Maj 16, 2024, 03:27:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Prva dijeta. Da li su rotacije pravi izbor?  (Pročitano 1610 puta)

Van mreže Stefan

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Prva dijeta. Da li su rotacije pravi izbor?
« poslato: Avgust 07, 2013, 11:42:47 posle podne »
Pozdrav ljudi i da se unapred zahvalim na vremenu. Mislio sam da se prikljucim nekoj temi, ali videh preporuke da bi trebalo da se otvore svoje, zbog individualnih "muka".
Prvo da se malo predstavim...
Vec dugo godina sam clan foruma, i imao sam svoje periode velikog interesovanja za vezbanje, samo nikad nisam bio dovoljno istrajan u tome, a imao sam fine i brze napretke. U svakom slucaju, lezeran zivot poslednjih par godina je uzeo danak. Vec neko vreme mi tezina stagnira na nekih 95 kila, na moju visinu od 175 cm, sa mojih 27 godina. Pustio sam stomak, hranio se samo junk-om i po kafanama i sve to prilicno dobro zalivao spricerom.
Posto sam kao student, kad sam i poslednji put vezbao cini mi se, pre nekih 4-5 godina, opravdanje nalazio u nedostatku novca za kvalitetnu hranu i eventualnu suplementaciju, resih da to sad malo promenim. Bolje da trosim na zdrav zivot.

Ovo mi je druga nedelja, da sam pod novim rezimom. Probao sam jednostavno da sokiram organizam i spustio UH na 50-100g svakog dana, samo iz ovsenih ujutru i eventualno iz pirinca malo za neki popodnevni obrok, mada nemam striktna pravila. A u tome je i problem, nisam imao plan pre ovoga, jednostavno mi doslo da se dovedem u red i promenim navike i poceo svakog jutra da ustajem ranije i vozim sobni bajk 35-45 minuta na prazan stomak, posle toga unesem te ovsane, i posle celog dana meso i salate. Htedoh i teretanu, ali sam u kuci pa vec danima sredjujem drva, taj je period. E, sad, ne znam koliko je ova nepreciznost bila dobra ili losa za moj organizam, ali svakako mislim da mi je prijalo da se skinem sa junk-a i malo pokrenem. E,sad, od ponedeljka bih to znacajno promenio i definisao neke parametre.

Da kazem da recimo znam koji su zdravi izvori bilo koje vrste hrane. Jelovnik bi se svakako bazirao, nezavisno od vrste dijete na sledecim namirnicama:

Proteini - belanca, pilece i curece belo na rostilju, kuvana junetina, oslic (przen, ne znam da li moze drugacije da se sprema), skusa, mozda jos po neka riba (losos, haringa).

Ugljeni hidrati - ovsene i pirinac (ja u prodavnici imam neki Integralni, nadam se da je to isto sto i braon pirinac ili makar slicno. Ako nije, recite pa da trazim bas taj braon) i krompir, ali ne u tolikoj meri.

Masti - kupio sam Omega-3 Fish Oil 1000 mg, a ne vezano za masti uzeo sam i vitamine, konkretno onu Daily formulu od Universala.

Ja sam se iskreno zalepio za tu dijetu sa rotacijom UH, ali ne znam da li je ona OK za prvu dijetu uopste ili bi bilo bolje da pokusam sa necim drugim. Recimo low carb. Lose je sto nemam sad gotovo nikakav redovan staz, ali sam bas pun elana da smrsam i zelje da to bude sto je brze moguce i sto kvalitetnije (naravno, svestan sam da to ne moze da bude "kao rukom odneseno" :), ali razumite zelju ). Ja se u ove dve nedelje, osecam prilicno sveze i dobro, nisam hteo da se merim, to cu od ponedeljka :). A, opet imam malo strah da je preveliki sok za organizam, ovoliko nizak unos UH odjedared. Pa zato, ako je rotacija OK, onda imam par pitanja.

1. Na osnovu cega bih mogao da resim sa kojim razmerama da krenem uopste?
Da li je recimo 150-100-0-150-100-0-50 lose, ali ako bih mogao da dobijem i zasto? Da li su dve 0 preambiciozne za pocetak? Stvarno sam listao forum i nalazim brdo predloga, ali ne mogu da nadjem pravilnost. Svestan sam da je individualna stvar i da cu vremenom da shvatim da li je to lose ili ne, ali ne znam od cega da krenem.

2. Da li je OK da drzim proteine na 1.8-2g? Ili je premalo?

3. Vozio bih svakog jutra od ponedeljka do petka sobni bicikl na prazan stomak, 45 minuta, isti intenzitet. Teretana jedno 3 puta nedeljno, ponedeljak, sreda, petak i verovatno bi bar jedan od tih dana radio boks na dzaku. I ostavljam prostor da subotom idem na plivanje ili trcanje ili oba, i nedeljom odmor. Opet, neki predlog, komentar oko toga? I koliko tacno ima veze raspored unosa razlicitih kolicina UH sa nedeljnim treningom?

