Maj 10, 2024, 09:13:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.114 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Mrsavljenje  (Pročitano 5502 puta)

Van mreže AleksandarPK

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Mrsavljenje
« poslato: Septembar 03, 2015, 04:26:41 posle podne »
Pozdrav svima,imam 19 godina visok sam 189 cm i tezak 75 kg

Pre 5 meseci sam krenuo sa UN dijetom i pre mesec ipo dana sam je zavrsio i stvarno sam fino smrsao bio cak i vise nego sto sam hteo i od pre mesec ipo dana sam na "odrzavanju" pridrzavam se svega,ali sam primetio da se salo na stomaku polako vraca,inace nisam debeo,ali samo mi se salo pravi na stomaku od kad znam za sebe,a u licu,rukama,nogama sve je tu ok.Neznam sta da radim,toliko sam truda i odricanja ulozio u sve to i sad da mi se tek tako vrati.Da li moze neko  da mi predlozi sta ja da radim ?Da li je moguce da gubim salo,a da istovremeno dobijam na misicnoj masi i kako ? Fizicki sam aktivan ne idem u teretanu,ali dosta radim fizicke poslove i trosim se tu,pazim da ne jedem masnu hranu,uopste ne pijem alkoholna i gazirana pica,a sklon sam gomilanju sala,jedino kod cega mozda gresim i sumnjam na to jeste sto jedem dosta voca,lubenice,banane,kruske,jabuke,a procitao sam ovde na forumu da se voce u jetri pretvara u mast i ako je to tacno,da li ga trebam izbaciti iz ishrane ili barem da ga svedem na minimum,a posto sam sada jos uvek na UN dijeti odrzavanje oni propispuju obavezno voce za dorucak.Ako moze neko da mi da neke savete i predloge kako da sprecim taj "jo-jo" efekat.
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2015, 04:30:54 posle podne AleksandarPK »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #1 poslato: Septembar 03, 2015, 04:49:06 posle podne »
Pozz druze.Greska koju si napravio u samom startu jeste pri odabiru dijete.Sve te cuvene dijete nisu nista drugo nego dobar marketing.Cilj svake dijete jeste da i posle njenog prestanka vodis racuna o ishrani koliko je to moguce.Princip da se neka,u ovom slucaju UN dijeta,odradi 2,3 meseca pa da se posle jede svakakva hrana a da se ne ocekuje nagomilavanje masti je malo nerealan.Mogao si da odaberes neku od dijeta kao sto su rotacija uh,low carb dijeta,keto dijeta tako da znas za ubuduce.Sto se tice dobijanja misicne mase i gubljenja masnih naslaga ta dva procesa razdvojis tako sto bi prvo radio na gubljenju masnih naslaga pa onda na dobijanju misicne mase..Meni nije bas jasno da li je opste imalo potrebe za dijetom s obzirom da imaa 190 cm a 75 kg?..

Van mreže AleksandarPK

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #2 poslato: Septembar 03, 2015, 05:17:22 posle podne »
Pozz druze.Greska koju si napravio u samom startu jeste pri odabiru dijete.Sve te cuvene dijete nisu nista drugo nego dobar marketing.Cilj svake dijete jeste da i posle njenog prestanka vodis racuna o ishrani koliko je to moguce.Princip da se neka,u ovom slucaju UN dijeta,odradi 2,3 meseca pa da se posle jede svakakva hrana a da se ne ocekuje nagomilavanje masti je malo nerealan.Mogao si da odaberes neku od dijeta kao sto su rotacija uh,low carb dijeta,keto dijeta tako da znas za ubuduce.Sto se tice dobijanja misicne mase i gubljenja masnih naslaga ta dva procesa razdvojis tako sto bi prvo radio na gubljenju masnih naslaga pa onda na dobijanju misicne mase..Meni nije bas jasno da li je opste imalo potrebe za dijetom s obzirom da imaa 190 cm a 75 kg?..
Aha ma razumem,zaj*** sam se,najvise me je ponelo to sto sam procitao da menja metabolizam zato sam se i prihvatio te dijete,inace znao sam i od ranije da su rezultati skoro svih tih dijeta kratkotrajni,ali sta je tu je na greskama se uci,a 75 kg imam trenutno,a pre drzanja UN dijete sam imao 94 kg i onda sam resio da se bacim na mrsavljenje da nebi presao stotku.Nego sta bi ste vi meni sada preporucili da ja radim,da li da prekinem sa ovim tzv. "odrzavanjem" UN dijete i predjem na neku od ovih koje ste mi preporucili: rotacija uh,low carb ili keto ? Da li bi trebao i da ubacim kardio trening svakog dana ili svakog drugog dana barem po 20tak minuta trcanja ili voznje biciklom ili da krenem u teretanu bez obzira na to sto masne naslage nisam potpuno skinuo?

