Jun 17, 2024, 09:55:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)  (Pročitano 13161 puta)

Van mreže nemanjazw

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
  • POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!
Pomoc
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 15, 2014, 07:46:31 posle podne »
Vec sam ranije otvarao neku temu , ali mi se sad sve pomutilo ...
Smrsao sam 3 kg za mesec dana , nije mnogo ali se primecuje :)
Ishranu nisam dirao , samo sam eto malo izbacio hleba i pazio da ne jedem grickalite i tako to , koristio sagorevac i polako se topio :)

E sad danas sam kupio proteine (Whey 80 ) 22g proteina 2,g masti i 2g ug . Imam 17 god 85 kila , znaci to je 2*85 =170 g proteina , a oko 100 g uh na dan , mada kombinujem , od ponedeljka do petka smanjim uh , a subota i nedelja povecam . Treninzi su mi zaista jaki , bez odmora , super serije . Brine me malo upotreba proteina tj. kako ih upotrebiti i koliko puta na dan u kojem vremenu ?

Dorucak mi je obicno belo meso + jogurt (Brza hrana) 100 - 200 g .  (8h)

Izmedju ponekad uzmem jabuku ili tako neku vocku .

Rucak mi se sastoji od mesa , ponekad mi baba spremi krompir (Naravno ne pomfrit , nego ga ispece u rerni ) . (14h)

Trening (17H) . Ponekad uzmem bananu pre treninga ukoliko sam 'mrtav' , a posle treninga whey .

Vecera - Solja jogurta .

Znaci to je ( 84 g proteina iz mesa na dan + whey 22g + 6g jogurt = 112g. )
Masti ( 12g iz mesa +4 g whey+ 6g jogurt = 22g )
Uh ( 66g iz voca + 5 whey + 30g krompir + 8g jogurt = 109 g )

Da li treba da dodam jos merica proteina na dan ? Posto 106g je malo .
Preporuke neke ?
Pomoc ?

Hvala !
POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 15, 2014, 09:44:45 posle podne »
Ne valja ovo nista,a razlog zbog kog si smrsao je verovatno u cinjenici da si smanjio ukupnu kolicinu hrane koju si prethodno jeo,pa otud ta 3kg manje...
Whey je poslednja stvar o kojoj treba da brines sa ovakvom ishranom...
Nije poenta da proteinski unos ostvarujes preko praska,jer se tacno zna cemu on sluzi i kada ga konzumirati...
Najbolje je za tebe,da najpre iscitas neke topike ovde na forumu,koji ce ti pokazati prave smernice,pa nakon toga,ti lepo postuj odredjeni jelovnik,a neko ce ga ovde vec korigovati...
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=28475.0
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=28340.0
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=30171.0
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,27522.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

Iscitaj ove teme,znacice ti,siguran sam...
A oko wheya cemo lako,kada ti skapiras osnove ishrane...
Nisi napisao ni sta i je konkretno cilj.Meni iz tvog pisanja deluje da zelis dijetu,pa sam ti zato linkovao takve teme...
« Poslednja izmena: Oktobar 15, 2014, 09:47:21 posle podne dragan vg »

Van mreže Siki_16

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 111
Odg: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 15, 2014, 10:32:30 posle podne »
sta
 je cilj?

Van mreže nemanjazw

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
  • POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!
Odg: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 15, 2014, 11:15:47 posle podne »
Zelim samo malo da smrsam , a misic da ostane , zelim masti da izbacim iz sebe . Sto se tice treninga prejak je :) Sto se tice ishrane zelim samo malo da je uredim . Imam 85 , do 80 sasvim dovoljno :)
POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 16, 2014, 05:53:56 pre podne »
Zelim samo malo da smrsam , a misic da ostane , zelim masti da izbacim iz sebe . Sto se tice treninga prejak je :) Sto se tice ishrane zelim samo malo da je uredim . Imam 85 , do 80 sasvim dovoljno :)


pa sta god da ti je cilj
ishrana ti je losa
veera npr-NIJE JOGURT
rucak-nije da ti bbaba ispece krompir u rerni jer razlike imzedju toga i pomfrita i nema,ako ovaj nije jos i gori
itd itd itd

Van mreže nemanjazw

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
  • POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!
Odg: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 20, 2014, 02:53:15 posle podne »
Do sada sam unosio 3000-4000 kcal dnevno , ako ne i vise . Cilj mi je da smrsam , ne mnogo , ali eto koliko toliko i naravno da budem zdraviji . Junkove sam skoro skroz izbacio , jos samo ta koka kola , mada pijem po jednu limenku dnevno :)

E sad ja sam visok 168 , a imam 87 kg . Jedino mi smeta stomak tu mi se vidi , ruke i noge su ok . Dugo vec treniram , pre teretane sam radio zgibove i sklekove , dok mi se nisu pojavili misici i malo dobio na obimu u rukama , posle toga sam krenuo sa teretanom , naravno kao pocetnik sam samo gurao kilazu , skoro svaku vezbu sa maximalnom kilazom . Onda sam nasao trenera koji mi je objasnio kako i sta , sada radim super serije svkaki trening , "umrem od treninranja" .
Cilj mi je samo malo da smrsam , tacnije ono sto ne valja da zamenim za zdravijom hranom . Cilj mi je da izgubim nekih 5 kg , i to bi bilo to samo bi jednostavno nastavio sa ishranom . Do sada sam jeo sve i svasta , pica za dorucak , tortilja za rucak ... Da ne pisem dalje ... Bavim se skijanjem , tacnije u reprezentaciji Srbije sam :)

Zelim sto vise proteina da unesem , da odrzim misice ,a salo da ide u minus :) Znaci kalorijski deficit . Sad cu ja da ispisem neku ishranu kako sam ja to zamisljao da valja , pa eto vi me ispravite .

