Mart 28, 2024, 11:20:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE  (Pročitano 243166 puta)

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #30 poslato: Jun 09, 2008, 07:57:40 posle podne »
Ja ne znam za vas, al taman kada mi se cinilo da mi se vecina kockica sklopilo oko ishrane, da sam pronasao manje vise svoj optimalan unos prot uh i masti, i da nema vise mnogo mesta za napretke na tom polju, sad dodje ovo.
Sad se ponovo osecam kao pre oko 3 god. kad sam pocinjao sa teretanom i ishranom.
Pedja molim te moze li jos neko pojasnjenje oko preporucenog unosa prot. iz hrane, vrste amino kiselina koje se koriste, kada se koje koriste, i ako ima promena, i u unosu UH.


Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #31 poslato: Jun 09, 2008, 08:55:00 posle podne »
pa za onoliko koliko unosis eaa+bcaa, otprilike

glutamin se rachuna isto?

Van mreže hemicar

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 103
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #32 poslato: Jun 09, 2008, 09:26:28 posle podne »
Zakuvala se ova tema,pedja pusta da se jos malo krchka.

Vidi sto ljudi ne vole da jedu,svi bi sad amino umesto mesa.

Van mreže hemicar

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 103
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #33 poslato: Jun 09, 2008, 09:30:42 posle podne »
pa za onoliko koliko unosis eaa+bcaa, otprilike

glutamin se rachuna isto?

glm nije eaa,tako da je glm posebna stavka.ne znam kako bi da preracunas amino kiseline u hranu? "popicu 10g glutamina,5g leucina itd,a pojescu 49,5g tune manje danas" taj neki fazon? tesko

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #34 poslato: Jun 10, 2008, 01:14:50 pre podne »
Stvarno ako je meni sve ovo cudno koji sam proveo tek oko mesec dana citajuci o ishrani i suplementima, i sad odjednom vidim ovakvu radikalnu promenu, mogu da zamislim kako je ljudima koji su sve to godinama u praksi radili kao nico, i sad odjednom ovo.
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #35 poslato: Jun 10, 2008, 02:16:32 pre podne »
pa covjek nidje nije napiso da odjednom u mesu i wheyu nema amino kiselina, nema razloga za paniku  8)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #36 poslato: Jun 10, 2008, 07:34:48 pre podne »
pa covjek nidje nije napiso da odjednom u mesu i wheyu nema amino kiselina, nema razloga za paniku  8)
naravno. pa koliko je samo ljudi postizalo fenomenalne rezultate sa mesom i wheyom.
nego mi je neverovatno da je to sad postalo OLD SCHOOL nacin ishrane.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #37 poslato: Jun 10, 2008, 10:32:17 pre podne »
pa ne seckam deo po deo mislim da ce ovo sve da obuhvati....

dakle....nije ovde rec o OLD SCHOL AND NEW SCHOOL..mada moze i tako da se nazove..

ovde se drugari ne vodi nikakav rat da neko nekome valja ovo na racun onoga ili obratno..itd.

STVARI STOJE TAKO KAKO STOJE....sve je u velikoj meri vec objasnjeno....i vrlo je jednostavno...

HRANA..je osnov svega..i naravno da belancevine zivotnjskog porekla ne moze da zameni nista.

ali...ali...

zasto bih se AKO JE DOAKZANO DRRUGACIJE-A JESTE-,islo tim metodama?
mislim da nema niti logike niti smisla...bar meni nije imalo..poslusao sam milosa i TO JE VRHUNAC,radim sa mngim ljudima koji slusaju mene i izgledaju feneomelano...i sto je najbitnije..ONI SU ZADOVLJNI SAMI SA SOBOM A NE KAO KOJE KAKVE BUDALTEINE koje mrze svoj izged a na drugoj strani KAO RADE CUDA sto sa trenizima sto na drugim poljima..da ne pricam sada o tome..

uraditi ravnomeran odnos izmedju HRANE I AK je CILJ I POENTA ove price...

ja sam vec rekao da sam smanjio svoj unos hrane sa 40% a moza i vise od kada sam pristupio OVOM SISTEMU...i ja nemam razloga da ubedjujem bilo koga da je to extra...VEC MOZE DA SE VIDI PROMENE NA MENI..

pa da krenes redom..ja imam 36 god i jako mnogo RAZNO RAZNIH SISTEMA I TRENINGA I HRANE I SVEGA U I NA SEBI.....kada sam krenuo da primenjujjem ovo...DOSLO JE DO PROMENA..

sada treba da se vodi zdravom logikom rasudjivanja...ako je doslo kod mene do promena i napredka KAKO CE TEK ONDA DA REGUJE NA SVEZIM I MLADIM RECEPTORIMA I CELOKUPNOM TELESNOM SISTEMU..

mislim da nema razsloga da se MNOGO NAGADJA..

mozda je malo problem odreiti ravnomeran odnos unosa AK jer mogu pouzdano da kazem da to ovisi i od NJIHOVG KVALITETA...

necu da sada navodim firme jer bih mogao to do zore da radim...ali naravno da postoje one firme koje imaju NE SLABIJE PROZIVODE..nego mozda slabiju koncentraciju zadate AK,pa samim tim i proviod gubi na svojoj delotvornosti....
i onda je logicno da je recimo ako naletis na takvu firmu potreban veci unos da bi se videli REZULATATUI..

a ovo neka bude slagvorth o dozama...znaci REZULATATI...ja sam vec opisao sta i kako sam ja tacno uzimao i koliko doze...ALI OVO NE MORA DA ZNACI DA JE TO PTREBNO RECIMO ZA VLADU.PERU..MIKU...ZIKU...cak sto vise..sigruan sam da je potrebeno..MANJE......

neka vam rezulatti budu VODIC ka odredjivanju doza,a slobodno moze da se krene sa po 5-7 gr i BCAA I GLM u vise dnevnih doza i naravno nezabolzne stvari o kojima sam rpicao u toku treninga....
ja bih licno povecao doze i kao sto sam vec rekao smtram i ZNAM da ispod 20-30 gr glm i bcaa nema NISTA,ali moze da se krene sa manjim dozma cito radi recimo privikavanja orgnizma na novo nastalu situaciju....

proporcionalno msanjivanje unosa HRANE u odnosu na AK ce da dodje samo po sebi..VERUJTE...ne treba da sada racunate KAO STO TO RADE DEBILI I NOSE SVESKE NA TRNEING itd...jednostavno..

