Jun 01, 2024, 11:18:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.160 poruka u 18.753 tema - 20.951 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Biohemijski nalazi - Pomoc  (Pročitano 2560 puta)

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Biohemijski nalazi - Pomoc
« poslato: Avgust 06, 2015, 07:41:48 posle podne »
Pre svega pozdrav !
Ne znam da li postoji ova vrsta teme i da li je otvorena , ali ako nije problem za pomoc.
Naime , treniram aktivno od marta ove godine i pridrzavam se osnova zdrave ishrane od tada.
U aprilu sam radio rezultate i bili su kako doktor kaze  fantasticni blago receno. (Glukoza 4.5 , Urea 5.9 , Kreatinin 96 , Holesterol 4.72 , Trigliceridi 0.94 , Ukupan Bilirubin 18.3). E sada, pre neki dan sam isao da opet proverim nalaze i sto me je zabrinulo kada su dosli rezultati je to da se za tako kratko vreme da kazem  4, 4 ipo meseca drasticno promeni par stvari. Sada mi je Urea 9.6 a referentna vrednost je 3.8-6.1 ), Kreatinin 107 ,Ukupan Bilirubin 12.3) Jedino sto sam smanjio u ondosu na prethodni put je holesterol (4.35).
Informisao sam se u vezi uree i otprilike je razlog zasto je povisena je povecan unos proteina. Ne znam tacno koliko unosim po gramu telesne tezine , a tezak sam 67 kg i visok 170 cm.
U sustini ishrana mi se svodi na : Pilece belo meso , skusa , sardine , kuvan krompir , pirinac, ovsene pahuljice,voce i povrce.Sve pripremam BEZ suncokretovog ulja i svinjske masti. Retko kada koristim crvena mesa i od mahunarki jedem svremena na vreme pasulj i grasak. I svakodnevno salatu uz skoro svaki obrok. Voce jedem pre podne , obicno ujutru uz ovsene pahuljice ili ovako za uzinu ali u umerenim kolicinama. Hleb ne jedem. Alkohol takodje ne koristim.
Posle zavrsenog treninga popijem Whey protein+dekstrozu.
Pa ako neko mozda moze da mi kaze da li je imao slican problem i da li ie je opasno toliko povecanje Urea-e i kako je smanjiti u granicu normale. Verovatno bih trebao da smanjim dnevni unos proteina .. ?
Hvala unapred !

Van mreže URAGAN

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Biohemijski nalazi - Pomoc
« Odgovor #1 poslato: Avgust 06, 2015, 09:50:17 posle podne »
I mene bas zanima zasto je to tako. Nisi prvi za koga cujem da ima istu problematiku.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Biohemijski nalazi - Pomoc
« Odgovor #2 poslato: Avgust 06, 2015, 10:47:02 posle podne »
Kako pre neki dan procitah a o tome je pisao Bole Gym,urea je uvecana zbog raspada proteina i ako kreatinin nije visestruko uvecan nema problema sa radom bubrega..Naravno javice se iskusniji ljudi i ispraviti ako gresim..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Biohemijski nalazi - Pomoc
« Odgovor #3 poslato: Avgust 07, 2015, 06:05:32 pre podne »
Kako pre neki dan procitah a o tome je pisao Bole Gym,urea je uvecana zbog raspada proteina i ako kreatinin nije visestruko uvecan nema problema sa radom bubrega..Naravno javice se iskusniji ljudi i ispraviti ako gresim..

nema potrebe
upravo tako i ODLICAN odgovor

ovo nije nikakav "problem" vec je ovo upravo kao sto je voja rekao
a pored toga (nisi merio) ali npr moze da ti bude povisen kortizol ili povsen AST i ALT usled keti dijete (ketoni) itd itd

nema razloga za brigu osim ako ne pitas nekoga "strucnog" ko ce da ti kaze da pod hitno prestanes da pijes proteine,a ako i dalje budes imao npr isti nalaz kreatinina zbog veceg unosa B,onda me intrsuje odgovor..vervatno bi bio tipa.presatni da jedesD:

salim se malo

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Biohemijski nalazi - Pomoc
« Odgovor #4 poslato: Avgust 09, 2015, 09:57:59 posle podne »
Kako pre neki dan procitah a o tome je pisao Bole Gym,urea je uvecana zbog raspada proteina i ako kreatinin nije visestruko uvecan nema problema sa radom bubrega..Naravno javice se iskusniji ljudi i ispraviti ako gresim..

nema potrebe
upravo tako i ODLICAN odgovor

ovo nije nikakav "problem" vec je ovo upravo kao sto je voja rekao
a pored toga (nisi merio) ali npr moze da ti bude povisen kortizol ili povsen AST i ALT usled keti dijete (ketoni) itd itd

nema razloga za brigu osim ako ne pitas nekoga "strucnog" ko ce da ti kaze da pod hitno prestanes da pijes proteine,a ako i dalje budes imao npr isti nalaz kreatinina zbog veceg unosa B,onda me intrsuje odgovor..vervatno bi bio tipa.presatni da jedesD:

salim se malo


Pozdrav, nisam uspeo ranije da odgovorim pa evo ovom prilikom :)
Malo sam se uspanicio ovih dana posle brdo procitanih clanaka u vezi povisene Urea-e jer sve ukazuje na opterecenje bubrega , moze da dovede do stvaranja peska i kamena itd posto su mi u mokraci izgleda nadjeni tragovi peska ..
Doktorka mi je rekla da pijem sto vise vode i da jedem voce :)
U sustini kad pogledam svoj dnevni unos namirnica i tecnosti svodi se na:
Ujutru cim ustanem popijem solju zelenog caja ,zatim ovsene pahuljice potopljene u jogurt (Balans , 1% mm.) ,pet kuvanih belanaca. Ponekad sa ovsenim pahuljicama pomesam malo svezeg voca.
Uzina: Vocka neka ili nesto od kostunjicavih plodova.
Rucak ujedno i obrok pre treninga (sat do sat ipo) : Kuvan krompir i belo meso  ( ne vise od 120- 150 grama)
Nakon zavrsenog treninga u teretani popijem dozu Whey proteina + dekstroza.
Obrok posle treninga: Belo meso (300+ grama ) i kuvan pirinac ili kuvan krompir , grasak ili pasulj sa salatom.
Vecera: Konzerva sardine ili 4,5 kuvanih belanaca.
Ovo je neka retrospektiva , nekad dodje do odredjenih promena , tipa umesto pileceg belog mesa jedem skusu , junetinu.. Desava se da pojedem i vise belog mesa od navedenog :S
Sada ne znam , da li da pokusam da smanjim malo dnevni unos proteina  i da posle nekog vremena opet izvadim nalaze pa da vidim sta ce reci.



Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Biohemijski nalazi - Pomoc
« Odgovor #5 poslato: Avgust 10, 2015, 05:41:54 pre podne »
Pa uradi tako,i videti ces upravo ovo sto smo ti rekli..

Van mreže marelli

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 882
    • http://www.bsdserbia.org
Odg: Biohemijski nalazi - Pomoc
« Odgovor #6 poslato: Avgust 10, 2015, 02:43:31 posle podne »
ako se brines da li imas pesak, ili kamen, trezi uput za ultrazvuk, to ti sve pokaze ...

Samsung NX1000