April 29, 2024, 06:07:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1120711 puta)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #345 poslato: Maj 15, 2009, 12:21:36 posle podne »
isto ovo, samo povecas kalorije..za cistu misicnu masu, ako si ovde na 2500kcal, kad to podignes za 1000kcal eto rasta. Ali mnogima je bolja varijanta sa ugljenim hidratima.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #346 poslato: Maj 15, 2009, 03:28:29 posle podne »
Nisam video da negde da pishe pa reko da pitam... Da li se tokom keto dijete uzima u PWMu dextroza? Predpostavljam da ne?

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #347 poslato: Maj 15, 2009, 03:40:05 posle podne »
mozes 25-30g

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #348 poslato: Maj 15, 2009, 03:48:05 posle podne »
ok... Hvala. :)

Van mreže friend

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 97
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #349 poslato: Maj 18, 2009, 03:29:26 posle podne »
Da li mogu da koristim Keto dijetu u smislu prebrzog mrsavljenja i pojave viska koze??

Imam oko 120kg,
visok  185cm
30god

Hvala na odgovorima!

Van mreže Inferno

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #350 poslato: Maj 18, 2009, 05:34:16 posle podne »
To, da li mozes da je "koristis" u tom smislu i zbog toga to je do tebe....mada ovo tvoje mi se cini kao preveliko razmisljanje i mozda predomisljanje ili nesigurnost....
Idi covjece rokaj to!!!! Sa toliko kg na tu visinu (osim ako nisi opako mesnat).....hm.....nemas bas razloga za razmisljanje, a.... pripremi lovu za novu odjecu! ;D ;D ;D

Van mreže friend

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 97
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #351 poslato: Maj 18, 2009, 08:33:01 posle podne »
Sve je to OK Inferno sto si napisao ali..

Mene interesuje koji je tempo "padanja" kilograma na ovoj dijeti ako je se strogo pridrzavamo..

Citao sam mnoge primere da su ljudi za 4 meseca skidali po 40kg (10kg mesecno, izgladnjivanjem) ali da je to prebrzo i koza nije mogla da isprati.. (pojavili se viskovi koze, uzas)

Van mreže Inferno

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #352 poslato: Maj 18, 2009, 11:44:24 posle podne »
Tempo "padanja" kilograma MOZE BITI toliki i to su tacne informacije. Sve zavisi kakva ti je prehrana bila do pocetka dijete....

Pridrzavanje osim -STROGO-, ne postoji!!!! I to moras da shvatis...

E sad...dijeta ni u kom smislu ne znaci "izgladnjivanje"! Ne znam da li je to tvoje pojmovanje ili si napravio lapsus...nebitno...

I da, vrlo je moguce da koza nece biti u stanju da prati gubljenje masti ako je gubitak toliko intenzivan. "Vrlo moguce" znaci i da postoje razliciti tipovi koze. S obzirom da imas 30 godina, postoji velika vjerovatnoca da se to tebi desi jer ti koza vise nije dovoljno ,nazovimo, elasticna, ali opet zavisi, kazem, i od tipa koze. To je sada duboko pitanje i mislim da te je malo previse preuzelo u vidu straha.

Ono sto mozes da uradis kako bi izbjegao to je da "budes" na ovoj dijeti 6 sedmica i vidis u kojem smijeru ce se stvari odvijati. Onda napravi pauzu NE vise od mjesec dana(naravno ako ti treba jos, a trebace ti  :) ) i to sa kontrolisanim unosom UH i masti, u najmanju ruku, da ti se ne bi desilo da nisi nista uradio jbga....i onda opet se vratis na keto.

Ako ti je monotono bijelo meso stalno, uzmi tunjevinu, mrsavu teletinu ili cak jaja opet.... Pisao sam ja na 23str i malo o nekim "olaksavajucim" okolnostima. Vidi i to. Pomoce ti.

Bitno je da se STROGO pridrzavas pravila. Znaci kazu ti "aj uzmi jedno pivo, nece te ubiti"....E pa ubice te to jedno pivo i ako te ono ne ubije, ubice te ljudi sa ovog foruma! :D ;D ;D ;D ;D ;D

Van mreže friend

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 97
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #353 poslato: Maj 19, 2009, 03:37:09 posle podne »
Hvala Inferno na postu, sledicu  sugestije..

A u pravu si kad kazes me preuzeo "strah" od viska koze - citao sam za likove koji su se bukvalno izgladnjivali (hranili se samoo povrcem!) da su skidali po 40kg za 4 meseca ali da im je visak koze zadao nove glavobolje, cak gore i od problema prethodnog viska kilograma.

Nadam se da mi se nece nista desiti od 6 nedelja dijete   po  pitanju "morz" izgleda :)

Van mreže Mesmer

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 26
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #354 poslato: Maj 26, 2009, 07:33:13 posle podne »
Izvinjavam se sto postavljam laicko pitanje... ali me interesuje zbog cega se unosi tolika kolicina Omega 3 u toku ove dijete.


