Mart 28, 2024, 05:03:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Koliko se zene boje tegova?  (Pročitano 170181 puta)

Van mreže Nella

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 872
    • http://www.nellamehinovic.se
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #15 poslato: Mart 28, 2006, 03:51:31 posle podne »
Witch svaka ti cast!! Text je za 10!!!
LIFE IS NOT MEASURED BY THE NUMBER OF BREATHS WE TAKE,BUT BY THE MOMENTS THAT TAKE OUR BREATH AWAY.

Nella

http://www.myspace.com/nellamehinovic

http://www.nellamehinovic.se/

laracroft

  • Gost
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #16 poslato: Mart 28, 2006, 10:46:37 posle podne »
e cekajte to je sve tacno al sta ako neko nema snage za vecu tezinu ja biceps radim sa po 4 a ramena triceps sa po 2.ali oko 15-20ponavljanja i zadovoljna sam sobom....


naravno rad mora biti kontinuiran....niko se nije izdefinisao za kratko vreme ako nije profi.

da,zavisi sta zene zele valjda kao zele da smrsaju i malo se zategnu kao cula sam vise ponavljanja za vecu masu s druge strane vece tezine i manje ponavljanja.....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #17 poslato: Mart 29, 2006, 05:14:07 pre podne »
Citat: laracroft
e cekajte to je sve tacno al sta ako neko nema snage za vecu tezinu ja biceps radim sa po 4 a ramena triceps sa po 2.ali oko 15-20ponavljanja i zadovoljna sam sobom....


naravno rad mora biti kontinuiran....niko se nije izdefinisao za kratko vreme ako nije profi.

da,zavisi sta zene zele valjda kao zele da smrsaju i malo se zategnu kao cula sam vise ponavljanja za vecu masu s druge strane vece tezine i manje ponavljanja.....
...to nema veze i u tyome i ejste greska...kod mene u gymu radi neka nesretnica koja se prestavlja sa nekim imenom kojega ja ne mogu ni da zapamtim..anyway..kod nje zene rade 50 ponavljanj u svakoj seeriji!!!!!!!!!!!!!!!....

rec pliometrija.izotenzija,prnicpi sproih i brzih pokreta..to ne postoji jer to rade budla...po njoj...

i anravno..veliak tezina..veilka massa.....

larra..ono sto ljude cini velikim ,naravno pricam u ansem sprotu je TESTOSTERON kojeg vi zne nemate...dakle..ako ga unostie i SINTETKSI treba da svoja jaja koja enmate otegnete da bi se videli pomaci u misicnoj masi..

e sada..pitanje je o kolikoj mi misicnoj masi pricamo..jer nije isto videti witch sa njeom uobijanemom tezinom koju bi imala i da se ne bavi sa ovim ALI SICEPANU DO KRAJA I SA VENEMA ili neku zneu koja ima na 165cm visine 85-90kg..to ej vec onda degutatno....

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #18 poslato: Mart 29, 2006, 08:22:51 pre podne »
Upravo tako.
Sto se cele price tice, zapravo je najbitnije to da se oceni koja je to tezina koja je optimalna za odredjenu grupu misica na kojoj se radi.
Ja sad trenutno radim bicepse sa 4 kg (iako mogu i sa vise) a tricepse sa 4 ili 2kg (zavisno od same vezbe), ali stvar je u tome da se pri tome MAKSIMALNO koncentrisem i mislim na ono sto radim, mislim na misic koji trenutno "obradjujem", a ta tezina mi trenutno odgovara za broj ponavljanja koji moram da odradim u svakoj seriji. No, nebitno je sad to. To je moj "problem" ;)
A pravi problem je upravo ono sto je napisano u samom teksu koji sam kopirala i stavila na site. Bar 50% zena radi sa toliko malom kilazom da tegove uopste i ne osete. To se tacno vidi i na njihovim licima dok rade: totalno nekoncentrisane, misli lutaju, ko zna na sta misle, a mlate li mlate tegicima (i pri tome cak i nepravilno mlate). To je jedan tip vecine zena koje dolaze u teretanu. Drugi tip je za nijansu drugaciji, no rezultat je opet isti. Naime, one odrade trening, skoncentrisane su, ne prave duge pauze izmedju serija itd itd, no iako motivisane i spremne za rad, cim im trener kaze da su spremne preci sa tegica od 1 kg na 2 kg, one pokusaju, odrade 1 ili 2 ponavljanja i odustanu. "Tesko" im je.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #19 poslato: Mart 29, 2006, 07:33:54 posle podne »
prvi put cujem da za masu veci broj ponavljanja 8O
nikad nije bitna tezina kojom radis, sve dok su ponavljanja u zeljenom opsegu, ali isto tako da das SVE od SEBE!!! Cuj ovo: kada kazem uradi 3x15, uzme kilazu kojom to odradi bez da se oznoji ili tipa uradila sam 2 serije odjednom..HAHAHA Fora je naci tezinu sa kojom moze MAX 15 puta, pa juriti tu cifru i tako dokle mozes
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

