Mart 28, 2024, 11:11:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Predrag EXTREME Vuckovic  (Pročitano 30432 puta)

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Predrag EXTREME Vuckovic
« poslato: Decembar 18, 2007, 04:35:50 pre podne »
Predrag Vuckovic je rodjen 17 Septembra 1973 godine u Beogradu gdje i danas zivi. Cesta putovanja po cijelom svijetu su imala udijela da Predrag udje u svijet fotografije.Sve je pocelo na amaterskom nivou kada je poceo fotografisati iz cistog zadovoljstva, da bi se sve to kasnije pretvorilo u profesionalizam i ozbiljan posao.

Zvanicno se bavi fotografiranjem od 1989 godine kada je sa obicnim aparatom za slikanje poceo stvarati svijet izvanrednih slika. U to vrijeme Predragova glavna preokupacija je bila da ucestvuje u ekstremnim sportovima, a njegova specijalnost je bila voznja BMX-a u slobodnoj disciplini. Dok je putovao i ucestvovao na raznim takmicenjima po cijeloj Evropi, najbolji plasman je postigao na World Championship gdje se plasirao kao sedmi. Poznat je kao nacionalni sampion u bivsoj Jugoslaviji. Istovremeno, njegova nova preokupacija se pojavila u obliku snowboarding-a, gdje je bio jedan od prvih ljudi cija je daska dotakla tlo Jugoslavije. Tokom citavog tog perioda, njegov aparat za slikanje je bio kao jedan nerazdvojni drug, sa kojim je stvarao uspomene sa pocetaka ekstremnih sportova toga vremena. Rollerblading, skateboarding, windsurfing,diving i drugi ekstremni sportovi su ostali zabiljezeni na mnogim slikama koje su uslikane njegovim aparatom. Predrag je ucestvovao u mnogim ekstremnim sportovima u kojima i danas jos uvijek ucestvuje.

1999 godine, njegov se zivot poceo kretati u sasvim drugom smjeru, a razlog je bio otvaranje EXTREME GYM-a. Bodybuilding i fitness su za Predraga postali jedni od glavnih preokupacija i poceo je biti aktivan u njima. Njegove fotografije su se pocele kretati u potpuno novom smjeru i jednom sasvim novom obliku. 2001 godine pocinje fotografisati fitness modele za nekoliko stranih casopisa suocavajuci se sa studijskim slikanjem u kojem nije imao prethodnog iskustva. 2002 godine je osnovao marketingsku i izdavacku agenciju X-FITNESS. Pocinje sa izdavanjem jedinog casopisa za bodybuilding i fitness. Do danasnjeg dana casopis ostaje i jedini takve vrste u Srbiji. Njegove fotografije igraju glavnu ulogu u stvaranju casopisa veoma visoke kvalitete, a i sama saradnja se prosirila sa nekoliko evropskih i americkih casopisa.

Danas je Predrag jedan od dvojice zvanicnih IFBB fotografa za cijelu Evropu. Njegove se fotografije sada mogu naci na mnogim web stranicama i casopisima.

Otkada je imao nesumnjivu privrzenost prema ekstremnim sportovima, 2006 godine zapocinjanje sa osnivanjem X-SPORTS casopisa u kojem su zastupljeni oko trideset ekstremnih sportova, avantura, izazova i akcija. To je takodjer i jedini casopis te vrste u Srbiji koji je za kratko vrijeme zauzeo mjesto medju raznim glavnim casopisima iz bilo kojeg moguceg polja. Kroz izdavanje X-FITNESS i X-SPORTS, postojeca agencija se transformisala u EXTREME MEDIA kompaniju, koja danas radi u pripremanju raznih reklama za mnoge druge casopise, fotografiranjem mnogih poznatih licnosti i komuniciranjem sa javnoscu kroz fotografije koje pravi Predrag Vuckovic. Studio i sportske fotografije preovladjuju, i gospodin Vuckovic nastavlja da bude cuven kao jedan od EXTREME fotografa koji pravi slike iz brojnih ekstremnih sportova, u kojima i sam ucestvuje i koji posjeduje znanje mnogih trikova i njihovih funkcija.

Saradjuje sa svim dnevnim novinama u Srbiji, i sa mnogobrojnim domacim i stranim casopisima. Odvojeno od X-FITNESS i X-SPORTS casopisa, Muscle & Fitness, Flex, Fitness, Body, Extreme Sport, Maxim, CKM, Moto Magazine, Travel i Adventure Magazine su samo nekoliko casopisa da se spomenu.

