Mart 28, 2024, 11:46:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV  (Pročitano 255849 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #15 poslato: Maj 31, 2008, 08:43:21 pre podne »
evo da ovde uradimo mali odgovr....jer dobijam mnogo pisama na pm gde SE EMINENTNI SRPSKI STRUCNJAK IZ OBLASTI SUPELEMTACIJE oglasio sa svojim iskustvom na ovom polju od preko 1 godinu vezbajnja u teretani..

dakle..dobio sma jedno od veoma kretenskih pitanja na pm..tipa..znaci..ako sotjima dugo na nogama..krv se salije u noge i onda noge napreduju..

ovo je recimo tipcan nacin razmisljanj nekoga ko nema veze sa mzogom.

ja nigde nisam pisao o tome kako se sa stajenjm razibaju noeg jer tada se krv saliva u noge..

voleo bih da taj vrhunski strucnjak odradi jedan trening nogu zajendo samonm..o milosu da ne pricam..pa da vidi kolika je razlika izmedju stajanja i KRVNEICKOG TRENIRANJA,

ali on je ocigledno bio impresionran nogama njegove mame kojoj oteknu zglobovi od stanja pa je on to usko pvoezao sa protkom krvi i hipertorfjiom..hahahhahahahahha

ali hajde da bacimo nastranu to sto kaze da milos ssarcev nema pojma o treningu...vec da on to rpica samo iz razloga jer prodje KNS supelemnte...

ali dobro...onda krenuo u statisticke podakte prema nekim glupim studijma kako AK tj amino kisleine dolaze u krv tek nakon 40 min..ili po nekim njegoiv racunima..cak i 60..hahahhahahhaha..verovatno je on kao i milos radio koempltne lab testove u toku najzeseg treninga za noge.....

dakle....prinicp primene hypermie u ovms sprotu je milos razvijao godinama..a ne na osnovu toga sto je sedeo isopre racunara i zastrano tj poludoe kao bi nas narod reko...hahahhahahahah

psole svakog seta..svake sec..bila je kompeltna ekipa..radili su se nalzai krvi..mokrace...svega..merili hormonski statusi...protok i unos ak u krvi pre..u otku i poslet reninga..

sve ovo nije uradjeno na jednom treningu...ovo je radjeno GODINAMA...I OVO SU GODINE ISKUSTVA......

i sada se pojavi neki nesretnik i prica budalstine.....

ali da ja sada ovde ljude ne bcam u rebus......

PRIMENA TECNIH AMINO KISLEINA U TOKU TRENINGA....A POGTOVO U KOLIKO JE NEKO U MOGCUNISTI DA DOBIJA EXTRA KVALITETNE JE KLJUC USPEHA........

tu upatmite..

psotoji procudura upotrebe AK PRED TRENING....ja sam je vec oopisa...i to je drilll

postoji procedura upotrebe AK u toku trneinga....ja sam je opsaio...

postoji upotreba AK posle treninga..to se svec zna..

MOJI REZULATATI GOVRE O TOME..NARAVNO..NESRETNICI JEDVA CEKAJU DA MENI SKOCE NA LDEJA..

ALI REZULATATI RADA SA DENIS WOLFOM..FLEX LEWISOM..BINAISOM...I SA SVIM OSTALIM MOMCIMA SA KOJIMA MILOS RADI......DOVLJNO JE DA SE NE KRIJU IZA TASTATURE I PRICJAU KAKO SU ZADOVLJNI SAMI SA SOBOM.

NARAVNO DA JESU....KADA MORAJU DA ZIV E SAMI SA SOBOM TAVKI KAVKI JESU..NESRETNI I NIKAKVI..

