se vikendom, no sda ću stavit ponešto sastaren pa ću ga uzet kroj ovaj mjesec.
Al moje pitanje se općenito odnosi na hranu poslje treninga...

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 10, 2006, 10:46:35 posle podne »
e potrosi se na cugu i sl...pa nemoj se onda zaliti...i kako mislis nisi zadovoljan odgovorima koje si nalazio na tu temu,tj ne odgovaraju ti....ne odgovara ti da svaki dan jedes zobene,piletinu,crveno meso,jaja,posni sir,tunu,rizu,krompir( i sve to u vecim koicinama) nego bi da jedes sav taj junk food,slatkise,kole,hamburgere,cevape,kolace,dakle da ti je dobro,da trpas u sebe sta hoces,da se opijas,ne dolazis kuci do 3-4 sata uvece,da ne spavas i pored svega toga da napredujes, to ti  odgovara, znaci ti bi da itako moze,... .e pa jebiga care ,to tako ne mozes,ako ti ne odgovara i bolje odustani od teretane ili se navikavaj na taj nacin ishrane sto tebi ne odgovara i koji je jedini ispravan u ovom sportu...pa stvarno smijesno

citaj forum i uci sta je ispravnoa sta ne

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 12, 2006, 03:10:12 posle podne »
očigledno si me krivo shavtio, pazim ja na prehranu (ne u potpunosti, ali se pokušavam pridržavat što više mogu), jedem jaja, zobnene, bijelo meso, tunu, rižu, krumpir itd. posni sir ne jer mi ne paše :(
I zanm da u ovom sportu nema napredka bez odricanja... Nego sma vas jednostavno tio pitat što jesti poslje treninga, a ti "uletiš" s takvom spikom,  ne želim neke svađe i sl. samo želim znat što jest poslje treninga...

Zoka

  • Gost
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 12, 2006, 03:22:11 posle podne »
jel pitas odmah poslije treninga ili prvi obrok iza PWM?

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 12, 2006, 03:39:01 posle podne »
ja tu nigdje ne vidim UH ili ih nisi spomenuo?

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 12, 2006, 04:01:45 posle podne »
Mislim na prvi obruk ne računajući (PWM čitaj whey i sl.) dakle prvi "kruti" obrok poslje treninga

Van mreže RoCkY

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 12, 2006, 08:32:28 posle podne »
Cepaj meso i salatau sve to u vecim kolicinama posle treninga kad dodjes kuci. Mislim da ti je Hare na sve ovo odgovrio i slazem se PWM je ne zamenljiv

Pozdrav


I  DON'T  EAT  FOR  TASTE,  I  EAT  FOR  FUNCTION

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 12, 2006, 11:01:12 posle podne »
očigledno si me krivo shavtio, pazim ja na prehranu (ne u potpunosti, ali se pokušavam pridržavat što više mogu), jedem jaja, zobnene, bijelo meso, tunu, rižu, krumpir itd. posni sir ne jer mi ne paše :(
I zanm da u ovom sportu nema napredka bez odricanja... Nego sma vas jednostavno tio pitat što jesti poslje treninga, a ti "uletiš" s takvom spikom,  ne želim neke svađe i sl. samo želim znat što jest poslje treninga...

hehehehe,pa ko se svadja,samo kazem :D:D:D:D

Van mreže BladesEyeZ

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 25, 2006, 12:45:50 posle podne »
...

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 27, 2006, 03:19:32 pre podne »
ukoliko ne koristis whey i dex,dobar izbor za posle treninga bi mogao biti------100gr.suvog grozdja i nemasni sir ili jogurt ili npr.belanca i 1do 2zuta ,jabuka i pirinac ili opet suvo grozdje pa cak i dzem.

Zoka

  • Gost
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 27, 2006, 08:06:09 pre podne »
A ja opet ne razumijem zasto ne koristiti whey?
Razumijem da neko nema love za whey ali onda je sigurno nece imati ni za pravilnu ishranu...
Ja sam nedavno bacio sve svoje troskove na papir i dobro se iznanadio kad sam shvatio da je gr proteina iz whey jeftiniji od recimo gr pileceg filea, da ne spominjem tunjevinu...
Recimo tunjevina koju ja jedem trenutno ima 56 gr od toga je 14 gr proteina a cijena je 1,80 km sto bi znacilo da me 10 gr proteina dodje 1.3km.
Protein kutija 55 km 2,2 kg a unutra je 1650 gr proteina ili u prevodu 10 gr kosta 0.33.
Cak i ako uzmem u obzir da ja jeftino nabavljam proteina i ako im uduplam cijenu 10 gr bi bilo 0.66 km...
A sto opet znaci da gr proteina u tunjevinu duplo skuplji od gr proteina u whey-u...
Tako da mi nije bas jasno da ljudi imaju novac za recimo 300 gr proteina iz tune, teletine, piletine a ne za whey?

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 27, 2006, 09:58:25 pre podne »
@zoka
Malo gresis u razmisljanju,Whey je DOPUNA,DODATAK ishrani i nikako jos uvek ne moze da se poredi sa kvalitetnom ishranom u izgradnji misica.Ti mozes da upotrebljavas whey kao sto radimo mi iskusniji ,uzimamo do 1/3 ukupnih dnevnih potreba organizma za proteinima.Ali ostalo mora da bude hrana.Od tog unosa wheya najveci udeo imas u PWM ostalo je dodatak ishrani.Jer tesko je da covek od 100 kg unese putem ishrane 500 gr proteina,da ne pricamo za onog koji je dosta tezi .Trebalo bi ceo dan da jede.Posto je meso najkvaliteniji izvor proteina njemu treba 2-2,5 h da se svari,ako unosi do 70 gr po obroku ,koliko je to obroka,sa ribom i jajima je malo bolja situacije jer se brze vari.
Ono sto hocu da kazem da vecina rekreativaca ne prelazi sa unosom proteina od 3 gr /TT pa tako da nema potrebe za vise wheya od onog u PWM + 1 obrok,nema smisla.Takodje mislis da neko jede tunu zbog proteina,koliko treba da pojede tuna i da baci para,posto nikako nije isplativa zbog hranljivosti(tu ne racunam u tune sumnjivog porekla)vise se jede zbog promene jelovnika i omega 3 masnih kiselina,regulisanja holesterola.To ja ta fora..
Jos da ponovim da je to dodatak ishrane i da danas popijes 500 gr wheya,kvalitet misica nece biti bolji nego da si to uneo hranom,jos ovo sto si uneo hranom ce ti duze trajati,masa ce biti cvrsca itd...
Znaci klopa i whey da,samo whey nije bas resenje.

Pozdrav

Zoka

  • Gost
Odg: Post Workout Meal
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 27, 2006, 10:07:56 pre podne »
Ma razumijem ja to i znam...
Nisam ni mislio da samo treba uzimati whey..
Kazem samo da mi niej jasno kako neko ima lovu za ishranu,  kvalitetnu a nema za whey...
samo sam to rekao...