Maj 19, 2024, 03:01:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?  (Pročitano 25751 puta)

Van mreže DIJAN JAHJEFENDIC

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 656
  • Osobni Fitness Trener
Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« poslato: Februar 28, 2007, 01:13:19 pre podne »
Uglavnom ovako izgleda 1h nakon treninga i popijenog PWM-a... :lol:

Pileci fileti, brokoli i svijezi posni sir...




Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #1 poslato: Februar 28, 2007, 01:17:37 pre podne »
Uhhhh lave,ne radi mi to...Odoh da poharam friz :twisted: :lol:

"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #2 poslato: Februar 28, 2007, 02:13:52 pre podne »
Jaja ala NEZNALICA  lol yahoo

Supstance:

-10-12 Jaja ovisno o velicini (10 bjelanjaka od 12 jaja recimo)

- Pelat

- Pola zlice male vegete

- Maslinovo ulje samo par kapljica

- Bosiljak

- Origano

- Papar

- Luk

- Kapula

- Parmezan

Sve izmjesat i servirat da se papi...

Sad ovoga jedem po par puta na dan...prija mi a pogoto sad kad sam ubacio kardio jer se spremam za defku...

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #3 poslato: Februar 28, 2007, 09:22:55 pre podne »
Ne radite to, uf uf

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #4 poslato: Februar 28, 2007, 11:39:07 pre podne »
jooj sad bi  i tiganj pojeo  ....

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #5 poslato: Februar 28, 2007, 01:38:25 posle podne »
Uglavnom ovako izgleda 1h nakon treninga i popijenog PWM-a... :lol:

Pileci fileti, brokoli i svijezi posni sir...




ajme da mi je malo  :P
to bice nediljom kad je viking zatvoren :):)

nego koji su ovo crveni komadici po piletini?

EDIT:
i ako ti nije problem napisi sta si stavia sve i kako napravia, da i mi znamo, mislin da govorin u ime svih :D
« Poslednja izmena: Februar 28, 2007, 01:41:55 posle podne Nuke »

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #6 poslato: Februar 28, 2007, 02:51:20 posle podne »
a je li rano za sir odma prvi obrok poslije treninga ???

Van mreže Dzony

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #7 poslato: Februar 28, 2007, 03:01:07 posle podne »
Pileci fileti, brokoli i svijezi posni sir...




 Mozesli da mi kazes koliko grama piletine kolko grama brokoli i i svjezi posni sir. i kolilko hleba , ako jedes u opste hleba.
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #8 poslato: Februar 28, 2007, 03:12:05 posle podne »
300-400grama piletine, povrca vidis koliko, nije to neki bauk, vlakna su uvije dobrodosla, ne razumijem zasto se od svega radi nuklearna fizika  :?
A ako bas moras kruh neka je razeni ili crni, sto manje...ovisi o puno toga...

Ljudi ocekuju odgovor tipa piletine 409.54DKG, 225DKG brokuli, 4 Žlice i pol sira i dvadest pet gutljaja tekucine...opusti se uziva i jedi  8)
« Poslednja izmena: Februar 28, 2007, 03:13:48 posle podne N_E_Z_N_A_L_I_C_A »

Van mreže Dzony

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #9 poslato: Februar 28, 2007, 03:26:05 posle podne »
pitam najvise zbog dinansije  , npr sto bih jeo 500 gr pilestine kad mogu i 150 do 200 grama na mojih 80 kig , mislim samo na obrok posle treninga i jos tu dodas whey 50 grama , sasvim dovoljno bar ja tako mislim, ako gresi ispravi te me ?
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #10 poslato: Februar 28, 2007, 03:34:05 posle podne »
pitam najvise zbog dinansije  , npr sto bih jeo 500 gr pilestine kad mogu i 150 do 200 grama na mojih 80 kig , mislim samo na obrok posle treninga i jos tu dodas whey 50 grama , sasvim dovoljno bar ja tako mislim, ako gresi ispravi te me ?

Ovako probaj da u jednom obroku ne predjes 40g proteina, recimo ideal za ozbiljnijeg vjezbaca tvoje kilaze, recimo Pedja i ostali idu cak i na 50g po obroku a nekad i vise do 60g cak, doduse ovisi vise faktora recimo, tjelesna tezina covjeka (mislim na misice), dodatni preparati, faza u kojoj treniramo itd itd...
A sad ti slobodno mozes da se bombardiras nista ti se nece desit samo ti tijelo nece moc sve iskoristit i po meni je bolje podjelit po par puta recimo 40g nego odjednom 80g...nadam se da si shvatio...a i sam si gore napisao vezano uz piletinu, to je najveci problem ovog sporta sto treba bit uporan i konstantan!

