Maj 12, 2024, 04:01:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.136 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 141981 puta)

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #195 poslato: Novembar 07, 2010, 12:10:26 posle podne »
E momci ovako prvo hvala svima na pomoci . Konjsku mast crvenu koristim vec 5-6 dana i osecam da mi prija ,krckanja je sve manje sada trenutno i da nije prisutno ,bol u ramenu nemam nikakav .Znaci stanje je bolje . Probacu da se konsultujem sledecenedelje sa ortopedom prvo onako usmeno da mu ispricacm simptome pa da vidim sta ce mi reci . Inace zadnjih par dana sto sam nasao na netu ( a mislim da je relevantno ) i za mnogo gore povrede od ove savetuje se mirovanje i kreme i to me malo tesi .Koliko sam mogao da vidim mislim da je za ove stvari pored krema mirovanje majka oporavka ,jer kao sto rekoh kad sam iscitao sve moguce povrede ramena vidim ,bar kako za sad stvyri stoje da ne bi trebao da brinem mnogo . Ostaje mi jos da kupim fastum gel video sam da ga hvale svi i to cu jos danas da uradim .

 Vuksa ako te ne mrzi reci ukratko o tvojoj povredi ramena i sta su ti doktori savetovali , kakav je kod tebe bio proces oporavka  . Kako sad vezbas jel imas problema i sl.

 
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #196 poslato: Novembar 07, 2010, 12:16:56 posle podne »
svaki dr će ti reći da treba da mirujes i da se okanes teretane dok neumiri a to moze i da potraje,zato sve laganim tempom,neforsiraj se,moze samo da bude gore
ja npr nebih mogao a da netreniram,mirovanje znaci opustanje,pa kad se setim upala nakon prvih treninga nebi mi palo napamet da mirujem
zato kazem radi ono sto mozes da radis a ono sto nemozes ti preskoci bar dok nezaceli

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #197 poslato: Novembar 07, 2010, 12:30:12 posle podne »
Pa tako sam i planirao ,pa cu da vidim kakvo je stanje za jedno dve nedelje pa cu onda da iznesem ovde .A sledece nedelje cu da se konsultujem sa lekarima .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #198 poslato: Novembar 07, 2010, 12:34:56 posle podne »
kad radis potisak iza glave za ramena izbegavaj duboki potisak
to je najcesci uzrok povrede
dovoljno je da nisi dobro zagrejao i da kvrcne

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #199 poslato: Novembar 07, 2010, 12:40:38 posle podne »

 Vuksa ako te ne mrzi reci ukratko o tvojoj povredi ramena i sta su ti doktori savetovali , kakav je kod tebe bio proces oporavka  . Kako sad vezbas jel imas problema i sl.

 

moja prica je ovaka :D

iskocilo mi je rame prvi put 2006 godine ... drugi put posle 6 meseci...verovatno zato sto sam skinuo gips posle 2 sata nosenja :)

to isto rame mi je u sledecih nzm koliko godina ispalo oko 40 puta...zglobna kapsula je pocepana celom duzinom ...dakle na pola i te dve polutke se ne dodiruju :D eto kakvo je stanje...pritom su svi ligamenti tu u kurcu od silnog ispadanja...na oba ramena sam pozitivan na testove subluksacije zbog prirodno plicih zglobova ramena...desno rame ni nije jos ispadalo ali imam neki osecaj da bi moglo..posle operacije levog ramena posle 11 meseci opet ista povreda ...naime to sto su mi zasili to je opet puklo i opet sam na istom.. sad dok spavam moram tu ruku da drzim uz telo post o mi se desavalo ako je odvojim...i drzim iznad 90c ona ispadne u snu...bla bla bla
dobio sam potvrdu od doktora na kojoj pored toga sto su ti testovi na luskacije pozitivni na oba ramena ... dobio sam i potvrdu da sam nesposoban za sport i da mi je to zabranjeno da ne bih narusio svoje zdravlje :)


baki svako ko ima problem sa ramenom treba da izbaci taj zadnji potisak skroz
al se nekad dobro jelo

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #200 poslato: Novembar 07, 2010, 12:50:40 posle podne »

 Vuksa ako te ne mrzi reci ukratko o tvojoj povredi ramena i sta su ti doktori savetovali , kakav je kod tebe bio proces oporavka  . Kako sad vezbas jel imas problema i sl.

 


.. sad dok spavam moram tu ruku da drzim uz telo post o mi se desavalo ako je odvojim...i drzim iznad 90c ona ispadne u snu...bla bla bla



Joj kako mi je ovo poznato :)
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #201 poslato: Novembar 07, 2010, 12:54:30 posle podne »
Au brate mili , pa ja nemam ni 1% od toga sto si ti imao , sramota me i da odem kod doktora kad procitam ovo . A reci mi samo jel sad treniras i jol mozes bar nesto da vezbas .

