Maj 24, 2024, 06:57:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.159 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: savjeti za pocetnika  (Pročitano 3519 puta)

Van mreže pocetnik11

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
savjeti za pocetnika
« poslato: Januar 12, 2014, 03:49:51 pre podne »
pozdrav, pocetnik sam u ovome tj. treniro u zadnjih 5 godina mozda sveukupno godinu - godinu i po, sve nesto krenem mjesec/dva i prestanem nekako izgubim volju, e sad od ponedeljka ponovo krecem, pa bi vas kao iskusne zamolio za savjet

prosli puta sam sa mega gainerom i horse powerom imo fin rezultat, udebljo se, primjetilo se malo, ruka najmanje nesto, nikako nije htjela rast :lol:, al sam za mjesec sigurno uduplo pocetne kilaze sa kojima sam kreno radit, e jbg iskrsle neke stvari i prestadoh to je bilo prosle godine tacno bas ovako oko januara

e sad zanima me da mi preporucite neku kombinaciju sa kojom bi imo najveci uspjeh, znaci mase da dobijem, znaci stvarno se ne razumijem, znam ishrana se mora povecat (piletina, riba, jaja, riza, krompir)

eh sad zanima me sta bi mi najbolje bilo uzet, protein je obavezan al sad dal Whey ili geiner, onda koji kreatin vidim i njega ima vise vrsta, ili nesto ko Horse Power jer sam stvarno osjetio njegov ucinak

e da jos visok oko 178cm i tezak 70kg, i zanima me posto mi je 22 godine, da li bi neki steoid uz ovo sve uzo, evo citam a sto vise citam to me zbunjuje :lol: uglavnom koji je steroid dobar za to "debljanje", citam ima ovaj anadrol al izgleda da ima najvise ovih negativnim poslijedica, kontam uzet ovaj Dianabol, ako budem ista uzimo, uglavnom da me i on malo "pogura"?

uglavnom zanima me vase misljenje, kao iskusnih u ovome svemu, ako ste voljni pomoc jednom pocetniku super
hvala ;)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: savjeti za pocetnika
« Odgovor #1 poslato: Januar 12, 2014, 08:44:13 pre podne »
Evo
Ja bih te licnl zamolio da ti krenes za pocetak da spojis mesec dana u teretani "nakk" na suvo pa onda posle da vidimo koji protein itd
Sta kazes na to a?

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: savjeti za pocetnika
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2014, 08:50:20 pre podne »
Ti  bi druze sve da dobijes ni manje ni vise nego sve odjednom. Svi bi  voleli da je to tako jednostavno  progutas tableticu i sutra se probudis sa plocicama i bicepsima . Ne ide to tako,potrebne su godine. Koliko  vidim tebi je preko potrebna  volja , a volja je najbitnija za bilo koji uspeh. Jos dosta faktora utice na uspeh  kao sto je i karakter svake jedinke ,da li ce ta jedinka da laze samog sebe ili  sebe i ostale ,ali na svoju stetu. Ovo se odnosi na to  "od sutra pocinjem" ili "dizem 100kg  iz bendza"  u drustvu  ,a u teretanu idem sam od sledeceg ponedeljka.
Nego  ti lepo napravi plan i napisi sebi sta zelis i koliko zelis ,za pocetak budi realan i odredi sta ces da jedes i koju kolicinu ,jer se od toga raste ,pa zatim suplementaciju  i na kraju vreme za koje zelis da postignes neki rezultat.



Van mreže pocetnik11

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: savjeti za pocetnika
« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2014, 06:23:32 posle podne »
treniro sad u zadnjih 5 godina na suho, zadnji put prosli januar sam uzo prvi put protein + taj horse power i  za mjesec dana sam napredovo vise nego za pola godine suhog treniranja
iskreno odlucio sam uzet protein + jos nesta (kreatin/aminokiseline/glutamin), pa ako bi me mogli usmjerit sta je najbolja kombinacija za masu

sto se tice dizanja tezina iskreno neiteresuje me to, ha dizo 60 ili 100 kila svejedno mi je sve dok ima efekta nekog tj. naperdska, isto tako mislim da nije nerealan cilj da se udebljam 5+ kila za mjesec dana uz pojacanu ishranu + protein i jos nesta

a za steroide pito sam cisto, da li postoji neki koji ce et dodat jos koju kilu, otvorit apetit, jednostavno kao sto sam reko jos malo "pogurat" ( i da upoznat sam sa negativnim djelovanjem ;))

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: savjeti za pocetnika
« Odgovor #4 poslato: Januar 12, 2014, 06:31:35 posle podne »
cekaj  ovo je copy - paste  ?                                                                               

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: savjeti za pocetnika
« Odgovor #5 poslato: Januar 12, 2014, 06:35:14 posle podne »
Hahaha, gotovo pa da je copy/paste... Ne moze to druze tako, a ni blizu pametnog ti nije.
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Van mreže pocetnik11

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: savjeti za pocetnika
« Odgovor #6 poslato: Januar 12, 2014, 09:26:58 posle podne »
prvo nekontam sta je copy past al haj, ako ko hcoe pomoc dat savjet hvala a ako ne nemorate ni zajebavat inace svi ste vi napocetku odma rodjeni pametni i znali ste sta i kako  ;)

