Maj 22, 2024, 10:39:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.150 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Trening fudbalera u pripremnom periodu  (Pročitano 40937 puta)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #15 poslato: Februar 01, 2006, 04:22:50 posle podne »
e pa pošto je Markoni bivši fudbaler i imao je teških posledica zbog ne znanja fudbalskih trenera , a sada se bavi (amaterski i teorijski) bidibildingom , da nešto kaže  :D

naši fudbalski treneri jedva imaju završenu sreednju školu , jer većina fudbalera misli da im škola ne treba (čega sam se naslušao od mojih saigrača , ma ne bi mi verovali) , pa kada vide da im igračka karijera ne ide oni upišu trenersku školu . A u toj trenerskoj školi em što su im neki ispiti 50 strana em što ih puštaju da polažu ispite da ništa ne znaju (moji drugovi su završili to čudo) .
Evo malo ličnih trauma sa kondicionih treninga , zamislite trening na kome radite 100 puta 100 metara  bez pauze  :twisted:  i taj trening sam radio jop dok sam bio u srednjoj školi  :twisted:  
Razlog zašto sam napustio fudbal je prouzrokovana ne znanjem trenera , 99 godine sam počeo malo da izučavam načine fizičke pripreme i smislio za mene idealan trening , koji se ne radi sa tegovima , i u tako sam bio fizički spreman kada sam došao na pripreme da doktori nisu mogli da veruju koliki mi je puls u mirovanju i kako se brzo organizam oporavi od većek napora , da sam bio malo pametniji i otišao u Partizan ili Zvezdu sada bi igrao makar prvu ligu , ali debil od trenera kome sam ja objasnio da sam ja već u idealnoj fizičkoj spremi i pokazao mu parametre koje su mi doktori dali (kad bi on znao šta je puls ) ali on kada je video da sam tako spreman za inat mi udari neke manijačke treninge i nakon toga meni ode mišić  :(  :twisted:    , i tada sam uvideo na kom su oni intelektualnom nivou i koji je njihov nivo znanja batalio fudbal nakon operacije  :D

moj način fizičke pripreme se sastojao od raznih vežbi snage (raznih vrsta snage) i jednom nedeljno trčanja , malo laganog i par šprinteva a posle sa matorcima fudbal .

Evo da navedem primer igrača američkog fudbala , poznati trener Joe DeFranko  u svom westside treningu u sedmici ima 4 treninga od kojih se dva max effort treninga dva repetition treninga a ostalim danima se radi ili na trčanju ili na sportskoj tehnici .
Po meni najbolja vežba za snagu sportista koji se bave sporovima u kojoj se zahteva fizička izdržljivost je Farmers walk  , a dobra je i deadlift walk

drafter preporučujem ti da pogledaš ova  dva treninga  :
Westside for skiny bastard
GBC (german body composit)
 da ja ne bi prepričavao :D

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #16 poslato: Februar 01, 2006, 04:29:45 posle podne »
cekaj markoni..ali farmer walk je jedna vezba...ne razumem..nemozes da radis jednu vezbu ili kako vec???..adj malo ovo pojsani???

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #17 poslato: Februar 01, 2006, 05:07:43 posle podne »
moj način fizičke pripreme se sastojao od raznih vežbi snage (raznih vrsta snage) i jednom nedeljno trčanja , malo laganog i par šprinteva a posle sa matorcima fudbal .


Prijatelju nismo na pazaru !!!!!!!!!!!!!malo ovoga malo onoga iiiiiiiiiiiii i još malo onoga!!!!!
svaki trening ima svoju glavu i rep ima svoj cilj i ima operatore.
Ova struka (trenera)je jako osijetljiva možeš stvorit vrhunskog sportaša od kojeg ceš živit a i moš napravit"invalida"od cega ceš cili život imat grižnju savijes!!!!!!!!
U vrhunskom sportu je mala granica između dobrog i lošeg treninga a kad je sportaš istreniran vrhunski svaki napredak bilo to da se izražava stotinkama ili milimetrima ili pak gramima(u sportovima gdje se rezultat mjeri vremenski ili dimenziski ili podignutim kg) je ogromni napredak!!!!!
Još nešto nemoj baš sve sljepo vjerovat trenerima s neta jer svi oni imaju jednu malu tajnu koja njihovo tumaćenje ćini uspiješno a nisu je naveli!!!
nisu svi iskreni ko"cika PEĐA"
Nemoj me krivo shvatit ali vidit ceš kad budeš trener (ili možda jesi)ti si taj koji praviš rezultat -nemaš rezultat dobiješ NOGU!!!!!!!!!!!

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #18 poslato: Februar 01, 2006, 05:34:23 posle podne »
Citat: pedjos
cekaj markoni..ali farmer walk je jedna vezba...ne razumem..nemozes da radis jednu vezbu ili kako vec???..adj malo ovo pojsani???


farmer walks , rekao sam , je po meni najbolja vežba za snagu fudbalera .

a programe za pripremu sam naveo  :wink:

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #19 poslato: Februar 01, 2006, 06:23:34 posle podne »
Citat: Markoni
Citat: pedjos
cekaj markoni..ali farmer walk je jedna vezba...ne razumem..nemozes da radis jednu vezbu ili kako vec???..adj malo ovo pojsani???


farmer walks , rekao sam , je po meni najbolja vežba za snagu fudbalera .

a programe za pripremu sam naveo  :wink:
..cekaj..jel mislimo mi na istu vezbu???