Van mreže MALI

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 724
  • YOU CAN'T FLEX FAT!
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #16 poslato: Maj 31, 2008, 08:57:42 pre podne »
uhhhh, cekaj malo da mi se rabistri glava:)
Bravo cika Peki i veliko  H V A L A !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #17 poslato: Maj 31, 2008, 09:00:58 pre podne »
uhhhh, cekaj malo da mi se rabistri glava:)
Bravo cika Peki i veliko  H V A L A !

na zalost..ovakve rekacije sam i ocekvaio cim sam hteo da postavim ove textove..i teo..nisam dugo morao ni da cekam...

no dobro..

mislim da ce i milos ovih dana..bar je tako receno...da malo pojani neke stvari debilima..kako na ovoj temi..tako i na nekim drugim...

tako da..

stay tuned

Van mreže HAMMER

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 389
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #18 poslato: Maj 31, 2008, 07:10:53 posle podne »
Evo danas radio ledja...ima li smisla ovo?
1.Zgibovi(sirko,uski,dlanovi okrenuti meni) 8 ponavljanja ,sporo
2.veslanje dvorucno -promjena hvata svaku seriju...10,10,25...malo brzi tempo izvodjenja
3.T bar veslanje 10,10,10
4.Mrtvo dizanje 10,10,15

3 rotacije bez odmora izmedju...samo dok svezem gurtne ;D

Van mreže Milos Sarcev

  • VIP
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 177
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #19 poslato: Jun 01, 2008, 09:33:25 posle podne »
Jeste li se ikad pitali mozda ZASTO bilderi ponavljaju iste ISTATSKE programe -DOZIVOTNO?

Nije u pitanju sezona, godina, takmicenje....nego pricam o DOZIVOTNOM ponavljanju apsolutno istih vezbi, sa istim brojem ponavljanja, istim tempom, istim polozajem....itd...itd...itd
Ili da pomenem ISTU HRANU iste suplemente...itd..itd?

Uzmite u analizu poslednjih 50 godina i slobodno pokusajte da prognozirate koji je Arnoldov omiljeni program, koje vezbe, sa koliko serija, ponavljanja...itd...
Ili da uzmemo u obzir Li Henija, Dorijana, Kevina, Flexa...itd...itd

Ja garantujem da u 90% slucajeva odgovor ce biti isti...

Za grudi treniramo: benc, kosi benc, cable-cross,...za noge: cucanj, presu, Hack...za zadnji deo ramena - lateralno dizanje bucica u pretklonu, za srednji deo - lateralno dizanje u sedecem ili stojecem polozaju, za prednji deo ramena - "front raises"....i ostalo mozete da dopunite...

Ja se zaista smejem kad procitam kako pojedinci treniraju i ukoliko dodju u Koloseum ja obicno uspem da ih pitam zasto treniraju kako treniraju i posto svako zasto ima svoje zato...u ovom slucaju opet 90% vezbaca odgovara - Pa...da ti priznam - nisam o tome mislio...Da, ja uvek treniram prakticno isto...

Hmmmm, ODLICNO. Radis nesto a o tome uopste ne razmisljas?

Pre neki dan je jedan od profesionalaca radio ramena i upravo primer koji sam pomenuo - nakon PRESS-a poceo je sa lateralnim dizanjem bucica za srednji deo ramena - ko po zakonu - 4 serije 12-10-8-6 ponavljanja i onda lateralno dizanje bucica u pretklonu - jel pretpostavljate? - 4 serije 12-10-8-6 ponavljanja i konacno "dumbbell front raises" dizanje bucica u pravom polozaju ispred nas (ne znam kako ovu vezbu najbolje da nazovem?) - za prednji deo ramena...

Ja sam ga onda upitao: jesi li ikada pomislio da nesto promenis?

On me je zapanjeno gledao kao da sam ga pitao za novac...ili zenu...

NISAM...bio je njegov zbunjeni odgovor.

Onda sam ja uzeo iste bucice i pokazao mu otprilike 30 razlicitih uglova, polozaja tela, razlicitih hvatova, tempa dizanja, razlicitih tipova kontrakcija...i u principu pokazao coveku da sa svakim sledecim ponavljanjem on moze da promeni stimulaciju misica ili sa polozajem tela ili pomerajuci ruke u lateralnom pravcu koji se svakim ponavljanjem mozda menja za 5 cm...- "unilateralno", "bilateralno"...i sve ostale varijacije koje ce sigurno doneti novu stimulaciju misicnih vlakana misica koji je dozivotno opterecen ISTIM ISTATSKIM pokretima...

Onda sam mu pokazao jedno 50 vezbi za koje znam da ih nikad nije video - ne konvencionalne vezbe...nesto neuobicajeno - ali strahovito DOBRO...jer svakim treningom i svakom serijom pogadjate vlakna koje nikada verovatno niste mogli upotrebiti - slepim ponavljanjem uobicajenih vezbi, sa uobicajenim konstantama (broj ponavljanja, broj serija, izbor vezbi...SVE IDENTICNO KAO I UVEK...)

