Maj 04, 2024, 02:47:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Vise duzih pitanja  (Pročitano 4309 puta)

Van mreže ovas

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Vise duzih pitanja
« poslato: Jul 07, 2014, 11:37:08 posle podne »
Cao!

Kada kazu da su suplementi (konkretno protein) dodaci ishrani i treba da se ubace kada se vec imaju kvalitetna 3 obroka na primer, a ne da menjaju obroke,  tu sledi moje pitanje.   S obzirom da se u konacni zbir proteina na kraju dana sabiraju i proteini iz hrane i proteini iz whey-a kao jednaki,    da li ja, ako za dorucak pojedem ovsene pahuljice i popijem protein  nemam isti dorucak kao covek koji pojede belanca sa svojim ovsenim pahuljicama, a prvi protein popije recimo posle treninga. 

 Da li ja gubim nesto ako se odlucim za whey i tad?  Da li je mozda finansijska strana u pitanju,  kao  ne trosi toliko whey-a kada mozes da pojedes 5 jaja koja su 50 dinara,  ili je zaista nesto drugi u pitanju?  I sad hipoteticko pitanje  ne kazem da cu to raditi,  (radio bih samo za dorucak jer ne mogu da jedem ujutru) da li se tokom celog dana moze uzimati protein,  umesto mesa  recimo sa krompirom i sa salatom pa to da bude rucak, umesto ribe uvece  isto sa nekim hidratima pa to da bude vecera?   Eto nadam se da nije mnogo glupo pitanje, mene jako zanima.

Ovsene,  vidim da ste se svi odlucili da ih jedete,  i neki kojima je ukusno i nekima kojima nije..  Jel ima nekog ko  samelje svoje ovsene pa ih tako unese,  zar nije lakse popiti nesto nego jesti/zvakati ?   

Ideja neka za dorucak moj sutrasnji ( posto do sad nisam jeo ovsene nikada,  danas sam kupio kilogram i zamolio radnicu u zdravoj hrani da mi ih samelje)   

100 g mlevenih ovsenih
1,2 banane
Merica whey-a
2 kasike makrobiotickog putera od kikirikija
za tecnost sam se odlucio za bademovo mleko,  napisacu kako se pravi iako znate,   bademi se ostave preko noci u vodi,  sutradan se ta voda prospe jer nije najbolja za varenje,  sipa se nova na bademe u odnosu  1:3  badem:voda.  Naravno samelju se bademi.    Ne znam koliko ce mi badema za to trebati, eksperimentisacu veceras,   treba mi dovoljno te tecnosti da prelijem tu bananu, whey, puter i ovsene.

Inace kratko o meni ako neko pita sta mi je cilj,  - dobijanje misicne mase,  180 cm sam visok 77 kila tezak,  nikad nisam imao problema sa prekomernom kilazom, suprotno - mrsaviji sam uvek bio.  izmedju 11 i 12 posto masti izmereno u vise navrata jer cesto idem na neke preglede, volim to.. mereno metodom stati bos na vagu i elektrode uzeti u ruke.

Za moj ukus, nesto preko 80 kg za moju visinu bih smatrao zadovoljavajucim,  kao i ovaj procenat masti koji imam sada.  Nista preterano manji  niti  neko gojenje od 10 kila me ne interesuje. 

Hvala na citanju :)
« Poslednja izmena: Jul 08, 2014, 12:46:02 pre podne Milenadiao »

Van mreže miss_D

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 209
Odg: 2 kratka pitanja
« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2014, 12:51:59 pre podne »
Evo odgovoricu ti ja, dok se ne javi neko iskusniji :)

Whey pijes prvenstveno posle treninga, ako hoces i ujutru-mozes, ali je bolja opcija jaja+ovsene, jer ce te ona duze drzati sitim. Pogotovo ako si pocetnik i hoces masu, moras da se naviknes da jedes cvrstu hranu vise, pa nek ti whey bude dodatak, ne zamena obroka.
Da, ponekad meljemo ovsene i tako ih jedemo. Nije nam lakse da pijemo, jer volimo da jedemo :D
Od ovog tvog jutarnjeg sejka, ja bih iskreno bljucnula, i ne vidim poentu bademovog mleka. jedi bademe. ovsene spremaj u vodi
I'm not finished when I'm tired, I'm finished when I'm done

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Vise duzih pitanja
« Odgovor #2 poslato: Jul 08, 2014, 01:05:22 pre podne »
prah nikada ne moze da zameni hranu. i uzimaj whey 2x dnevno po 1-1,5 mericu

Na mreži Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: Vise duzih pitanja
« Odgovor #3 poslato: Jul 08, 2014, 01:25:25 pre podne »
Meni je bolja opcija 2 merice posle treninga...

