Mart 28, 2024, 11:13:39 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Par pocetnickih pitanja  (Pročitano 3166 puta)

Van mreže m87

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Par pocetnickih pitanja
« poslato: Oktobar 22, 2018, 10:50:53 pre podne »
Pozdrav svima

Prelistao sam par strana o ishrani ovde ali nisam nasao odgovor na konkretno pitanje koje imam.

Najpre, o sebi. Imam oko 94-96 kg, ali nesto visi procenat masti (zadnji put kad sam merio bilo je oko 23%). Uz aktivne treninge (4 puta nedeljno traka + 2 puta tegovi i sprave) dosao sam sa 109kg na trenutnu kilazu. Medjutim taj tempo me je slomio posle 6 meseci. Da napomenem da sam average joe sto se tice zivota, posao od 8 sati, pa 2 sata ode na put do posla i nazad, pa onda drugi side job (dodatna kinta jbg), uz razne obaveze po kuci jednostavno, ode puno vremena. Nemam nekad ni vremena a ni volje da spremam hranu da zadovoljim trening i potrebe.

Napravih 2 meseca pauze, pa krecem ponovo, ali 3 puta nedeljno traka, za pocetak. Tempo 10km/h, 45 minuta. Sto se ishrane tice, uiutru napravim sejk od ovsenih pahuljica, mleka sa sto manje masti, i banane. Pa sad nekad dodam jabuku, krusku, med, cija semenke, orasaste plodove, kako kad. Rucak je pilece belo sa povrcem, oko 200 grama. Uzina, teram sebe da grickam neke bademe, lesnike mada ih ne volim ali makar odrzavam stomak sitim da ne pregladim. Vecera je problem. Nekad jedem pirinac, mladi sir, ribu, piletinu a nekad kuvana jela, grasak pasulj buranija paprikas... ali gledam da uz to pojedem do dve kriske nekog integralnog hleba (znaci nikako beli).

Dolazim do glavnog pitanja. Imam osecaj da, iako sam smanjio tezinu, salo i slauf na stomaku nece da ode. Kao da mi telo ide u obliku kruske, kako da kazem. Ramena i grudi su mi ok, al zato donji deo stomaka ispada kad obucem bilo sta uze. Na nagovor drugara (i u svom ocaju) uzeh animal cuts, kupio sam skoro. U medjuvremenu sam naisao na ovaj forum, vidim dosta korisnih saveta i ljudi koji pomazu jedni drugima, pa prvo da pitam iskusnije.

Da li ce animal cuts kao sagorevac masti, pomoci uz gore navedenu ishranu i trening, ako ga pijem samo pre treninga (ujutru na prazan stomak, pa na traku)? Vec sam koristio l carnitine ranije, koji je pomagao da se bas preznojim na traci. Na uputstvu pise 2 kesice dnevno, ali mi to deluje bas puno, pogotovu na dan na koji nemam trening.

Dakle izbacen rafinisan secer, gazirano, masno, przeno, junk food tipa pica, pljeska, beli hleb, mcdonalds... i to mi je maximum za sad koji mogu da dam sto se promene ishrane tice.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par pocetnickih pitanja
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 22, 2018, 11:02:28 pre podne »
Pozdrav
 iz greske u gresku

Citat
Pa sad nekad dodam jabuku, krusku, med, cija semenke, orasaste plodove, kako kad. Rucak je pilece belo sa povrcem, oko 200 grama. Uzina, teram sebe da grickam neke bademe, lesnike mada ih ne volim ali makar odrzavam stomak sitim da ne pregladim.

Usporio si bazalni metbolizam

Citat
Da li ce animal cuts kao sagorevac masti, pomoci uz gore navedenu ishranu i trening, ako ga pijem samo pre treninga (ujutru na prazan stomak, pa na traku)? Vec sam koristio l carnitine ranije, koji je pomagao da se bas preznojim na traci. Na uputstvu pise 2 kesice dnevno, ali mi to deluje bas puno, pogotovu na dan na koji nemam trening.

animal cuts ne postoji kod nas da se kupi tj ima, falsoke itd.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Par pocetnickih pitanja
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 22, 2018, 11:04:00 pre podne »
prelistaj malo vise od par strana... ne valja to nista sto radis...

Citat
a krecem ponovo, ali 3 puta nedeljno traka, za pocetak. Tempo 10km/h, 45 minuta.
Citat
i banane. Pa sad nekad dodam jabuku, krusku, med
Citat
ademe, lesnike mada ih ne volim ali makar odrzavam stomak sitim da ne pregladim
Citat
nekad kuvana jela, grasak pasulj buranija paprikas..
Citat
Na nagovor drugara (i u svom ocaju) uzeh animal cuts, kupio sam skoro....

