Maj 16, 2024, 06:10:58 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Cro Cop INTERVIEW  (Pročitano 1564 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Cro Cop INTERVIEW
« poslato: Januar 16, 2007, 01:28:15 pre podne »
Filipović: Idućih šest borbi odradit ću na američkom tlu

Hrvatski gladijator potpisao ekskluzivni ugovor s američkom organizacijom


ZAGREB - Predsjednik američke organizacije Ultimate Fighting Championship (UFC), Dana White, posljednjih je sati 2006. godine napokon i službeno potvrdio vijest o kojoj se u svijetu mješovitih borilačkih vještina nagađalo već tjednima - pobjednik ovogodišnjega Pride Grand Prix turnira, Mirko Filipović (21-4-2), obvezao se na šest nastupa pod okriljem UFC-a.
Nakon više od deset godina staža u japanskim ringovima (po pet godina u Prideu i K-1), hrvatski gladijator prihvatio je konkurentsku ponudu i već 3. veljače debitirat će u UFC-ovu dresu. Na priredbi pod nazivom UFC 67 u lasvegaškom hotelu Mandalay Bay borit će se protiv neporaženog Amerikanca Sancheza (6-0).

Konkretizirao sam svoje pregovore s UFC-om i potpisao ekskluzivni ugovor s američkom organizacijom. Dakle, idućih šest borbi odradit ću na UFC-ovim turnirima. Nastupat ću tri do četiri puta godišnje, a vjerujem da ću se već u drugoj polovici 2007. boriti za naslov u teškoj kategoriji - rekao je Cro Cop nekoliko sati nakon što je White objavio da je dogovor postignut.

Kako su na novost reagirali Prideovi čelnici?
Mogu samo reći da zahvaljujem Prideu na razumijevanju, suradnji i podršci, posebice predsjedniku Nobuyukiju Sakikabari i direktoru Nobuhiku Takadi.

Mnogi vaši navijači nisu oduševljeni zato što napuštate Pride?
Znam da je moj odlazak u UFC pogodio mnoge, ali molim ih za razumijevanje te da poštuju moju odluku. Mislim da je to najbolje za mene u ovoj fazi karijere. Nadam se da će svi moji navijači to shvatiti i dalje me podržavati.

Što je presudilo u vašoj odluci?
Želja za promjenom, želja za novim izazovima. U dosadašnjoj karijeri putovao sam u Japan čak 42 puta, tamo sam stekao reputaciju i sportsko ime, ali američki oktogon za mene je ipak velika novost. A i UFC-ova ponuda bila je financijski bolja. Japancima je odmah bilo jasno da ne mogu pratiti američku ponudu, pa to nisu niti pokušavali.

Jeste li se sastali s čelnicima UFC-a?
Tijekom nedavnog boravka u Las Vegasu sastao sam se s Danom Whiteom.

Zar vam nije žao što se više nećete boriti s Fjodorom Jemjeljanjenkom?
Moram priznati da žalim za uzvratnom borbom protiv Fjodora. Da sam bio zdrav i spreman, možda bismo se ogledali na Prideovoj novogodišnjoj priredbi. Međutim, vjerujem da prilika za borbu s Fjodorom nije zauvijek izgubljena. Možda se uspijemo susresti u ringu budu li Pride i UFC surađivali.

Koga najviše cijenite od UFC-ovih boraca?
Tim Sylvia i Andrej Arlovski trenutačno su najbolji borci UFC-ove teške kategorije. U nižim kategorijama posebno cijenim Randyja Couturea i Chucka Liddella. Ako bih morao izdvojiti samo jednog po svom ukusu, onda je to bivši UFC-ov prvak Arlovski.

Prema mišljenju većine navijača, UFC-ova teška kategorija slabija je od Prideove?
Znam da je UFC-ova teška kategorija dosad bila slabija od Prideove, ali mislim da će joj se sada krvna slika malo popraviti.

Jeste li ikad čuli za Eddieja Sancheza, vašeg sljedećeg suparnika?
Dosad nisam čuo za njega. Znam da je neporažen u ultimate fightu, iako to nužno ne znači da je vrhunski borac.

Las Vegas je mnogo bliži Hollywoodu nego Tokio?
Trenutačno nemam vremena za film, u Ameriku se idem boriti.

Nova TV prenosi borbe
Hoće li hrvatski gledatelji ostati bez televizijskih prijenosa vaših borbi?
Ništa se neće promijeniti, osim termina mojih borbi. Nova TV i dalje će prenositi svaki moj nastup. Drago mi je što u američkim dvoranama s tribina mogu očekivati podršku tamošnjih Hrvata.


Uz interview je data i kratka usporedba Pridea i UFC-a, mozda i to nekome bude zanimljivo

PRIDE
Sjedište: Tokio (Japan)
Prva priredba: 11. listopada 1997. Tokio
Sljedeća priredba: 24. veljače 2007. Las Vegas
Vlasnik: nepoznat
Predsjednik: Nobuyuki Sakikabara
Prvaci:
Teška: Fjodor Jemjeljanjenko (Rusija)
Srednja: Wanderlei Silva (Brazil)
Velter: Dan Henderson (SAD)
Laka: Takanori Gomi (Japan)

UFC
Sjedište: Las Vegas (SAD)
Prva priredba: 12. studenoga 1993. Denver
Sljedeća priredba: 3. veljače 2007. Las Vegas
Vlasnici: Frank i Lorenzo Fertitta, Dana White
Predsjednik: Dana White
Prvaci:
Teška: Tim Sylvia (SAD)
Poluteška: Chuck Liddell (SAD)
Srednja: Anderson Silva (Brazil)
Velter: Georges St. Pierre (Kanada)
Laka: Sean Sherk (SAD)

Izvor:
http://www.jutarnji.hr/sport/borilacki_sportovi/clanak/art-2007,1,1,filipovic_ufc,56576.jl
« Poslednja izmena: Januar 16, 2007, 01:30:16 pre podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me