Jun 08, 2024, 03:16:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.191 poruka u 18.756 tema - 20.954 članova - Poslednji član: kworkcib
X3MShop banner

Autor Tema: Odmor kao obaveza  (Pročitano 2660 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Odmor kao obaveza
« poslato: Oktobar 26, 2006, 11:47:28 posle podne »
PItanje: Puno je toga napisano kako vi nakon svakog Mr O. jednu trimjesecnu pauzu napravite, kako je u jednoj godini? Koliko dugo i koliko  cesto bi ja trebao praviti pausu?
Ronnie Coleman:
Vjerujte mi kada vam kazem da cu nakon slijedece Mr O. uzeti jos vise od tri mjeseca pauze.To ima veze sa time da ja jako tesko treniram, jaci sam i jednu godinu stariji  nego prosle godine. Ja moram mome tijelu vise vremena dati za odmor, zato sto sam sposoban da ga sa teskim tezinama "kaznjavam". Osim toga raste i broj godina u kojima ga kaznjavam. Sa svakom godinom poznajem ga jedan komadic vise i mogu preciznije procijeniti exagtno koliko odmora treba.
Vi i bodybulderi tamo vani posjedujete jednu totalno razulicitu sposobnost za regeneraciju koja od istih faktora ovisi: iskustvo, intenzitet treninga, niveau snage i broj godina sa teskim treninzima. Tako da sam misljenja da ih nema puno koji mogu tako velike pauze praviti kao i ja, osim ako ne radite mrtvo dizanje i cucnjeve sa preko 300 kg, iskorake sa nekih 100 kg peko citavoga parkiralista i trenirate tesko citavu godinu-kao ja. Ne zaboravite, to je moj posao. Duga pausa nakon Olympia -e cini me jacim i lijeci moje tijelo do pocetka slijedecih priprema. Tri mjeseca nisu za sve optimalni, ja bih rekao da jedan prosjecan bodybulder jedan tjedan -svakih pola godine treba kao odmor , ili kao alternativu jedan dvotjedni godisnji odmor jednom u godini.
Jedna stvar jos, vi biste trebali uzeti odmor od treninga ali ne ako vase tijelo to ne trazi. To je znanost u iskustvu, naucite da "pregovarate " sa vasim tijelom. Vas duh je gazda, ali on mora da komunicira sa tijelom i da postuje njegove poruke i da ih razumije.Ostatak godine, pogotovo u frci u treningu, morate pokazati sto znate. Ako zelite imati tijelo tvrdo kao kamen onda morate vas program za trening tako i oblikovati. VAs cilj ne mozete ostvariti ako dva mijeseca tvrdo trenirate i tada jedan tjedan ste jednostavno lijeni, jer morate vase tijelo "regenirati". Tako cete uspijeti samo jedno naime da smanjite vase misice. Jedna popularna recenica ide nekako ovako: tijelo raste ako mirujete. Da je zbilja tako onda biste nevjerovatno rasli ako ne biste nista radili citavu godinu.Zar ne ? Naravno da ne.
Moja licna teorija i praksa sto se regeneracije tice,izgleda ovako: nakon sto se poslije Mr. O. citava tri mijeseca odmorim, poceti cu slijedecih 8-9 mjeseci svaki dan u studio, osim nedelje, i to iako jako puno putujem. Jedina regeneracija koju moje tijelo tada dobije su kratke pauze izmedu ponavljanja u kojima mojemu disanju dozvolim da se regenerira tako da mogu u slijedecem setu da sve izvucem da bi bio tako dobar kao i prethodni.Ne gubite vas fokus, trenirajte za maximalne rezultate i prekidajte vas trening duze vrijeme samo onda kada vase tijelo to trazi.
Ronnie coleman se veseli vasim pitanjima u vezi bodybuildinga, saljite ih na :Ask Mr. Olympia. Flex Magazine, 21100 Erwin St. Woodland Hils, CA 91367 USA
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Odmor kao obaveza
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 26, 2006, 11:58:39 posle podne »
Poenta njegovog odgovora je da treba slusati svoje tijelo, a ne da treba pauzirati tri mjeseca, to je samo njegov slucaj, a sve mi se cini da ce se prije mnogi uhvatiti za tu pauzu koju pravi a da pritom ne uzmu u obzir da se covjek bavi blizu 30 godina bb...

U svakom slucaju zanimljivo Thor...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me