laracroft

  • Gost
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #20 poslato: Mart 29, 2006, 07:39:37 posle podne »
pa ok i ja radim 4kg biceps triceps i ostalo ramena radim sa 2kg triceps mogu i sa 4kako kad,u svakom slucaju ne bi bacala 2000kinti a da mlataram bezveze,kod menen je problem bio snaga u rukama,mogu 2zgiba da uradim mislim sta da pricam dalje,i veoma pogadjam sve misice,a ponavljanja zavisi nekad jednostavno ne ide nekad lepo ide ali da kazem oko 15-20 i to ne ko puz naravno nema s vrhe.o 50ponavljanja nema ni price,nikad te teorije nisam furala,mada se generalno slazem sa pedjom jer u mnogm teretanama svasta pricaju.ne znam,iskreno kako one bre rade kad pojma nemaju,ipak ih valjd aneko iskusniji kontrolise,velike teretane ne bi smele da tolerisu takvo neznanje.jedno je kad je nekp nov pa uci i hoce da pravilno radi a drugo su nabedjeni koji poturaju neke boze me prosti treninge

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #21 poslato: Mart 29, 2006, 07:48:40 posle podne »
trazi novce nazad:))))
2000din, uuu kod mene 800 i to full!!!
Prvo pogledas instruktora, ako izgleda ko slepac tesko da mu mozes verovati da nesto zna, ako je ok a i dalje prica svasta, onda nema pojma koliko treba da bude zahvalan\na na dobrom telu...
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #22 poslato: Mart 29, 2006, 07:50:19 posle podne »
Citat: laracroft
mogu 2zgiba da uradim mislim sta da pricam dalje


Ja znam lika sto ne moze ni jedan!! Znaci ti si dobra ;)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #23 poslato: Mart 30, 2006, 09:31:26 pre podne »
Cesto se desi da greske koje clanovi rade tokom treninga zapravo i nisu do trenera. Mnogi se boje pitati (zaista je tako), nekom je vezbe pokazao komsija pametnjakovic/sveznalica pa je osoba dosla u teretanu prepuna "znanja" i smatra da ne mora nikog nista da pita. A onda imate i trecu grupu, vrlo slicnu vec pomenutim, niti pitaju niti znaju, a mlate li mlate tegovima (nebitno koja je tezina u pitanju) ... promatram osobu (u dosta slucajeva, radi se o muskarcima) i pridjem da pomognem (jer plasim se da ce se povrediti) .. no ako bilo sta kazem, saslusa me pristojno, i nastavi raditi po starom, jer "ma sta ona zna?" hahahhahahah. Tako da sam odustala od toga na novopecene clanove malo edukujem (jer ni trener ponekad ne moze na sve strane da stigne).

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #24 poslato: Mart 30, 2006, 09:51:38 pre podne »
Zanimljivo je kod nas,tkzv. trener radi samo sa devojkama, a podrazumevano je da muski vec sve znaju ... jbm ti take ljude

Van mreže Tanjica

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 230
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #25 poslato: Mart 30, 2006, 07:12:05 posle podne »
U teretani gde ja idem, to nije slučaj samo sa ženama  :D
Ja kad vidim nekog takvog koji se prenemaže, ako sam raspoložena uradim posle njega istu seriju sa istom težinom kao on. Mnogo sam zla  :D
Jel da  :D
I naravno UVEK usledi povećanje težine :D
U teretani gde ja idem postoji još jedan zanimljiv fenomen svojstven ženskom svetu. Zauzimanje kardio sprava u trajanju od 2 do 3 sata.
Voze bicikl i rade na steperu tempom kojim bi radila moja baba i sve to bar 2 sata, a ako izdrže onda i 3. A ako dodju u paru onda je tu i bla bla bla. E to nisam videla da ovi sa testosteronom rade  :D

Van mreže SoberEgg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #26 poslato: Mart 30, 2006, 08:07:58 posle podne »
...kada govorite o trenerima...U Nisu  ljudi koji rade po teretanama tzv treneri,su mahom klinci (ili pak i stariji ljudi) ciji je rodjak ili dobar ortak zgruo neku lovu pa otvorio teretanu...

