Maj 15, 2024, 09:11:22 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.139 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Bokseri nokautirani!!!  (Pročitano 5045 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Bokseri nokautirani!!!
« poslato: Februar 27, 2007, 09:29:44 posle podne »
BOKSERSKI KLUB SUTJESKA OD JUČE BEZ SALE I USLOVA ZA RAD

Bokseri nokautirani


NIKŠIĆ - Takmičari Bokserskog kluba Sutjeska, koji ove godine obilježava jubilarnih 60 godina postojanja, od juče su na ulici. Naime, prostorije doma Mrkošnica, gdje su posljednjih decenija trenirali, uz asistenciju priličnog broja policajaca, obili su radnici koje je angažovala opštinska služba za uređenje prostora. Tridesetak sportista i dugogodišnjih zaslužnih radnika ovog kluba, okupilo se ispred sale ne želeći da dobrovoljno, kako im je bilo predloženo, izbace strunjače, džakove, vage, rukavice i ostale rekvizite koje su koristili.
Prema riječima članova kluba, prije desetak godina u objekat u koji su boravili uložili su 20000 maraka što u to vrijeme nije bilo malo, a svaki fening upotrijebili su u sanaciju objekta koji sada silom prilika napuštaju.
- Imali smo svoje prostorije, ali smo ih prodali i sve uložili u adaptaciju zgrade. Renovirali smo tada i dio koji koristi MZ Mrkošnica, a kad god im je trebala naša sala nailazili su na razumijevanje. Međutim, sada nekom smetamo ovdje - kaže vremešni Milan Drinčić, trener pod čijim se nadzorom na desetine boraca okitilo šampionskim titulama, a i Milorad Gajević, najbolji crnogorski bokser. - Ovo nije prvi put da dolaze da nas isele. Ne tražimo da ovo budu naše prostorije, ne namjeravamo da odlučujemo za šta je najbolje da se iskoriste. Ali, mislimo da je red da u ovom gradu bokseri Sutjeske imaju adekvatan prostor i tretman.
Od Rajka Rudonjića, koji je u BK Sutjeska proveo 22 godine, inače dugogodišnjeg reprezentativca i šampiona SFRJ, čule su se slične riječi.
- U Domu revolucionara ubuduće će da se prodaju mekinje i prekrupa, a ovi momci će na ulicu. Gradonačelnik Bijelog Polja Tarzan Milošević rekao je jednom prilikom da mu je isplativije ulagati u 50 sportista nego u jednog narkomana, a mi u Nikšiću ovakvim potezima povećavamo broj narkomana i kriminalaca - ističe Rudonjić. - Nekome ne odgovara da klub najsvjetlije tradicije u Crnoj Gori i dalje okuplja brojne mlade i časne sportiste.
Posljednji trening u ovoj sali preksinoć je odradio i kapiten crnogorske reprezentacije, petoplasirani na Svjetskom prvenstvu, osvajač bronze na Evropskom šampionatu, osvajač svjetskog kupa i prvak Mediterana Milorad Gajović.
- Ne mogu vjerovati da se još sve završava preko prijatelja, da se ne poštuje pravosuđe i nadležni državni organi - rekao je juče sjetno Milorad Gajović. - Ovoj klub je s najmanje ulaganja postizao najsjajnije rezultate u istoriji crnogorskog boksa. Ovo je klub po kome je, kao i po fudbalu, Nikšić bio prepoznatljiv i na širim prostorima, ali sada ostajemo i bez te sale u kojoj godinama kuburimo s grijanjem, toplom vodom i neophodnom opremom.   


Sekretarijat će plaćati kiriju

U Opštinskom sekretarijatu za sport imaju sasvim drugačiju priču od one koju su saopštili bokseri. Kažu da se odavno radi na rješavanju problema s prostorijama za boksere i da uz dobru volju ne bi trebalo da bude problema.
- Lokalno rukovodstvo je obećalo bokserima, pošto već, kao i jedan karate klub, moraju da isele iz sale, da će plaćati kiriju za prostor koji sami nađu kao odgovarajući - rekao je juče prvi čovjek Sekretarijata Branko Bojičić. - Razmišljali smo da to može da bude i u Sportskom centru, ali bokseri bi, očigledno, da zadrže prostor u koji sada treniraju. Opštinsko rukovodstvo ima volje da riješi ovaj problem i to je najvažnije.

Janjušević privođen

Juče oko podne, pošto su vrata obijena, i stvari iznešene, bokseri su se razilšli sa suzama u očima, ogorčeni na sve institucije koje su ih dovele ovdje gdje su sada. Zapitkivali su i policajce gdje će trenirati. Jednog od njih, 18-godišnjeg Martina Janjuševića, policija je zbog tog ili sličnog pitanja strpala u maricu. Nakon informativnog razgovora, Janjušević je pušten,a ovakav postupak dodanto je iziritirao boksere Sutjeske.

Text I Foto: R. PEROŠEVIĆ
Izvor: ARENA
« Poslednja izmena: Februar 27, 2007, 09:32:30 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Bokseri nokautirani!!!
« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2007, 09:30:47 posle podne »
RAZVALJUJ!!!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Bokseri nokautirani!!!
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2007, 09:31:49 posle podne »
Bokseri su mirno gledali kako se iznosi njihova oskudna oprema....  :evil:
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Bokseri nokautirani!!!
« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2007, 09:33:19 posle podne »
Bokseri i treneri Sutjeske danas ispred sale u kojoj su trenirali....
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Bokseri nokautirani!!!
« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2007, 10:03:07 posle podne »
Sta reci,osim BRUKA I SRAMOTA!!!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Bokseri nokautirani!!!
« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2007, 10:58:15 posle podne »
Zista jadno, a da ne pričam za onoga što su priveli.