Van mreže ovas

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Vise duzih pitanja
« Odgovor #4 poslato: Jul 08, 2014, 01:44:52 pre podne »
Dobro hvala, ali nisam pitao za whey posle treninga,  uzimam ga i ja tada i tu mi nista nije nejasno. uzimam mericu ipo ne uzimam dve.

Nejasan mi je deo da li moze whey uz neki ugljeni hidrat da mi bude dorucak (ovsene) , plus dodaci, ja sam naveo sta mi je palo napamet. Naravno u formi sejka, jer je protein prah, ovsene su mi sada prakticno prah jer su samlevene, dakle jedino mi ostaje da to popijem s necim, logicno.  Niste mi nista rekli  osim ove devojke koja je rekla da je bljak, a ne smatram da je bljak,  Sta god da stavite  ako stavite protein od cokolade, to ce imati ukus cokolade kao neki cokolino recimo iz mog detinjstva, zaista nije bljak, cak suprotno, jako je ukusno. Meni su gadne ovsene u cvrstom obliku.

Ukratko jos jednom za sve koji budu hteli da daju misljenja:

Protein za dorucak sa ovsenima u vidu nekog sejka umesto nekih jaja ili nekog mesa jer zaista ne mogu da jedem ujutru,  da li je u redu?  Rekreativac sam, pretpostavljam da nas ima vise na ovom forumu nego profesionalaca i dobro bi bilo da se daju malo blazi savete za  rekreativce, hocu reci  za moj cilj od nesto preko 80 kila sigurno ne moram da imam ne znam kakvu do bola ishranu sa 300 g proteina iz hrane....moze li protein ( zato i sluzi) da zameni meni cenjena jaja za dorucak, i da mi olaksa zivot tako sto cu ujutru kad moram da izadjem iz kuce jako brzo moci samo da popijem sejk umesto da palim tigan/lomim jaja kuvam itd....

Ideje za sejk su dobrodosle, hvala!   Ako neko misli da ovo nikako nije dobro nek mi malo obrazlozi  zasto je prah toliko drugaciji od proteina iz hrane.

Van mreže miss_D

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 209
Odg: Vise duzih pitanja
« Odgovor #5 poslato: Jul 08, 2014, 05:10:23 posle podne »
Mozes da zamenis jaja whey-om, iako ti je ovo prvo mnogo bolja opcija
Razlika izmedju njega i ostalih proteina je u tome sto je brzodelujuc. Ovsene ce ga malo usporiti, ali rizikujes da ti on samo protrci kroz organizam, ako nisi imao trening sa tegovima pre. Zato su belanca idealna. Jer posle spavanja ti treba nesto brzodelujuce, ali sto ce se malo duze variti.
I'm not finished when I'm tired, I'm finished when I'm done

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Vise duzih pitanja
« Odgovor #6 poslato: Jul 08, 2014, 05:18:11 posle podne »
Meni je bolja opcija 2 merice posle treninga...
bas tako.Nema svrhe uzimati solo whey.bukvalno udje i izadje iz org.ali posle treninga druga stvar
Be patient,results will come !!!

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Vise duzih pitanja
« Odgovor #7 poslato: Jul 08, 2014, 10:20:27 posle podne »
Ukoliko se whey pomesa sa caseinom,moze da prodje kao mrp,ovako sam,nije bas najbolja opcija...
Eventualno da ga usporis sa mastima,ali to opet nije to...

