Maj 10, 2024, 01:56:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.113 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: HIIT, sprintevi?  (Pročitano 4306 puta)

Van mreže Dzoni93

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
HIIT, sprintevi?
« poslato: Februar 21, 2013, 06:14:12 posle podne »
Pozz. Citam dugo o HIIT treninzima i vidim da svi hvale rezultate. Evo danas odradih prvi HIIT, to jeste oko 15min trcanja srednjeg tempa da se zagriju misici i nakon toga 7 sprinteva po 30s sa 90s koliko je moguce posle toga brzog hoda. Inace sam se odlucio prije svega da skinem oko 5-6kg viska tj. da konacno ugledam te 6 plocica do ljeta :D Interesuje me da li svaki dan da radim HIIT ili da npr. ide ponedeljak-srijeda-petak, a utorak-cetvrtak-subota da radim trening snage (sklekovi, cucnjevi, tegovi u kucnoj varijanti, trbusni)??
Sto se ishrane tice, poceo sam sa Hrono nutricijom, nadam se da znate o cemu se radi.
Nadam se da ne grijesim mnogo, volio bih da mi predlozite sto i kako dalje. Hvala unaprijed.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.308
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HIIT, sprintevi?
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2013, 06:38:03 posle podne »
pa dobro
fizikca aktivnost je skroz ok
a pitanje za tebe
dali ti znas sta je HRONO nutrcija kako je ti zoves?

Van mreže Dzoni93

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: HIIT, sprintevi?
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2013, 07:05:11 posle podne »
A znas kako, majka mi se hranila tako i smrsala je za oko mjesec ipo dana oko 10kg. Nisam upucen previse, trudim se da se edukujem koliko toliko jer nikad nisam vodio racuna o strogo pravilnoj ishrani, jedino sto sam radio je izbjegavanje slatkisa, tjestenina i sl. Dok sam trenirao boks oko 3 godine jeo sam sto sam stizao jer treneri nikad nisu obracali paznju na nasu ishranu. Sad gledam da promijenim navike. Na ovu ishranu sam se odlucio jer nisam bas upucen u to koliko koja namjernica ima UH, proteina, masti, bjelancevina, jednostano nzn koliko cega smijem pojesti :) Pedja, preporuka neka u vezi ishrane meni kao pocetniku na tom planu? Da li je ispravno da se ovako hranim? Evo nzn npr danasnji jelovnik :

Dorucak: Po ovom rezimu ishrane za dorucak je dozvoljeno da se jede sto ko oce. Moj dorucak je bio jedan normalni sendvic posle treninga.

Rucak: Pileca supa sa povrcem i kuvano pijece bijelo meso uz malo sira.

Vecera: Neka salata.

Jeli ispravno ili da mijenjam nesto? Do sad sam uzimao mix od 6 vrsta zitarica u mlijeko, ali sad ne znam kad to, tj za koji obrok mogu konzumirati?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.308
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HIIT, sprintevi?
« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2013, 07:34:52 posle podne »
pa vidi
majke ti je smrsala 10 kg
i saa kada krene da se goji kada pocme da jede a mora da pocme jer nemoze da drzi citav zivto da jede tri trave za dorucak i pola salame sza rucak i casu vode za dorucak,onda ce krenuti da dobija kg brze nego sto ej te skidala
slobodno joj ovo kazi
naravno,nece da ti veruje
ali sacuvaj ovo sto sam napisao pa se javi
a sto se tice tebe
pa cek
zar mislis da je za nekoga tvojih godina primererna ishrana sa kojom se ni vrabac ne bi nahranio?>
NIJE DOBRO
procitaj ovde na temi 1.2.3 trbunjsaci za leto su tu
ukompobnuj neku taku slicnu sihranu i sa ovom fizicikom aktivnosti koju imas to mosze da bude ok
ovako
samo ces da se dovedes do
A telense isprepdjenosti gde ces da riziikujes sve moguce oblike bolestu usled pada imuntita
B.zuastavljanja stope bazalnog metabolzima

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: HIIT, sprintevi?
« Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2013, 07:43:38 posle podne »
O boze...proguglah sada tu hrono dijetu i otvorih neki sajt "dijeta", sveta nede'ljo i sveta saborna i vaseljenska crkvo, nisam vjerovao kakve gluposti citam...izvinite na offtopicu...

On topic:

Daj nam neke podatke o sebi, visina, tezina, godine...

Ovo sto si napisao (dorucak, rucak, vecera) je tesko razaranje organizma jer je premalo hrane za dijete od 12-13 godina, ja imam 31 godinu i sa 76 kila sam samo za odrzavanje dnevno trebao 6-7 jaja, 600 grama mesa, 300 grama sira, 300 grama pirinca i oko 50 grama oraha/badema/ljesnjaka...


Van mreže Dzoni93

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: HIIT, sprintevi?
« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2013, 11:03:53 posle podne »
Auh znaci ishrana totalni promasaj  :-X

Inace imam jos koji mjesec pa 20 godina, visina 183-4cm, tezina 80kg, ali je najveci problem visak sala u predjelu stomaka jer sam se kao dijete ugojio bio bas bas mnogo jer sam lomio nogu pa 2 operacije, duga je i nebitna prica :) Ocu da kazem da idem ka tome da skinem preostalo da ne kazem "mlitavo" salo sa donjeg dijela stomaka.