Maj 06, 2024, 12:51:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Pocinjem sa treningom, sta kako  (Pročitano 7295 puta)

Van mreže misa011

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Pocinjem sa treningom, sta kako
« poslato: Januar 02, 2016, 02:49:34 posle podne »
Pozdrav
Imam 16 godina, 190cm - 70kg.
Veoma sam mrsav ali imam tu neku takozvanu definiciju tela, nazalost imam deformitet grudnog kosa udubljenog tipa.
Sada hocu da pocnem da vezbam da uvedem neki jaci plan ishrane. Nzm od cega da pocnem zeleo bih malo da se rasirim i malo na rukama da dobijem i naravno to udubljenje od 3cm kada bi moglo bar malo da se popravi tim vezbama. Prvo bi krenuo kuci da vezbam ne bih odma u teretanu. Hranim se svim i svacim nista posebno. Uglavnom 16 godina dosta visok malo kila ali mi se hrana ne prima toliko dobro da mogu da se ugojim brzo, problem deformitet grudnog kosa bas ruzno izgleda ali doktro samo operaciju savetuju a ja ne bih da se podlazem tim da nosim sipke da ne mogu da potricm narednih 3 godine. Odlucujemse ovako da uvedem nesto u svoj zivot malo da dobijem misicne mase da se malo rasirim i u rukama da dobijem velicine :)
Nadam se da sam sve objasnio kako bi vam bilo lakse da mi pomognete.. :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #1 poslato: Januar 02, 2016, 03:39:50 posle podne »
Pozz,

Sto se tice ishrane,procitaj sledecu temu za pocetak: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

"Prvo bi krenuo kuci da vezbam ne bih odma u teretanu." - Zasto ?

Van mreže misa011

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #2 poslato: Januar 02, 2016, 04:38:42 posle podne »
Ne znam stvarno nekako se ne osecam da mogu da idem u teretanu pa vise mi odgovara kucna varijanta ako ima nesto ako ne postoji nacin onda cu morati u terentau

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #3 poslato: Januar 02, 2016, 05:27:56 posle podne »
Pa ne,uglavnom ljudi kad traze neku alternativu za trening u teretani imaju neki dobar razlog,koji po tvom dosadasnjem izlaganju ja ne mogu da pronadjem. :) Nista vise.

Van mreže misa011

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #4 poslato: Januar 02, 2016, 06:14:26 posle podne »
Pa takoreci sramota me mog deformiteta osecam se neprijatno nigde ne mogu majicu da skinem a kamoli u teretani gde bi to neko primetio, i kada sam sebe pogledam u ogledalu to me skroz demotivise pokuso bih kod kuce neku varijantu pa ako neko zna kako da pocnem sta ali ako vecmoram sta bi radio u teretani za taj grudni kos da se isprsi

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #5 poslato: Januar 02, 2016, 07:37:06 posle podne »
Pa takoreci sramota me mog deformiteta osecam se neprijatno nigde ne mogu majicu da skinem a kamoli u teretani gde bi to neko primetio, i kada sam sebe pogledam u ogledalu to me skroz demotivise pokuso bih kod kuce neku varijantu pa ako neko zna kako da pocnem sta ali ako vecmoram sta bi radio u teretani za taj grudni kos da se isprsi

E to je vec stvar ega i tu sam sebi moras pomoci,ali ja stvarno ne znam kako bi mogao nesto da radis kod kuce,pogotovo zimi,kako bi to sredio,ali sacekaj nekog iskusnijeg da ti kaze u svakom slucaju :)

Van mreže misa011

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #6 poslato: Januar 02, 2016, 07:48:52 posle podne »
A sta bi u teretani mogao za to?

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #7 poslato: Januar 02, 2016, 07:51:19 posle podne »
Pa takoreci sramota me mog deformiteta osecam se neprijatno nigde ne mogu majicu da skinem a kamoli u teretani gde bi to neko primetio, i kada sam sebe pogledam u ogledalu to me skroz demotivise pokuso bih kod kuce neku varijantu pa ako neko zna kako da pocnem sta ali ako vecmoram sta bi radio u teretani za taj grudni kos da se isprsi
Cao hajde i ja da ti odgovorim probaću uopšteno da ti odgovorim neću da se dotičem tipa treninga i dali ti možes sa tim deformitetom da treniras i kako ima iskusnijih koji će te savetovati kako da organizuješ trening i sl.

Što pre se rešiš te pre svega psihičke barijere biće ti lakše u životu šta te briga ako te neko gleda i kako niko nije savršen a ako samo gledaš te negativne strane uvek ćeš biti nezadovoljan gledaj pozetivno ako ti bilo ko bude rekao nešto loše na konto toda što imaš neki deformitet veruj mi on je fest iskompleksiran. Probaj da ides da razgovaras sa nekim doktorom oko toga msm da je psiholog za to ima načina na koji se to prevazilazi i nije sramota tražiti pomoć u vezi tako nekih stvari.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao, predji tu barijeru pod parolom "Boli me *****" (da sada nepsujem ovde) i samo napred i kreni u teretanu na plažu sl. leto i ostalo kasnije će ti biti smešno kada budeš gledao na ovo :D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #8 poslato: Januar 02, 2016, 08:35:37 posle podne »
Posto ne znam kakva je priroda deformacije,vidi sa doktorima da li se to uopste moze fizickom aktivnoscu popraviti,u krajnjem slucaju da li se nedaj boze moze pogorsati.