87*2 = 174 ( Znaci 120 - 180 proteina na dan . )
Za uh cu da kombinujem , 200 , 150 ,100 ,50 , 100 , 150 , 200 .


Obrok 1 . (Skola) 100g ovsenih sa cokoladnim mlekom + 150g belog mesa .
Obrok 2. Voce ( Jabuka , kruska ... )
Obrok 3. Belo meso 200g + jogurt + lepinja .
Trening . Nakon treniga mericu wheya .
Obrok 4. Merica wheya + cokoladno mleko ili mericu uzmem sa mlekom.

To bi bilo to :)
Molim vas pomognite ! :D
Hvala .




POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 21, 2014, 12:09:30 pre podne »
Citat
Junkove sam skoro skroz izbacio , jos samo ta koka kola , mada pijem po jednu limenku dnevno
ako ti je jedini dzunk koka kola onda to nije strasno,imas kolu zero,a nje mozes koliko ti srce zeli.
Citat
Jedino mi smeta stomak tu mi se vidi , ruke i noge su ok .
Valjda znas da nema parcijalnog mrsanja,masti gubis ili ne gubis,nema 'e ocu malo tu ispod pupka,a ovamo sa strane necu,biceps nek ostane isti,butina malo da se smanji' ;)
Citat
Onda sam nasao trenera koji mi je objasnio kako i sta , sada radim super serije svkaki trening , "umrem od treninranja" .
pa sad bas svaki trening da radis superserije ne znam zasto bi to radio,mozda malo promjena da ubacis?uredu je sokirati tijelo,misic sa nekim od tih pristupa,ali bas svaki trening,hmm
i glavnu ulogu u ovome sto tebi treba,tj skidanju masti,igra ishrana.
Citat
Cilj mi je da izgubim nekih 5 kg
Vjeruj mi kad izgubis tih 5kg,zeljet ces jos 5kg da izgubis :)
Citat
87*2 = 174 ( Znaci 120 - 180 proteina na dan . )
Za uh cu da kombinujem , 200 , 150 ,100 ,50 , 100 , 150 , 200 .
Znaci nema od 120 - 180gr ,nego drzis konstantno na 180gr
sto se rotacije tice..pa ne znam da li si vec poceo da je primenjujes,tj koliko je primenjujes,ali ako si se 'skinuo' sa dzank hrane barem nedelju,dvije..mogao bi malo da promijenis te rotacije.Nesto tipa:
200,100,150,50,120,80,50
Pa poslije nekog vremena ubacis jednu nulu,pa kardio,pa pojacas kardio,pa drugu nulu itd.Ali to tamo kasnije,kad zabodes sa skidanjem.
Citat
Obrok 1 . (Skola) 100g ovsenih sa cokoladnim mlekom + 150g belog mesa .
Obrok 2. Voce ( Jabuka , kruska ... )
Obrok 3. Belo meso 200g + jogurt + lepinja .
Trening . Nakon treniga mericu wheya .
Obrok 4. Merica wheya + cokoladno mleko ili mericu uzmem sa mlekom.
Ovaaaj,blago receno uzas :) jesi li ti uopste citao bilo sta???
Obrok 1.(Ovaj obrok zavrsis kuci,prije nego podjes u skolu.) 4cijela jaja + 3 bjelanca
Obrok 2. UH (te ovsene(bez COKOLADNOG mlijeka,ako baaas moras onda uzmi ono sa 0.5%mm) sto si spomenuo,oko gramaze se sam pozabavi,a to zavisi od dana,tj koliko za taj dan treba da uneses hidrata,) + 150gr bijelog + 30gr badema
Obrok 3. Bijelo 200gr + UH(riza,krompir.gramaza opet zavisi od toga koji je dan)
Trening - PWM - Mjerica wheya + 20gr dexa
Obrok 4. Bijelo 200gr + UH(sad zavisi da li je npr dan sa 50gr hidrata,jer 50gr hidrata ne mozes podijeliti na 3obroka) + salata(maslinovo obavezno,nemas nigdje masti u ovome sto si ti napisao)
Obrok 5. Junetina 200gr ili ella sir,kako ko voli + salata

To bi ti bilo to,onako na brzinu,nisam detaljno racunao gramazu prot,masti..ali onako na brzinu mislim da je priblizno.
E sad..ako sam ja mogao ovoliko pisati,a ti postavis neko pitanje tipa 'a zasto ne moze jabuka kao drugi obrok?' zveeek ce te nac :)

