Maj 17, 2024, 10:39:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Poboljšanje sna  (Pročitano 1487 puta)

Van mreže nicollam98

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Poboljšanje sna
« poslato: Oktobar 05, 2023, 03:26:23 posle podne »
Pozdrav, imam problem da ne mogu da dostignem 8 sati kvalitetnog neprekinutog sna. Uspem da zaspim u 10, navijem alarm u pola 7 ali se probudim u 4 ili pola 5 i nema šanse ponovo da zaspim osećam se naspavano, mogu da zaspim posle pola sata sat ponovo ali onda mi opet ostaje malo vremena do alarma. Moje pitanje je kako da poboljšam kvalitetan san i još jedno pitanje kako se otarasiti stresa unapred da kažem tehnike disanja, meditacije i slično ne praktikujem niti verujem da to pomaže. Znajući koliko je san bitan za sve i život sa manje stresa, želeo bih da poradim na tim stvarima.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Poboljšanje sna
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 05, 2023, 04:34:23 posle podne »
tu ne postoji univerzalni lek, kada sredis zivot, sredice se i stres, a samim tim i san...  Uzroci druge prirode mogu biti svakojaki, tipa krvni pritisak, apneja... itd

Van mreže nicollam98

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Poboljšanje sna
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 06, 2023, 08:03:53 pre podne »
Tako sam i ja mislio, hvala  :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Poboljšanje sna
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 06, 2023, 08:56:51 pre podne »
Svi imaju te periode  ;) i mene je jedno vreme mucila insomnia u studentskim danima, naravno kao i svi svasta sam probao... I naravno, sve je to bilo sranje, jer NISTA aman BAS NISTA, ne moze da zameni prirodan san, pogotovo u kontekstu regeneracije i hormona. Meni je lek bio da angazujem sebe do maksimuma, dan izvucem maksimalno sto mentalno sto fizicki. Takodje disciplina - znam kada jedem, znam kada spavam, znam kada radim, znam kada treniram, znam kada odmaram, znam kada lezem u krevet drugim recima kreiras rutinu! I to se onda vratilo u normalu... jer nekim tokom i telo nauci kada treba da spava. E onda ti kasnije zivot sune jebe klince na talon, postanes calac i onda mucis muku totalno suprotnog karaktera - non stop ti se spava, a nemas KADA... budan sanjas i tako to, mozes da odvalis 10 sati sna ko od sale   ;D

Van mreže nicollam98

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Poboljšanje sna
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 09, 2023, 08:41:40 pre podne »
Hvala :D
Generalno se lako iznerviram, pogotovo ako ne mogu da ispoštujem rutinu. Od suplemenata pijem samo cink i magnezijum i mislim da kada ih uzmem pred spavanje tada mi se desi to buđenje u sred noci i samim tim što se probudim ja se iznerviram jer onda znam da necu uspeti 8 sati sna da uzmem. Protekla 2 dana sam suplementaciju uzimao ranije u toku dana i nisam imao problema sa snom.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Poboljšanje sna
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2023, 08:44:31 pre podne »
mnogo se ti tu nesto nerviras oko gluposti

Van mreže nicollam98

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Poboljšanje sna
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2023, 08:53:16 pre podne »
Ocigledno

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Poboljšanje sna
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2023, 10:59:21 pre podne »
pa iskontrolisi to malo na neke prihvatljive nivoe... da ne bude posle kasno...