April 23, 2024, 04:37:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1119359 puta)

Van mreže sekundesuvecnost

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2910 poslato: April 15, 2016, 10:42:26 posle podne »
Imam jedan primer iz naroda,koji po preporuci nutricioniste iz drzavne institucije,drzi keto dijetu bez punjenja vec 5 nedelja,i ne planira da stan
Imao je ozbilajn bf postotak na pocetku
Da li je takva kombinacija moguca,koliko je to normalno i ucinkovito
Jer mislium da vodi direktno u veliki problem.....

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2911 poslato: April 16, 2016, 09:16:12 pre podne »
Imam jedan primer iz naroda,koji po preporuci nutricioniste iz drzavne institucije,drzi keto dijetu bez punjenja vec 5 nedelja,i ne planira da stan
Imao je ozbilajn bf postotak na pocetku
Da li je takva kombinacija moguca,koliko je to normalno i ucinkovito
Jer mislium da vodi direktno u veliki problem.....

Pa to nisu samo nutricionisti,ima ljudi i ovde koji dodju da citaju o keto dijeti pa misle da ce "brze" da skinu kile ako ne rade punjenje po par nedelja...  :-\ :-\

Koliko UH treba ako se radi samo jedan dan punjenja?

Npr 300 gr krompira i 100gr bas crnog hleba u toko dana i 150gr pirinca = 220 gr UH. Za nekoga od 70kg.

riza=pirinac u tekstu jel tako?

BAS crnog hleba jel tako ? :)

Sto se tice punjenja okvirno se krece oko 300gr ugljenih hidrata,sad neko koristi vise,neko manje sve zavisi koliki si.. :)

I zar nije bolje recimo umesto tog "bas" crnog hleba pojesti recimo pirinca,krompira,ovsenih ? :)


Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2912 poslato: April 16, 2016, 10:04:22 pre podne »
punjenje ide 4 g po kg ...

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2913 poslato: April 16, 2016, 12:35:35 posle podne »
Pretvorila se tema u chat, niko nista ne cita samo se postavljaju jedna te ista pitanja po hiljadu puta. Hocete na dijetu, a mrzi vas da se informisete i naucite nesto sto ce licno vama da koristi. Uzas... Jos kada bi neko drugi mogao da odradi par meseci dijete za vas bilo bi idealno, da se zaokruzi cela prica.
200 strana o keto dijeti koja ne moze biti jednostavnija, ima li kraja?

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2914 poslato: April 16, 2016, 04:34:46 posle podne »
Pretvorila se tema u chat, niko nista ne cita samo se postavljaju jedna te ista pitanja po hiljadu puta. Hocete na dijetu, a mrzi vas da se informisete i naucite nesto sto ce licno vama da koristi. Uzas... Jos kada bi neko drugi mogao da odradi par meseci dijete za vas bilo bi idealno, da se zaokruzi cela prica.
200 strana o keto dijeti koja ne moze biti jednostavnija, ima li kraja?

x1000

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2915 poslato: April 16, 2016, 04:35:53 posle podne »
Sto se tice tog "punjenja" ne mozes ga uraditi za jedan dan. Sest dana si na 0UH uz intenzivne trenininge i ako logicki razmisljas tesko da mozes za jedan dan da glikogen napunis.

To sto se radi jedan dan nije punjenje nego "restart", uradis ga sa onom kolicinom rize, krompira, cornflksa... koju mozes da pojedes u tom danu, ne forsirajuci se bez potrebe i ne trpajuci hranu usebe na silu.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže jale28

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2916 poslato: April 22, 2016, 03:21:57 posle podne »
Od Ponedeljka sam poceo keto dijetu.Ponedeljak,utorak,srijeda lagano pada energija a u cetvrtak i danas sam haos,jutros me stiskalo oko srca,bio hladan,energija u minusu,ne mogu hodat,isto kao da sam mlitav,mozak isto na nuli,kao da mi se vrti u glavi.Raspadam se,isto kao da sam bolestan.E sad znam da mora ovako u pocetku jer je tijelo bez Uh,ali meni se sve ovo cini malo previse.
Jelovnik,prvi obrok 8 jaja(od toga 4-5 cijelih) c vit+omega 3 (2kom)+100gr kikirikija+B komplex
Drugi obrok (piletina +zelena salata ili brokoli+omega3 (2kap) + 100 gr kikirikija+ multivit
Prije treninga N.O.+kreatin tokom treninga bcaa 25gr
Posle treninga whey 2mjerice +kreatin (proste secere ne uzimam,prije keto sam suvo grozdje u Pwm jeo)ne znam dal da dodam suvo grozdje ili ne?
Treci obrok Piletina +2 cijela jaja omega 3(2kap) + 50gr kikirikija+Cvit+magnezijum+kalcijum+B komplex
Cetvrti obrok 2 tunjevine +kasika maslinovog+2 cijela jaja
Peti obrok whey cheese 400gr (na 100 gr 19gr proteina 2 gr carbs i 1gr
masti)+2 kasike maslinovog
Ponekad izmedju tunjevina i sira obroka ubacim 6 jaja cijelih
Ps. Juce sam dodao posle treninga sa piletinom sir za mazanje i puter(iako znam da ne valja) :)