Da li ce animal cuts kao sagorevac masti, pomoci uz gore navedenu ishranu i trening, ako ga pijem samo pre treninga (ujutru na prazan stomak, pa na traku)? Vec sam koristio l carnitine ranije, koji je pomagao da se bas preznojim na traci. Na uputstvu pise 2 kesice dnevno, ali mi to deluje bas puno, pogotovu na dan na koji nemam trening.

sve pogresno...

i ako je i ovo tacno :
Citat
i to mi je maximum za sad koji mogu da dam sto se promene ishrane tice.

nema od te price nista...

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Par pocetnickih pitanja
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 22, 2018, 01:52:29 posle podne »
Za pocetak dobrodosao na forum posto vidim da ti je prva poruka.  ;)
Uzmes u obzir ovo sto su rekli Pedja i Pirat i jos nesto.
Moras da bude organizovaniji po pitanju ishrane, treninga i odmora.
Znam da nemas neke ozbiljnije namere sto se tice ovog sporta ali i skidanje masnih naslaga zahteva neku organizaciju.

Prvo, moras odvojiti malo vremena na citanje foruma da bi video kako i sta funkcionise.
Drugo, iz tvog pisanja se da zakljuciti da si fan kardio treninga ( koji nije los) i to je to. Ono sto je tebi potrebno pored pravilno izbalansirane ishrane jesu tegovi tj. tezinski trening, osnovne vezbe za pocetak da se izgradi baza.
Animal cuts pored toga sto je fals mozes odloziti sa strane jer tebi u tvom trenutnom stanju on uopste nije potreban.
Trece, kapiram da je tesko uskladiti dva posla, spremanje hrane i trening medjutim ako postoji jasan cilj i motivacija onda nema prepreka.

I jos jednom, pretpostavljam da nemas ozbiljnije ambicije za bavljenje bodibildingom jer kada se ljudima napise nesto ovako sledece sto kazu je da ne zele misice vec samo malo trbusnjaka. E pa i za te trbusnjaka je potrebna disciplina.
Finansije su vecini ogranicavajuci faktor ali nazalost bez novca se ne moze dosta toga uraditi....
Sve sto nije jasno tu smo.

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Par pocetnickih pitanja
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 22, 2018, 08:34:05 posle podne »
Ja na tvom mestu, PRVO sto bih uradila, je promenila taj prvi jutarnji obrok... kakve crne jabuke, kruske, med, ludila od fruktoze koje haos naprave po insulinu... zameni taj haos od secera doruckom od proteina i masti (jaja i sir, jaja i nesto mesa i sl...)

Van mreže m87

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Par pocetnickih pitanja
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 23, 2018, 09:23:29 pre podne »
Hvala svima na odgovorima.

Cinjenica je da ni ne zelim trbusnjake, nego samo da skinem slauf. Dakle, amater koji bi hteo da smrsa tako sto je malo sredio ishranu i ubacio kardio trening. Racunam da sam bar nesto dobro radio s obzirom da sam uspeo da skinem 14kg. Prelistacu jos malo forum, pa ako ne uspem da se snadjem, postavicu pitanje ponovo :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par pocetnickih pitanja
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 23, 2018, 09:56:49 pre podne »
Hvala svima na odgovorima.

Cinjenica je da ni ne zelim trbusnjake, nego samo da skinem slauf. Dakle, amater koji bi hteo da smrsa tako sto je malo sredio ishranu i ubacio kardio trening. Racunam da sam bar nesto dobro radio s obzirom da sam uspeo da skinem 14kg. Prelistacu jos malo forum, pa ako ne uspem da se snadjem, postavicu pitanje ponovo :)

Bez obzira da li si amater ili pro, pravila su ISTA (sa manje vise istim principom)
Jos jed jednostavnije
ako tebi kao rekretivcu npr dorucak NE VALJA, a ne valja, onda svakako ni nekom od pro nije ok.
Ili ako ti se kaze da animal cuts ne postoji, ti to naravno igrnrises jer ti se ne svidja nas odgovor
I tako u krug.......

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Par pocetnickih pitanja
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 23, 2018, 10:22:19 pre podne »
Hvala svima na odgovorima.

