Maj 05, 2024, 11:33:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Četvrta titula Strugaru!  (Pročitano 6401 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Četvrta titula Strugaru!
« poslato: Novembar 03, 2007, 01:30:40 pre podne »
Strugar napada svjetsku titulu u novoj kategoriji

Četvrta ofanziva

U „Splendidu” 14. decembra sa Zildžićem


PODGORICA - Ako 14. decembra uveče, u kongresnoj dvorani bečićkog hotela  "Splendid", naš šampion Ivan Strugar savlada Salka Zildžića iz Bosne i Hercegovine, u kategoriji do 85,100 kilograma, on će postati planetarni prvak, jer će biti jedini borac koji je četiri puta osvajao svjetsku titulu.

To je rečeno na jučerašnjoj konferenciji za štampu u hotelu "Podgorica", na kojoj je, pored ovog izuzetnog i jedinstvenog borca, prisustvovao i Slobodan - Boban Nikić, menadžer i čovjek koji je u posljednjih nekoliko godina organizovao, zaista, par nezaboravnih spektakla u borilačkim vještinama.

- Dugo smo radili na ovom projektu, ali sada kada smo sve pripreme priveli kraju, želimo da upoznamo javnost da će Ivan Strugar veoma brzo, po prvi put u istoriji kik - boksa, krenuti u četvrtu ofanzivu - rekao je na početku konferencije Boban Nikić. - Naime, pošto smo dobili saglasnost Wako federacije, Strugar će nastupiti u novoj, težoj kategoriji, gdje je težina 85,100 i pokušati da preuzme svjetsku titulu od 26-godišnjeg Salka Zildžića iz Tuzle, borca veoma dobro poznatog u svijetu ovog sporta, koji u profesionalnoj karijeri ima 27 pobjeda, od čega 12 nokauta. Po prvi put na ovim prostorima taj meč se neće održati na nekom stadionu ili Sportskoj dvorani, već po ugledu na svjetske metropole u kongresnoj dvorani hotela "Splendid". Istina, tu ima svega 630 mjesta, tu će  prisustvovati najviši zvaničnici evropske i svjetske kik - boks federacije, ali je sasvim sigurno da će jedna televizijska kuća iz Crne Gore direktno prenositi ovaj spektakl, a sliku će preuzeti i TV stanice iz Bosne i Hercegovine, Srbije i nekih drugih zemalja, pa možda čak i Eurosport. Naravno, pored glavne borbe, biće i drugih mečeva, kao na primjer borba za titulu interkontinentalnog prvaka između našeg Mirka Vlahovića i jednog borca iz Brazila. Čitavi projekat košta nešto više od sto hiljada eura, od čega će kompanija  "Splendid" pokriti 30 odsto, a ostali troškovi na ime reklama, sponzora i druge načine.  Predsjednik Organizacionog odbora je Svetozar Marović, koji se sa zadovljstvom prihvatio ovu uglogu i koji je rekao: Ovakav spektakl je veoma važan ne samo za crnogorski sport, već i za promociju Budve.

Ivan Strugar u svom vlasništvu ima tri svjetske titule i šampionska pojasa  osvojena u kategorijama 75, 78 i 81,4 kilograma, ali se ovaj snažan i uporan momak time ne zadovoljava.

- Iako imam 33 godine, osjećam da se tek sada nalazim u najboljoj formi, rekao je Ivan Strugar. - U karijeri sam imao preko sto pobjeda u amaterskoj konkurenciji i oko pedeset na profesionalnom ringu, ali mislim da ću sada imati najteži zadatak do sada. O protivniku sam čuo samo riječi hvale, a i na CD-u sam vidio kako se on bori. To je jak i eksplozivan momak, koji podjednako dobro radi i ručnu i nožnu tehniku, pa moram biti veoma oprezan. Ali, već puna tri mjeseca marljivo treniram u dvorani Bokserskog kluba Budućnost sa trenerom Draganom Perunovićem i u mom klubu Ariston, sa provjerenim trenerskim tandemom  Predrag Lekić - Ismet Mehadžević. Do susreta u "Splendidu" imam još 43 dana i to ću iskoristiti da formu tempiram na najveći mogući nivo.

Treba napomenuti da postoji ideja da se u ovom eksluzivnom bečićkom hotelu tradicinalno organizuju revije u kiks boksu, a finale svega bi bio nastup osam najboljih boraca, nešto poput Pariza. Crna Gora, i po organizaciji, a i po kvalitetu svojih boksera ulazi u sami svjetski vrh.     

