April 20, 2024, 01:26:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Biceps  (Pročitano 4772 puta)

Van mreže Zak13

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Biceps
« poslato: Decembar 01, 2019, 08:53:22 posle podne »
Da pitam u vezi treninga bicepsa sa ovog linka http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=25394.0
Da li vredi probati ovakav trening bicepsa?
Koliko sam cuo od 8 do 12 ponavljanja je za izgradnju misica sve preko toga ide u izdrzljivost?
Pa reko da li ima smisla raditi biceps u kome 1 serija ide 20 ponavljanja?
Da li je neko od vas imao rezultate od toliko ponavljanja u seriji?

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Biceps
« Odgovor #1 poslato: Decembar 01, 2019, 09:35:37 posle podne »
1. Vrijedi.
2. Pa u sustini da, ali i visok broj ponavljanja ima svoju primjenu.
3. Ima smisla.
4. Imao sam odlicne rezultate al ne naravno da radim cijeli trening 20 plus ponavljanja. Najvise volim da ih ubacim na kraju. Nekad na kraju cak idem i po 50 ponavljanja u zadnje 2 serije.
Bitno je sa se ne navikava misic. Nekad radi mali broj, nekad veci broj ponavljanja, ubaci ponekad drop serije, rep-hold metod i jos ponesto.
Meni Vidi Visi

Van mreže Zak13

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Biceps
« Odgovor #2 poslato: Decembar 01, 2019, 10:51:05 posle podne »
1. Vrijedi.
2. Pa u sustini da, ali i visok broj ponavljanja ima svoju primjenu.
3. Ima smisla.
4. Imao sam odlicne rezultate al ne naravno da radim cijeli trening 20 plus ponavljanja. Najvise volim da ih ubacim na kraju. Nekad na kraju cak idem i po 50 ponavljanja u zadnje 2 serije.
Bitno je sa se ne navikava misic. Nekad radi mali broj, nekad veci broj ponavljanja, ubaci ponekad drop serije, rep-hold metod i jos ponesto.
Znaci jedan trening za biceps treba da ima serije  sa manjim brojem ponavljanja i sa vecim? vrv da bi se pogodile obe brste vlakana?

Inace trening ruku cesto menjam, ali upalu ne dobijam uopste
Trening: Biceps pregib odradim minimum 8 ponavljanja sa sporim radjenjem negativa 4 serije(ponekad sa ez ponekad sam ravno sipkom)
             Kocentracioni pregib oko 7-8 ponavljanja 4 serije
             Cekic pregib oko 8 ponavljanja 3-4 serije.
Nzm dal valja ovaj trening inace pump osecam, ali upala nista.
Kad sam pocinjao trenirati posle treninga bicepsa jedva sam ispravljao ruku nedostaje mi taj osecaj xD.
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2019, 11:00:12 posle podne Zak13 »

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Biceps
« Odgovor #3 poslato: Decembar 01, 2019, 11:54:32 posle podne »
Nisam osjetio upalu bicepsa i tricepsa ima sigurno 4 godine, a ruke su mi najbolja grupa misica, pogotovo biceps. Upala nije nikakvo mjerilo niti preduslov za rast.

 I da, dobro si shvatio. Moras da pogodis obje vrste vlakana. Iako spora vlakna imaju duplo manji kapacitet rasta opet je potrebno postici i njihovu hipertrofiju ako zelis da budes sto veci.

Isto tako gledaj da pogodis i obije glave bicepsa i brahialis.
Npr duga glava se pogadja koncentracionim pregibima i uskim hvatom sipke. Kratka sirokim hvatom sipke. Brahialis cekicima ali da spustas veoma polako tipa 5 sekundi negativ (to je stabilizacioni misic i mnogo bolje reaguje na spore negative nego na podizanje, znaci uzmi neku vecu tezinu, ako treba cimni je gore i sto sporije spustaj).

I naravno ako ti biceps zaostaje radi ga prvog na treningu za ruke dok je cns jos svjez.

To je ja mislim sve sto bi trebalo da znas makar za pocetak.
Meni Vidi Visi

Van mreže Oak

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Biceps
« Odgovor #4 poslato: Decembar 02, 2019, 08:56:20 pre podne »
Ne nadopunjavam Luku, jer je mnogo napredniji po gradji od mene, ali eto da dodam da ja visok broj ponavljanja sa striktnom formom i malim opterecenjem dodam kad god osetim da nisam dobro pogodio partiju.

Van mreže Zak13

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Biceps
« Odgovor #5 poslato: Decembar 15, 2019, 09:44:03 posle podne »
Samo da pitam da li ima veze kakve kad se radi biceps savijanje rucnog zgloba(mhm na zglob izmedju sake i podlaktice)?
Video sam da dosta njih kad rade biceps pregib i tako te vezbe za biceps da im je saka ravna sa podlakticom, dok ja npr kad radim ja savijem saku tj. zglob da li to ima veze sa angazovanjem bicepsa? da li npr kad savijem tako zglob vise opterecujem podlakticu,a manje biceps ili je to nebitno?

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: Biceps
« Odgovor #6 poslato: Decembar 15, 2019, 11:19:39 posle podne »
Bitno je. Sto vise savijas zglob put sebe to vise podlaktica radi.
Najbolje ces osjetit biceps ako skroz opustis zglob al tad neces moci da podignes bas veliku kilazu.
Meni Vidi Visi

Van mreže Zak13

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Biceps
« Odgovor #7 poslato: Decembar 15, 2019, 11:41:44 posle podne »
Bitno je. Sto vise savijas zglob put sebe to vise podlaktica radi.
Najbolje ces osjetit biceps ako skroz opustis zglob al tad neces moci da podignes bas veliku kilazu.
Tako sam i mislio, hvala na odg.