Maj 17, 2024, 03:21:58 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?  (Pročitano 1881 puta)

Van mreže Smart-Alex

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 421
  • X3M
Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« poslato: Januar 31, 2024, 05:20:38 posle podne »
Neposredno pre 25og rodjendana sam prestao da treniram,ujedno sa time i da pijem whey protein (nikada ali nikada nisam imao problema sa njim)...

Nazalost eto nemam srece,u 30oj godini ne znam kako ali postao sam intolerantan na laktozu i soju.
Popio sam juce posle treninga whey koncentrat professiona madjarski,grcevi i nadimanje...jutros dosta redja stolica.isto to mi se desilo i sa sojom i sojinim proteinom....
Imam 6kg wheya koncentrata tog proteina i bas mi je greota da bacim ...uzeo nazalost "unapred" jer eto pio sam ga...
Da li probati sa suplementom nekim 10ak min pre unosa proteina ?
Da li je imao neko slicna iskustva,da li ce pomoci
Shut the f*ck up and squat

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2024, 05:42:04 posle podne »
Pisano vise puta o tome na forumu. Na zalost ne. Ali pre nego sto sebi konstatujes intoleranciju na laktozu, moras biti siguran da ti nije sranje nastalo od povecanog kortizola? To je redovna reakcija koja se desava nakon duge pauze od fizickog napora , jer vise nisi klinjo pa da ti prelazi budu neopazeni. Kortizol se akutno dize nakon treninga, ALI zato hronicno opada  ;) I svakom sledecom sesijom sve manje i manje... Dalje ako problem sa laktozom perzistira. Tu onda moras nalaziti kvalitetniji protein izolat ili ako imas negde cak hidroizolat. Ultimativno resenje je u beef proteinu, naravno to nije sirovinski sastav bas beef ali sve potrebne amino su tu. Jeste da je sirovina uglavnom kolagenska, ali i surutka je djubre iz mlecne inustrije pa ono, nije ni toliko bitno. Samo da nisu sirovine iz tamo zemlji treceg sveta Indija, Afrika i slicno gde je voda zagadjena itd.. No to je druga tema.

Enzimi nece pomoci, tj pomaze laktaza ALI moze da ti se desi da nekada pomogne nekada ne. Ono sto je bitno takodje da svi sa intolerancijom na laktozu shvate je da dnevno unos do 12 g laktoze nece smetati, AKO ali samo AKO je ono rasporedjen tokom dana i u kombinaciji sa necim, citaj ako probas sa praskom nekog izolata koji ima ispod <1g secera u merici, to nemoj klot sa vodom u sejku nego sa rizom ili kornfleks, ili griz ili sta vec... neka vlakna da uspore varenje. Takodje sranja koja nastaju od laktoze su obicno kumulativna, jer dolazi do sistematske upale creva. Tako da ukoliko recimo nastavis da klizas uzbrdo moze doci do vrhunskih iskustava proliva, kakve nisi nikada iskusio  ;D Takodje probaj vise brendova, neki izolati ono - na tarabi pise <1g, a ono... :) Eto nadam se da sam pomogao.

edit ako bas hoces da probas neki dobar enzim onda je to milkaid... ali opet to sa laktazom kao enzimom ume da bude nepredvidivo... nekada te to moze cak i zatvoriti... nekada nema efekta, nekad je super... sta znam... Takodje leti je druacija situacija nego zimi itd itd...

Ugljeni hidrati

- od kojih šećeri

2,4 g

1,8 g

btw ovo samo pokazuje koliko eu brendovi kenjaju sa labelama... yeah right 2,4 na 30 g... i to 1,8 cuker, taj protein je sladak ko toping za slag... Nikada nisam gotivio taj scitec, to im je glavni rep bio da vade na gurmanski ukus a ono sranje krcato secerima...

Najbolji izolat koji meni nije pravi nikakve probleme je bio The izolat, i to bez ukusa, on jeste bio onako sirast i slankast ukus, ali prah je odisao pravim izolatom, i nikada nisam imao prob sto se tice varenja, naravno to se Pedji nije isplatilo da uvozi zbog nas par koji smo to gotivili, jer majmunski klinci bi jeli torte od proteina jelte  ;D Tako da toga nema vise ni za leka, jedino da zapalis u slo pa da pokupis tamo od njih.



« Poslednja izmena: Januar 31, 2024, 05:53:58 posle podne Pirat »

Van mreže Smart-Alex

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 421
  • X3M
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #2 poslato: Januar 31, 2024, 07:25:59 posle podne »
Hvala na opsirnom odgovoru brate,za postovanje skroz... ;) ;) :)
Probacu sa enzimom laktaze ako to ne pomogne onda cu preci na izolat neki kvalitetniji i to j to....

Dobio sam livopro  pre neki dan nakon soje...desio  se eruptivni vulkan iz creva,4 komada u roku od pola h....zamalo da ispadne debelo i dvanaestopalačno crevo na bulju...
Shut the f*ck up and squat

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #3 poslato: Januar 31, 2024, 07:32:07 posle podne »
Tebi je sada poprilicno poremecen onda digestivni trakt, ne bi bilo lose da ga prvo oporavis nekim probiotikom, pa onda da krenes u dalje eksperimentisanje. da ne bi sevala bulja na sve strane...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2024, 08:17:13 pre podne »
Neposredno pre 25og rodjendana sam prestao da treniram,ujedno sa time i da pijem whey protein (nikada ali nikada nisam imao problema sa njim)...

