Maj 09, 2024, 11:43:58 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.114 poruka u 18.753 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Merion Džons vratila medalje!  (Pročitano 5142 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Merion Džons vratila medalje!
« poslato: Oktobar 09, 2007, 11:11:24 posle podne »
OSRAMOĆENA AMERIČKA SPRINTERKA PRIHVATILA DVOGODIŠNJU SUSPENZIJU ZBOG DOPINGA I PREDALA PET ODLIČJA SA OI
Džons vratila medalje!


Osramoćena američka sprinterka i jedna od kraljica atletike Merion Džons vratila je pet medalja osvojenih na Olimpijskim igrama u Sidneju 2000. godine i prihvatila dvogodišnje izbacivanje iz atletike nakon što je priznala da se dopingovala, saopštila je Američka agencija za borbu protiv dopinga (USADA).
Nakon višegodišnjeg poricanja, Džons je prije pet dana priznala pred sudom u SAD da je koristila zabranjenu supstancu od septembra 2000. godine do jula 2001. godine i time prekršila pravila Međunarodne atletske federacije. Američka sprinterka je izjavila da je uzimala vještački steroid, takozvani “nevidljivi”, odnosno THG (tetrahidrogestrinon), nepune dvije godine uoči Igara, a da je zabranjenu suspstancu dobila od svog tadašnjeg trenera Trevora Grejema, koji joj je rekao da se radi o preparatu na bazi ulja.
Tri zlatne i dvije bronzane medalje vraćene su Američkom olimpijskom komitetu (AOK), a biće predate Međunarodnom olimpijskom komitetu, kako bi bile dodijeljene pravim pobjednicima, izjavio je predsjednik AOK-a Džim Šer.
AOK je pozvao američke atletičarke koje su se takmičile zajedno sa Merion Džons u disciplini 4x100 metara i 4x400 metara da i one vrate medalje, jer su osvojene na nepošten način.
Džons je, takođe potvrdila povezanost sa laboratorijom BALKO, koja je trenutno u centru najvećeg doping skandala u istoriji američkog sporta. Džons je priznala i dvije tačke optužnice da je lagala federalnim istražiteljima, a presudu za ovo djelo očekuje u januaru.
Poslije svjedočenja pred federalnim sudom 2004. zajedno sa još nekoliko atletičara, Džons je oslobođena optužbi, dok je njen tadašnji muž i bivši svjetski rekorder na 100 metara Tim Montgomeri 2005. kažnjen dvogodišnjom suspenzijom zbog dopinga, a ista mjera izrečena je i nekadašnjem svjetskom surekorderu na 100 metara, Džastinu Getlinu kao i bivšoj svjetskoj dvoranskoj prvakinji na 200 metara Mišel Kolins.
Dvogodišnja zabrana bavljenja atletikom za Merion Džons počela je u ponedjeljak, a ona je prihvatila suspenziju, saopštila je USADA.


Katerina Tanu bez komentara

Grčka atletičarka Katerina Tanu nije htjela da komentariše mogućnost da joj bude dodijeljena zlatna medalja za trku na 100 metara s OI u Sidneju 2000. godine, pošto ta medalja zbog dopinga više ne pripada Merion Džons.
Tanu je bila druga u toj trci na OI 2000. godine, ali je neposredno prije OI 2004. godine u Atini bila u centru jedne doping afere. Tada je bila primorana da se povuče sa Igara i odslužila je dvogodišnju suspenziju zbog nepoštovanja pravila u vezi sa dopingom. Nije dokazano da je ona koristla doping sredstva, ali je kažnjena zbog toga što je 2004. zajedno sa kolegom sa treninga Kostasom Kenterisom izbjegla da se pojavi na tri doping testiranja. Zbog toga je mogućnost da se zlatna medalja dodijeli Tanu naišla na veliki otpor u krugovima MOK-a.
- Tanu ne želi da u vezi sa ovim slučajem daje bilo kakve komentare, a ako ih bude, oni će ići preko mene - rekao je njen advokat Gregori Joanidis.
Prema njegovim riječima, on je napisao pismo o tome i predsjedniku
Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) Žaku Rogu.

izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: Merion Džons vratila medalje!
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 10, 2007, 12:11:23 pre podne »
Meni je najzanimljivija fora sto sto ce zlatna medalja u stafeti na 100 m pripasti Jamajci. Zamislite sada ove tri Amerikanke, koje mozda nisu koristile doping,  ispastaju zbog Dzonsove. Interesantno je da su joj prethodni muzevi takodje koristili doping. Mislim da mnogi americki atleticari koriste doping. Pogledajte samo Florans Grifit Dzojner. Jos 1988. u Seulu je istrcala svetski rekord na 100 m, a posle desetak godina umrla. Nijedna zena nije ni blizu tog rekorda.

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Merion Džons vratila medalje!
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 10, 2007, 12:16:49 pre podne »
pa svi se oni dopinguju...ne samo atleticari...nego svi profi sportisti
al se nekad dobro jelo

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Merion Džons vratila medalje!
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 10, 2007, 01:06:47 pre podne »
al si ti naivan Radomire jbt :shock: zasluzujes medalju

Meni je najzanimljivija fora sto sto ce zlatna medalja u stafeti na 100 m pripasti Jamajci. Zamislite sada ove tri Amerikanke, koje mozda nisu koristile doping,  ispastaju zbog Dzonsove.
a sta mislis jamajchane su toboz naturalke a? i zbilja siroma te tri amerikanke eh kako im je zlocesta merion uvalila shipak :(
Citat
Interesantno je da su joj prethodni muzevi takodje koristili doping.
interesantno je da se ova dobro i dobro nekome zamerila(a pojma nemam sto i kako) kad joj i po muzevima udaraju.
Citat
Mislim da mnogi americki atleticari koriste doping.
chus mislis, boze boze
pa ne mnogi, ne go svi! svi do jednog jbt.
sta je tacno ova nesretnica kome skrivila te je ovako razapinju ja ne znam ...
 