Nikon je ekskluzivna oprema sa kojom Predrag radi. Aparat koji Predrag u ovom trenutku najvise koristi je Nikon D2Xs i Nikon D200. Odvojeno od ovih aparata, Predrag posjeduje sociva objektiva Nikon 10.5mm, 16mm, 12-24mm, 17-35mm, 28-70mm, 35-70mm, 105mm macro, 70-200mm, 300mm 2.8, 4 Nikon blica SB 800, watercase za Nikon D200 i radio predajnik Microsync.


Translated by Manimal

« Poslednja izmena: Novembar 30, 2008, 07:31:47 posle podne EXTREME »

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #1 poslato: Decembar 18, 2007, 04:51:17 pre podne »
Bravo Manimal!Extreme je sjajan covek,covek koji je napravio brand EXTREMA,prava institucija.Profesionalac do kraja.

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #2 poslato: Decembar 18, 2007, 08:18:01 pre podne »
..I pravi NAJBOLJE fotografije koje je moje oko ikad videlo!!! SVAKA ČAST EXTREM i nastavi tako
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže Boj@n.R

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
Odg: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #3 poslato: Decembar 18, 2007, 09:49:47 pre podne »
 sherif sherif svaka cast EXTREMNI, mnoge stvari nisam znao o tebi.....impresivno

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #4 poslato: Decembar 18, 2007, 01:56:45 posle podne »
Cudo je ovaj Extremni  :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže bajic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.057
Odg: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2007, 04:20:00 posle podne »
Veliki covek, poziveo nam dugo taki....

Van mreže EXTREME

  • Administrator
  • Heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 1.509
Odg: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #6 poslato: Decembar 18, 2007, 09:25:10 posle podne »
Manimal hvala ti na trudu sto si ovo preveo i postavio ovde!  Dosta se stvari promenilo od tog texta pa ce morati da usledi dopuna u najskorije vreme! U svakom slucaju hvala jos jednom...
P.S.Kako li si samo iskopao ovo...

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #7 poslato: Decembar 18, 2007, 09:43:20 posle podne »
Manimal hvala ti na trudu sto si ovo preveo i postavio ovde!  Dosta se stvari promenilo od tog texta pa ce morati da usledi dopuna u najskorije vreme! U svakom slucaju hvala jos jednom...
P.S.Kako li si samo iskopao ovo...

Jedna mi plavusa doturila!

Ja sam i pretpostavio da su se neke stvari promjenile u medjuvremenu pa ih ti slobodno nadopuni i(li) izmjeni gore u postu sto sam postavio, naravno ako hoces.

P.S. Nema potrebe da zahvaljujes, bilo mi je zadovoljstvo da prevedem tekst jer ti to svakako zasluzujes!
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2007, 09:45:18 posle podne Manimal »

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2007, 11:40:41 posle podne »
Pedja direktor - vanserisjki lik !
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #9 poslato: Decembar 19, 2007, 04:17:33 pre podne »
Znam coveka bre ............... strasna faca !
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže DIJAN JAHJEFENDIC

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 656
  • Osobni Fitness Trener
Odg: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #10 poslato: Decembar 19, 2007, 10:47:45 pre podne »
I meni je poznat od nekud... :mrgreen:

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #11 poslato: Decembar 19, 2007, 07:33:40 posle podne »
Pedja Vuckovic je veliki radnik i jedino mi nije jasno kako postize sve poslove da odradi i to do kraja dobro. Mozda zato jer je devica u horoskopu ali sve sto radi odradi do perfekcije. Svaka mu cast.
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže EXTREME

  • Administrator
  • Heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 1.509
Odg: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #12 poslato: Decembar 19, 2007, 07:53:31 posle podne »
Ljudi hvala vam na ovim komentarima ali nemojte preterivati...nema potrebe za tim...
P.S.U horoskopu sam VODOLIJA,a ne devica!

Manimal ti si kriv za svee... :)

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #13 poslato: Decembar 19, 2007, 09:40:17 posle podne »
Ljudi hvala vam na ovim komentarima ali nemojte preterivati...nema potrebe za tim...
P.S.U horoskopu sam VODOLIJA,a ne devica!

Manimal ti si kriv za svee... :)

Manimal ti si kriv za sve...

Ok, vodolija inace vidi ispred svog vremena tako da se i to uklapa u Pedjin profil, sto ce reci da od njega mozemo ocekivati jos mnogo novih stvari.
Ovo gore nije preterivanje vec istina, to je moje misljenje. Samo napred...
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Predrag EXTREME Vuckovic
« Odgovor #14 poslato: Decembar 19, 2007, 10:05:11 posle podne »
Manimal ti si kriv za svee... :)

Dobro, preuzimam svu odgovornost!

P.S. Ja sam bio siguran da si Strelac u horoskopu! :lol: