Maj 06, 2024, 11:53:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: pracenje ishrane i treninga  (Pročitano 3354 puta)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
pracenje ishrane i treninga
« poslato: Januar 04, 2008, 02:35:05 posle podne »
Iskreno, dvoumila sam se gde da stavim ovu temu, jer u pitanju je pracenje i ishrane i treninga, no kako su zene po pitanju brojanja kalorija "osetljivije" od muskaraca (momci, nemojte da mi zamerite na ovim recima, nisam mislila nista lose, hehehe), a i same vezbe koje su tamo opisane su vise za zene, bar sudeci po prvim informacijama koje sam tamo "iskopala" (dakle, mozda i gresim), odlucila sam ipak staviti to u "zenski" podforum

Dakle, devojke i zene ...
kad odete na site http://www.sparkpeople.com/myspark/mysparkstart.asp prvo se trebate registrovati, nakon cega ce vam se ponuditi da postavite svoj cilj, npr trenutno imate xy kg a zelite da spadnete ili da povecate na xy kg.
Kad postavite ciljeve, dobicete plan ishrane kao i vezbanja. I jedan i drugi plan se mogu menjati, videcete i same kako ...
Ono sto je meni licno bilo jako zanimljivo je to da site, kad pricamo o npr ishrani, vodi evidenciju i o broju popijenih casa vode tokom dana, kao i to da na kraju tabele za danasnji dan, imate tacno cifre koliko ste unele proteina koliko masti koliko ovog i onog ... a kad kliknete na "report", onda vam se (u odnosu na zadani cilj, a koji se opet moze bez problema naknadno promeniti) prikaze graficki prikaz odakle vase kalorije dolaze, i to imate vase stvarno stanje i ono koje je preporuceno ...

Mozda ce se nekom ovo uciniti smesnim i neozbiljnim ... no mislim da ovo nije los nacin da se prati sta smo i koliko pojele tokom dana ... i mozda uvidimo i gde to (ako) gresimo.

Pozdrav od Tanje

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: pracenje ishrane i treninga
« Odgovor #1 poslato: Decembar 24, 2008, 12:03:04 posle podne »
hvala Tanja,tek sada sam procitala,a kao relativno nova nije ni cudo jer na ovom forumu imaaaaaaaaaaaa
dosta toga  i potrebno je vreme, idem i javicu svoj eutiske.