Citat
Pogledajte samo Florans Grifit Dzojner. Jos 1988. u Seulu je istrcala svetski rekord na 100 m, a posle desetak godina umrla. Nijedna zena nije ni blizu tog rekorda.
overdose

 i ovo im je dobro shala da daju medalju Katerini Tanu :lol: sjecam se ko juce da je bilo, toboz ona i Kenteris pali sa motora i nisu mogli da podju na doping kontrolu :lol:
Kenteris bog i batina, ono kako ih je sjebo sve u Sidneju na 200m se pamti dovjeka.
« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2007, 01:08:49 pre podne H2SO4 »
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.308
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Merion Džons vratila medalje!
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 10, 2007, 05:51:13 pre podne »
Meni je najzanimljivija fora sto sto ce zlatna medalja u stafeti na 100 m pripasti Jamajci. Zamislite sada ove tri Amerikanke, koje mozda nisu koristile doping,  ispastaju zbog Dzonsove. Interesantno je da su joj prethodni muzevi takodje koristili doping. Mislim da mnogi americki atleticari koriste doping. Pogledajte samo Florans Grifit Dzojner. Jos 1988. u Seulu je istrcala svetski rekord na 100 m, a posle desetak godina umrla. Nijedna zena nije ni blizu tog rekorda.


ti kao ni ja pojma nemam sta je pozadina cele ove price..

recimo.....razmisli...vracanje poverenje u americku demokratiju i njihovu pravednost pa tako svake 10-15 godina mora nekoga na kraju karijere da lincuju.

ono..cuti i ne seri.dobiti ces louv..mi te malo pljujemo.....a ti ides u penziju i bas te briga...

ha???/

sta kazes na to>??

cuj..zajebal ostale tri...

hahahhaahhahahhhaah

Van mreže Rade

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Merion Džons vratila medalje!
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 10, 2007, 01:11:37 posle podne »
Ozenio bih je  8) 8) 8)
Majke mi...

Van mreže Mala...

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 366
  • play it smart....
Odg: Merion Džons vratila medalje!
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 10, 2007, 01:22:02 posle podne »
Ja nju gotivim....veliki je sportista,a to sto je pala na dopingu,moze svakom profi sportisti da se dogodi zar ne,svi to uzimaju...:):)
"It doesn't matter how hard u can hit, what really matter's how hard u can get hit and keep moving forward" :):)

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: Merion Džons vratila medalje!
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 11, 2007, 01:12:37 pre podne »
Svi znamo kako izgledaju sprinterke i da se nisu tako nabildovale od kiselog kupusa i gibanice. Onda bi bilo najbolje da se svi dosadasnji rezultati proglase nevazecim. Ne branim Merion, ali sto bi reko Pedja, ocito je da su se samo na njoj kola slomila  :shock:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.308
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Merion Džons vratila medalje!
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 11, 2007, 06:28:18 pre podne »
Svi znamo kako izgledaju sprinterke i da se nisu tako nabildovale od kiselog kupusa i gibanice. Onda bi bilo najbolje da se svi dosadasnji rezultati proglase nevazecim. Ne branim Merion, ali sto bi reko Pedja, ocito je da su se samo na njoj kola slomila  :shock:


ma brate...i ti i svi ostali..shvatite da je to poltika....i kraj rpice..

pa sto ne testiraju neku od novih nada americkog sprinta???

jel su amercki kosakraksi na prosloj olimpijadi javno rekli da nece da idu na doping kontorlu i ukoliko se to od njih zatrazi da oni napustaju takmicenje??/

pa jel treba jos nesto da se kaze jebiga....

Van mreže Mala...

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 366
  • play it smart....
Odg: Merion Džons vratila medalje!
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 11, 2007, 12:35:11 posle podne »
Svi znamo kako izgledaju sprinterke i da se nisu tako nabildovale od kiselog kupusa i gibanice. Onda bi bilo najbolje da se svi dosadasnji rezultati proglase nevazecim. Ne branim Merion, ali sto bi reko Pedja, ocito je da su se samo na njoj kola slomila  :shock:



ma brate...i ti i svi ostali..shvatite da je to poltika....i kraj rpice..

pa sto ne testiraju neku od novih nada americkog sprinta???

jel su amercki kosakraksi na prosloj olimpijadi javno rekli da nece da idu na doping kontorlu i ukoliko se to od njih zatrazi da oni napustaju takmicenje??/

pa jel treba jos nesto da se kaze jebiga....

pedja je u pravu...u potpunosti...i mislim da nema vise razloga da se diskutuje o toj temi.....;)
"It doesn't matter how hard u can hit, what really matter's how hard u can get hit and keep moving forward" :):)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Merion Džons vratila medalje!
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 11, 2007, 03:27:04 posle podne »
... pa ti onda ne diskutuj  :wink:
matere mi matere,
kupicu ti dimije