OPUSTITE SE,SEDITE I UZIVAJTE U VOZNJI KROZ VASU TRANFORMACIJU NA OVAJ NOVI I REVOLUCINARNI NACIN..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.524
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #38 poslato: Jun 10, 2008, 10:52:05 pre podne »


proporcionalno msanjivanje unosa HRANE u odnosu na AK ce da dodje samo po sebi..VERUJTE...ne treba da sada racunate KAO STO TO RADE DEBILI I NOSE SVESKE NA TRNEING itd...jednostavno..

hahahahahaha pao sam na bulju kada sam ovo procitao... znaci kada vidim takve likove ne znam dal da placem ili da se smejem...to je strasno...
Pedja, znam da si rekao dal neces da navodis firme... ali.... TwinLab aminofuel? jel spada u jace proizvode? postojao je na nasem trzistu cherry koji je imao jacu koncentraciju sa 0 u.h. ali ga nema visse  mozda je cak i prestao da se proizvodi...

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #39 poslato: Jun 10, 2008, 05:29:03 posle podne »
Po ovom konceptu nije bitno samo pravovremeno uneti bilo koje aminokiseline,vec ESENCIJALNE AMINO KISELINE KOJE NARAVNO UKLJUCUJU I BCAA uz dodatak GLUTAMINA iz dobro poznatih razloga.

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #40 poslato: Jun 10, 2008, 06:28:12 posle podne »
znaci bolje podebljati amino i bcaa nego whey creatin i etc...

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #41 poslato: Jun 10, 2008, 07:51:27 posle podne »
Kao jedan od odgovora na ovu temu postavljenu sa Miloševom forumu našao se i komentar Luke Wood-a, IFBB PRO takmičara iz Australije, koji već dosta dugo ima prilku da sarađuje sa Milošem.

On je postavio komentar i svoj trenutni jelovnik - čini mi se zanimljivim pa Vam i to prenosim.

Luke Wood:

Miloš me je učinio velikim vjernikom u amino kiseline, i kao rezultat toga unosim velike kolicine BCAA i EAA i samo 150 gr proteina dnevno.
Ovo već radim godinu dana i nijesam izgubio ni malo svoje veličine!


Luke Wood - Nutrition plan

1. Obrok - 7 AM

6 Bjelanaca
2 cupa (oko 350 gr) Kuvane ovsene kaše
1 Banana
1 Kašikica meda

5 gr BCAA
5 gr EAA
5 gr Glutamina
3,000 mg Ribljeg ulja u kapsulama
2,000 mg Vitamina C
1 Multivitamin


2. Obrok - 9.30 AM

150 gr Pilecih prsa
360 gr Kuvanog krompira


3. Obrok - 12 AM

15-20 Parčadi sušija, uglavnom su sa povrćem, neki imaju malo tunjevine u sebi.


4. Obrok - 4.30 PM

3 cupa (oko 520 gr) Kuvanog Jasmin pirinča
150 gr Pilećih prsa
5 gr BCAA
5 gr EAA


4. Obrok - 5.30 PM

2 Mjerice Vitargo
1 Banana
1 cup (oko 175 gr) Kuvane ovsene kaše
5 gr BCAA
5 gr EAA
10 gr Glutamina


Tokom treninga pijem otprilike 60 gr UH sa BCAA i EAA


Nakon treninga:

6. Obrok - 8 PM

3 Mjerice Vitargo
5 gr EAA
5 gr BCAA
10 gr Glutamina


7. Obrok - 9.30 PM

150 gr Malomasnog mesa
Velika porcija pašte ili 4-6 komada punozrnog hleba
Kuvano povrce


7. Obrok - 11.30 PM

200 gr Kuvanog Bazmatti pirinca
5 gr BCAA
5 gr EAA
1 Multivitamin
1,000 mg Vitamina C

Izvor: www.milossarcev.com

jel moze neko da mi objasni koja je svrha ovih skrobastih UH u ovako kasne sate??? To bi kod vecine dovela do stvaranja masnih naslaga ili gresim..

Spartak

  • Gost
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #42 poslato: Jun 10, 2008, 11:51:09 posle podne »
koliko mi se cini to je offseason ishrana...ma gmazovi su to...ne skodi njima ja mislim toliko uh, cini mi se da je i jay nedje cjepao uh kasno navece

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #43 poslato: Jun 11, 2008, 08:49:47 pre podne »
koliko mi se cini to je offseason ishrana...ma gmazovi su to...ne skodi njima ja mislim toliko uh, cini mi se da je i jay nedje cjepao uh kasno navece
Tim pre ako im je trening kasno popodne kao sto je cini mi se Wodu...Treba napuniti tu masinu....

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #44 poslato: Jun 11, 2008, 10:20:53 pre podne »
sta se deshava ako se ne napuni posle treninga... iako je kasno?
« Poslednja izmena: Jun 11, 2008, 10:25:24 pre podne Nikolans »