Napisao: D.PEROVIĆ
Izvor: www.arenacg.net
Photo: S jucerasnje konferencije za novinare (Photo:ARENA)
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2007, 01:14:14 pre podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Strugar napada svjetsku titulu do 85.1kg!
« Odgovor #1 poslato: Novembar 03, 2007, 01:58:50 pre podne »
Neka mu je sa srecom :D :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Strugar napada svjetsku titulu do 85.1kg!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 07, 2007, 11:54:52 posle podne »
...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Strugar napada svjetsku titulu do 85.1kg!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2007, 11:14:16 posle podne »
VEČERAS U HOTELU „SPLENDID” U BEČIĆIMA počinje VELIKI SPEKTAKL U KIK-BOKSU

Šampioni na djelu

U glavnoj borbi večeri Ivan Strugar protiv Salka Zildžića


BEČIĆI - Kada se večeras oko 21 čas oglasi prvi zvuk gonga u kongresnoj dvorani hotela "Splendid" u Bečićima, biće to u stvari znak za početak jednog izuzetnog spektakla u kik-boksu, kakav još nije viđen na ovim prostorima. Osam evropskih i svjetskih šampiona boriće se za jednu od titula, a samo četvorici od njih ruka može biti podignuta u znak pobjede. Sve to, pored ljubitelja sporta, a naročito borilačkih vještina, moći će da prati svega nešto oko 600 posjetilaca, jer toliko mjesta ima u ovoj dvorani. Čitavi spektakl, prema riječima Bobana Nikića, pro menadžera WAKO federacije, košta oko 120 hiljada eura. Trećinu od te sume obezbijedio je hotel "Splendid", a ostalo je obezbijedio Organizacioni odbor na čijem se čelu nalazi Svetozar Marović.

U uvodnim borbama, a biće ih ukupno tri, sastaće se Goran Jukić iz Hrvatske i Francuz Zinedin Hamuel u kategoriji lou-kik do 91,4 kilograma, a borba će trajati pet rundi po tri minuta, kao uostalim i svi naredni okršaji. Međutim, za ljubitelje ovog sporta veoma interesantna je druga po redu borba na ovom spektaklu. U toj borbi, u kategoriji preko 94 kg, nastupiće naš Mirko Vlahović, a protivnik mu je Rozerio Limon iz Brazila. To je, u stvari, okršaj za titulu interkontinentalnog prvaka.
- Znam da će to biti težak i neizvjestan okršaj, ali marljivo sam se pripremao i vjerujem da ću iz još jedne borbe izaći kao pobjednik - kaže Vlahović. - Protivnika nikada do sada nijesam vidio, imam samo neke šture podatke o njemu, ali na takve situacije sam već navikao.

U trećoj borbi večeri, za titulu profesionalnog prvaka svijeta do 71,8 kilograma sastaće se Ruslan Isajev iz Rusije i Poljak Mihailo Golgovski. A, onda je na redu ono glavno. Meč za titulu profesionalnog prvaka svijeta u disciplini lou-kik, u kategoriji do 85,1 kilogram. Sastaju se dva istinska šampiona - naš Ivan Strugar i Salko Zildžić iz Bosne i Hercegovine. Obojica za sobom imaju impozantne rezultate.

Zildžić je zvanični šampion svijeta u ovoj kategoriji, a šampionski pojas osvojio je 2005. godine. Prije toga bio je i amaterski prvak svijeta, a na profesionalnom ringu ima bilans od 27 mečeva, isto toliko pobjeda, od kojih je 12 riješio nokautom.
- Znam da će biti teška i iscrpljujuća borba i ako želimo pobjedu obojica moramo pružiti maksimum - kazao je Zildžić na jučerašnjoj konferenciji za štampu u hotelu "Splendid". Naravno, da sam se posebno pripremao za ovaj okršaj i da sam ovdje došao sa namjerom da pobijedim. Strugara sam prvi put gledao uživo na Svjetskom prvenstvu u Beogradu 2001. godine. Posebno ga cijenim, pa su zbog toga i moje pripreme za ovaj meč trajale duže nego uobičajeno. U svakom slučaju, mislim da će to biti istinski spektakl i da ćemo zadovoljiti publiku u dvorani, ali i one pored malih ekrana.

O Ivanu Strugaru ljubitelji ovog sporta u Crnoj Gori, ali i mnogo šire, znaju gotovo sve. On je čak četiri puta bio amaterski prvak Evore, dvostruki je šampion svijeta, do sada je imao 51 borbu od kojih je 48 pobijedio.
- Za ovu titulu spremao sam se više od tri mjeseca - rekao je Strugar. - Znam da me očekuje težak meč. Dobro poznajem rivala, znam sve njegove vrline i mane. Veoma ga cijenim, ali mislim da sam pripremio dobru taktiku i da ću večeras pobijediti.

U svakom slučaju, veče u hotelu "Splendid" biće zaista spektakularno i ostati kao jedan od najkrupnijih sportskih događaja ne samo u istoriji crnogorskog kik-boksa, već i sporta u opšte.      