Pozdrav

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #11 poslato: Februar 28, 2007, 03:56:00 posle podne »
 ja mislim da ce ostati vjecita dilema koiko proteina po obroku ,tacnije koliko organizam moze apsorbovati i iskoristiti,pod uslovom da se ne koristi hemija,sa hemijom granice se pomjeraju i mislim da se tad treba ali i mora unositi dosta vise proteina  nego bez nje...

e sada za nekog ko ima npr 90 kg za naturalca i za nekoga ko nije profesionalac,otprilike extra unos bi bio 2.5-3 g po kilograma,zavis koliko finansije dozvoljavaju,mislim da je to optimalno i da se sa 2,5-3g po kilogramu moze postici extra napredak,i naravno uz redovan trening. e sada to je za nekoga od 90 kg 270 g proteian dnevno,sto bi znacilo 7 obroka po 40 grama.e tesko je sada stici jesti 7 puta dnevno,ili moras biti kuci stalno ili nositi hranu sa sobom,ali evo kada ja npr.moram provesti 7 sati u onoj dosadnoj skoli,eh eto neka ponesem jedan obrok opet od 50 grama proteina,opet kad cu nadoknaditi ostalo...e zato postoji whey ali za mnoge nas whey se moze priustiti samo u pwm....zato meni obroci znaju biti i po 60-65 grama proteina,jel puno ili nije za jedan obrok nemam pojma ali haj mozda se sta od toga i "primi"

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #12 poslato: Februar 28, 2007, 04:02:54 posle podne »
ja mislim da ce ostati vjecita dilema koiko proteina po obroku ,tacnije koliko organizam moze apsorbovati i iskoristiti,pod uslovom da se ne koristi hemija,sa hemijom granice se pomjeraju i mislim da se tad treba ali i mora unositi dosta vise proteina  nego bez nje...
Točno i nema tu pravila!
e sada za nekog ko ima npr 90 kg za naturalca i za nekoga ko nije profesionalac,otprilike extra unos bi bio 2.5-3 g po kilograma,zavis koliko finansije dozvoljavaju,mislim da je to optimalno i da se sa 2,5-3g po kilogramu moze postici extra napredak,i naravno uz redovan trening. e sada to je za nekoga od 90 kg 270 g proteian dnevno,sto bi znacilo 7 obroka po 40 grama.e tesko je sada stici jesti 7 puta dnevno,ili moras biti kuci stalno ili nositi hranu sa sobom,ali evo kada ja npr.moram provesti 7 sati u onoj dosadnoj skoli,eh eto neka ponesem jedan obrok opet od 50 grama proteina,opet kad cu nadoknaditi ostalo...e zato postoji whey ali za mnoge nas whey se moze priustiti samo u pwm....zato meni obroci znaju biti i po 60-65 grama proteina,jel puno ili nije za jedan obrok nemam pojma ali haj mozda se sta od toga i "primi"

E tu se ne slazem posebno sa boldanim dijelom, pa takav je ovaj sport, težak, odvratan i naporan ali su zato rezultati ono što nas veseli...sve se može kad se nešto hoće i voli!

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #13 poslato: Februar 28, 2007, 04:19:17 posle podne »
da

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Kako vam se cini moj obrok poslije treninga?
« Odgovor #14 poslato: Mart 01, 2007, 12:38:37 pre podne »
ne kazem ja da se ne isplati,naravno da se isplati,samo kazem da je nekada to tesko zbog obaveza,manjka vremena,druga je stvar nekome ko je zivot dao za ovaj sport,kome je bb sve u zivotu,nekome ko se profesionalno bavi time ,zavisi od pojedinca do pojedinca,ja opet znam unijeti i po 3 g proteina po kg tjelesne tezine nekada ,nije to nikakva vadiona,samo kazem da je tesko i da treba dosta odricanja ali neke obaveze se jednostavno ne mogu izbjeci,da je tesko,tesko je...a da ne govorim o finansijama,koliko kome dozvoljavaju prvo za hranu pa onda za whey i ostalu suplementaciju,da je para sve bi bilo lakse,jebeno je kad od staraca zavisis,novac nije problem ali oni su takodjer sumnjicavi oko suplementacije ,wheya i ostalog,spadaju u tu kategoriju roditelja pa tako da mi ne daju lovu za to,a ne mogu da se natezem s njima,tek se ove godine upisujem na faks,pa za koju godinu ako Bog da sam gotov i onda sam svoj covjek ... onda ce lagano da se prazne police sa wheyom,kreatinom,glutaminom.... itd. itd.