April 24, 2024, 07:17:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc! ZELIM DA SE IREZEM(smanjim nivo masti)  (Pročitano 8210 puta)

Van mreže Rekreativac9

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
  • Dont cry to give up, cry to keep going
Pomoc! ZELIM DA SE IREZEM(smanjim nivo masti)
« poslato: Februar 25, 2015, 04:50:18 posle podne »
ZDRAVO, novi sam na forumu.. Pronasao sam ovaj forum na internetu i kao prvo zelim da cestitam adminima na odlicnom poslu. Prelistao sam par tema i zakljucio da forum nije sala. Sve pohvale  ;D
Ovo mi je prva tema na ovom forumu i nadam se da ce te biti blagi xD

PROBLEM ZELIM DA SE IZREZEM (smanjim nivo masti) I TREBA MI POMOC.. Nisam znao u koju grupu da ubacim ovu temu pa sam ubacio u kardio jer imam par pitanja za kardio.
Sada cu da nabrojim pitanja koja me interesuju, a ispod pitanja cu staviti licne podatke i 2 slike

1. Zelim da se irezem i interesuje me da li je previse raditi 45 min kardio na dan i pored toga 1 h - 1h 30m standardnog treninga(Trening nije svaki dan naravno(4-5 puta sedmicno)
-znaci radim 5 treninga u sedmici i planiram da radim 5 puta sedmicno i kardio
2. Da li da pijem 30g Whey proteina posle treninga (kraj treninga: oko pola 4) ILI posle kardia(kraj kardia: 8 navece)
3. Da li je neophodno brojati kalorije ili mogu jesti 5-6 puta na dan  naravno, samo sa manje uh

Evo nesto i o meni licno:
Imam 15 godina treniram vec skoro 2 god. visok sa 188-189 i tezak 88-89 kg(ako se vagam pred vece cak 90)
I evo mojih trenutnih slika...

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Pomoc! ZELIM DA SE IREZEM(smanjim nivo masti)
« Odgovor #1 poslato: Februar 25, 2015, 05:07:33 posle podne »
Imas 15 god i hoces da se rezes.. Uhhh prvo to je pogresno, nemas sta ti da izrezes po mom misljenju.
Drugo 5 x kardio nedeljno cemu? Jedino ako se takmicis u nekom maratonu. Da trebas jesti odredjene kolicine hrane, rezes se tako i treningom a ne bespomucnim kardiom. Ali opet ponavljam, tebi treba pravilno koncipirana ishrana za masu, sa tvojim hormonima i dobrim treningom i ishranom bi to za par godina izgledalo vrh i bez rezanja.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pomoc! ZELIM DA SE IREZEM(smanjim nivo masti)
« Odgovor #2 poslato: Februar 25, 2015, 05:09:43 posle podne »
Moras imati dobar plan ishrane, sa tacno odredjenom kolicino makronutrijenata.

Kardio ti ne treba, radi trening sa tegovima pa u kasnijem periodu dijete mozes ubaciti kardio...

Van mreže Rekreativac9

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
  • Dont cry to give up, cry to keep going
Odg: Pomoc! ZELIM DA SE IREZEM(smanjim nivo masti)
« Odgovor #3 poslato: Februar 25, 2015, 05:14:53 posle podne »
Imas 15 god i hoces da se rezes.. Uhhh prvo to je pogresno, nemas sta ti da izrezes po mom misljenju.
Drugo 5 x kardio nedeljno cemu? Jedino ako se takmicis u nekom maratonu. Da trebas jesti odredjene kolicine hrane, rezes se tako i treningom a ne bespomucnim kardiom. Ali opet ponavljam, tebi treba pravilno koncipirana ishrana za masu, sa tvojim hormonima i dobrim treningom i ishranom bi to za par godina izgledalo vrh i bez rezanja.
Hvala Druze... Ja cu onda izbaciti kardio onda sroz.. Hvala vam..
Ali ja se licno bojim sto se tice hrane... Jer nzm kako dijetu da napravim... Ni jedna mi ne odgovara, citao sam ja cak i na ovom forumu temu o ishrani od cini mi se autora Vlada Shin... Jasno mi je sta je sta ali bi li mi neko mogao objasniti kako da napravim raspored ishrane za masu a se ne ugojim previse(mislim na salo) unaprijed hvala od srca!

