Maj 06, 2024, 10:45:24 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Kako delite treninge ?  (Pročitano 4100 puta)

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Kako delite treninge ?
« poslato: Mart 19, 2006, 01:51:53 pre podne »
Postujte ovde kako vam izgleda jedna nedelja i treninzi u njoj.

Ja bih najvise voleo da sve zavrsim u 4 treninga
1- Grudi i biceps ili triceps
2-Ledja i biceps ili triceps
3-Ramena i trapez
4-Noge i podlaktice
Stomak gledam da ubacim svaki trening.

Medjutim cesto, kao danas na primer toliko odvalim grudi,  da triceps koji sam posle radio u 4 vezbe po 4 serije, zali boze. Ko da ga nisam ni radio. Toliko sam crk'o od grudi, da sam mogao jos samo trbusnjake pa kuci.
Volim svakoj grupi da se posvetim pa to ti je. Najbezvezniji su mi oni likovi u teretani, kao "Danas radi grudi, ledja, biceps i stomak", a trening im traje sat vremena, kao mnogo sam jak iliti, IMA DA OTFUSERIM SVE ZIVE VEZBE.
Ja bih bio u stanju da dodjem i radim 4 ili 5 vezbi za triceps ili biceps, ali bar znam da sam ga u radio. OK, to je previse. Cesto su 3 vezbe dovoljne, ali ako pre toga istrosim sav testosteron i svu raspolozivu energiju na grudi recimo taj biceps bolje i da ne radim. Eto, danas, tresem se, ispada mi teg iz ruke, ali jebiga ja hocu da zbudzim kvalitetno odradjen triceps sa grudima.


Sta vi mislite o svemu ovome ? Kako sastavljate treninge u nedelji ?
Naravno ovo se ne odnosi na Pedjosa i ostale profesionalce jer oni treniraju po 2-3 puta dnevno, nego na ljude koji idu 4-5 puta nedeljno na trening kao ja.

Hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Kako delite treninge ?
« Odgovor #1 poslato: Mart 19, 2006, 06:23:11 pre podne »
jednsotavno..radi svaki misic jedan dan i to ti je resenje...UVEK..ALI UVEK CES DA USERES JEDAN MISIC KADA RADIS NA TRENINGU 2...TO JE PRAVILO...NEMOGUCE JE I DA IMAS SNAGE DA ZADRZIS KONCENTRACIJU TOLIKO DUGO I JOS PRI TOME DARAZMISLJAS U PRAVCU...2 MISICA....NEMOGUCE.....

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: Kako delite treninge ?
« Odgovor #2 poslato: Mart 19, 2006, 03:18:34 posle podne »
Citat: pedjos
jednsotavno..radi svaki misic jedan dan i to ti je resenje...UVEK..ALI UVEK CES DA USERES JEDAN MISIC KADA RADIS NA TRENINGU 2...TO JE PRAVILO...NEMOGUCE JE I DA IMAS SNAGE DA ZADRZIS KONCENTRACIJU TOLIKO DUGO I JOS PRI TOME DARAZMISLJAS U PRAVCU...2 MISICA....NEMOGUCE.....


Hvala na odgovoru, ali jel to mnogo rada a malo odmora za telo ? Mislim ako bih isao svaki dan osim nedelje, da li bi misici stigli da rastu i da se odmore dovoljno ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Kako delite treninge ?
« Odgovor #3 poslato: Mart 19, 2006, 05:10:37 posle podne »
a.jel ti logicnije da imas vise omora kada radis jedan misic u danu ili dva???

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Kako delite treninge ?
« Odgovor #4 poslato: Mart 19, 2006, 07:04:34 posle podne »
Citat: pedjos
jednsotavno..radi svaki misic jedan dan i to ti je resenje...UVEK..ALI UVEK CES DA USERES JEDAN MISIC KADA RADIS NA TRENINGU 2...TO JE PRAVILO...NEMOGUCE JE I DA IMAS SNAGE DA ZADRZIS KONCENTRACIJU TOLIKO DUGO I JOS PRI TOME DARAZMISLJAS U PRAVCU...2 MISICA....NEMOGUCE.....


slazem se sa navedenim ali sta ako mozemo da idemo samo 3 puta nedeljno u teretanu? Kako onda da podelimo trening tj misicne grupe?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Kako delite treninge ?
« Odgovor #5 poslato: Mart 19, 2006, 07:25:08 posle podne »
PONED GRUDI+PREDNJA GALVA RAMENA

UTORAK NOGE..