Ja cu uskoro da snimim sve ove "neuobicajene vezbe" koje su poznate svima u Koloseumu jer ih ja svakodnevno upotrebljavam sa mnogim klijentima...ili kad ja treniram (OK - istina je da tri meseca nisam pipnuo teg - zbog obaveza...ali sam polako poceo  da ponovo treniram i upravo treniram iskljucivo koristeci GIGANTSKE SERIJE i koristeci sve moguce varijacije...

Naravno, mnogi ce se buniti sa uobicajenim glupostima i 'izvinjenjima" kada svi znamo u cemu je rec: lisica nije ni htela to zeleno grozdje koje je pola sata gledala i nije nasla nacina da ga se dograbi...

Ja sam upravo na jednom od mojih seminara u Japanu zakljucio - da zaista ukoliko sam iskren i pitam se: KOJI JE NAJEFEKTIVNIJI, NAJTEZI, NAJBOLJI NACIN TRENINGA KOJI DOVODI DO NAJBOLJE, NAJRAZVRSTENIJE, NAJSIRE UPOTREBE NAJVISE MISCINIH VLAKANA I TIME DAJE NAJBOLJI "SIGNAL" MISICIMA ILI STIMULACIJU...KOJA CE DOVESTI DO NAJBOLJIH REZULTATA - onda je moj odgovor: GIGANTSKE SERIJE koje ce uzeti u obzir sve moguce varijacije - od stimulacije specificnih misicnih vlakana, tempa...itd...itd (vidite sta sve mozete da promenite tokom treninga - Pedja je to napomenuo u prvom clanku ove diskusije...)

Od tog trenutka kada sam bio upitan u Tokiju koji je najefektniji trening - i ja sam rekao GIGANTSKE SERIJE - i nakon potpitanja:" znaci vi tako UVEK trenirate..." Ja sam ostao bez teksta.

Tog trenutka sam shvatio da se i ja (kao i svi drugi) jako lako mogu okupirati drugim stvarima i ne misliti da li ja zaista SVE RADIM 100% ili samo mislim da sve (vezano za bodibilding - ili za zivot!) radim najbolje sto mogu!

Culi ste sigurno koliko puta sam pomenuo: "Prihvatite DA NEMA GRANICA kao vasu granicu"...da je sve apsolutno dostizno ukoliko ste iskreni i vredno na tome radite...itd..itd

Ja sam shvatio da varam sam sebe i da se zaista ODMARAM u off sezoni - koja u principu pretstavlja RASPUST...Jer sada niko ne treba da vas kontrolise - da li ste u formi ili ne...kako trenirate i da li uopste trenirate...itd..itd...

Sve one lisice koje ne vole grozdje (pa ko voli zeleno grozdje?) ce verovatno da pocnu sa raznoraznim pitanjima i potpitanjima kojim ce da opravdaju zasto oni OVAKO ne treniraju...

Ali - ukoliko ste bodibilder i zaista hocete najbrze, najefektnije da napredujete - sigurno postavite sebi sva potrebna pitanja: DA LI SVE POVEZANO ZA BODIBILDING RADITE 100% ili malo kompromizujete sve...

Eto toliko za sada - Kada stignem vraticu se ovde...Sve vas pozdravljam i istovremeno se izvinjavam na odsustvu - jer veruj te mi jednostavno ne stizem sve da uradim od obaveza...

Ipak, svi ste mi vazni - i bilo bi mi drago da mogu da pomognem savetom, instrukcijom ili odgovorom na pitanja...


Pozdrav,


Milos Sarcev
« Poslednja izmena: Jun 01, 2008, 09:38:45 posle podne Milos_Sarcev »

Van mreže Milos Sarcev

  • VIP
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 177
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #20 poslato: Jun 01, 2008, 09:43:52 posle podne »
Takodje da ne zaboravim - nasa TTGirl - koja je clan i ovde i na mom forumu mi je skrenula paznju da ima pojedinaca koji osporavaju PRINCIP HIPEREMIJE koji ja koristim za moje suplemente...