Nazalost eto nemam srece,u 30oj godini ne znam kako ali postao sam intolerantan na laktozu i soju.
Popio sam juce posle treninga whey koncentrat professiona madjarski,grcevi i nadimanje...jutros dosta redja stolica.isto to mi se desilo i sa sojom i sojinim proteinom....
Imam 6kg wheya koncentrata tog proteina i bas mi je greota da bacim ...uzeo nazalost "unapred" jer eto pio sam ga...
Da li probati sa suplementom nekim 10ak min pre unosa proteina ?
Da li je imao neko slicna iskustva,da li ce pomoci

Pirat je sve lepo opisao, ali...

Iz kog razloga ODMAH  prelazis na intoleranciju, itd itd itd?
Zasto ne dajes priliku NEKOM drugom proteinu, i moguce veoma lako da ti neka od komponenti u tom proteinu NE ODGOVARA!! I ti nisi PRVI, no mi je ovo vec deseti sa istom ili slicnom temom.

Elem. Dijaerja tog oblika se dobija kada se protein spajuje sa vise od 12% glycina. Ja sam odustao od prodaje (da sada ne imenujem) necega jer se pokazalo da je unutar pakovanja 15%+ spajkinga i ljudi su prijavljivali INDENTICNE probleme. Jednostavno nisam hteo da se bavim s tim; Inace, kada se rade takve vrste opcija proteina, onda je NEMINOVNO da se u njega grunu digestvini enzimi, da se umanji barem % onih koji jure na wc brzinom svetlosti.ALi to ponovo ne umanjenjuje VECINU na koje ti digestivni enzimi u kombinaciji s velikim % spajkinga uticu. Pogledaj Vrsku na yt. Negde je pisao da ima ISTI problem kao i ti sa ISTIM problemom. Posto smo trebali neki trening d auradimo zajedno, pa sam ja zeznuo ali hocemo svakako- ja mu poslao  iso-pro i covek se odusevio. Kaze da je namerno isao do 5 merica- PET od jednom!! Da vidi da le ce imati probleme- kaze NISTA. Posle je opet snimao nesto sa scitec-m. Jebiga, ne razumem. Da ga neko sponzorise i slicno- onda kapiram, ovako svakako ne mogu da rauzmem.....

Licno ne kapiram potrebu "guranja" u nesto, uovom slucaju u taj protein koji ti pravi prolbem iz kog razloga? Zato sto pise scitec? Ili nesto znas drugo o tome? Jos ako si kupio negde na crnjaka- razlog tog sto ti se desava aposutno je NORMALAN.

Evo, ja ti se nudim da ti posaljem kutiju proteina da probas pa da onda sam vidis. Ili da ti posaljem neke uzorke ISOLATA, posto manja pakovanja nemam pa da probas, ili da ti dam neku spec cenu za isolat pa da probas i vidis. Licno sam siguran da nema VEZE sa intolerancijom niti metabolickim zamorom niti sa bilo cim drugim, vec jednosvno imas problem sa tim proteinom.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2024, 09:44:06 pre podne »


Vidi ja bih definitivno u svakom slucaju zaboravio na scitec... Ja razumem, uzeo si 5 kg koliko vec necega za povoljan novac, ali za sta? Pa bolje ti je da uzmes i kilo dobrog izolata da ga razvuces kako znas i umes na ceo mesec, nego ovako... To iovako treba da ti bude 30g dopune dnevnog nivoa prota, ajd da kazemo 60 ponekad, ostalo bi trebalo da imas kulturu unosenja iz hrane realno osim ako bas nisi neki ekstremni slucaj itd...

Citat
Iz kog razloga ODMAH  prelazis na intoleranciju, itd itd itd?

ovo je 10000% tacno, ne treba zuriti, treba polako ispitivati kako telo reguje, jer eto nazalost taj enzim laktaza nije konacno resenje, a nije ni konacno resenje da skroz izbacis najbolji izvor kalcijuma iz ishrane.. Do 12 g ok, i cuvaj se leta, leto moze biti zajebano, ne samo zato sto se mlecni proizvodi kvare, nego sto zeludac jace luci kiseline, a i svaki prelazi vremenskih prilika godisnjih doba, mogu izazivati slicne probleme... U sustini zimi se intolerancija smanjuje...
« Poslednja izmena: Februar 01, 2024, 01:23:21 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Smart-Alex

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 421
  • X3M
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #6 poslato: Februar 01, 2024, 05:03:25 posle podne »
Probacu sa drugim proteinom ... da li mozes da mi posaljes neki izolat po tvojoj preporuci,da li postoji u mericama tj dozama od po 30 grama....da ne uzimam odma kolicinu dok ne vidim kako creva reaguju
Shut the f*ck up and squat