 Sto se tice potisaka za ramena ne pada mi na pamet da radim i ispred i iza glave , ali samo da kazem da nemam toliko problema kada radim prednji potisak ,pa cak i zadnji ( morao sam da probam da vidim kako rame reaguje ; za to sam idosao do zakljucka da ne bi trebal oda je nesto ozbiljno ). Sklekovi i bench su najgori naravno za to sto sva sila ide direkt na rame .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #202 poslato: Novembar 07, 2010, 01:10:18 posle podne »

baki svako ko ima problem sa ramenom treba da izbaci taj zadnji potisak skroz

..i propadanje,ebena vezba za rame a opet neophodna za donji deo grudi
Vuksa,dobro ti izgledas na avataru sobzirom na takvu povredu

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #203 poslato: Novembar 07, 2010, 01:18:58 posle podne »
Au brate mili , pa ja nemam ni 1% od toga sto si ti imao , sramota me i da odem kod doktora kad procitam ovo . A reci mi samo jel sad treniras i jol mozes bar nesto da vezbas .

 Sto se tice potisaka za ramena ne pada mi na pamet da radim i ispred i iza glave , ali samo da kazem da nemam toliko problema kada radim prednji potisak ,pa cak i zadnji ( morao sam da probam da vidim kako rame reaguje ; za to sam idosao do zakljucka da ne bi trebal oda je nesto ozbiljno ). Sklekovi i bench su najgori naravno za to sto sva sila ide direkt na rame .

treniram...rvanje sam batalio dok se neke stvari ne promene...teretanu posecujem redovno ali znam koja su mi ogranicenja i to postujem da ne bih imao problema...radim i bp i mp i manje vise sve normalno...tjs provalio sam sta smem da radi a sta ne...i ide mi za sad i tako :)

nema sta da te je sramota budi srecan sto ti nije neka veca povreda tjs kao moja..poseti doktora i postuj terapiju koja ti je pripisana

neke od ovih vezbi koristi

http://www.youtube.com/watch?v=oI_MzRbZDJ8

imao je i bolji klip ali jbg ne znam gde sad da ga nadjem...

exercise for rotator cuff kucaj ovo na youtubu pa nadji neke vezbce u kojima rame ne trpi nikakve bolove i neprijaten polozaje


@baki..

hvala...eto dokaz da pored i takvih povreda moze da se napravi nesto da solidno izgleda
al se nekad dobro jelo

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #204 poslato: Novembar 07, 2010, 01:22:37 posle podne »
a zasto se bilo ko leci preko interneta jbg?
odi covece uradi snimak da se vidi STA TI JE U OPSTE pa onda se moze i nesto organizvati
ovako
boli me ovde..ili te boli tamo...jbg..to je sirok pojam

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #205 poslato: Novembar 07, 2010, 01:34:17 posle podne »
a zasto se bilo ko leci preko interneta jbg?
odi covece uradi snimak da se vidi STA TI JE U OPSTE pa onda se moze i nesto organizvati
ovako
boli me ovde..ili te boli tamo...jbg..to je sirok pojam

 Zanimal ome je da li je jos neko imao slican problem , verovatno cu i otici da snimim rame
 Vuksa hvala na odgovoru .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #206 poslato: Novembar 07, 2010, 01:38:00 posle podne »
pa to prvo uradi jbg
pazi povreda
ti da mene pitas dali me boli koleno ja cu ti reci DA
verovatno na ovom forumu ima jso 100 ljudi koje boli koleno a da odemo da snimomo svi tj svih 100 mozda bude nas 3 koja imaju isti stepen osstecena i indenticnu povredu
razumes sada??

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #207 poslato: Novembar 07, 2010, 02:04:47 posle podne »
Razumeo sam i prvi put , samo su me zanimala iskustva ljudi znam d asam napisao da li je neko imao slican problem , ali zancilo mi je recimo ovo sto mi je Vuksa napisao cisto da cujem iskustva drugih nista vise . Kad budem snimio rame onda pricamo ponovo OK.
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #208 poslato: Novembar 07, 2010, 09:24:17 posle podne »
pa to prvo uradi jbg
pazi povreda
ti da mene pitas dali me boli koleno ja cu ti reci DA
verovatno na ovom forumu ima jso 100 ljudi koje boli koleno a da odemo da snimomo svi tj svih 100 mozda bude nas 3 koja imaju isti stepen osstecena i indenticnu povredu
razumes sada??

i ja sam jedan od tih sto..:)

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #209 poslato: Novembar 09, 2010, 04:14:45 posle podne »
Evo ljudi ovako . Juce sam bio na privatnoj klinici ,snimio rame iz dva ugla ( znaci dva slikanja ) . Na osnovu onog sto smo gledali na snimku i koliko je moglo da se vdi ( nisu imali uslove za slikanje ramena iz ugla iz kog bi se najbolje videlo ) ,doca kaze da je MOZDA prelom korakoidnog nastavka u bazalnom delu kod pripoja sa levom lopaticom .3 nedelje mirovanje moze vezbanje onih vezbi koje ne iritiraju direktno povredjeni deo .

 Doca mi inace ne uliva neko poverenje na osnovu onog sto sam porazgovarao sa njim . TRebao sam da idem odmah na banjicu .Sad mi je frko od ponovnog slikanja jer se zna da nije zdravo .
 Inace malopre sam probao sklekove i bench sa 10 kg bucicama bukvalno 3-4 puta i rekao bih da je stanje bolje . Apsurd doca sumnja na prelom , a meni danas pa rekao bih za jedno 5-10 % bolje nego pre neki dan . CEkam dalje pa cu da vidim .

 inace nasao sam sasvim solidan sajt ko zna engleski    :   www.shoulder-pain-management.com
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow