Maj 09, 2024, 07:29:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.112 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Kilaza ne raste  (Pročitano 1439 puta)

Van mreže thegoat

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Kilaza ne raste
« poslato: Januar 30, 2022, 04:40:38 posle podne »
Pozdrav svima,
Naime imam problem u dodavanju misicne mase. Treniram oko 2 godine aktivno u teretani. Imam 21. godinu.
Poceo sam sa 60kg, dosao do 80kg i onda je dosao karantin tu sam izgubio 5kg. Sada stojim na 75kg i dalje ne ide.
Prije sam uzimao gainer (massup) i kreatin, a trenutno samo kreatin. Snaga raste ali kilaza ne.
Benc 120kg, mrtvo 160, cucanj 130 itd.. Medjutim nisam zadovoljan izgledom.
Ishrana je otprilike
Ujutro 7 bjelanaca, poslije idu neki hidrati tipa makaroni sa jos 5 bjelanaca, prije treninga nekih 100g rize i 200g mesa piletine
Poslije treninga pojedem nekad burger ili doner, a u vecini slucajeva je kucni obrok npr. meso i krompir eventualno riza.
Pred spavanje sejk popijem. Ne pijem ni whey ni gainer, samo kreatin. Spavam otprilike od 1 do 10 ujutro.
Ne znam gdje grijesim, mozda da opet ubacim gainer ili da smanjim trening, treniram 5 puta sedmicno. Dobrodosao svaki savjet i pozitivna kritika. Hvala.

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Kilaza ne raste
« Odgovor #1 poslato: Januar 30, 2022, 05:09:06 posle podne »
Moj ti je savet da napises to malo detaljnije da bi neko mogao da ti pomogne.  Tipa napises treninge po danima i dosta detaljnije o ishrani, onda eventualno da ubacis neku sliku forme jer ovako je sve nagadjanje. Te teme idu u deo foruma "Slike članova i članica foruma" Mozes da prelistas tme od drugih clanova i savete ces da pokupis. Nisi stavio ni visinu. A kakav sejk pijes pre spavanja ako ne pijes protein a nemas vise gainer? Mnogo ti je bolje da kupis protein nego gainer. Nikada nisam razumeo to bacanje para na gainer jer tu placas hidrate koji su dzabe (jeftini) da se unesu ishranom.

Van mreže thegoat

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Kilaza ne raste
« Odgovor #2 poslato: Januar 30, 2022, 06:33:55 posle podne »
Hvala na odgovoru.
Sto se tice treninga to izgleda ovako:
Pon: prsa triceps
Uto: ledja biceps
Sri: noge ramena
Cet: odmor i onda dalje nastavim isto, nekad odmorim nedjelju nekad ne zavisi kako se osjecam
Radim prsa benc 5x5 pa propadanja sa opterecenjem 3x10, onda razvlacenja 3 serije i jos jednu spravu ubacim 3 serije
Triceps ez sipka 4x10 potisak i 4 serije triceps pregib sa sajlom
Ledja mrtvo dizanje, 5x5, zgibovi 4x10, lat masina 4x8i veslanje 4x8
Biceps pregib 4x8 sa ez sipkom i 4 serije bucica
Noge cucanj 5x5, pressa 4x8, ekstenzije nozne 4x8, "šut" 4x8 i iskorak 4x8
Ramena potisak sa ravnom sipkom na klupi 4x8, bucice na klupi isto 4x8 i ubacim neku spravu jos
Ovo radim ovako jer mi najvise odgovara, sad ne znam da li grijesim ili ne. Visok sam 190cm, a 75kg je malo na tu visinu realno. Sejk pred spavanje ide 100g zitarica, banana, jaje i mlijeko nista specijalno.

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Kilaza ne raste
« Odgovor #3 poslato: Januar 30, 2022, 09:16:21 posle podne »
Hvala na odgovoru.
Sto se tice treninga to izgleda ovako:
Pon: prsa triceps
Uto: ledja biceps
Sri: noge ramena
Cet: odmor i onda dalje nastavim isto, nekad odmorim nedjelju nekad ne zavisi kako se osjecam
Radim prsa benc 5x5 pa propadanja sa opterecenjem 3x10, onda razvlacenja 3 serije i jos jednu spravu ubacim 3 serije
Triceps ez sipka 4x10 potisak i 4 serije triceps pregib sa sajlom
Ledja mrtvo dizanje, 5x5, zgibovi 4x10, lat masina 4x8i veslanje 4x8
Biceps pregib 4x8 sa ez sipkom i 4 serije bucica
Noge cucanj 5x5, pressa 4x8, ekstenzije nozne 4x8, "šut" 4x8 i iskorak 4x8
Ramena potisak sa ravnom sipkom na klupi 4x8, bucice na klupi isto 4x8 i ubacim neku spravu jos
Ovo radim ovako jer mi najvise odgovara, sad ne znam da li grijesim ili ne. Visok sam 190cm, a 75kg je malo na tu visinu realno. Sejk pred spavanje ide 100g zitarica, banana, jaje i mlijeko nista specijalno.
Da nije ovo program sa sajta muscleandstrenght?
Mozes li napisati tacnu ishranu po obrocima i gramazi koju jedes.

Van mreže vagabundo1

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Kilaza ne raste
« Odgovor #4 poslato: Januar 30, 2022, 09:27:41 posle podne »
Mnogo prosta stvar - nisi u kalorijskom suficitu.
Moras uneti vise kalorija nego sto tvoje telo trosi, inace kilaza nece ici gore. Prati, recimo, na nedeljnom nivou i vidi sta se desava na vagi. Pisi makrose da bi znao na cemu si, ne mozes nista da uradis napamet. Ako se kilaza ne pomeri za nedelju dana, dizes unos hrane.

Van mreže thegoat

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Kilaza ne raste
« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2022, 10:14:49 posle podne »
Nikad nisam mjerio kalorije i to. Koliko bih trebao dnevno da unosim kcal, proteina, uh, i masti da bih rastao? Cilj mi je nekih 85kg-90kg. Imam vagu mogu poceti mjeriti i racunati sve jednu sedmicu pa da vidim kako ide. Mozda nekih 4000kcal da pokusam, uzet cu whey, necu vise gainer pa da vidim onda. Sto se tice programa treninga to sam sam sebi napravio.

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Kilaza ne raste
« Odgovor #6 poslato: Januar 30, 2022, 10:39:16 posle podne »
Imaš ovde sve lepo napisano.

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,31880.0.html

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

Odatle kreneš i kad budeš imao konkretno napisanu ishranu izbaciš ovde pa će ljudi da komentarišu.

Van mreže thegoat

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Kilaza ne raste
« Odgovor #7 poslato: Januar 30, 2022, 11:55:41 posle podne »
Vazi, puno hvala