Van mreže grfgrf

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #3 poslato: Septembar 03, 2015, 05:59:48 posle podne »
Najbolje je da okacis sliku da vidimo da li ima potrebe.Tu Dijetu ces morati da batalis,jer je to sranje...Moja preporuka ti je rotacija Uh!Jbg ovo za teretanu i kardio bi bilo pozeljno da ubacis,bez obzira sto radis fizicki posao,i ja ga radim i jos nas masala....:) Procitaj o toj dijeti malo pa postavi jelovnik ovde i korigovacemo ukoliko bude bilo potrebe.

Van mreže AleksandarPK

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #4 poslato: Septembar 03, 2015, 06:19:48 posle podne »
Najbolje je da okacis sliku da vidimo da li ima potrebe.Tu Dijetu ces morati da batalis,jer je to sranje...Moja preporuka ti je rotacija Uh!Jbg ovo za teretanu i kardio bi bilo pozeljno da ubacis,bez obzira sto radis fizicki posao,i ja ga radim i jos nas masala....:) Procitaj o toj dijeti malo pa postavi jelovnik ovde i korigovacemo ukoliko bude bilo potrebe.
Ok druze postavljam veceras sliku pa cemo da pricamo posto trenutno radim

Van mreže AleksandarPK

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2015, 01:29:26 pre podne »
Evo slike:









A ovo je slika od pre godinu dana:



Tad sam bio bas pravo bure masti i ucinicu sve da vise nikada ne nabacim toliko sala,pre svega zbog zdravlja pa onda zbog izgleda jer je ono od pre godinu dana bilo stvarno odvratno,ni sada nisam zadovoljan zelim da idem dalje,ali sam primetio da se sada salo pomalo vraca,a ja poznajem malo ovu materiju,zato sam i odlucio da se uclanim na forum i da svo svoje znanje koje budem stekao upotrebim na svom telu,pa bih zeleo da znam sta da radim u sred sam odrzavanja UN dijete znam da nije dobra i zato bi presao na rotaciju UH,pa me zanima misljenje da li bi mi prelazak na rotaciju UH uz kardio trening ubrzao sagorevanje masnih naslaga ?


Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2015, 01:44:51 pre podne »
Pozdrav!
Iako je sve ovo sto si radio jako lose, dobra stvar je da si shvatio da treba nesto da radis i pokrenuo se. Niko se nije rodio naucen.  Ovaj tvoj izgled je pravi rezultat takvih dijeta i takvog stila razmisljanja - jedan dan voce, drugi kupus, treci voda, cetvrti burek... Da, jesi smrsao, ali sta je sa metabolizmom, sta je sa misicnom masom, sta je sa hormonima?
Moj predlog ti je da prihvatis ovo kao stil zivota, da postepeno menjas ishranu.
Rasporedi ishranu kroz 4-5 obroka. U svakom obroku meso, jaja, posni sir, riba. Ubaci zdrave masti, ubaci slozene hidrate. U medjuvremenu citaj forum i uci. Trening minimum 3 nedeljno tegovi. Nauci pravilno da izvodis vezbe. Samo kad ocistis ishranu osecaces se lakse, verovatno ce i koje kilo otici. E, onda posle kad vidis kakvo je stanje, mozes da razmisljas o nekoj pravoj dijeti. Mada je i to upitno s obzirom koliko malo kg imas, a i misica. Nece ostati nista od tebe posle.
Ali, neka te ovo sve ne obeshrabri. Jesi napravio gresku sa tim dijetama, ali pamet u glavu, citaj, prati i primenjuj!   