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pomoc! ZELIM DA SE IREZEM(smanjim nivo masti)
« Odgovor #4 poslato: Februar 25, 2015, 05:16:45 posle podne »
Nece ti niko napraviti plan ishrane, uzmi i citaj i napravi sam, a mi cemo ispraviti sve po potrebi...

Van mreže Rekreativac9

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
  • Dont cry to give up, cry to keep going
Odg: Pomoc! ZELIM DA SE IREZEM(smanjim nivo masti)
« Odgovor #5 poslato: Februar 25, 2015, 05:17:56 posle podne »
Nece ti niko napraviti plan ishrane, uzmi i citaj i napravi sam, a mi cemo ispraviti sve po potrebi...
E Super ja cu onda sam napraviti pa postaviti ovde a vi ispravite ako nesto nevalja.. Hvala

PS Da li ce mi se ramena siriti jos(mislim na kosti) Znam da to ne mozete znati ali da li bi trebala :D?

Van mreže Rekreativac9

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
  • Dont cry to give up, cry to keep going
Odg: Pomoc! ZELIM DA SE IREZEM(smanjim nivo masti)
« Odgovor #6 poslato: Februar 25, 2015, 05:40:20 posle podne »
Nece ti niko napraviti plan ishrane, uzmi i citaj i napravi sam, a mi cemo ispraviti sve po potrebi...
1. 3 jajeta, 80-100g pahuljica
2. piletina 250-300g, diet kikiriki jedna saka
(obrok nakon treninga) Crveno meso, Riza/krompir 30g Whey
4.Narandza, banana ,8-10 bjelanaca
5 150-200g ribe, bademi 10 g
6 Sir

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Pomoc! ZELIM DA SE IREZEM(smanjim nivo masti)
« Odgovor #7 poslato: Februar 25, 2015, 09:13:26 posle podne »
Nisam jos kompetentan da dajem direktne savete, ali po meni ako ti je cilj masa, neka me isprave iskusniji ako gresim:

U drugom obroku tj pre treninga bih izbacio taj kikiriki, umesto kojeg ide UH riza/krompir. Takodje u petom obroku bi mogao pojacati bademe. Sesti obrok - mladi sir ili ella.
Visok si, mlad si, tako da sto se tice rize u II i III obroku mozes krenuti sa po 150g rize pa da pratis rezultate i da na osnovu toga gledas da si se dodatno umastio ili ne (vaga, struk itd). Ako ne, a kile ne rastu - pojacas UH, a ako si se umastio smanjis..

Van mreže Rekreativac9

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
  • Dont cry to give up, cry to keep going
Odg: Pomoc! ZELIM DA SE IREZEM(smanjim nivo masti)
« Odgovor #8 poslato: Februar 26, 2015, 03:40:28 posle podne »
Nisam jos kompetentan da dajem direktne savete, ali po meni ako ti je cilj masa, neka me isprave iskusniji ako gresim:

U drugom obroku tj pre treninga bih izbacio taj kikiriki, umesto kojeg ide UH riza/krompir. Takodje u petom obroku bi mogao pojacati bademe. Sesti obrok - mladi sir ili ella.
Visok si, mlad si, tako da sto se tice rize u II i III obroku mozes krenuti sa po 150g rize pa da pratis rezultate i da na osnovu toga gledas da si se dodatno umastio ili ne (vaga, struk itd). Ako ne, a kile ne rastu - pojacas UH, a ako si se umastio smanjis..
ok hvala, tako cu.

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Pomoc! ZELIM DA SE IREZEM(smanjim nivo masti)
« Odgovor #9 poslato: Februar 26, 2015, 11:18:55 posle podne »
Ne treba tebi dijeta.Prvo,imas 15 godina,a drugo nemas sta da skidas.
Bolje napravi neki lep plan ishrane,kog bi se pridrzavao,koliko god mozes,pa ces vremenom napredovati sve vise,a kasnije ukoliko bude bilo potrebe,dijetu ces lako da odradis...
Fokusiraj se na pravilnu ishranu,treniraj,ubaci neki suplement ukoliko budes u mogucnosti i sve ce biti ok... ;)