Jun 04, 2024, 04:13:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.164 poruka u 18.753 tema - 20.951 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane 17-godisnjaka  (Pročitano 1985 puta)

Van mreže Agent 007

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Pomoc oko ishrane 17-godisnjaka
« poslato: Oktobar 08, 2014, 08:16:43 posle podne »
Ovako ljudi,imam 17 godina i planiram posle duge pauze da opet pocnem u teretanu za nekih 2-3 nedjelje.Nikad nisam imao neki plan ishane nego sam jeo sto mi se da jer sam jos srednjoskolac zavisim od roditelja i nemam para da izdvojim recimo za 200g bijelog na dan i slicnih planova ishrane sto citam na forumu.Sad ovakav bi mi bio jelovnik zbog situacije pomenute gore.Ne znam koliko sam visok nisam se odavno mjerio mozda nekih 1,78-1-82 i imam 67 kila.Isao bih 5 puta nedeljno u teretanu a vi mi recite sta mislite o ovom programu ishrane samo da opet napomenem da nemam mogucnosti za vise.Unaprijed hvala svima koji procitaju i daju svoje misljenje.:)
obrok1:100g ovsenih 2 bjelanca i 1 cijelo jaje
trening
obrok 2:100g tunjevine 150gr princa
obrok 3:to mi dodje kao rucak tu bih jeo sto mi se da ne mogu da biram :D uglavnom je to supa neka i meso(najcesce bijelo) i 100-150gr krompita i neka salata
obrok 4:mozda bih mogao tunjevinu opet ali u povrcu cisto da promjenim malo i 100 gr ella sira ako budem nasao po ovim nasim prodavnicama.
Posle 2-3 mjeseca treniranja kupio bih whey protein.
Jos nesto da li problem sto jedem prvi obrok nekad oko 6 ujutro nekad oko 9 zbog skole i rasporeda casova a trening bi mi bio oko 1-2 sata kad dodjem iz skole pa se bojim da je to malo,uglavno pisite sugestije za plan ishrane i da li da ubacim prije treninga jos nesto.

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Pomoc oko ishrane 17-godisnjaka
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 08, 2014, 08:32:17 posle podne »
Nemoj tunjevinu toliko često, prvo zbog zdravlja, drugo, ne isplati se. Konzerva KVALITETNE tunjevine 130+ din

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Pomoc oko ishrane 17-godisnjaka
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 08, 2014, 08:45:26 posle podne »
Za prvi obrok pojacaj to na 3 cela jaja.

Obrok 4 kao sto rece iznad, nemoj tunjevinu, iz navedenih razloga. Ako bas moras onda ajde. Mada mozes opet tu jaja i sir nije problem.

Ubaci jos 5. obrok sa nekim izvorom proteina i uh ili masti.

Uglavnom, 300g pirinca i 100g ovsenih je dosta za tebe. Za sad.

Van mreže Agent 007

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc oko ishrane 17-godisnjaka
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 11, 2014, 03:01:27 posle podne »
sto bih mogao umjesto tunjevine u 4. obrok?I sto da ubacim u 5. obrok?

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Pomoc oko ishrane 17-godisnjaka
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 11, 2014, 03:17:31 posle podne »
sto bih mogao umjesto tunjevine u 4. obrok?I sto da ubacim u 5. obrok?

Pa napisao ti je Bukas...jaja+sir,pilece belo,junetina,konjetina,oslic...
U 5-om obroku mozes meso+salata+maslinovo ulje npr...ili jos bolje,posto je to poslednji obrok u toku dana,recimo posni sir sa nekim mastima-laneno,maslinovo ulje,bademi,lesnici,orasi...

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Pomoc oko ishrane 17-godisnjaka
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 11, 2014, 04:19:58 posle podne »
Batali tunjevinu, ona prava kvalitetna tunjevina je skupa i ne isplati se jesti je svaki dan. Većinu tunjevina nisu nikakvog kvaliteta, pogotovu one jeftine, jer ko zna da li tu uopšte ima 100% ribe, a ne ko zna čega (soje, itd)