Voleo bih da cujem primedbe - tako da mogu na njih da odgovorim...

Ja zaista nemam vremena da trazim gde je sta napisano...cak ni na mom sajtu...
Pre neki dan sam ustanovio na mom sajtu da je moja cerkica meni cestitala rodjendan jos u Januaru - a ja taj ceo "thread" nisam ni video do pre neki dan...

Ukoliko neko ima primedbe, pitanja...ili bilo sta drugo sto mu nije jasno o hiperemiji koju MORATE ISKORISTITI KADA JE NAJVECA - a to je tokom treninga...ili cete propustiti i sledeci voz...(do Olimpije...) - slobodno ih ovde napisite...Ja cu pokusati da odgovorim kad mi to vreme bude dozvolilo....

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 01, 2008, 09:45:42 posle podne Milos_Sarcev »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #21 poslato: Jun 01, 2008, 10:24:03 posle podne »


Ukoliko neko ima primedbe, pitanja...ili bilo sta drugo sto mu nije jasno o hiperemiji koju MORATE ISKORISTITI KADA JE NAJVECA - a to je tokom treninga...ili cete propustiti i sledeci voz...(do Olimpije...) - slobodno ih ovde napisite...Ja cu pokusati da odgovorim kad mi to vreme bude dozvolilo....

Pozdrav
koliko mozemo da iskoristimo hiperemiju kao natural vezbaci? koliko vrmenski bi trebao onda da nam bude trening(naravno podrazumevam da ispostujemo sistem suplementacije koji je Pedja vec negde napisao, ishranu...) koliko sam razumeo obnavljanje misicnih celija vasim sistemom  suplementacije i treninga gigantskim serijama podrzava obnavljane misicnih vlakana cak tokom treninga, ali koliko mozemo da iskoristimo taj, aj da nazovemo "open door" na jednom treningu? vremenski? kad je dosta? moze li se zaci u katabolizam?
(izvinjavam se ako je moje pitanje nejasno ili suvise laicki postavljeno- ipak sam ja jedan prosecan vezbac bez takmicarskih ambicija ali nadam se da ste me razumeli)


Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #22 poslato: Jun 01, 2008, 11:08:12 posle podne »
Milose hvala ti na vremenu koje si nam posvetio..Sjajno si dopunio Pedjin clanak...
Jedino stavka kod ovakve vrste treninga  zaista koja moze da limitira,jeste mala puna teretana...nazalost u dosta slucaja...
« Poslednja izmena: Jun 01, 2008, 11:11:20 posle podne Polomac »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #23 poslato: Jun 02, 2008, 02:01:24 pre podne »
Fenomenalan text,mada sta drugo i ocekivati od Milosa...

Hvala jos jednom :wink: Ljudi ovo moraju da cijene,ne dobijaju se svaki dan ovakvi savjeti od dokazanih sampiona
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #24 poslato: Jun 02, 2008, 10:31:29 pre podne »
pirat.

mislim da ce i milos da ti isto odgovri na ovo   
Citat
koliko mozemo da iskoristimo hiperemiju kao natural vezbaci? koliko vrmenski bi trebao onda da nam bude trening(naravno podrazumevam da ispostujemo sistem suplementacije koji je Pedja vec negde napisao, ishranu...)

hypermia se ne zasniva i nije postala niti se temelji na OSVNOVNU TOGU DALI neko uzima ili ne AAS....to nema veze...

znaci..ovo nje prica i SINTEZI proteina koja je u mknogome olaksana kada neko uzima AAS..to se zna....ovo je neki drugi par opanka i mnogo je vzanije da BILO KO razmislja o tome kavku i koju vrstu SUPLEMENTA uzima i KAKO I NA KOJI NACIN VEZBA....


Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #25 poslato: Jun 04, 2008, 11:38:08 pre podne »
E probao sam  sam  juče ovakav  trening,  I da ne slazem 5 rotacija (inace trening ledja) pre rotacija  samo par serija zgibova radi zagrevanja i posle zadnje rotacije vrti se nije mije bilo dobro... Tacnije otkino sam se al sto je najludje za mnogo  krace mi  vremenski trening traje, znaci hebeno..