Van mreže HooD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: savjeti za pocetnika
« Odgovor #7 poslato: Januar 12, 2014, 09:56:21 posle podne »
Vidis ja znam "dosta" toga, zaista je tako recimo u poredjenju sa nekima, a ako se poredim sa Pedjom ja znam 1% bodibildinga, pogotovo sto je ovo sport o kome se iz dana u dan nauci nesto novo. Nikome nije cilj ovde da zeza bilo koga, al' se zapitaj malo... Jos nisi krenuo ni da treniras, nemas osnovne pokrete vezbi (pravilne), a hoces da uzmes sve. Ne kazem, i ja sam iz te generacije "jaoj hocu ovo, jaoj treba mi ono i to sada" al' za neke stvari jednostavno moras da sacekas. Potpisujem da ne znas nista ni o ishrani ni o treningu, a sad bi uzeo ovo ili ono ne ide. Uradio si mesec dana treninga, i stao ispred ogledala i "pf vidi ovo, nije ni blizu Ronney Coleman-a", pa cekaj kako da bude, taj je trenirao 20godina da bi napravio nesto od sebe, jeo dan i noc, a ti bi za mesec dana da napravis zivotinju, ne moze, moras da se trudis svakako, da jedes kako valja, da treniras kako valja i onda ce sve doci na svoje. I necu ja da se pravim pametan, ni najmanje, 19 mi je, i ja imam svasta u svojoj glavi, al' slusam (donekle) iskusnije, i to je dalo dosta rezultata.
Sportski pozdrav. :)
"Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time." - Thomas A. Edison

Van mreže pocetnik11

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: savjeti za pocetnika
« Odgovor #8 poslato: Januar 12, 2014, 10:36:09 posle podne »
jasno je meni sve to (odmah sam pitao za savjet pocelo je ismijavanje, nekazem ja i pitam jer svi znaju dosta vise od mene al jbg neznam jel cilj odma napast/isijat), ishranu cu imat pravilnu ne znam jesam li vec napiso 6 obroka + dva puta protein planiram piti
onda vjezbe radit znam pravilno kao sto sam reko prije 5 godina sam prvi put uso u teretanu, pa onda sve uz neke velike pauze, al znam radit, uglavnom cilj mi je bio da pitam posto se nerazumijem oko te "hemije" sta da uzmem

kontam uzet protein 100% i neznam sta da jos uz njega kombinujem kreatin/glutamin/aminokiseline

to mi je glavno da odlucim, a za steroide jednostavno sam pito konto uzet sad jednom jedno mjesec dana ih piti da me et ko "poguraju" na pocetku, i cilj mi je dobit 5+ kila za mjesec, neplaniram sad dobit 15 kila i sl., jednostavno znam da se sve moze na "suho" tako sam vec treniro, al ocu i ja sad jednom da me nesta pogura bar na pocetku tih prvih mjesec dana jer znam da cu onda imat sigurno i vecu volju i zelju ;)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: savjeti za pocetnika
« Odgovor #9 poslato: Januar 12, 2014, 11:15:34 posle podne »
Sredi ishranu...najvaznija stvar.
A od supsi uzmi pored Wheya,kr.monohidrat i to je sasvim ok...
A ovo za AAS...mani se toga,prvo nauci da izvuces sto je vise moguce iz hrane,supsi,treninga...

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: savjeti za pocetnika
« Odgovor #10 poslato: Januar 12, 2014, 11:25:43 posle podne »
Niko te ne ismeva nego postavljas isto  pitanje iako si dobio kritike na dosadasnje razmisljanje. Koliko  vidim  volje nemas za trening  vec samo  volju da nesto progutas "da te pogura"  . Da imas previse volje  sigurno bi upao u fazu pretreniranosti  ,ali sam 100% siguran  da to nisi  osetio  za  to vreme koje treniras. 
Ne zelim da te kocim  niti da popujem  niti sam  strucnjak,ali kad nesto ne ide  to brate mili svi vide i zele da te vrate na pravi put.

Van mreže pocetnik11

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: savjeti za pocetnika
« Odgovor #11 poslato: Januar 13, 2014, 01:39:28 pre podne »
haj sto se tice steroida to i ne mora, ionako nisu bila prva ocpija, nego iskrneo sam dobio dobar savjet za ovaj dianabol da ce me pogurat, otvorit apetit i da cu vise napredovat ;)

sto se tice ove ostale kombinacije znaci whey protein + kreatin monohidrat?
glutamin, aminokiseline, daa mi nisu potrebni jel tako?

kontam uzet BodyenFit Total Protein 2kg, uzimat dva puta dnevno ono prije i poslije treninga (30grama mjerica u toj jednoj mjerici ima 24grama proteina), trajalo bi mi mjesec dana, dal je ovo dobar izbor?

a kreatin znaci da trazim samo monohidrat?

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: savjeti za pocetnika
« Odgovor #12 poslato: Januar 13, 2014, 06:38:48 pre podne »
trazi monohidrat
a taj koji ti je rekao da ces bolje "napredovat" ako se nabobas sa dianabolom ti je friend do gangilija