Cinjenica je da ni ne zelim trbusnjake, nego samo da skinem slauf. Dakle, amater koji bi hteo da smrsa tako sto je malo sredio ishranu i ubacio kardio trening. Racunam da sam bar nesto dobro radio s obzirom da sam uspeo da skinem 14kg.
Kao sto sam i napisao u prethodnom odgovoru cak iako je u pitanju samo skidanje masnih naslaga postoje pravila koja se moraju postovati da bi bilo rezultata.
Tih 14 kg je otislo iz razloga jer si iz neaktivnosti poceo da vodis malo racuna o ishrani i uveo neku aktivnost.

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Par pocetnickih pitanja
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 23, 2018, 12:27:03 posle podne »

Tih 14 kg je otislo iz razloga jer si iz neaktivnosti poceo da vodis malo racuna o ishrani i uveo neku aktivnost.

U centar!  :)

Van mreže m87

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Par pocetnickih pitanja
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 23, 2018, 02:03:49 posle podne »
Hvala svima na odgovorima.

Cinjenica je da ni ne zelim trbusnjake, nego samo da skinem slauf. Dakle, amater koji bi hteo da smrsa tako sto je malo sredio ishranu i ubacio kardio trening. Racunam da sam bar nesto dobro radio s obzirom da sam uspeo da skinem 14kg. Prelistacu jos malo forum, pa ako ne uspem da se snadjem, postavicu pitanje ponovo :)

Bez obzira da li si amater ili pro, pravila su ISTA (sa manje vise istim principom)
Jos jed jednostavnije
ako tebi kao rekretivcu npr dorucak NE VALJA, a ne valja, onda svakako ni nekom od pro nije ok.
Ili ako ti se kaze da animal cuts ne postoji, ti to naravno igrnrises jer ti se ne svidja nas odgovor
I tako u krug.......

Nikako ne ignorisem vase odgovore, nisam ni poceo da ih uzimam, a i necu, ako kazete da ne valja :) Necu da zabijam glavu u pesak. Hteo sam da se informisem na vreme, jedino sto sam pogresio i bacio pare uopste, ali boze moj prezivecu.

Verujem da znate o cemu pricate, da nije tako ne bih se registrovao sa pitanjem - sta i kako promeniti. Dobio sam neke smernice, za pocetak, pre svega za dorucak, sto me je bas iznenadilo jer sam guglajuci po raznim artiklima po internetu uglavnom nailazio na takve savete - dodaj malo meda, ili dodaj voce ujutru (uz ovsene pahuljice). Ocekivao sam da mi je taj dorucak najbolji deo dana ustvari.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par pocetnickih pitanja
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 23, 2018, 02:12:10 posle podne »
Hvala svima na odgovorima.

Cinjenica je da ni ne zelim trbusnjake, nego samo da skinem slauf. Dakle, amater koji bi hteo da smrsa tako sto je malo sredio ishranu i ubacio kardio trening. Racunam da sam bar nesto dobro radio s obzirom da sam uspeo da skinem 14kg. Prelistacu jos malo forum, pa ako ne uspem da se snadjem, postavicu pitanje ponovo :)

Bez obzira da li si amater ili pro, pravila su ISTA (sa manje vise istim principom)
Jos jed jednostavnije
ako tebi kao rekretivcu npr dorucak NE VALJA, a ne valja, onda svakako ni nekom od pro nije ok.
Ili ako ti se kaze da animal cuts ne postoji, ti to naravno igrnrises jer ti se ne svidja nas odgovor
I tako u krug.......

Nikako ne ignorisem vase odgovore, nisam ni poceo da ih uzimam, a i necu, ako kazete da ne valja :) Necu da zabijam glavu u pesak. Hteo sam da se informisem na vreme, jedino sto sam pogresio i bacio pare uopste, ali boze moj prezivecu.

Verujem da znate o cemu pricate, da nije tako ne bih se registrovao sa pitanjem - sta i kako promeniti. Dobio sam neke smernice, za pocetak, pre svega za dorucak, sto me je bas iznenadilo jer sam guglajuci po raznim artiklima po internetu uglavnom nailazio na takve savete - dodaj malo meda, ili dodaj voce ujutru (uz ovsene pahuljice). Ocekivao sam da mi je taj dorucak najbolji deo dana ustvari.

Voja ti je sve objasnio tj napisao.
e sada
na tebi je koliko ces prihvatiti cinjenicu.
Ako gledas u svetlu onoga KAKO si se hranio pre i onoga KAKO SI POCEO da se hranis, taj dorucak je zaista svetlost na kraju tunela , odlicna odluka i sve je to TOP, a pogtovo tvoja odluka da nesto menjas
ali moras da hsvatis da ces vremenom, a vreme je doslo da menjas tj da ucis tj sa razumevanjam da pristupis problemu