SREDA OFF..

CETVRTAK...LEDJA+SREDNJA GALVA RAMENA

PETAK OFF

SUBOTA..RUKE...

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Kako delite treninge ?
« Odgovor #6 poslato: Mart 19, 2006, 09:34:04 posle podne »
Meni se program Grudi - Triceps super pokazao i od kada to radim , triceps mi je najjaca misicna partija na telu !  

Bash zato sto je pecen uradim samo 3 vezbe po 4 serije i to je to...

Tako sam radio 5 meseci, dokle god sam posle svakog treninga dobijao uzasne upale...   kad je krenula stagnacija, ja sam promenio pa sam se sad opet vratio na taj program...

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: Kako delite treninge ?
« Odgovor #7 poslato: Mart 20, 2006, 06:12:54 posle podne »
Citat: Kekka
Meni se program Grudi - Triceps super pokazao i od kada to radim , triceps mi je najjaca misicna partija na telu !  

Bash zato sto je pecen uradim samo 3 vezbe po 4 serije i to je to...

Tako sam radio 5 meseci, dokle god sam posle svakog treninga dobijao uzasne upale...   kad je krenula stagnacija, ja sam promenio pa sam se sad opet vratio na taj program...


 
Cekaj, a sta smatras pod stagnacijom ? Jel se fotografises, pa vidis da ti triceps ne napreduje, ili prestajes da imas upale, ili ti vezbe bivaju lakse ? Posto me bas zanima kako prvo primetis taj problem stagnacije. Ja znam da se mnogi bilderi fotografisu.

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Kako delite treninge ?
« Odgovor #8 poslato: Mart 20, 2006, 06:53:00 posle podne »
Ponedeljak: GRUDI: Sklekovi (zagrevanje),bench press (1x20,5x10),kosi bench press (Smith) (3X10),propadanja (4x15). TRICEPS: EZ (1x20,4x10),jedna ruka extensions (3x10,1x20).
Utorak: LEDJA:  (Zgibovi) Pullups (4x12),rear pull-up(4x7),veslanje (1x20,3x15),jedna ruka veslanje (3x10).
Sreda: TRCANJE (5km pored Save)
Cetvrtak: NOGE: Cucanj (1x20,1x15,3x10),leg press (3x10),iskorak (3x20),leg extensions (3x15) BICEPS: Zgibovi (zagrevanje),EZ (1x20,1x10,3x7max),jedna ruka scott (3x10)
Petak: ODMOR
Subota: RAMENA: Smith behind press (1x20,3x10),Smith overhead press (3x10),machine press (1x15,3x10,1x7),seated side lateral (4x12),jedna ruka lateral (3x12).
Nedelja: TRCANJE (5km pored Save)
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Kako delite treninge ?
« Odgovor #9 poslato: Mart 20, 2006, 09:14:19 posle podne »
Citat: MotornaTestera
Citat: Kekka
Meni se program Grudi - Triceps super pokazao i od kada to radim , triceps mi je najjaca misicna partija na telu !  

Bash zato sto je pecen uradim samo 3 vezbe po 4 serije i to je to...

Tako sam radio 5 meseci, dokle god sam posle svakog treninga dobijao uzasne upale...   kad je krenula stagnacija, ja sam promenio pa sam se sad opet vratio na taj program...


 
Cekaj, a sta smatras pod stagnacijom ? Jel se fotografises, pa vidis da ti triceps ne napreduje, ili prestajes da imas upale, ili ti vezbe bivaju lakse ? Posto me bas zanima kako prvo primetis taj problem stagnacije. Ja znam da se mnogi bilderi fotografisu.



Ja bash i nisam na stadijumu kao bilderi, tako da ne moram da se fotografishem.
Vidim na ogledalu, a i prestajem da osecam pumpu i bolove u toku a i posle treninga tricepsa...  
Naravno stagnaciju odlazesh sa superserijama, opadajucim serijama, forsiranim ponavljanjima itd..

Ja najvishe volim da odradim grudi - triceps u ponedeljak, a da u utorak uradim 1 vezbu za triceps u 3 serije..        Veruj mi da mi je narednih 5 dana pechen..  

Probaj..