Maj 23, 2024, 02:30:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.155 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)  (Pročitano 300714 puta)

Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #360 poslato: Decembar 12, 2014, 09:44:51 posle podne »
Ako dnevno koristim recimo 2x25mg to je ukupno 50mg, a jedno pakovanje sadrzi 90mg efedrina. Kako se onda isplati ako moram skoro svaki dan kupovati po 1 bocicu ? xD

Van mreže Neo_Piroman

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #361 poslato: Decembar 12, 2014, 09:50:55 posle podne »
ovo su neke nove, ne sećam se da ih nije bilo u privatnim apotekama, bilo je samo u državnim koje pravi Apoteka Beograd... tih 100mg efa (10ml kapi) je oko 110 din... ali radi slabije nego eferit, mnogo slabije... uz to, piti kapi za nos na dnevnoj bazi je loše za sluzokožu želuca, jednom - dvaput mesečno i nekako da prođe... iskreno, ja se ne bih s tim zajebavao svakog dana...

Radi odlicno, a zasto bi bilo lose za zeludac, obicni rastvor efedrina ? ???

Van mreže Neo_Piroman

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #362 poslato: Decembar 12, 2014, 09:52:02 posle podne »
Ako dnevno koristim recimo 2x25mg to je ukupno 50mg, a jedno pakovanje sadrzi 90mg efedrina. Kako se onda isplati ako moram skoro svaki dan kupovati po 1 bocicu ? xD

Koliko ti kosta jedna tableta, koliko jedna bocica ? Gedas cijenu mg za mg ;)
Neces kupovati po jednu bocicu, nego obidjes apoteke, pa kupis po 5 bocica u svakoj, ili, koliko ti vec treba. Ali, ako ti je kod dilera jeftinije, kupi u tabletama !
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2014, 09:53:53 posle podne Neo_Piroman »

Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #363 poslato: Decembar 12, 2014, 10:00:30 posle podne »
Sad ste me sjebali skroz. :D

Ima li neko od iskusnijih da je koristio ove kapi, da li stvarno slabije rade i da li su stvarno stetne za zeludac ?

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #364 poslato: Decembar 12, 2014, 10:04:56 posle podne »
ovo su neke nove, ne sećam se da ih nije bilo u privatnim apotekama, bilo je samo u državnim koje pravi Apoteka Beograd... tih 100mg efa (10ml kapi) je oko 110 din... ali radi slabije nego eferit, mnogo slabije... uz to, piti kapi za nos na dnevnoj bazi je loše za sluzokožu želuca, jednom - dvaput mesečno i nekako da prođe... iskreno, ja se ne bih s tim zajebavao svakog dana...

Radi odlicno, a zasto bi bilo lose za zeludac, obicni rastvor efedrina ? ???


Jer nisu namenjene za oralnu upotrebu. I za korišćenje za nos je preporuka da se ne koriste duži vremenski period jer oštećuju sluzokožu nosa. Ista stvar i sa želucem.
Rade, ali rade slabije od tableta. U kapima za nos je pseudoefedrin.

Van mreže Neo_Piroman

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #365 poslato: Decembar 12, 2014, 10:19:49 posle podne »
ovo su neke nove, ne sećam se da ih nije bilo u privatnim apotekama, bilo je samo u državnim koje pravi Apoteka Beograd... tih 100mg efa (10ml kapi) je oko 110 din... ali radi slabije nego eferit, mnogo slabije... uz to, piti kapi za nos na dnevnoj bazi je loše za sluzokožu želuca, jednom - dvaput mesečno i nekako da prođe... iskreno, ja se ne bih s tim zajebavao svakog dana...

Radi odlicno, a zasto bi bilo lose za zeludac, obicni rastvor efedrina ? ???


Jer nisu namenjene za oralnu upotrebu. I za korišćenje za nos je preporuka da se ne koriste duži vremenski period jer oštećuju sluzokožu nosa. Ista stvar i sa želucem.
Rade, ali rade slabije od tableta. U kapima za nos je pseudoefedrin.

Nije pseudoefedrin, vec efedrin HCL ,koji je i u tabletama http://www.bosnalijek.ba/udoc/Reukap_1p.pdf
Ne znam samo koji sastojak ovih kapi izaziva stomacne probleme. Znao sam svaki dan po mjesec i vise uzimati iz kapi za nos po 60mg dnevno i nikakvih problema na low carb dijetama :)

« Poslednja izmena: Decembar 12, 2014, 10:23:39 posle podne Neo_Piroman »

Van mreže Marko Kraljevic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #366 poslato: Decembar 12, 2014, 10:22:59 posle podne »
ovo su neke nove, ne sećam se da ih nije bilo u privatnim apotekama, bilo je samo u državnim koje pravi Apoteka Beograd... tih 100mg efa (10ml kapi) je oko 110 din... ali radi slabije nego eferit, mnogo slabije... uz to, piti kapi za nos na dnevnoj bazi je loše za sluzokožu želuca, jednom - dvaput mesečno i nekako da prođe... iskreno, ja se ne bih s tim zajebavao svakog dana...

Radi odlicno, a zasto bi bilo lose za zeludac, obicni rastvor efedrina ? ???


Jer nisu namenjene za oralnu upotrebu. I za korišćenje za nos je preporuka da se ne koriste duži vremenski period jer oštećuju sluzokožu nosa. Ista stvar i sa želucem.
Rade, ali rade slabije od tableta. U kapima za nos je pseudoefedrin.

Не знам баш за ове капи, али оне које ја узимам су исте као и еферит. Нема разлике.

