April 25, 2024, 05:52:20 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kako da ubjedim roditelje?  (Pročitano 15977 puta)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #30 poslato: Mart 31, 2006, 07:36:49 posle podne »
SAmo hrabro junace :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže manchester

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 117
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #31 poslato: Mart 31, 2006, 11:10:25 posle podne »
hm..zapitate li se nekad da li su roditelji mozda u pravu???  sta nam to "ameri" valjaju? jebi ga nikad se ne zna ,pogotovo kod nas...

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #32 poslato: April 01, 2006, 12:13:07 pre podne »
ma 'ameri' su blazeni, veca je opasnost od 'rusa', 'rumuna' i "grka"   ...

bogami Dejane_85 tebi neka zesca disciplina u kuci, zajebano valaj. roditelji od starog kova, ne mozes ti njih nikako ubijedjivat pa ne znam shto da si. isto ko sto ti trazis savjete tako oni idu da se savjetuju kod raznih specijalista jel su se nashli na chudu sa dijetetom.
sad najbolje bi ti bilo da se povucesh  malo u ilegalu. sledeci put zakopaj tu kantu wheya u dvoristu. a malo uvek drzi u nekoj ambalazi od cedevite, top powera il tako nesto, da se zavara trag. kazes top power je zdrav i bodiroga je to reklamiro u sovje vrijeme. i kad se istrosi shtek podjes uvece kad oni zaspu, lopaticu u ruke i iskopash whey iz dvorista.
i akote ne daj boze uvate, ne priznaj nista ali nista !!!
srecno
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #33 poslato: April 01, 2006, 12:18:18 pre podne »
Eto Amer nema druga posla nego da truje tebe
Ovde sve sto seprodaje a narucito supplimenti prolaze kroz rigorozne kontrole od Food i Drug Addministration dakle sve sto pise na labelu mora da bude tako Cuvaj se ti bijednih drzava kao sto je vec receno

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #34 poslato: April 01, 2006, 12:36:35 pre podne »
naravno naravno,
amerika je nasha bratska zemlja !
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #35 poslato: April 01, 2006, 01:58:45 pre podne »
Ovo je izuzetno ozbiljan topic, uprkos tome sto na prvi pogled deluje smesno, znaci procitaj pazljivo. Ne zelim da te nagovaram da uradis nesto sa cime se ne slazes, ili da te teram na jos vecu svadju, samo ti govorim iz licnog iskustva u nadi da cu ti pomoci i time nagraditi tvoju iskrenost. Dakle...

Nijedan roditelj koji dakle nosi tu roditeljsku odgovornost te sigurno nece izbaciti zbog takve gluposti iz kuce. Najvise sto roditelj moze da uradi u tom smislu je da kaze "Slobodno idi negde ako ti je bolje".  

U principu, nije tvoja kuca, njihova je kuca tako da mogu da kazu sta zele u kuci a sta ne, moji bi se takodje verovatno bunili kada bih doneo pistolj ili heroin u kucu, ali sigurno me ne bi izbacili iz kuce zbog toga. Nije o tome rec.

Ovo nije rec ni o brizi tvojih roditelja, naravno da svaki roditelj zeli dobro, ovde je rec iskljucivo o razvoju tvoju licnosti i o postavljanju prioriteta u zivotu. A jedan od prioriteta svakog od nas je preuzimanje odgovornosti za svoje postupke.  

Predpostavljam da si 85 godiste po nicku,imas 20 godina, ne zelim da te diskriminisem ovime, znaci sad ti je ekskluzivna prilika da pokazes roditeljima da si i ti jak igrac i da ono sto ti kazes nosi veliku tezinu, sansa da preuzmes odgovornost. To ces ovako uraditi - tokom jedne od svadja, neko od roditelja ce reci "Ili baci to, ili npr. nema ekskurzije/ nema dzeparca/ nema novog telefona". Na to moras da pristanes, jer je to za visi cilj, znaci ako sad budes izdrzao te sankcije sledeci put im nece pasti na pamet da se mesaju u tvoje licne stvari. Dakle moraju oni da steknu utisak da si se ti svesno odlucio za tu opciju.

Ovo se u tvom slucaju najlakse ovako izvodi, znaci ovako bih ja uradio da sam na tvom mestu - posle treninga (kada je vreme da popijes whey) udjes u kucu i kazes "E sad idem da popijem whey", ili ako ces bas da pocnes agresivno kazes "Idem da se izrokam whey-om" ili tako nesto. Ne znam kakva si osoba, ako si introvertan, verovatno neces reci ovako, ali uglavnom privuci paznju. Znaci uzmes kanticu, sipas vodu (ne mleko naravno  :D ), u to vreme ce onaj roditelj koji te je cuo doci u kuhinju. Brzo sipas whey, tako da roditelj vidi i sacekas par sekundi, znaci malo duze mesas i cutis. U to vreme ce neko od roditelja, zavisno od raspolozenja reci "Budes li popio to, nema toga i toga", sta god drugo da se desi, panika, vika, lom, sutra ponovi ovo isto. Sledeca faza - popijes. Pogledas roditelja u oci i odes u svoju sobu. Nakon sat ili dva, odes kod toga istog roditelja i pitas "A jel stvarno nema toga i toga" ili ako ti je to rekao stroziji roditelj odes kod blazeg i pitas. Najbolja varijanta je da kaze "Da nema, gotovo", onda si na konju i nikada ti vise nece prigovarati, cak ni za bitnije stvari. Neces dobiti tu stvar, ali veruj mi, cekaju te mnogo tezi udarci u zivotu i ovo samo moze da koristi. Ako kaze "Dobro razmislicu, ako prekines da pijes", ovo je vec malo problematicno, mozes ili da pokusas neki kompromis, da ces piti jos neko vreme, a do isteka tog roka oni ce da zaborave ili da kazes "Ovo mi je bitnije". Onda mozes da se upustis u neku laganu smirenu raspravu koji nece biti o whey-u, nego o tvojim prioritetima. Stalno govori "Ja sam to odlucio". Ipak ako se ovako razvije situacija ima najmanje sanse za uspeh.