4. Napomenuo je Pedja u par tema da ne treba previse brinuti oko kolicine masti, pa da pitam da li mi onaj preparat odozgo (Omega-3 Fish Oil) zavrsava posao i  kako bi mi preporucili da to pijem?

Ne znam sad, imam li jos neka pitanja, ali ako bih mogao da dobijem odgovor na ova, pa da probam nesto da sastavim konkretno i onda da mogu tu konkretnu ideju da nadogradjujem, naravno uz vasu pomoc.

P.S. Dao mi je ortak neki sagorevac, njemu ostalo pola kutije. U pitanju je Grenade Thermo Detonator -  http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30017 Pijem ga ove nedelje po jednu ujutru pre bicikla i jednu pred rucak, da vidim toleranciju na taj preparat. Razmisljam da kad krenem sa dijetom, onda i pijem bar 2 nedelje to po 4 tablete dnevno (iz 2 puta). Je l' to ok?

Hvala ljudi unapred, znam da sam smorio i sam sam se pogubio po svim ovim informaicjama, i nadam se da nema previse glupih pitanja. Ako bih mogao ja jos nesto od informacija da pruzim recite. Slikao sam se, da bih pratio napredak, ali meni deluje na slikama salo na stomaku i grudima manje nego sto osecam da realno jeste. Ako ce pomoci, zakacicu i slike.
Verovatno bi me konkretno najvise zanimalo prvo pitanje, da bih mogao da predstavim neku svoju ideju jelovnika.

Veliki pozdrav,

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Prva dijeta. Da li su rotacije pravi izbor?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 08, 2013, 06:18:41 pre podne »
Ovo je esej ceo:-)  rotacija je svakako odlican izbor  a kako ces koncipirati to je individualno. Uvek je bolje krenuti od vise nego mnogo iseci u startu. Kazu da je kilogram nedeljno  dobar nacin za smanjivanje tezine tako da bi trebao to da ispratis ali naravno meris se uvek po ustajanju na prazan stomak. Ja bi od 250do 50uh rotirao bez nula ili jednu eventualno. Dovoljno je to proteina sto si napisao. Sto se tice treninga ne moras odmah tako agresivno da krenes, 3 teretane i 3 kardija dovoljno. Masti su bitne i probaj da kombinujes te kapsule,orasaste plodove i maslinovo ulje ako imas. Sagorevac se ubacuje kada dijeta odmakne malo tako da nisi morao odmah da krenes. Obzirom da verovatno desetak kila hoces dole za desetak nedelja kvalitetno uradjenih bices tip top ,verovatn6 i brze.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Prva dijeta. Da li su rotacije pravi izbor?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 08, 2013, 07:05:34 pre podne »
vlad je odgovrio i vise nego korektno

Van mreže Stefan

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Prva dijeta. Da li su rotacije pravi izbor?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 08, 2013, 09:40:28 pre podne »
Citat
Ovo je esej ceo:-)

Pa jbg :) Htedoh sto bolju sliku da dam... U svakom slucaju hvala na odgovoru. E, a sad jos pitanja... :)

Proteinski deo obroka bih rasporedio ovako svakako...

-- sobni bicikl --
1. 9:30 - 3-4 belanca
2. 11:30 - 150g pilece belo
3. 14:30 - 150g kuvano junece
 -- Kad treniram, ovde bi bila teretana, oko 16:00 --
4. 17:30 - 200g neke ribe
5. 20:30 - 150g pilece/curece belo
6. 23:00 - merica kazeina

Prvo, da li je ovo OK?

Drugo,
onda bih probao UH recimo za pocetak 250-150-75-200-100-75-50. Mada bih mozda umesto drugog 75 ubacio 0. Je l' valja tako?
To bih rasporedio ujutru uz ova belanca da bude ovsene, a ostatak uz 3 i 4 obrok, pirinac...

Prestao sam sa tim sagorevacem, ostavicu za kasnije. Omega-3 na kutiji pise 1 tableta dnevno, da li to malo da pojacam? Uzecu badem uz to, pa cu da ubacim malo u vecernje obroke...



Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Prva dijeta. Da li su rotacije pravi izbor?
« Odgovor #4 poslato: Avgust 08, 2013, 09:47:51 pre podne »
omegu pojacaj slobodno
sagorevace mozes da ostavis
ishrana ok
nemoj da se zamaras sa DETALJIMA vec kreni da radis tj da vezbas i da se redovnojavlljas