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #20 poslato: Februar 01, 2006, 06:29:38 posle podne »
Citat: pedjos
Citat: Markoni
Citat: pedjos
cekaj markoni..ali farmer walk je jedna vezba...ne razumem..nemozes da radis jednu vezbu ili kako vec???..adj malo ovo pojsani???


farmer walks , rekao sam , je po meni najbolja vežba za snagu fudbalera .

a programe za pripremu sam naveo  :wink:
..cekaj..jel mislimo mi na istu vezbu???


pa ono što rade strongmen-i , težina je u obe ruke i šetnja

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #21 poslato: Februar 01, 2006, 06:42:44 posle podne »
jebem li ga...to ej ta vezba stari,ali meni se ne cini bas da je to nesto primerno kao jedan od najboljih vezbi...neznam..mozda gresim....

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #22 poslato: Februar 01, 2006, 06:56:40 posle podne »
Sto se tive kondivinog treninga imam dva drugara jedan je u Americkom futbalu a drugi je u karate Profesionalno se bave time
Imao sa priliku trenirati i s jedni i drugim
sta sam zakljucio dosta toga se svodi na plyometric i isometric vezbe
ioko su razliciti sportovi treninzi su u sustini slicni

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #23 poslato: Februar 01, 2006, 07:33:22 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
moj način fizičke pripreme se sastojao od raznih vežbi snage (raznih vrsta snage) i jednom nedeljno trčanja , malo laganog i par šprinteva a posle sa matorcima fudbal .


Prijatelju nismo na pazaru !!!!!!!!!!!!!malo ovoga malo onoga iiiiiiiiiiiii i još malo onoga!!!!!
svaki trening ima svoju glavu i rep ima svoj cilj i ima operatore.
Ova struka (trenera)je jako osijetljiva možeš stvorit vrhunskog sportaša od kojeg ceš živit a i moš napravit"invalida"od cega ceš cili život imat grižnju savijes!!!!!!!!
U vrhunskom sportu je mala granica između dobrog i lošeg treninga a kad je sportaš istreniran vrhunski svaki napredak bilo to da se izražava stotinkama ili milimetrima ili pak gramima(u sportovima gdje se rezultat mjeri vremenski ili dimenziski ili podignutim kg) je ogromni napredak!!!!!
Još nešto nemoj baš sve sljepo vjerovat trenerima s neta jer svi oni imaju jednu malu tajnu koja njihovo tumaćenje ćini uspiješno a nisu je naveli!!!
nisu svi iskreni ko"cika PEĐA"
Nemoj me krivo shvatit ali vidit ceš kad budeš trener (ili možda jesi)ti si taj koji praviš rezultat -nemaš rezultat dobiješ NOGU!!!!!!!!!!!


pa ovo što si me citirao i kažeš da nismo na pazaru , da si lepo pročitao moj post mogao bi da vidiš da taj trening predstavlja moj sam početak istrživanja treninga za fizičku pripremu i nisam ga nikome preporučio .

Što se tiče griže savesti , to ne postoji kod naših fudbalskih trenera , pošto oni misle da su za povrede krivi ili bog ili povređeni a ne njihov trening .Ja ne govorim o svetskim klubovima i trenerima svetskog renomea , ja govorim o trenerima manjih klubova ali i nekih prvoligaških , u našoj trećoj ligi neki treneri imaju teže treninge nago treninge koje drži Lipi , a ti fudbaleri nemaju ni za leba a ne da mogu da se oporave . Nisam su samo mane sjebali ti tkzv. treneri već još najmanje petoro mojih drugara i to odmah nakon izlaska iz omladinske konkurencije sa nekoma sam i zajedno ležao , a mnoge fudbalske trenere i lično znam i baš ni jednog ne grize savest za povredu nekog svog igrača , evo ove moje drugare kao i mene nijedan od tih trenera nije ni posetio u bolnici , ma ne posetio nego ni telefonom nazvao da pita kako je  :twisted: , tako da o griži savesti nema ni reči , čast izuzecim .