Van mreže rambo92

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #26 poslato: Jun 05, 2008, 02:26:42 posle podne »
Inace velik sam poklonik ovoga sistema i upotrebljavam ga na ramenima, bicepsu i tricepsu stalno, dok ove ostale skupine svako mjesec dana "udarim" s ovakvim treningom. Gledaju me kao manijaka u teretani ali se ne obazirem, rezultati mi odgovaraju. Dovoljno je malo razmisliti o ovome da se zakljuci kako ima smisla, misic je pogođen iz najvise uglova, razlictiom brzino,,eksplozivnom, TUT-om, i samim time se mora prilagoditi - rasti.

Sama Hiperemija mi nije bas najjasnija, znam da Miloš to istrazuje s svojim strucnjacima, ali me isto zanimaju ostale studije, npr malo sam istrazivao pub med i nisam bas vidio da je tema rasta misica za vrijeme treninga obrađena. Meni bi samo bilo zanimljivo vidjeti neku kontroliranu grupu sa svim parametrima koja je ostvarila ovo o cemu se govori, znaci ne osporavam nesto da se ne bi pomislilo tako, nego samo zelim vidjeti parametre i skupinu na kojoj je rađeno istrazivanje. Pretpostavljam da Miloš to ima? Vi sto ste po njegovom forumu, jel slucajno tamo objavljeno nesto takvo? Tema je jako zanimljiva.
Citat: enanthator
Matori, egositicni, sexualno devijantni kreteni, vode IFBB. Sami celnici su korumpirani kriminalci, visokog kalibra, a iznad njih se nalazi jevrejski lobi koji su predvodili, braca, Joe i Ben.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #27 poslato: Jun 09, 2008, 03:57:36 posle podne »
Imao sam dosta pitanja  u vezi ovog texta,a posto nemam iskustva sa ovakvim nacinom treninga nisam zeleo da dajem neargumentovane odgovore.Najcesce pitanje se odnosilo na to -koja je tezina tegova adekvatna da bi se misic naveo na rast i da li je potrebno uopste voditi racuna o progresivnom povecanju tezine tegova.?Bilo bi dobro kada bi nam Pedja i Milos rekli nesto vise o tome.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #28 poslato: Jun 10, 2008, 10:37:47 pre podne »
poloms..

stari ti znas sa kakvom se ja povredom nosim vec 3 godine..

znaci..TROSTRUKA DISKUS HERNIJA itd..itd..itd...da skratim...nisma mogao da hodam 15 dana....cuo sam se sa milosem i on mi je poptuno promenio nacin razmisljanja do tada......

NIJE VISE BILO CUCNJA SA 200KG....sada radim cucnjeve sa 20-25kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nema vise bencha,nema vise guranja i zadovljavanja VLASTITOG EGA sa tezinama..

mnogi to rade da bi zadvili nekoge pored sebe u gymu itd...to su gluposti..

jer ovo je BODY BULIDNG a ne POWERLIFTNIG....i kao sto mi milos tada rece..

VERUJTE DA MOZETE DA ANGAZUJTE VECI BROJ VLAKANA SA NOVIM METODDMA TRENINGA SIGRUNO NEGO SA STARIM..

necu sada da ulazim u BUDALSTINE KOJE vidim se pisu po netu gde dete koje je jucer uslo u teretanu tj tacnije pre 12 meseci savetu8je po forumima o nekim gvt audi tt i ostlaim srannjima..i to se jos daje akcenat..JA SAM PROBAO...RADI EXTRA....
pa dobro..ok..da to kazes ti....ali kada to kaze neko ko ne izlgeda NA NISTA a kaze..ja sam radio i meni radi??

e pa dakle.....

znaci poloms..stvar je samo u glavi..veruj......i naravno..sistemu treninga WITH ROTTATION

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #29 poslato: Jun 10, 2008, 12:08:09 posle podne »
Tnx Pedja...
Ja sam jedan od ljudi koji ce zasigurno morati definitivno nesto da menja,tesko se vise nositi sa povredama koje postaju ozbiljne..Ja sam imao ambicije i rezultat za takmicenje u benc presu,ali zar mi dva ispadanja ramena i skoro cepanje grudnog misica nisu dovoljna opomena?!!!!Bolno lezanje na krevetu u predelu kicme,bogme moram se pozvati na mozak kog jos imam...