Van mreže Aleksa :)

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Vise duzih pitanja
« Odgovor #8 poslato: Jul 08, 2014, 10:32:15 posle podne »
Ti mozes za dorucak da ubacis whey + ovsene + voda +...(zavisi sa cime mesas,po meni je mnogo da stavljas i bananu i puter od kikirikija i bademovo mleko itd.),dovoljno ti je voda + ovsene + whey(eventualno banana),ja jedem sa vodom(ili mlekom) i ovsene u cvrstom obliku(i jbg,ok su)..Protein se ne moze uzimati ceo dan,znaci gledaj da ga pijes posle treninga(obavezno) a da ostale obroke rasporedis Meso,jaja,riba + UH (+ salata)..Ne moze prah da menja cvrst obrok,i ne bi trebalo da ti svako jutro bude prvi obrok sejk,iskombinuj da jedes i jaja za prvi obrok..
Sto se tice rekreativana i profesionalaca,ja to gledam da je isto i za jedne i za druge,samo zavisi koji ce koliko daleko da ide..Jedino sto rekreativac moze da ima veca odstupanja od navedenog..Po meni ti ne treba ujutru protein..Bademe,orahe ubaci u toku dana


Van mreže ovas

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Vise duzih pitanja
« Odgovor #9 poslato: Jul 08, 2014, 10:56:25 posle podne »
Hvala svima,  znaci on svakom drugom delu dana osim nakon treninga kada je potreba za njim ocigledna, nista ne uradi korisno u organizmu? Popijem i bacio sam tu mericu sto sam popio, to mi govorite?

Pijem posle treninga svakako,  i znam kako treba da izgleda ishrana tokom celog dana,   samo je ovaj dorucak u mom slucaju naporan i znacio bi mi da bude sejk....

Probacu onda da sameljem belanca,  jel to radio neko vec?

Ti mozes za dorucak da ubacis whey + ovsene + voda +...(zavisi sa cime mesas,po meni je mnogo da stavljas i bananu i puter od kikirikija i bademovo mleko itd.)


  kad kazes mnogo, znaci da sta, moze da ode tamo gde ne treba?

Imam neku zelju za tim sejkom jakim u kalorijama, bar jednom u toku dana....nisam sjajan sa obrocima i mnogo bi mi vise znacilo da mi neko izadje u susret i da ideju za sejk nego da mi govori da jedem meso,jaja... znam ja da to treba ali ja to ne mogu stalno... zato, sejk u toku dana, kao uzina? 

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Vise duzih pitanja
« Odgovor #10 poslato: Jul 08, 2014, 11:32:05 posle podne »
Whey,manje-vise protrci kroz organizam,i tu neces ostvariti konstantno snabdevanje tela nutrijentima,kao sto bi ostvario sa nekim izvorom proteina,koji se sporije otpusta...
Osim u PWM-u i ujutru,whey ne treba koristiti u ostalim obrocima,jer je previse brz...
Sto meljes belanca,uzmi lepo skuvaj jaja i pojedi ih,cemu tokomplikovanje?

Ako bas hoces da ubacis bananu u prvi obrok(koja je prosti secer,i nije bas najbolji izbor voca,niti je najprikladnije uzimati proste secere ujutru),izbaci taj kikiriki puter,jer nije bas najpametnije,mesati masti i proste secere...
Najbolje je da uzmes ovas,whey,i eventualno bananu,ako bas hoces i to sameljes kao sejk...

Van mreže Aleksa :)

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Vise duzih pitanja
« Odgovor #11 poslato: Jul 08, 2014, 11:42:00 posle podne »
Evo odgovorio ti je i dragan..Da,moze da ode tamo gde ne treba,nije potrebno da mesas bananu i puter od kikirikija(puter izbaci svakako,to ti je bespotrebno); Uzmi sejk za prvi obrok,pomesaj vodu whey ovas i eventualno bananu,i neka te to zadovolji tokom celog dana,ne treba ti sejk(jbg stisni se) kao uzina..Bolje onda skuvaj belanca i pojedi

Van mreže ovas

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Vise duzih pitanja
« Odgovor #12 poslato: Jul 09, 2014, 01:42:49 pre podne »
Hvala Dragane, Aleksa.

Za kraj,  voda uvek naspram mleka?  I kolicina ovsenih, 100 g?

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Vise duzih pitanja
« Odgovor #13 poslato: Jul 09, 2014, 09:28:19 pre podne »
Hvala Dragane, Aleksa.

Za kraj,  voda uvek naspram mleka?  I kolicina ovsenih, 100 g?


Whey,voda,ovsene...
A to kliko ces unositi ovsenih pahuljica,zavisi od toga sta ti je cilj,mada generalno 100g je ok kolicina,pogotovo ako ih do sada nisi konzumirao...