Ja na sve kritički gledam , ali i sve volim da probam , kako bi znao da li neki trening valja ili ne dok ne ostetim na svojoj koži , i probanje različitih vrsta treninga meni predstavlja zadovoljstvo pošto nemam takmičarskih ambicija , kao ni trenerskih , jer imam totalno negativno mišljenje o današnjem sportu pre svega takmičarskom.
Znam da se neuspeh u sportu kažnjava (vrhunskom) ali koliki procenat sportista učestvoje u tom vrhunskom sportu  :?:

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #24 poslato: Februar 02, 2006, 07:43:30 pre podne »
Pedjos sinoc su bili ponovo.
Lepo sam ih primio i rukovao se sa srednjovecnim trenerom.
Dodje njih petnaestak deckica zeljnih dokazivanja a on se opet obrati meni i kaze nece oni meni skitati uvecer sad cu ih izmoriti !!!
OVO JE ZIVA ISTINA   8O  8O  8O  8O
"Strucnjak" opet ponavlja ali nesmijem ih puno kod tebe u teretanu usporicu ekipu !?
Rekao sam mu OK ti znas sta hoces ti si trener molim lovu za zakupljeni termin !
Moj trud bi ovdje bio uzaludan jer vidim o cemu se radi.
Za to je i nizerazredni klub zato sto imaju takve idiote za trenere a tek uprava ! Znam i predsednika kao i ostalu ekipu....
E da jucer je jedan moj vezbac zavrsavao sa treningom (mlad momak) ."Strucnjak" je dosao 5 min pre svojih fudbalera.kad je video decka obratio mu se otprilike ovako "ja sam trener fud. kluba... vidim treniras ,koliko imas kg ? Onda dalje. U pa mnogo si tezak treba da smrsas malo.Imam ja kuma trenirao je to tegovi ! njegova ruka je 56 cm !!? Koliko je tvoja? Kolko ides iz benca? Ovdje sam se ja umjesao i rekao da se decku zuri i da treba da ide ??
NEZNAM STA ON LUPETA NEMA POJMA STA JE 56CM E SADA SE POCINJEM NERVIRATI KAD POCMEM O TOME RAZMISLJATI.Najbolje je nemisliti o tome.I oni komentari tipa on je mogao 250kg iz benca a po 3 djaka cementa je nosio... :x  :x  :x
Zanimljivo ali ja sam oguglao na takve tipove.Ili izbjegnem da komentarisem sa njima ili ih otkacim ...
Sta reci ??
iZGLEDA DA MU JE CILJ DA MOMKE IZMORI !!? :(  :(
Drafter
Drafter

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #25 poslato: Februar 02, 2006, 03:25:14 posle podne »
ufffff...da...ali stari blago tebi ti imas dobre zivce...ja ne bih mogao mirno da odreagiram....misim naravno da ne mislim na fizicki sukob,nego tako bi ga argmentima ubio...ali ne kada je sam..nego znaci pred svim njegovim momcima jer je to najgore kada treneru izmaknes stolicu ispod gizce..kada se osramoti pred onima koje trenira..e ond aje ugasio za sva vremna

Van mreže filip93

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 28, 2009, 11:42:04 posle podne »
 pozzz svima...ja se isto bavim fudbalom..i posto sad ide zima a kao svaki ozbiljan klinac koji jednog dana zeli postati profesionalac to znaci da ide samostalan vid fizickig priprema..znaci rad samo na snazi, izdrzljivosti i kondiciji..posto vec neko vreme radim slican vid priprema i primetio sam da mi dobro idu tako cu i ove sezone ali bih trebao jednu malu pomoc od vas..da mi pomognetet oko ubacivanja vezbi snage (trbusnajci, sklekovi, cucnjevi, propadanaj, zgibovi) u sklop mojih mini priprema koje traju 6 nedelja..

 1) kondicija
 2) promena ritma na metre (tj 100 metara 30% 50 metara 70%)
 3) promena ritma na vreme (znatno teze od 2 iz razloga sto se duze drzi veci ritam i polako prelazi na izdrzljivost)
 4) brzinska izdrljivost (minimalno 55% trcim odredjenu vecu minutazu)
 5) deonice (240 metara)
 6) sprinteve (100metara; 50 metara; 25 metara; kratki sprintevi)

                                 +

 pripreme koje traju jos najmanje 4 nedelje sa ekipom trenerom golmana u klubu i trenerom golmana u klubu (prvog tiam) koji sa mnom radi privatno

Van mreže SergioSergio

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #27 poslato: Novembar 24, 2009, 02:50:33 posle podne »
ljudi imam problem sa fizickom spremom i kondicijom,mozete li mi pomoci tako sto ce te mi dati neki dobar program za rad da bi stekao dobru kondiciju i fizicku spremu....
Fudbalom se inace bavim.....

Van mreže miodrag11

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 371
  • Sporting life
Odg: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #28 poslato: Novembar 24, 2009, 03:06:01 posle podne »
Pre skoro 3 godine general napisa"ufffff...da...ali stari blago tebi ti imas dobre zivce...ja ne bih mogao mirno da odreagiram....misim naravno da ne mislim na fizicki sukob,nego tako bi ga argmentima ubio...ali ne kada je sam..nego znaci pred svim njegovim momcima jer je to najgore kada treneru izmaknes stolicu ispod gizce..kada se osramoti pred onima koje trenira..e ond aje ugasio za sva vremna"
He,heh :D :D :D

Van mreže SergioSergio

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Trening fudbalera u pripremnom periodu
« Odgovor #29 poslato: Novembar 24, 2009, 03:29:00 posle podne »
brate jesi li meni sto rekao :)