Mart 29, 2024, 07:53:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Kako da ubjedim roditelje?  (Pročitano 15906 puta)

Van mreže Dejan_85

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Kako da ubjedim roditelje?
« poslato: Mart 31, 2006, 03:32:25 pre podne »
Ovako mama mi je nasla pakovanje Whey proteina i naravno poludila, dobila slom zivaca, a tako i tata sa njom.

Misle da koristim stereoide, da whey nije zdrav da ce da me unisti da cu da izgubim puno kila, i dace me ubiti.
Pokusao sam da im objasnim da je whey zdrav, i koliko ja koristim 40g dnevno da to nije nista malte-ne, ali opet nece ni da cuju, hoce da me izbace iz kuce, a ja necu da bacim whey jel znam da je dobar i potreban u sportu i bodibildingu.

Mozete li pomoci ikako, kako da ih ubjedim da nije lose?  Hvala na pomoci.
Moje Slike: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,23111.0.html
Srpski mi nije bas dobar, ali ovde sam da ga bolje naucim.
Ako razumijete Engleski ovo obavezno procitati i nauciti
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=121703981

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2006, 06:13:58 pre podne »
Citat: Dejan_85
Ovako mama mi je nasla pakovanje Whey proteina i naravno poludila, dobila slom zivaca, a tako i tata sa njom.

Misle da koristim stereoide, da whey nije zdrav da ce da me unisti da cu da izgubim puno kila, i dace me ubiti.
Pokusao sam da im objasnim da je whey zdrav, i koliko ja koristim 40g dnevno da to nije nista malte-ne, ali opet nece ni da cuju, hoce da me izbace iz kuce, a ja necu da bacim whey jel znam da je dobar i potreban u sportu i bodibildingu.

Mozete li pomoci ikako, kako da ih ubjedim da nije lose?  Hvala na pomoci.
...UFFF..E OVO JE NAS KLASICAN PROBLEM TJ KALISACN PROBLEM SA MENTALETIOM...

ISTO TAKO SAM JUCER CEKAO U REDU NAKIOSKU DA KUPIM KOLU LIGHT I JEDNA ZENA KUPUJE I TRAZI KOLU ALI NEA OBICNE NEGO SAM LIGHT!!!!..I ONA CE MRTVA HALDAN...PA STO CE MI KOLA BEZ SECERA...LJUTITO SE OKRENE I ODE!!!!!....JOOOOJJJJJ/.HTEO SAM DA JE UDAVIM..

E TO JE PROBOEM I OVDE...RECIMO NJEMU CE MAJKA RADJE DA KUPI SALAMU I KOBASICU I DA JE BACI NA TEUN ULJA I RECI..E KADA OVO POJEDES MOZES DA IDES GDE GOD HOCES..

POKUSAJ NA TAJ NACIN DA JE NEGDE EDUKUJES PO PITANJU ISRHANE..BILO NA TV,BILO NA FORUMU BILO AKO IMATE NEKOG KUCNOG KOLEGU KOJI SE BAR MALO RAZUME U TO..

KRETNITE POLKA JER MORE INFO OD JEDNOM NECE JOJ NSITA DOBRO DONETI..DAKLE...

MAJKU MOZES SAMO DA JE UBEDIS NA TAJ ANCIN DA JE NAUCIS....NIKAKO DRUGIACIJE,..

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #2 poslato: Mart 31, 2006, 06:24:18 pre podne »
kupi neke sportske casopise gde je dat neki clanak o whey-u i daj majci da procita,odvedi je kod nekog dr. ali pazi da se taj dr. razume,pokusaj da se i ti informises sto vise o proteinima pa kao sto je reko pedja iz dana u dan joj baci po neki info...moraces da se snadjes nekako.ne brini sredice se...

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #3 poslato: Mart 31, 2006, 07:31:54 pre podne »

Van mreže protejini

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #4 poslato: Mart 31, 2006, 07:42:36 pre podne »
A sto si krio od roditelja kad je tako zdravo?
Trebao si,pre svega,da raazgovaras sa njima jos dok si imao nameru da kupis Whey,da im kazes zasto im sin ide u teretanu,sta zeli da postigne,koje su prednosti treniranja...
Ni sada nije kasno,polako i strpljivo iz dana u dan im razbijaj predrasude vezane za BB.
Nabavi literaturu o whey-u

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #5 poslato: Mart 31, 2006, 07:52:16 pre podne »
Imao sam slican problem, a sad mi je soba puna suplemenata.  Kako? Znanjem i samo znanjem. Srecom meni su roditelji fakultetski obrazovani, pa sam zato jedino i znanjem uspeo da im i objasnim,
Kako - pa evo prvenstveno za whey:
Mlijeko. Ok, svi znamo sta je mlijeko. Jednim nacinom filtracije ili manipulacije mlijeka je dobijanje jogurta. Dakle vec govorimo o modifikovanju, da ne bude kasnije  price to nije prirodno. Dalje, kad dobijemo sir, nusprodukt je sirutka, koja se sastoji od negde oko 91% vode i 1% proteina. Isto tako raznim nacinima filtracije i modifikacije nastaje sirutkin protein, sto vise procesa filtracije sirutka prodje, to je protein cisci.
Protein je gradivna materija bez koje nema rasta ni ziviota. Od masti se ne raste nego i iskljucivo od  proteina. Da se od proteina ne raste i da nije vazan po zivot, zasto se bebama daje mleko i hrana bogata proteinima???