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #7 poslato: Februar 01, 2024, 07:47:57 posle podne »
Ja sam imao problem ne sa crevima vec sa zeludcem,mucninom i povracanje od skoro svih proteina na nasem trzisutu,da kazem spas sam naso u amix wheypro fusion cokolada i amix wheypro fusion vanila,ja jednostavno osetim razliku ogromnu,na kraju ukus najbolji,i kao da pijes milksejk ili vodu sa ukusom vanile i cokolade,nema ni u naznakama mleka,surutke,neceg mlecnog,mucnog itd.Mozda da probas odatle da testiras imaju male kesice 30-40g kolko vec.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #8 poslato: Februar 01, 2024, 09:48:40 posle podne »
korektan je amix,medjutim secam se njihove hd serije doduse, ta je bila poprdljiva, barem meni i ortaku bila, morali smo da batalimo kantu :) Ali to je bilo davno... Vidite braco, generalno treba istrazivati i probati, pa se naidje na nesto da pase. Ali koliko vidim ja , svi cemo mi na esencijalne uskoro i to farm. grade ... ;D

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #9 poslato: Februar 01, 2024, 10:46:39 posle podne »
PA jbg to je to mora da se proba uvek,ni jedne patike ne odgovaraju svima a kamoli hrana  ;D A ja sam ove whejeve koje nisamm mogo da pijem stavljo u blender sa ovsenim,jajima i malo mleko i to peko kao slatke palacinke i toje bilo okej po stomak,a opet uneo si protein i nisi bacio kes..Ali u sustini ne baziram se na whey toliko vise meso ,whey mi je vise za nekog ko nema apetit ja nemam takve probleme  ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #10 poslato: Februar 02, 2024, 07:04:02 pre podne »
Ja sam imao problem ne sa crevima vec sa zeludcem,mucninom i povracanje od skoro svih proteina na nasem trzisutu,da kazem spas sam naso u amix wheypro fusion cokolada i amix wheypro fusion vanila,ja jednostavno osetim razliku ogromnu,na kraju ukus najbolji,i kao da pijes milksejk ili vodu sa ukusom vanile i cokolade,nema ni u naznakama mleka,surutke,neceg mlecnog,mucnog itd.Mozda da probas odatle da testiras imaju male kesice 30-40g kolko vec.

o ovome sam pricao
ti si jedna od osoba kojima OCIGLEDNO maskiranje (necega, bilo cega :D ), odgovara

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #11 poslato: Februar 02, 2024, 07:06:09 pre podne »
Probacu sa drugim proteinom ... da li mozes da mi posaljes neki izolat po tvojoj preporuci,da li postoji u mericama tj dozama od po 30 grama....da ne uzimam odma kolicinu dok ne vidim kako creva reaguju

nismo dobili jos uvek testere od 30gr u pm...

posalji mi podatke u nbox pa se cujemo

Van mreže Smart-Alex

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 421
  • X3M
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #12 poslato: Februar 03, 2024, 06:50:53 pre podne »
Probacu sa drugim proteinom ... da li mozes da mi posaljes neki izolat po tvojoj preporuci,da li postoji u mericama tj dozama od po 30 grama....da ne uzimam odma kolicinu dok ne vidim kako creva reaguju

nismo dobili jos uvek testere od 30gr u pm...

posalji mi podatke u nbox pa se cujemo

Poslao sam u inboks...


« Poslednja izmena: Februar 03, 2024, 08:58:00 pre podne Pedja_Petrovic »
Shut the f*ck up and squat

Van mreže Smart-Alex

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 421
  • X3M
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #13 poslato: Februar 06, 2024, 12:36:39 posle podne »

nismo dobili jos uvek testere od 30gr u pm...

posalji mi podatke u nbox pa se cujemo

O gosin' Pedja ovo je veoma prijatno iznenadjenje,keve mi  :) :)
Stigao paket i odusevljen sam i kolicinom i kvalitetom....blagodarim na ovome  ;D

Definitivno je problem u proteinu,probao sam ovaj izolat (dva sveta izolat <--> koncentrat)...
Nije se mrdnulo ni jedno crevo u stomaku,stvarno sam promasio slucaj sto se tice svojevoljnog izbora proteina...
Definitivno prelazim na ovaj Iso .... Hvala brate <3
Shut the f*ck up and squat

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Lactase Enzyme Scitec ili digestive pro za intoleranciju ?
« Odgovor #14 poslato: Februar 06, 2024, 01:17:37 posle podne »
Citat
Nije se mrdnulo ni jedno crevo u stomaku,stvarno sam promasio slucaj sto se tice svojevoljnog izbora proteina...
Definitivno prelazim na ovaj Iso .... Hvala brate <3

nema na cemu da hvalis druze.
Kao i sto sam obecao, a kao i sto sam napisao- znao sam do cega je problem, a najlakse je to dokazati u praksi tj ovako.

Bitno da si ti resio problem

I da, jos da isolat NEMA UKUS (koji mu odnosi dosta kada je digestija u pitanju i pricam o bilo kom ukusu, a pogtovo o ukusu cokolada, gde se mora dodati cocoa powder) e tu tek ne bi imao ama bas nista....sto kaze Pikac,,ni da te takne