Napisao: D. PEROVIĆ
Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Strugar napada svjetsku titulu do 85.1kg!
« Odgovor #4 poslato: Decembar 15, 2007, 01:13:50 pre podne »
SINOĆ U HOTELU „SPLENDID” NAŠ KIK BOKSER PONOVO POSTAO PRVAK SVIJETA
Četvrta titula Strugaru
On je odlukom sudija 2:1 savladao Salka Zildžića iz Bosne i Hercegovine



BEĆIĆI - Šampion ostaje šampion. U dramatičnoj borbi, koja je trajala svih pet rundi, Ivan Strugar osvojio je i četvrtu titulu prvaka svijeta u kik-boksu. Zahvaljujući ubjedljivoj pobjedi nad dosadašnjim vlasnikom svjetske titule u kategoriji do 85,1 kilogram Salkom Zildžićem, naš prvak ostvario je, u stvari, jedinstven poduhvat. On je naime, jedini bokser na planeti koji je osvajao svjetsku titulu u čak četiri kategorije.
Pred oko 600 gledalaca u prepunoj Kongresnoj dvorani hotela "Splendid" u Bećićima Ivan Strugar je još jednom dokazao da mu nema ravnog na svjetskoj profesionalnoj kik-boks pozornici. Od prvog trenutka ušao je u otvoreni okršaj sa vlasnikom svjetske titule Salkom Zildžićem i odmah stavio do znanja da želi da preuzme šampionski pojas. U prvoj rundi šampion iz Bosne i Hercegovine već je imao i ozbiljnu povredu arkade, ali je nastavio meč. Da je to veliki i iskusni borac pokazali su naredni minuti. Šampion iz Bosne i Hercegovine demonstrirao je odličnu nožnu tehniku. Međutim, ništa mu to nije vrijedilo protiv iskusnog Strugara koji je za jedan primljeni vraćao tri udarca.
Dominacija našeg šampiona bila je uočljiva u posljednje dvije runde, kada je nametnuo žestok tempo i primorao protivnika da traži spas u uglu ili u hvatanju. Ipak, iako je svima bilo jasno da je pobjeda Strugara čista kao suza i ubjedljiva, odluka sudija bila je 2:1. Naime, bodovni  arbitar iz Bosne i Hercegovine sa 49:48 glasao je za Zildžića. Ipak, u znak pobjede ruka je podignuta Ivanu Strugaru.
U borbama prije glavne, naš Mirko Vlahović nije uspio da savlada izvanrednog Rozerio Limana iz Brazila u borbi za interkontinentalnu titulu u kategoriji do 94 kilograma. Ispostavilo se da je Brazilac mnogo brži i eksplozivniji od našeg Vlahovića, pa je sudija morao da prekine borbu u četvrtoj rundi i Limana proglasi pobjednikom.
Novi profesionalni prvak Evrope u kategoriji do 91,4 kilograma postao je Zinedin Hameur iz Francuske, koji je nokautom u drugoj rundi savladao Gorana Jukića iz Hrvatske.
Isto tako, prvak svijeta u kategoriji do 71,8 kilograma postao je Ruslan Isajev iz Rusije  koji je u odličnoj borbi savladao veoma dobrog Mihaila Golgoskog iz Poljske.   

STRUGAR: Teška borba

Ivan STRUGAR, osvajač titule: Bila je ovo teška borba, ali tako nešto sam i očekivao. Pokazalo se tokom čitavog meča da je Zildžić zaista sjajan borac, i da me je onemogućio da prikažem sve što znam. Vjerovatno će revanš u Tuzli biti još dramatičniji i uzbudljiviji.
Salko ZILDŽIĆ, bivši šampion: Moram sada reći nešto što nijesam želio prije da kažem, a to je da sam do prije dvadesetak dana bio povrijeđen. No, bez obzira na sve to, pobjeda Strugara je zaslužena jer je bio bolji u ovom meču. On je zaista veliki borac i da bi se revanširao moram biti mnogo spremniji nego što sam bio u ovom duelu.

Napisao: D.PEROVIĆ
Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Četvrta titula Strugaru!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 15, 2007, 01:18:27 pre podne »
....
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Četvrta titula Strugaru!
« Odgovor #6 poslato: Decembar 15, 2007, 01:20:05 pre podne »
...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Četvrta titula Strugaru!
« Odgovor #7 poslato: Decembar 15, 2007, 01:21:36 pre podne »
..
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Četvrta titula Strugaru!
« Odgovor #8 poslato: Decembar 15, 2007, 01:22:36 pre podne »
...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Četvrta titula Strugaru!
« Odgovor #9 poslato: Decembar 15, 2007, 01:23:57 pre podne »
CESTITAM  ;bravi;

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Četvrta titula Strugaru!
« Odgovor #10 poslato: Decembar 15, 2007, 01:45:45 pre podne »
Bravo sampione  ;bravi; ;bravi; sherif
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Četvrta titula Strugaru!
« Odgovor #11 poslato: Decembar 15, 2007, 01:56:47 posle podne »
sve cestitke za zemljaka !
matere mi matere,
kupicu ti dimije