Jun 16, 2024, 08:10:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Trazim pomoc za mrsavljenje!  (Pročitano 1797 puta)

Van mreže Cebara

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Trazim pomoc za mrsavljenje!
« poslato: Februar 21, 2014, 12:08:04 posle podne »
Idem u teretanu od marta 2013 i ono ogromna je razlika pre i posle 11 meseci treniranja :D(nemam slike da dokazem).Eh sad visok sam 178,75 kila i imam 17 godina i zelim vidljive trbusnjake.Recimo da imam oko 5kg sala i koju dijetu da koristim ako mi uopste treba? Od januara sam poceo da trcim umerenim tempon na trenazeru jer necu po betonu i poceo sam da radim trbusnjake isto.Ono sto ja imam za ishranu maltene uvek dostupno:Piletina,tunjevina,nadam se da cu whey nabaviti,kupus salata,cornflex,musli,crni hleb,jaja i mleko i jogurt.Hvala unapred!

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Trazim pomoc za mrsavljenje!
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2014, 12:19:00 posle podne »
Za pocetak procitaj osnovne stvari o ishrani
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

Sastavi svoj jelovnik, da vidimo kako izgleda pa ako treba da ga korigujemo.
Bilo bi dobro da postavis svoje slike (ali ovaj put prave, a ne neke skinute sa neta) da se vidi trenutno stanje. Na osnovu tvoje visine i tezine vrlo je moguce da ti dijeta i ne treba.

Van mreže Cebara

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Trazim pomoc za mrsavljenje!
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2014, 12:23:57 posle podne »
Ej ej znam osnove cito sam 100 puta,i na kraju je lik dao za masu,a to mi ne treba u sepembru oktobru cu se vratitti na nju :D Ajde sad cu da stavim sliku i ishranu za nekih 10 min. moram do ortaka pa kad se vratim ok?

Van mreže Cebara

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Trazim pomoc za mrsavljenje!
« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2014, 01:03:47 posle podne »
Eto slike i kako sam zamislio ishranu koju bih mogo jesti svaki dan:

DORUCAK:4 jajata,parce crnog leba i jogurt
UZINA:150g pileceg belog i whey
RUCAK:150g piletine(ili konzerva tunjevina) sa kupus salatom i ako smem opet parce c.hleba?
UZINA:Whey
TRENING OKO 8
VECERA:Tunjevina
UZINA:Whey
Msm baziram najvise na proteine ko sto se moze videti,da bi kardio crpeo masti za energiju,i naravno radim sa tegovima da mi se misici ne pojedu u kardiu. Kako vam se cini,otvoren sam za sve predloge :D

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Trazim pomoc za mrsavljenje!
« Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2014, 01:25:26 posle podne »
Plan je ocajan, i sve ostalo nista bolje.
Bidim da imas veliku zelju ,pa mislim da iz tog razloga pises ovako zbunjujuce i nepovezano.
Napravi tu ishranu kako treba imas brda i brda ispravnih primera kako i sta treba.
Po mom misljenju fali ti masa da bi posle imao sta da izdefinises.
Dacu ti jedan motiv da pocnes i da ne odustajes. ;) Pre 7meseci sam imao 180+ kg ,rotacijama i korekcijom UH dosao sam na ovu trenutnu tezinu koju jos uvek spustam i svaki dan mi se menja izgled u ogledalu na sta treba staviti akcenat ,pre nego na vagu.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Trazim pomoc za mrsavljenje!
« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2014, 01:29:36 posle podne »
Nemas ti sta da skidas, jer ako krenes na dijetu od tebe ce da ostane nista, imas da budes previse mrsav. Treba da izgradis malo misica.
Ishrana ne moze da ti se zasniva na whey proteinu jer je to dodatak ishrani, cvrstu hranu ne moze nista da zameni. Whey se koristi posle treninga u PWM (post workout meal) sa nekim prostim secerima.
Nemas hidrate u ishrani osim ovog crnog hleba koji verovatno i nije cr osim sto se tako zove.
Dao sam ti link, procitaj opet da bi shvatio na cemu treba da se bazira ishrana i kako treba da izgledaju obroci bez obzira da li je rec o masi ili definiciji.
U podforumu o ishrani imas gomilu tema i jelovnika, pogledaj kako se ostali clanovi hrane pa ces da shvatis na osnovu njihove ishrane gde gresis.

Van mreže Cebara

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Trazim pomoc za mrsavljenje!
« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2014, 01:40:02 posle podne »
Ae zemo...VRACANJE NA MASUUUUUUUU ! Fala vam na savetima rado prihvatam kritike, mada ono jos sam tinejdzer nzm kolko uopšte i mogu da nabacim mase. Vidimo se nakon sto se NAHULKUJEM ;)

U je kolko sam srecan nzm sto :P kad nabacim kolko kg misica, kad da pocnem da se rezem?
« Poslednja izmena: Februar 21, 2014, 01:46:47 posle podne mica86 »