April 18, 2024, 04:12:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Srednje rame - učestalost?  (Pročitano 33577 puta)

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #15 poslato: Novembar 13, 2019, 01:39:26 pre podne »
Nije beskorisna vjezba. I mnogo je manje stetnija za rameni zglob od potisaka.
Meni Vidi Visi

Van mreže Oak

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #16 poslato: Novembar 13, 2019, 07:28:56 pre podne »
Ne mislim da je glupa, samo se moze "glupo" izvoditi kao i svaka druga. Mada skrecem s mog pitanja, koliko je neophodan potisak za ramena u nedelji u kojoj si pogodio srednje rame potiscima, malo vise.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #17 poslato: Novembar 13, 2019, 09:57:53 pre podne »
cemu to komplikovanje? :) ne mozes da pogodis srednje rame? smetaju ti potisci? ubaci sajle, menjaj uglove i cao... jbt morao sam da proguglam sta je ohp... i zapamti ako hoces natural onu kuglu veliku da izgradis a nemas genetiku za to, zaboravi...samo ces sjebati ramena

Van mreže isus

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #18 poslato: Novembar 13, 2019, 09:00:29 posle podne »
Nije beskorisna vjezba. I mnogo je manje stetnija za rameni zglob od potisaka.

ali potisci donose vise benefita  jer ne izoliras samo prednje rame, vece tezine itd. (pricam o potiscima iznad glave)
ali ako radis potiske za prsa (tko ih ne radi) nema potrebe za dodatnim radom za prednje rame (osim ako si bb natjecatelj pa ti je bas obavezno da poboljsas), jer nisam jos vidio nikog da ima slabo prednje rame, dok srednje i zadnje vec da

Van mreže isus

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #19 poslato: Novembar 13, 2019, 09:01:40 posle podne »
Ne mislim da je glupa, samo se moze "glupo" izvoditi kao i svaka druga. Mada skrecem s mog pitanja, koliko je neophodan potisak za ramena u nedelji u kojoj si pogodio srednje rame potiscima, malo vise.

potiscima neces pogoditi srednje rame, jer su prvenstveno vjezba za prednje rame, (ajd nesto malo srednjeg ramena, i zadnje kao stabilizator, naravno i triceps)

Van mreže isus

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #20 poslato: Novembar 13, 2019, 09:02:44 posle podne »
cemu to komplikovanje? :) ne mozes da pogodis srednje rame? smetaju ti potisci? ubaci sajle, menjaj uglove i cao... jbt morao sam da proguglam sta je ohp... i zapamti ako hoces natural onu kuglu veliku da izgradis a nemas genetiku za to, zaboravi...samo ces sjebati ramena

ne zajebavaj da nisi znao sta je OHP? to je kao da ne znas sta je BP ili DL :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #21 poslato: Novembar 14, 2019, 07:49:22 pre podne »
Ne mislim da je glupa, samo se moze "glupo" izvoditi kao i svaka druga. Mada skrecem s mog pitanja, koliko je neophodan potisak za ramena u nedelji u kojoj si pogodio srednje rame potiscima, malo vise.

potiscima neces pogoditi srednje rame, jer su prvenstveno vjezba za prednje rame, (ajd nesto malo srednjeg ramena, i zadnje kao stabilizator, naravno i triceps)

pogodices sve tri glave ramenim potiscima, dal je ravna sipka ili bucice, to su osnovne vezbe za masu ramena-visezglobne zato sam Oaku i rekao da ostavi makar jednu vezbu sa bucicama koju moze cak i supersetovati...

a tvoj problem je sto ti tu vezbu verovatno, tj. sigurno ne izvodis pravilno sa adekvatnim tezinama cim tako lupetas, ali dobro, nema veze, bitno da znas na engleskom skracenicu i to je nesto. Letenje je izolacona vezba koju 99 posto ljudi drlja i ne ume da namesti na srednje rame, jer opet natovare bucice preko 10 kg i vise, saviju laktove i onda sistemom skracene poluge smanje tezinu. I naravno kao sto ti je Luka rekao , nijedna vezba nije beskorisna nego je pogresno implementirana.