Van mreže AleksandarPK

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #7 poslato: Septembar 04, 2015, 02:30:34 posle podne »
Pozdrav!
Iako je sve ovo sto si radio jako lose, dobra stvar je da si shvatio da treba nesto da radis i pokrenuo se. Niko se nije rodio naucen.  Ovaj tvoj izgled je pravi rezultat takvih dijeta i takvog stila razmisljanja - jedan dan voce, drugi kupus, treci voda, cetvrti burek... Da, jesi smrsao, ali sta je sa metabolizmom, sta je sa misicnom masom, sta je sa hormonima?
Moj predlog ti je da prihvatis ovo kao stil zivota, da postepeno menjas ishranu.
Rasporedi ishranu kroz 4-5 obroka. U svakom obroku meso, jaja, posni sir, riba. Ubaci zdrave masti, ubaci slozene hidrate. U medjuvremenu citaj forum i uci. Trening minimum 3 nedeljno tegovi. Nauci pravilno da izvodis vezbe. Samo kad ocistis ishranu osecaces se lakse, verovatno ce i koje kilo otici. E, onda posle kad vidis kakvo je stanje, mozes da razmisljas o nekoj pravoj dijeti. Mada je i to upitno s obzirom koliko malo kg imas, a i misica. Nece ostati nista od tebe posle.
Ali, neka te ovo sve ne obeshrabri. Jesi napravio gresku sa tim dijetama, ali pamet u glavu, citaj, prati i primenjuj!
Ok hvala,to cu i da primenim 4-5 obroka koja ce se sastojati od mesa ( teletina,riba ),posni sir i jaja uglavnom proteinska hrana,samo da pitam da li je to ishrana za nabacivanje misicne mase ( bez sala ) ?

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #8 poslato: Septembar 04, 2015, 03:05:17 posle podne »
Ocigledno nista nisi razumeo.
Citaj forum, to ti je osnovno. Nauci o ishrani, jer je ona broj 1.
Ovo sto sam ti ja predlozio je nesto sto treba da ti pokaze osnovne smernice, da das telu normalnu hranu, a da u medjuvremenu naucis i iscitas principe ishrane. Osnova je da svaki obrok sadrzi proteine, a u zavisnosti od ciljeva, tvog organizma dodajes masti ili hidrat ili i jedno i drugo.
I onda za par nedelja, napises ovde sta si zamislio da radis na dalje, stavis predlog tvog jelovnika, a mi ti svi izadjemo u susret i ispravimo.

Van mreže grfgrf

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #9 poslato: Septembar 04, 2015, 09:56:08 posle podne »

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #10 poslato: Septembar 04, 2015, 11:34:08 posle podne »
Skinuo si nepotrebne masti, vreme je da pocnes da nabacujes kvalitet. Kreni dva koraka napred ,pa jedan nazad tj. na masu ,pa definiciju, i to neka ti bute cilj koji ce trajati neko vreme, mozda 1 godina , mozda dve, zavisi od licnih prohteva i ciljeva.

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #11 poslato: Septembar 04, 2015, 11:41:26 posle podne »
Bane, koje su to nepotrebne masti kako ti kazes?

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #12 poslato: Septembar 05, 2015, 12:59:33 pre podne »
Salce, Markoni. Video si slike nadam se.  :o

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Mrsavljenje
« Odgovor #13 poslato: Septembar 05, 2015, 01:00:56 pre podne »
Moja greška...