Molim vas za pomoc,da li je sve ovo ok i da nastavim djetu pa mozda da se punim sutra i preksutra ili da prekinem,jer ne znam sto mi se desava.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2917 poslato: April 22, 2016, 03:28:53 posle podne »
Od Ponedeljka sam poceo keto dijetu.Ponedeljak,utorak,srijeda lagano pada energija a u cetvrtak i danas sam haos,jutros me stiskalo oko srca,bio hladan,energija u minusu,ne mogu hodat,isto kao da sam mlitav,mozak isto na nuli,kao da mi se vrti u glavi.Raspadam se,isto kao da sam bolestan.E sad znam da mora ovako u pocetku jer je tijelo bez Uh,ali meni se sve ovo cini malo previse.
Jelovnik,prvi obrok 8 jaja(od toga 4-5 cijelih) c vit+omega 3 (2kom)+100gr kikirikija+B komplex
Drugi obrok (piletina +zelena salata ili brokoli+omega3 (2kap) + 100 gr kikirikija+ multivit
Prije treninga N.O.+kreatin tokom treninga bcaa 25gr
Posle treninga whey 2mjerice +kreatin (proste secere ne uzimam,prije keto sam suvo grozdje u Pwm jeo)ne znam dal da dodam suvo grozdje ili ne?
Treci obrok Piletina +2 cijela jaja omega 3(2kap) + 50gr kikirikija+Cvit+magnezijum+kalcijum+B komplex
Cetvrti obrok 2 tunjevine +kasika maslinovog+2 cijela jaja
Peti obrok whey cheese 400gr (na 100 gr 19gr proteina 2 gr carbs i 1gr
masti)+2 kasike maslinovog
Ponekad izmedju tunjevina i sira obroka ubacim 6 jaja cijelih
Ps. Juce sam dodao posle treninga sa piletinom sir za mazanje i puter(iako znam da ne valja) :)

Molim vas za pomoc,da li je sve ovo ok i da nastavim djetu pa mozda da se punim sutra i preksutra ili da prekinem,jer ne znam sto mi se desava.

pa izbaci kreatin i pojacas masti na 1.5 gr po kg MIN....
a galva je cudo.
dok ne poslozis u glavi ..biti ce ti problem
jer
nakon 3 dana keto dijete,tebi je u glavi haos,a sve zbog razmisljanja ,a ne zbog stvarnog stanja stgvari

Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2918 poslato: April 22, 2016, 03:45:12 posle podne »
za to stiskanje u grudima, unos tecnosti mora da bude na nivou i ne zaboravi so ! mnogi smanje unos soli , osim ako ne rokas neko pice sa elektrolitima , pogotovo sto sada dolazi topliji period... inace sto kaze Pedjos psiha je cudo... na keto treba ici ne razmisljati uopste da si na keto...  nemoj da dodajes suvo grozdje to nema onda poente...

Van mreže jale28

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2919 poslato: April 22, 2016, 03:55:43 posle podne »
Pedja hvala ti na savjetu,idemo jako.
Pirat,moguce je radi soli to sam i ja mislio.Jer rijetko solim,mozda neki drugi zacin stavim.(ljutu papricicu) a voda svaki dan oko 5 litara unesem.Vidjecu jos sutra i glutamin da uzmem,kako je najbolje da ga rasporedim? Prije 10 tokom 10 i u pwm 10 ili da povecam radi keto?

Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.541
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2920 poslato: April 22, 2016, 04:28:55 posle podne »
ok ti je 30 g tako... mozes jos pred spavanje ako finansije nisu problem , glutamin je jako dobar sups ali se oseti tj. mngoima radi prvi vecim dozama... sto se tice soli , tu vodi racuna ! deficit soli ume jako zajeban da bude , pogotovo kada covek kroz znoj gubi dosta... to kako si ti opsisa stezanje u grudima , hoce ponakada i bol da se javi ...

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2921 poslato: April 22, 2016, 04:48:09 posle podne »
Kao sto rece Pirat pazi na so.
Dodao bih da visok unos vode prati dovoljan unos soli tako da ne zapostavljaj so...

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2922 poslato: April 22, 2016, 06:54:56 posle podne »
Tvoj problem su ti momci objasnili gore.
A cemu tolika kolicina kikirikija? On ima oko 15ak g UH
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže jale28

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2923 poslato: April 29, 2016, 07:35:47 posle podne »
Evo da se javim,proslo stezanje,malaksalost itd.Ono izmoren sam ali idemo dalje.
Newbody pa i ljesnik,orah badem imaju isto toliko.kikiriki je jeftin.ali sam ga zamjenio sa ljesnikom i indijskim orasima jer se vari po 100 sati... cekaj sad receno je da zeleno povrce i kostunasto voce je dozvoljeno,da ima UH u mizernim kolicinama.Ali ispada u kostunastom da nije mizerna,znaci da smanjim unos? Jer svaki dan pojedem do 200gr istog.

Van mreže jale28

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2924 poslato: April 29, 2016, 07:39:28 posle podne »
Kolika kolicina kostunastog je dozvoljena na keto?