Van mreže nemanjazw

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
  • POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!
Pomoc :)
« Odgovor #22 poslato: Mart 08, 2015, 01:16:40 pre podne »
Pozdrav svima , imam 17 god , vec dugo idem u ter, do sada sam samo koristio protein . Sa 90 kga , sam se prebacio na 80 , vene sve lepo sada izgleda , jedino me stomacic muci :)
Treniram po dva puta dnevno , a nekad po 1 , idem u ter pa na kik boks. Razmisljam o nekom suplementu za povecavanje snage i o sagorevacu , jel po nekad idem u teretanu posle skole , a uvece na kik boks i onda neam bas snage da odradim kik boks , inace kik boks racunam kao kardio trening  . Pa sam hteo da vas pitam sta mislite o kombinovanju Animal Cuts i Beta - Alanine (Protein koristim Carnivor (22gP , 2,5g Cre po merici )) ? Nekako su mi se ta dva suplementa najvise svidela , citao sam sve i svasta , takodje sam i sakupio para :D Predlog ?
« Poslednja izmena: Mart 08, 2015, 01:18:50 pre podne nemanjazw »
POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)
« Odgovor #23 poslato: Mart 08, 2015, 11:31:35 pre podne »
Pozdrav svima , imam 17 god , vec dugo idem u ter, do sada sam samo koristio protein . Sa 90 kga , sam se prebacio na 80 , vene sve lepo sada izgleda , jedino me stomacic muci :)
Treniram po dva puta dnevno , a nekad po 1 , idem u ter pa na kik boks. Razmisljam o nekom suplementu za povecavanje snage i o sagorevacu , jel po nekad idem u teretanu posle skole , a uvece na kik boks i onda neam bas snage da odradim kik boks , inace kik boks racunam kao kardio trening  . Pa sam hteo da vas pitam sta mislite o kombinovanju Animal Cuts i Beta - Alanine (Protein koristim Carnivor (22gP , 2,5g Cre po merici )) ? Nekako su mi se ta dva suplementa najvise svidela , citao sam sve i svasta , takodje sam i sakupio para :D Predlog ?

da li si citao sastav od carnivora?
za to sto ti hoces,sigurno ti nece pomoci animal cuts i BA u kombonaciji
ali ima tu nesto interesatno
iz kog razloga ti ne savetuju ta ekipa koja ti prodaje te stvari?

Van mreže nemanjazw

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
  • POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!
Odg: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)
« Odgovor #24 poslato: Mart 08, 2015, 02:30:10 posle podne »
Niko mi to ne savetuje , sam gledam i sam odlucujem , ali pre svega uvek se prvo posavetujem na ovom forumu pa tek :D Zato mi treba neki predlog nesto ?
POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)
« Odgovor #25 poslato: Mart 08, 2015, 02:36:12 posle podne »
Nisi razumeo Pedju. On te pita sto te ne savetuje ta ekipa od koje kupujes. Znaci, odes u prodavnicu suplemenata i oni ti kazu kupi to, to i to, iz tog i tog razloga, uzimaj toliko i toliko. Na zalost, obicno rade u tim prodavnicama ljudi koji nemaju pojma o tome, koji savetuju jedi sta ti skuvaju kod kuce, samo manje i i uzmi sagorevac i smanjices bf.

Van mreže nemanjazw

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
  • POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!
Odg: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)
« Odgovor #26 poslato: Mart 08, 2015, 03:43:09 posle podne »
Nisam ni ja lepo napisao , savetuje me taj decko sto radi , rekao mi je da uzmem AC , a za BA to sam sam hteo da uzmem .
POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)
« Odgovor #27 poslato: Mart 08, 2015, 04:32:23 posle podne »
Nisam ni ja lepo napisao , savetuje me taj decko sto radi , rekao mi je da uzmem AC , a za BA to sam sam hteo da uzmem .

a ko te je savetovao da uzmes carnivor?
posto se to NE UVOZI i srbiju,a nisam dobio odgovr-da li si citao SUPELEMNT FACTS od tog protein...samo npr?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)
« Odgovor #28 poslato: Mart 08, 2015, 04:33:53 posle podne »
Nisam ni ja lepo napisao , savetuje me taj decko sto radi , rekao mi je da uzmem AC , a za BA to sam sam hteo da uzmem .

gde radi,kada ima u radnji AC? :D

Van mreže nemanjazw

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
  • POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!
Odg: nemanjazw - Ishrana i Lipo 6 Black (MRSAVLJENJE)
« Odgovor #29 poslato: Mart 08, 2015, 04:42:25 posle podne »
https://www.facebook.com/pages/Prodavnica-Suplemenata-Kos-Mitrovica/203218416512212

Citao jesam , ali kada sam ga kupio pre mesec dana :D
Zapravo ovo je Kosovo (Kosovska Mitrovica) . Covek koji drzi to mi je dobar drug "decko sto radi" , sve uvozi iz Hrvatske , i jos nzm odakle .
POWERLIFTING <3 !!!!!!!!!!!!!