Ako se uspesno zavrsi, nastavi da pijes ali bez komentara i naglasavanja, a kanticu stavi na neko manje vidno mesto. Ako se neuspesno zavrsi, pij ali se potrudi da oni to vide i ponovi ove korake.

Kljucno je da se ne upustas u tzv. argumentovane rasprave sa naucnim cinjenicama, jer veruj mi, roditelje je nemoguce raspravom ubediti u bilo sta, jer oni upravo iz te nepobedivosti u raspravama sa decom crpe svoj roditeljski autoritet. Roditelj vise ceni delo svog deteta nego njegovo slobodno misljenje. Svako od nas zna da se mama najvise obraduje kada smo doneli peticu iz skole a ne kada smo pokusali da je impresioniramo svojim rezonovanjem aktuelne politicke situacije. Uvek ce moci da kazu "Mi smo iskusniji".

Neki ce misliti da sam pisao suvise subjektivno i da se ovo moze odnositi samo na moje roditelje. Dugo sam razmisljao o ovom fenomenu i zakljucio da svi roditelji, u tom odnosu sa decom funkcionisu u manje - vise slicnim mehanizmima, jer sam zamisljao sebe u ulozi roditelja.

Znaci sad je vreme da preseces, ja sam presekao kad sam imao 17 kad sam bio u slicnoj situaciji i posle toga sam isao gde hocu, radio sta hocu, druzio se sa kim hocu i nikome iz kuce nisam polagao racune a i dan danas u 21-oj dobijam solidan dzeparac. Sve najbolje.

Van mreže Dejan_85

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #36 poslato: April 01, 2006, 05:36:33 posle podne »
E hvala na pomoci momci, pogotovo tebi Dusane, sta da kazem svaki dan je bolje, rekao sam im da se od sirutke pravi, i tako to, mada jos su ljuti malo, nista negovore kad pijem. :)
Moje Slike: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,23111.0.html
Srpski mi nije bas dobar, ali ovde sam da ga bolje naucim.
Ako razumijete Engleski ovo obavezno procitati i nauciti
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=121703981

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #37 poslato: April 02, 2006, 04:22:11 pre podne »
Citat: pedjos
JEVOTE JA MISLIO KADA SAM PRVI PUT PROCITAO NSLOV...KAKO DA UBIJEM RODITELJE.....HAHHAHAHAHAHHAHAH


i ja isto  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Van mreže talijum

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #38 poslato: April 02, 2006, 06:36:37 pre podne »
Evo umirem od smeha :D  ja bas ukljucujem kompljuter i nako mahinalno muckam elite whey i ulazim na forum da citam topik..matori ulazi i gleda me bledo 8O  :D  :D  :D  kao nesto mu nije jasno :roll:
a najsmesnije je sto nesmije da kaze vec unapred glup komentar :cry:
Nego decki selidba iz kuce nema druge..evo ja sam sebi stan uzeo(moram samo stvari da preselim) lllalallalalaaaalaaaa ne mogu da trpim pa ne mogu taj mentalitet  :twisted:

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #39 poslato: April 02, 2006, 07:40:15 pre podne »
ne opankljavajte mame i tate, sram vas bilo
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #40 poslato: April 02, 2006, 01:02:14 posle podne »
Citat: pedjos
Citat: doktor83
U pocetku su i meni srali,al su se vremenom navikli. Ja pred kevom gutao naposim kasnije,al hvala bogu ne zna ona sta je to hahahahaa
..natural???


Ne razumem te..sta me to pitas?

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #41 poslato: April 02, 2006, 01:02:52 posle podne »
Citat: Markoni
Citat: doktor83
U pocetku su i meni srali,al su se vremenom navikli. Ja pred kevom gutao naposim kasnije,al hvala bogu ne zna ona sta je to hahahahaa


doktore83 a je si li rekao roditeljima da uzimas AAS ?


nisam,i ne treba oni to da znaju.Davno je to bilo,prosle godine... :)

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Kako da ubjedim roditelje?
« Odgovor #42 poslato: April 03, 2006, 12:37:08 posle podne »
Citat: dadochicago
Eto Amer nema druga posla nego da truje tebe
Ovde sve sto seprodaje a narucito supplimenti prolaze kroz rigorozne kontrole od Food i Drug Addministration dakle sve sto pise na labelu mora da bude tako Cuvaj se ti bijednih drzava kao sto je vec receno

Rusija NIJE bedna drzava!!! Ziveo Staljin i svetska revulucija!!! Amerika i Engleska bice zemlja proleterska... KOMUNIZAM