Ako ti doktor da zeleno svetlo,onda cemo da skockamo neki trening,ishranu pa kako se misici budu razvijali i rasli,sigurno je da ce i estetski lepse da bude. :)

Van mreže misa011

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #9 poslato: Januar 02, 2016, 09:15:56 posle podne »
Bio sam ja kod doktora zato i postavljam rekao mi je da to sto posto resava operacija sa kojom imam sipke 3 godine. Ne znam kako da se ugojim mozda prvo da krenem da se posavetujem sa nekim da napravim neki plan jela pa da postujem to mesec dana ili koliko treba da vidim promene. Ugl doktor mi je rekao da moze fizicka aktivnost nece stetiti ali ne zna da li ce nesto popraviti mozda malo ja opet mislim kada bih nabavio par kg da bi se to manje videlo ali meni se bukvalno nista ne prima, posle svakog obroga za 30min-1h sam gladan

Van mreže Перун

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #10 poslato: Januar 02, 2016, 09:35:02 posle podne »
Mislim da je skoro bilo neke prica na forumu o tom grudnom kosu, sad ne znam bas da li takvog tipa. Ali sigurno ima na forumu vec neka tema vezana za to, pa probaj da nadjes. Nema potrebe da se stidis toga. Zajebi to, treniras zbog sebe.

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #11 poslato: Januar 02, 2016, 09:38:51 posle podne »
Vidi imaš na internetu i ovde na forumu dosta primera jelovnika pa napravi neki plan ishrane i treninga pa će ti ga neko prokomentarisati, jer ti ga ovde neće niko napraviti već samo korigovati tvoj plan...
A ako hoćeš rezultate to traje malo duže od mesec-dva, to ti nekada traje i ceo zivot :D mislim da razumeš šta hoću da kažem...
Ukratko, da bi se gojio moraš da budeš u kalorijskom suficitu u odnosu na tvoj TDEE optimalno 500 kcal a možeš i više ako teško dobijaš masu.... 5 obroka dnevno u svakom p+m+uh, osim u zadnjem gde je p+m.....
Optimalne količine prot 2-2,5 g/kg, masti oko 1g/kg, UH min 2,5 gr/kg uh počni sa recimo tih 2,5 gr pa povećavaj do onog momenta kada vidiš da se više mastiš pa tu stani... Tako ja radim ima raznih oprečnih mišljenja i teorija pojenta je da ti nadješ šta tebi odgovara tj šta ti daje rezultate...
Ako si gladan posle 1h jedi više ali kvalitetnih napernica (mesa složenih uh....) pozabavi se glikemijskim indeksom namernica pa probaj da jedeš te sa nižim GI osim posle treninga ima jakooo puno oko ishrane ovo je samo okvirno napravi plan ishrane pa ga okaci ovde. Oko odabira namernica ti neću ništa pisati imaš jako puno sličnih tema.
E da i kreni u teretanu ;)

Van mreže misa011

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #12 poslato: Januar 06, 2016, 11:55:19 posle podne »
Ovsene pahuljice, pirinac, krompir nee sve sam pregledao nmg od tih stvari posle 1h opet gladan necu da kupujem proteine. Odlucio sam samo da jedem vise puta u toku dana i obilinije obroke. Krenuo sam za pocetak 10 dana da radim 30 skelkova na dan toliko mogu 3 serije po 10 da malo navinkenm organiznam na trening e sta posle da radim za grudi da se isprse malo da se rasim a sto se tice hrane ono svaki dan sve vise i vise

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #13 poslato: Januar 07, 2016, 12:34:16 pre podne »
Ovsene pahuljice, pirinac, krompir nee sve sam pregledao nmg od tih stvari posle 1h opet gladan necu da kupujem proteine. Odlucio sam samo da jedem vise puta u toku dana i obilinije obroke. Krenuo sam za pocetak 10 dana da radim 30 skelkova na dan toliko mogu 3 serije po 10 da malo navinkenm organiznam na trening e sta posle da radim za grudi da se isprse malo da se rasim a sto se tice hrane ono svaki dan sve vise i vise

Lepo je to sto ti zelis,i sto kazes "svaki dan sve vise i vise" pogotovo ako imas telesni tip koji nije sklon masi,ali moras da naucis osnove o nutriciji jer nije svaka kalorija ista,i nije isto da li ce to "vise i vise" da bude pica,burek ili belo meso,jaja,krompir itd... :)

Van mreže misa011

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Pocinjem sa treningom, sta kako
« Odgovor #14 poslato: Februar 23, 2016, 01:47:24 pre podne »
Evo ja sam se za ovih mesec dana ugojio nekih 10kg. Uplatio sam danas teretanu i krenuo bih kad bih sastavio plan vezbi za ponedeljak, utorak, sredu, cetvrtak, petak a subotu nedelju da odmaram. Treba mi tu vasa pomoc kao profesionalaca kao sto rekoh imam udubljenje grudnog kosa 3cm udubljenosti. Koje vezbe i kako po serijama da radim u teretani zelim da ovom ispravim bar malo da mi se smanji bar na pola. Imam jako zelju samo da ne idem na operaciju a rekli su mi da smem da idem u teretanu. Mislim da sam nabacao a nadam se da ste me razumeli