Maj 23, 2024, 05:20:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.154 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: KAKO POSTICI KVALITETNU DEFINICIJU  (Pročitano 1571 puta)

Van mreže pokdan

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
KAKO POSTICI KVALITETNU DEFINICIJU
« poslato: April 27, 2014, 04:24:49 posle podne »
Pozdrav svim clanovima foruma, ja sam ovdje novi, iz BiH sam i lutanjem preko razno raznih stranica sto domacih sto stranih sam dosao do Ogistra bloga pa onda i do ovog foruma. Imam jedan problemcic pa ako ima neko sa savjetom da pomogne. Ukratko:
Ja sam prije par godina usao u teretanu sa 182cm i oko 70kg, radio sam to rekreativno i dogurao sam do 83-85kg za par godina, nisam nikad imao stomak jer sam vozio bicikl itd. Prosle godine sam odlucio da probam dobiti par kg, ali kao laik jeo sam sve i svasta i dosao sam do 88kg ali nakon 100m trcanja ja sam bio umoran, dobio sam i stomak. I odlucio sam da to skinem i vratio sam se na 84kg, sto mi je super ali nisam odustao od cilja, poceo sam citati sve o ishrani, suplementima i napravio sam plan, krenuo sam u Oktobru 2013 od 84kg, u februaru 2014 sam imao 92kg, jedva dogurao, 1kg kao godina, i bio sam zadovoljan, sve je otislo tamo gdje treba, u stomaku nisam nista dobio, imao sam snage, kondicije sve ok, i odlucio sam u Martu nastaviti da probam dobiti jos malo, ali nema sanse, jeo sam da mi se hrana zgadila ali ostao sam na 92kg. Ja inace imam problema sa dobijanjem kila, 1kg jedva za mjesec, a kad samo pomislim na mrsanje izgubim 1kg.
To je bio moj vrh, od Aprila odlucim da idem na definiciju, citao sam, slusao druge ljude koji su nesto uspjeli, razmisljao sam da idem ne keto ali me je bilo strah da cu suvise izgubiti, jer sa ove 92kg ja sam bio zadovoljan sa svim, samo sam htio da izgubim masti i mozda malo vode iz tijela, i posto sam se bojao keto, odlucim da radim LOW CARB, i na osnovu brdo nekih clanaka napravim sebi plan ishrane, UH ujutro 50g i popijem shake, pa poslije 5-6 jaja, samo 2 zumanca, pa onda tunjevina, pa piletina 200g sa maslinovim, pa opet piletina, navece posni sir, normalno uzmao sam omega 3, prije treninga 5g BCAA, u shake poslije treninga ide protein i 20g BCAA, pojedem pola banane prije treninga, pola na sredini, i jednu cijelu na kraju, i jos pojedem poslije treninga jedno 80g zobenih. I kako sam ja to sve izracunao to je oko 2800 kalorija, meni treba oko 3300-3400 na dan posto treniram 6 puta sedmicno, znaci svaku grupu misica radim 2 puta sedmicno, trening je oko 1:15 - 1:30 minuta, nekad radim kardio trcanje ili sprinteve na kraju nekad preskocim, ali 500 kalorija manje i mislio sam to je dovoljno da idemo na definiciju.
Evo sada nakon mjesec dana ima rezultata, sa 92kg sam sletio na 89-90kg, vidi se na stomaku da se to topi, vec se naziru trbusnjaci, ali isto tako primjetim najvise na rukama, da pada biceps i triceps, grudi. E sad ako cu se vratiti na 85kg i izgubiti sve ono sto sam jedva dobio za citavu zimu to mi se ne radi.
Sta da radim, dali da nastavim ovako jos mjesec, ili da predjem na cikliranje UH, nesto sam cistao o tome, mozda mi je to bolja opcija. Znaci nebi zelio da mrsam, mislim da gubim misice, sto je manje moguce, samo zelim da se malo definisem. Kad sam imao 92kg, nisam imao stomak, sve je ravno, samo sto se nevide trbusnjaci

Ima li ko sa iskustvom za neki dobar savjet. Hvala

Pozdrav