Znate sta mi je stara rekla posle: Pa oni su tebe naucili da tako pricas,  jer nije imala argimenata da me pobije. Medjutim dao sam joj malo vremena, bilo je tu jos natezanja, ali posto sam tvrdoglav, prestala je da
prica gluposti. Sad kad ide u kupovinu kupuje mi sve sto hocu.

Probaj ovako, malo dodaj literatute, i ice. Samo polako.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže zare

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #6 poslato: Mart 31, 2006, 08:35:48 pre podne »
Citat: dr_rapid
Sad kad ide u kupovinu kupuje mi sve sto hocu.

.


Kad bi svakom keva kupovala whey gde bi nam bio kraj ???
 :roll:  :roll:  :roll:
!!! Cilj Opravdava Sredstvo !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #7 poslato: Mart 31, 2006, 08:37:39 pre podne »
JEVOTE JA MISLIO KADA SAM PRVI PUT PROCITAO NSLOV...KAKO DA UBIJEM RODITELJE.....HAHHAHAHAHAHHAHAH

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #8 poslato: Mart 31, 2006, 09:08:16 pre podne »
Nisi jedini... I ja sam to video :)

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #9 poslato: Mart 31, 2006, 09:10:40 pre podne »
I ja sam to procitao :))

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #10 poslato: Mart 31, 2006, 09:38:14 pre podne »
ja nisam :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #11 poslato: Mart 31, 2006, 09:54:50 pre podne »
Naslov je vrlo zlocest ;) hahahhaahaha

U svakom slucaju, jedino resenje je da se roditelji edukuju. Trajace neko vreme, bice tu borbe sigurno, i oni definitivno to sve nece tako lako prihvatiti, no budi uporan i strpljiv. I ja sam sa svojima imala malo problemcica (definitivno ne takvih o kojima ti pricas, moguce zato sto odavno vise nemam 15 godina pa misle valjda da bih trebala znati sta radim hehe), to su vise bili njihovi znaci otpora prema necem sto ne poznaju dovoljno. Sad su se valjda navikli hahahaha pa kad im dodjem u posetu mama bez problema kuha posebno samo za mene ;) i niko vise ne galami kad vidi da jedem galete ;)

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #12 poslato: Mart 31, 2006, 10:21:22 pre podne »
Ja sam prvih pet minuta imao problema zbog wheya ali sam im lepo objasnio sve sad mi takodje mama ode do prodavnice suplemenata i kupi nesto sta mi treba, jos malo pa ce se razumeti bolje nego ja u suplemente :)

Van mreže Osterliz

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #13 poslato: Mart 31, 2006, 10:22:19 pre podne »
Pokusaj simuliranom akcijom ucenja i navodjenja . Kreni sa pricama o vitaminima , selenu i njihovoj antioksidanskoj vaznosti ( za ovo kao slucajno nadji textove ) . Kada ih poducis kupi onu veliku teglu ( ovo je bitno , da je ona najveca ) Twinlab Dualtabs multivitamina i pocni samo ti da ih pijes , a drzi ih na vidnom mestu . Uz sve one price kako vitamin e , c i selen smanjuju rizik od raka i starenje , pa kada proturis pricu o tome da su tu vitamini rastvorljivi u vodi u posebnom obliku koji garantuje njihovo prisustvo u krvi tokom celog dana videces kako se roditelji oko jedne velike tegle proizvodjaca suplemenata , koja za takve predstavlja olicenje zla , motaju ko macka oko slanine . Onda ponudi njma da i oni uzimaju , sto ce rado prihvatiti onda kratka edukacija o Weyu i na kraju mozes kantu drzati nasred kuhinje .

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #14 poslato: Mart 31, 2006, 11:09:39 pre podne »
Upravo tako .. nakon nekog vremena ce i oni sami hteti da probaju. Ne kazem da ce nakon toga redovno i uzimati, ali ce probati definitivno.
Mene su i na poslu ponekad gledali cudno kad mutim protein. No, kad sam im objasnila sta je to, i da su proteini ono od cega se nase telo tj misici sastoje, i da to sto pijem je samo dodatak ishrani (i nista vise), pa jos kad sam ga umutila zajedno sa jogurtom i ponudila da probaju (okus jagoda), odusevili se i rekli "pa nije to tako ni lose". Taj komentar je dovoljan i da pobije onaj drugi stereotip "ako si na dijeti, ako pazis sta jedes, sigurno nisi odavno uzivao u hrani". Pa sta to znaci? Da samo uzivas u pizzi sa kobasicom i sendvicem sa sunkom i majonezom, ili kad mama spremi svinjetinu a za desert sampite? Hehehe. No, ok, ovo sad je vec za neku drugu temu na ovom forumu.
Dejane, tebi je sad najbitnije i da se ti "naoruzas" sa informacijama, kako su te i drugi savetovali ovde, i kao slucajno podmetnes svojima jedan papir pa drugi ... pa vitamin ovaj pa onaj ... pa kad na tv-u naleti neka emisija o zdravoj prehrani (bas je nedavno nesto bilo na Stankomu, ucestvovao je neki doktor i Marija Sreckovic), a tata i mama su u sobi, zaustavi se na tom kanalu, i gledaj emisiju zajedno sa njima. Ne komentarisi mnogo u stilu "jesam li vam rekao ovo ...", nego suti i pusti njih da slusaju i gledaju emisiju ;)