Mart 28, 2024, 12:23:19 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Ultimate nutrition zatvoren  (Pročitano 30306 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #45 poslato: Septembar 20, 2019, 04:05:37 posle podne »
da u  pravu si , nisam stigao da napisem ali to je skroz istina, tako su mnogi propali... na to sam i mislio...
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2019, 04:15:07 posle podne pirat »

Van mreže aleksaz9

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #46 poslato: Septembar 22, 2019, 11:42:39 pre podne »
Imam pitanje za Pedju i ostale koji vise znaju u vezi sa spajkovanjem proteina. Nisam siguran da bas razumem sta je spajkovanje? Ja sam mislio da je to dodavanje amino kiselina u vec postojeci whey protein? Recimo video sam na Scitec pakovanju da pise da postoje dodavane aminokiseline. Jel to spajking?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #47 poslato: Septembar 22, 2019, 12:17:53 posle podne »
Nista vise nego money scam...dodavanje ak u whey kako bi se zaradilo vise para... jednostavno te ak koje dodaju su jefitnije ili od jeftinijih izvora proteina , jer koncentrat whey a je skuplji za proizvodnju i filtriranje, dok pojedinacne ak kao i neki izvori proteina su jeftiniji... tako ti platis jednu kantu recimo 5 soma, a ona vredi 1000 dinara... da li je to nesto stetno ? ne , ali budes pokraden i prevaren iz dva razloga , prvo sto mislis da si kupio cist whey ... nisi, drugo sto one ak koje ti zaista trebaju ne dobijes , nego se spajking vrsi nekim nebitnijim aminokiselinama, kao sto su taurini glicin... to na testu ne moze da se provali jer se on radi na bazi nitrogenog radikala vezanog za protein, tako da su firme zakonski zasticene
da cak i ne moraju da napisu dal je nesto spikovano ili ne ili recimo kazu dodato vise bcaa i glm a koliko zaista to tesko da ces provaliti...ali mozes da citas labelu i da vidis koliko koje ak ima i iz kog je izvora pa na osnovu toga da zakljucis okvirno koliko je taj whey zaista whey... 

znaci nacin da se pravi konkurencija da se opstane sto duze na trzistu, zaradi novac.. nista vise od toga... nabudzi se ak profil.

 

Van mreže aleksaz9

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #48 poslato: Septembar 22, 2019, 01:24:07 posle podne »
Tako sam i mislio.

Ispade da ako proizvodjac napise da je dodao neke amino kiseline onda to nije spajking.
« Poslednja izmena: Septembar 23, 2019, 05:40:10 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #49 poslato: Septembar 22, 2019, 01:38:52 posle podne »
buraz stvar je semantickoj obmani "Amino spiking is false advertising", kapiras.. termin se koristi kada ja tebi prodajem whey na cijoj kutiji pise jedno a u stvari je drugo ... i to je krivicno delo... svako lazno navodjenje u stvari kupaca da uzmu tvoj proizvod je krivicno delo definisano u zakonu zastite potrosaca...  znaci termin: amino spiking... ali ako proizvodjac uredno tvrdi ono sto se nalazi u kutiji to je druga prica...

ti licno zbog svog dzepa zelis da izbegnes i jendo i drugo... ili citas labelu pa zakljucujes cime je to spajkovan whey... gledas aminokiselinski profil, esencijalne ak koliko ih ima, koji je profil ak whey proteina, u ingredientcima, gledas dal ima nekih drugih proteina, kao kazein , albumin itd.. zato uzimati izolat nije toliko losa opcija , jer makar znas sta si platio... u krajnjem slucaju , ja sma oduvek znao kod tih mesavina da oni mogu da smuckaju svasta samo da bi nabudzili proizvod , sto je i logicno... meni se ljudi smeju sto poslednjih godina pijem samo izolate... ali ti tu dobijes onu glavnu sirovinu sto ti treba i mnogo manji postotak laktoze.. sto znaci bolja svarljivost i bolja iskoristljivost... ko ce  bre da prdi od koncentrata po ceo dan vise...
« Poslednja izmena: Septembar 22, 2019, 01:45:03 posle podne pirat »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ultimate nutrition zatvoren
« Odgovor #50 poslato: Septembar 23, 2019, 05:47:40 pre podne »
Porat je odg sve
Kada neko napsie LOADAD sa BCAA. Yep, samo tu su TRI ak, i svakako da ga ne "loaduje" sa leucinom :D
Ili loaded sa GLUTAMINE - nije problem, glutamin je veoma jeftina siorivna ali se onda narusava osnovnu ak profil samog proteina. I da dodam - proizvodjaci NISU duzni ovo da napisu, ali lepo zvuci zar ne..