Maj 29, 2024, 04:18:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.160 poruka u 18.753 tema - 20.951 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Trbusnjaci: Lakse nego sto mislite  (Pročitano 5881 puta)

Van mreže PitBull

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.163
  • ....1992....
Trbusnjaci: Lakse nego sto mislite
« poslato: Decembar 16, 2006, 09:53:27 posle podne »
By: Ryan Swan
Preveo: PitBull ‘92


Trbusnjaci: Lakse nego sto mislite

Kada mi traze savet za trening, obicno ih upitam: Sta su vasi ciljevi?
9 od 10 puta trbusnjaci se nalaze na vrhu liste. Zasto da ne?

Ne postoji nista sto upotpunjuje fizicki izgled kao set “izvajanih” trbusnjaka. Dakle u cemu je problem?

Svako ima trbusnjake, ali postoje dva problema. Oni su ili suvise mali i ravni da bi se videli, ili su pokriveni salom, ili oboje

Dakle kada mislite o ovome – odbacite sve misli na brzo popravljanje uzpomoc elektricnih pojaseva, ili valjak za trbusnjake, ili sprave slicne ovim – trbusnjaci su laki!

Dva glavna problema


1.   Vasi trbusnjaci su suvise mali

Pogledajmo prvi problem: vasi trbusnjaci su suvise mali. Ovo je lako resiti. Da bi izgradili misice, sta treba da radite? Vezbe snage: podizanje nogu, pogizanje I spustanje itd. Ali sta najbolje funkcionise?

Godinama, akcenat je bio na primeni ‘puno ponavljanja’ pri vezbanju, I treniranju svaki dan. Kada pomislite na to, ima mnogo vise smisla trnirati ih kao bilo koju drugu misicnu partiju, jedanput ili dvaput nedeljno, sa sigurnoscu d ace vas boleti sledeceg dana.

Ne jurite za velikim brojem ponavljanja: beskorisno je! Ako je vas cilj da ucinite trbunjake istaknutijim, onda zelite da povecate njihovu velicinu, zar ne?

Da li povecavate druge misicne grupe radeci stotine I stotine ponavljanja? NE! A zasto bi trbusnjaci bili razliciti? Nisu!

Problematicna zona za vecinu su donji trbusnjaci. Vezba koju ja volim je podizanje nogu sa bucicom izmedju stopala. Dosao sam do najboljih rezultata prateci sledecu rutinu:
 

« Poslednja izmena: Decembar 16, 2006, 09:55:03 posle podne PitBull »
Liberte toujours

Van mreže PitBull

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.163
  • ....1992....
Odg: Trbusnjaci: Lakse nego sto mislite
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2006, 09:54:07 posle podne »
Ovaj program bi tebalo da vam pomogne ako imate premale i ne istaknute trbusnjake

2.   Previse masnih naslaga

Problem povecane kolicine masnih naslaga. Dosta puta mi je postavljeno pitanje: Koji tip kardio treninga je najbolji

Kada treniram volim da znam koliki mi je puls. Treba odrzavati konstantan puls tokom celog treninga. Najbitnije od svega je MOTIVACIJA. Kombinovanje kardio sprava mozete izbeci monotoniju. Ali ponekad ovo nije dovoljno.
Kao sto sam rekao kombinovanje kardioprava sprecavate monotoniju, npr. bolje je trcati napolju nego na traci naravno ako vremenske prilike to dozvoljavaju. Po meni najbolja motivacija je muzika.
Muzika moze dovesti do toga da umesto 125kg dizete 136kg iz bencha, kao I da kardio o45min izgleda kao trening od 25min. Ogledalo takodje moze biti vas prijatelj ali I neprijatelj. Postavite ogledalo na mesto gde je dobro osvetljenje, I ako nemate dovoljno motivacije 10min pozinga pred ogledalom vam moze pomoci.
Trening partner takodje moze biti od pomoci. Zalepita slike vasih idola u sobi, po frizideru gde god vama odgovara. Ovo su bili samo neki primeri kako da povisite motivaciju na treninzima!


Zakljucak:
Treniraj te, pazite na ishranu, unosite dovoljnu kolicinu proteina, I rezultati ce biti tu!



« Poslednja izmena: Decembar 16, 2006, 09:55:44 posle podne PitBull »
Liberte toujours

Van mreže protejini

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: Trbusnjaci: Lakse nego sto mislite
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2006, 11:47:26 pre podne »
Jednostavno i jasno...