Не ваља узимати стално, понекад може. Мислим да садрже бензалкониум хлорид који оштећује слузокожу. Мада овде где узимам, 2% раствор је негде око 170 динара, и добијем само капи без икакве кутије :D

Van mreže Neo_Piroman

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #367 poslato: Decembar 12, 2014, 10:26:50 posle podne »
Aaaaa :P Znaci, po nekim apotekama prave i 2% rastvore :P ? PErverzija   ;D :o 8) 8)

Evo, sta sadrze od pomocnih supstanci: "REUKAP®
1% sadrži sljedeće pomoćne supstance: propilenglikol, natrij dihidrogenfosfat,
dinatrij hidrogenfosfat dodekahidrat, karboksimetilcelulozu natrij, metilparahidroksibenzoat i
pročišćenu vodu."

Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #368 poslato: Decembar 12, 2014, 10:27:19 posle podne »
I ja procitao da ove kapi sadrze efedrin HCl...

Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #369 poslato: Decembar 12, 2014, 10:27:52 posle podne »
Aaaaa :P Znaci, po nekim apotekama prave i 2% rastvore :P ? PErverzija   ;D :o 8) 8)

Evo, sta sadrze od pomocnih supstanci: "REUKAP®
1% sadrži sljedeće pomoćne supstance: propilenglikol, natrij dihidrogenfosfat,
dinatrij hidrogenfosfat dodekahidrat, karboksimetilcelulozu natrij, metilparahidroksibenzoat i
pročišćenu vodu."
Jel nesto od toga deluje stetno na zeludac ?

Van mreže Neo_Piroman

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #370 poslato: Decembar 12, 2014, 10:35:15 posle podne »
I ja procitao da ove kapi sadrze efedrin HCl...

Da, i sta si zakljucio posto si to procitao ?


Citat
sad ste me sjebali skroz. :D

Ima li neko od iskusnijih da je koristio ove kapi, da li stvarno slabije rade i da li su stvarno stetne za zeludac ?

Kakvo iskustvo ti treba za 20mg efa 3x dnevno uz KOFEIN. Nemoj bez kofeina, visestruko je slabije dejstvo efedrina. Na gladan stomak uzmi, neces znati gdje se nalazis.
Idi sutra u apoteku i probaj, pa javi.


Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #371 poslato: Decembar 12, 2014, 10:38:23 posle podne »
Verovatno cu na dijetu od ponedeljka. I to laganu, nista jace. Ne zelim da zurim. Probacu za koji dan pa javim ustiske. Samo me zanima da li je bezbedan za zeludac... Ne bih da ga sjebem na glupost. Mada pise tamo da sadrzi efedrin HCl, nemam pojma da li su pomocne supstance bezopasne po zeludac...

Van mreže 1234509876

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 259
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #372 poslato: Decembar 12, 2014, 10:58:59 posle podne »
ja sam rokao ef kapi...dva cepica saspem u grlo...gorko,gadno, odvratno na sekund...posle 20 min zmarci po kicmi i krenem  da sljakam kardio...uzimao sam sa kofeinom 300mg.jedva se nateram da jedem posle kardio vezbe...da li je zbog efa ili pomocnih supstanci nemam pojma..ali gurao sam hranu u usta...posle mesec dana glava pocela da boli na trenutke i erekcija oslabila solidno..bolove neke u zeludcu nikada nisam osetio....prestao sam...problemi nestali...znam ljude koji su 2012 rokali po bocicu efa i nista sve cool...tako da kapiram da je kao i roid, kako koga spuca...i ni malo mi se nije svidelo kada sam u jednom trenutku povecao dozu mnogo neprijatan osecaj, tako da pazljivo

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #373 poslato: Decembar 12, 2014, 11:32:01 posle podne »
Ako doktori kažu da oštećuje sluzokozu, ne kapiram zašto se igrate sa zelucem za par eura razlike.
Da li vam trebaju problemi sa time u mladosti.. Neke stvari nisu jednostavno za oralnu upotrebu. Inače, kapi brže ulaze ali i brže izlaze iz sistema. Od tablete efa imam repove po par sati koji me drže.

Van mreže Neo_Piroman

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: ECA - (efedrin-coffein-aspirin)
« Odgovor #374 poslato: Decembar 12, 2014, 11:52:37 posle podne »
ja sam rokao ef kapi...dva cepica saspem u grlo...gorko,gadno, odvratno na sekund...posle 20 min zmarci po kicmi i krenem  da sljakam kardio...uzimao sam sa kofeinom 300mg.jedva se nateram da jedem posle kardio vezbe...da li je zbog efa ili pomocnih supstanci nemam pojma..ali gurao sam hranu u usta...posle mesec dana glava pocela da boli na trenutke i erekcija oslabila solidno..bolove neke u zeludcu nikada nisam osetio....prestao sam...problemi nestali...znam ljude koji su 2012 rokali po bocicu efa i nista sve cool...tako da kapiram da je kao i roid, kako koga spuca...i ni malo mi se nije svidelo kada sam u jednom trenutku povecao dozu mnogo neprijatan osecaj, tako da pazljivo

Ubices se, nemoj tolike doze i ne mjeri se cepicima, vec ml ! erekcija je meksa od effa i to je normalno, ali u roku par sati se sve vrati na normalu.  Oko 80mg dnevno, podijeljeno u vise doza je sigurno i najveca glupost je uzimati ga bez kofeina.... Dok neko ne kaze sta je to u kapima stetno za zeludac, ne vidim razlog izbjegavanja....  Doktori kazu i da je whey otrov, toliko o tome...