Citat
potiscima neces pogoditi srednje rame, jer su prvenstveno vjezba za prednje rame, (ajd nesto malo srednjeg ramena, i zadnje kao stabilizator, naravno i triceps)

zadnje rame na vertikalnom potisku itekako radi, to je mozda i jedina vezba gde sa sigurnoscu znas da si pogodio i zadnje rame...
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2019, 07:53:02 pre podne pirat »

Van mreže Oak

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #22 poslato: Novembar 14, 2019, 07:49:55 pre podne »
potiscima neces pogoditi srednje rame, jer su prvenstveno vjezba za prednje rame, (ajd nesto malo srednjeg ramena, i zadnje kao stabilizator, naravno i triceps)
Greska, mislio sam na prednje rame, i na to da ga rutinski potisci na ravnom i kosom bencu vec pogadjaju. Kad vec Pirat pomenu, koliko je ustvari bitna tezina bucice za laterarno dizanje?
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2019, 07:55:41 pre podne Oak »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #23 poslato: Novembar 14, 2019, 08:21:58 pre podne »
a gde je tebi konkretno zapelo ? u vezi cega hoces savet? tezina je bitna kao i za svaki misic sto je bitna, to je opterecenje kojim ides u radnu seriju

Van mreže Oak

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #24 poslato: Novembar 14, 2019, 08:27:24 pre podne »
OK, uvek se dvoumim jer sa umerenom tezinom bude mnogo bolja pumpa, a sa meni relativno teskim tegom opet odradi pravilnu formu bez tolike pumpe i kontrakcije.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #25 poslato: Novembar 14, 2019, 09:00:14 pre podne »
OK, uvek se dvoumim jer sa umerenom tezinom bude mnogo bolja pumpa, a sa meni relativno teskim tegom opet odradi pravilnu formu bez tolike pumpe i kontrakcije.

predlazem ti da preslusas Sarcev instagram intervju sa Pedjom, ne da bi primenio bas taj sistem treninga ali da bi resio svoju dilemu... jer tebi je problem u sistemu treninga. da razgranicis prvo sve nacine misicne stimulacije i kako do toga dolazi pa onda da shvatis na sebi kako to kombinovati, ja sam ti dao neke nagovestaje
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2019, 09:03:51 pre podne pirat »

Van mreže Oak

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #26 poslato: Novembar 14, 2019, 09:42:26 pre podne »
Saslusao sam ga ja u startu, naravno. Postujem ja i Pedju i Milosa, ali i vecinu drugih pro atleta, a opet su misljenje podeljena. Zato sam ovde, kao i na svakom drugom mestu samo koristio priliku da cujem jos jedno misljenje, sto vise toga vise materijala za eksperimentisanje na svom telu da bi se nasao nacin kako moj misic reaguje na razlicite tehnike i ostalo.

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #27 poslato: Novembar 14, 2019, 10:14:02 pre podne »
Nije toliko do forme koliko do konekcije misica i uma.
Mozes ti da se natovaris i da forma opet bude ok al problem je sto ces mozda ukljuciti jos neke misice koji ce da smanje stres na misicima koje hoces da pogodis.

U sustini ono od cega je meni srednje rame najvise napredovalo je:
Tempo - kontrolisano podizanje, zadrzaj na kraju, i sporo spustanje
Raspored - uvjek kad radim ramena prvo radim srednju glavu (inace na svakom treningu radim onaj dio misica koji je najslabiji prvo a one najjace djelove ostavljam za kraj)
Izolacija - potpuno i svjesno gasenje svih ostalih misica (koliko je to moguce). Znaci aktivno guranje trapeza ka dolje umjesto dizanje tezine pomocu njega, nema cimanja iz donjih ledja, koriscenja zaleta od polucunja i tako to.

Meni Vidi Visi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #28 poslato: Novembar 14, 2019, 10:18:52 pre podne »
Citat
telu da bi se nasao nacin kako moj misic reaguje na razlicite tehnike i ostalo.

To ne postoji, tu ti je i problem u razmišljanju, ne postoji jedan način, u samoj nebuloznoj kontradikciji rečenice, vidiš i sam...  Ubaciš po koji element u svoju rutinu, pa ideš redom- to ti je moj savet, dok ne probaš nećeš znati... Nema tu podeljenih misljenja sve je podređeno jednom istom principu

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Srednje rame - učestalost?
« Odgovor #29 poslato: Novembar 14, 2019, 10:21:45 pre podne »
Nije toliko do forme koliko do konekcije misica i uma.
Mozes ti da se natovaris i da forma opet bude ok al problem je sto ces mozda ukljuciti jos neke misice koji ce da smanje stres na misicima koje hoces da pogodis.

U sustini ono od cega je meni srednje rame najvise napredovalo je:
Tempo - kontrolisano podizanje, zadrzaj na kraju, i sporo spustanje
Raspored - uvjek kad radim ramena prvo radim srednju glavu (inace na svakom treningu radim onaj dio misica koji je najslabiji prvo a one najjace djelove ostavljam za kraj)
Izolacija - potpuno i svjesno gasenje svih ostalih misica (koliko je to moguce). Znaci aktivno guranje trapeza ka dolje umjesto dizanje tezine pomocu njega, nema cimanja iz donjih ledja, koriscenja zaleta od polucunja i tako to.
Ja sam to i napisao...