Takvi ljudi poseduju znanja o svemu vezanom za BB koliko i ja o Harmonici, pretpostavljam...Interesantno da su mnogo vise voljni da "edukuju" zenske clanove teretane iliti clanove bez test-a :P (pitam se sto)...Tim pre je vasa "vrsta" na boljem putu od nas da ne radi kako valja...Jer ipak ko god prvi put udje u vode ovog sporta,onaj koji se tu pretstavi kao "instruktor" predstavlja autoritet za tog pojedinca,najmanje nekih par meseci dok ovaj ne shvati o cemu se tu radi... e sada kako vecina zenskog sveta, usput, u teretani nije radi kavalitetnog vezbanja,vec iskljucivo da bi se ubilo vreme,razvukao koji trac itd itd. nema neke tendencije ni da ubuduce vezba kako valja,vec ce zatupiti i ostale clanove (citaj clanice) teretane kojima je koliko toliko stalo do vezbanja...

Ukljucite malo mozak ljudi...bacite pogled na tog koji vam govori sta da radite...Ukoliko nije bar priblizno izgledom poput npr naseg fitness_instruktora ovde na forumu ili pak (ajmo sada malo u krajnosti) jednog Pedje...nije mu bas za verovati...ne bi li prvenstveno sam trebao da izgleda dobro???...

Anyway...zelim da kazem da je zaista tesko (makar ovde u mom gradu) naci pouzdanu osobu kojoj se mozes obratiti za help...
I Would fuck myself if I could

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #27 poslato: Mart 30, 2006, 08:17:35 posle podne »
Dobro,ovaj sto je kod mene u teretani 'trener' je nabildovan,ima i neke diplome okacene po teretani,valjda je i ove godine osvojio nesto ako se dobro secam. Prvi u benchu u srbiji sa 220kg. Il mozda nije Srbija,al znam da je osvojio prvo mesto.. :) Evo da ne bude da ga samo kudim,malo sam ga i pohvalio :)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #28 poslato: Mart 31, 2006, 08:02:04 pre podne »
Citat: Tanjica
... U teretani gde ja idem postoji još jedan zanimljiv fenomen svojstven ženskom svetu. Zauzimanje kardio sprava u trajanju od 2 do 3 sata.
Voze bicikl i rade na steperu tempom kojim bi radila moja baba i sve to bar 2 sata, a ako izdrže onda i 3. A ako dodju u paru onda je tu i bla bla bla. E to nisam videla da ovi sa testosteronom rade  :D


Hahahhaha, Tanja definitivno si u pravu. Na traci po par sati, onako lagana setnjica, a mogla se i kava pristaviti ;) Secam se dveju cura/ zena koje su svojevremeno dolazile u teretanu gde ja idem. Uzas jedan. Od sat ili sat i po koliko bi bile, one su se setale od sprave do sprave, pa bih onda sele na klupu da pricaju, a onda bi se jedna od njih preselila na strunjacu i tu kao izvodila neke (malo cudne) vezbe za istezanje (sa neverovatno velikim pauzama izmedju) dok bi ova druga primakla klupicu da joj bude blize pa bi se prica nastavila. A ja cekam na njih da se maknu odatle kako bi na toj istoj klupi odradila bicepse, ili trbusnjake ili ... nebitno. Pokusavala sam biti strpljiva i fino sacekati da se one same sete da se maknu odatle (jer nisu same u teretani), no redovno sam ih morala pitati "izvini, radis li mozda na klupi?" Stvarno nisam razumela sto su njih dve dolazile :(

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Koliko se zene boje tegova?
« Odgovor #29 poslato: Mart 31, 2006, 08:05:40 pre podne »
Citat: doktor83
Zanimljivo je kod nas,tkzv. trener radi samo sa devojkama, a podrazumevano je da muski vec sve znaju ... jbm ti take ljude


U pravu si kad to kazes, no ima tu jos nesto. Dosta cesto ti isti muski nista i ne pitaju, vec se ponasaju kao da zaista sve znaju, pa kad im i pridjes i pokusas im objasniti kako se pravilno radi vezba koju upravo rade, tacno na licu mozes da vidis recenicu "ma sta ti znas", a jos kad im pridje devojka da mi objasni, ajoooooj ;)