Drzala sam neku varijantu ove keto (izgleda ne pravilnu) i to mi je napravilo nevidjeni problem sa probavom.. ustvari, totalno se zaustavila... i da ne pricam dalje gde sam zavrsila i sta se desilo. Unosila sam vlakna u vidu salata uz svaki obrok, grickala bademe i kikiriki... uzimala po kapsulu-dve O3 uz svaki veci obrok... ali to izgleda nije bilo dovoljno (jer kuzim da ima neke veze s probavom, ne?). Doduse, imala sam i haos sa poslom koji je trajao 4 dana, zesce se nervirala, malo spavala, a nisam ni unosila dovoljno tecnosti, ustvari, izuzetno malo u odnosu na inace (oko 1l u odnosu na redovnih 3-4l), sto je najverovatnije i nateralo organizam da iz creva povuce svu tecnost... Tako da koliko je moguce da je problem nastao dehidracijom, toliko je moguce i da je nastao i ovom dijetom. Ne znam, mozda jednostavno nije za mene. Inace, mentalno sam je lakse podnosila od rotacija ili low carb varijante, i zato mi se narocito dopala.

Doktor mi je preporucio zitarice, voce, jogurt, ostale lako svarljive namirnice i probiotike narednih dana, dok se creva ne dovedu u red. Planiram i posetu gastroenterologu. Sad me vec malo i uhvatila frka - treniram, pazim na ishranu, trudim se i stvarno dajem maksimum, ali eto...

zanima me gde sam pogresila
« Poslednja izmena: Maj 26, 2009, 07:52:37 posle podne Mesmer »
What we think, we become.  ~Buddha

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #355 poslato: Maj 27, 2009, 09:06:02 pre podne »
mesmer..
Citat
Doktor mi je preporucio zitarice, voce, jogurt, ostale lako svarljive namirnice i probiotike narednih dana

tom lekaru nabij diplomu u guzicu!!!!!..treba da ga je sramota..debili..jbt..sta god da je a u pitanju stomak oni udaraju po jednoj te istoj tacki..voce..jogurt..zitarice..aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

dalje..
omega 3 ilii sve vrste takvih masnoca u koje spadju i maslinovo i laneno npr sluze ovde i radi regulacije metabolzima ali ono sto je glavno RADI ENERGETSKOG RESUSRSA....
nemougce je biti dugi vremeski period na 0% Uh bez ikakvog izvora energije..jednsotavno.sprazili bi smo si mozak...
posledica tvog stanja nema veze sa keto dijetom...
kazes da si drzala NEKU VARIJATNU etto dijete....e sada..ne postoji NEKA VARIAJTNA..ili je drzis ili ne..
bilo bi dobro da napises sta i kako si tacno jela..
jel ako je bilo i malo odsupstanja onda to nema veze sa cettonic....
posledica toga sta ti se desilo je verovatno sve to sto ti se izdesavalo oko posla a NAROCITO MINIMALNA KONZIMACIJA TECNOSTI...to nikako nisi smela da uradis i ne vidim ni jedan opravdan razlog za to...
napisi sta i kako si se hranila molim te

Van mreže Mesmer

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 26
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #356 poslato: Maj 27, 2009, 12:56:10 posle podne »
Situacija je sledeca:

1) 2 cela jaja + 2 belanceta
2) 30-40gr badema (lesnika ili kikirikija) = suvopeceni ili sirovi (kikiriki iskljucivo peceni)
3) Salata sa maslinovim (zelena, kupus, krastavac, paprika, paradajz) + mleveno laneno semenje (ili mleveni orasi ako je u pitanju piletina) + ponekad kuvano povrce (tikvice, karfiol, brokoli) + meso + 1-2 caps O3
4) 30-40gr badema ili (lesnika ili kikirikija)
5) Isto ili slično kao obrok 3 sa varijacijom u pogledu izbora mesa ili povrca
Pod mesom podrazumevam 100-150 grama belog pileceg, curetine, tunjevine, vijetnamskog soma ili oslica

Sups:
- Izolat ubacivan nakon treninga danima kada radim anaerobni
- Od ostale suplementacije vise manje standardno: glutamin, Ultimateov Vegetable Greens, multivitamin, vit C

Uzela sam malo da vrtim film sta I kako mi je moglo napraviti problem. Oduvek sam mucila muku sa usporenijom probavom, ali da mi se desi onako nesto, jos nije…. I ja sam sve sigurnija da je do vrhunca dovela dehidracija ukombinovana sa nerviranjem. Provela sam dva dana organizujuci neku promociju na onoj vrucincini, a da sam skoro totalno zaboravila piti vodu... bukvalno sam se isusila iznutra. Kada me u ponedeljak stigla drhtavica, nesvestica I grcevi, nisam znala sta me snaslo. Sta I kako od sada pa na dalje, videcu. Danas uzimam uput za gastroenterologa, pa kad mi on kaze sta je u pitanju, znacu kako ubuduce I prilagodicu se. A bas mi je zao… nadala sam se iskoristiti ovo slobodno vreme nakon frke sa poslom - za trening, pa mi je bedak sto sada blejim kuci I hvatam zjale. Ali sta je tu je.
« Poslednja izmena: Maj 27, 2009, 01:08:32 posle podne Mesmer »
What we think, we become.  ~Buddha

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #357 poslato: Maj 27, 2009, 03:39:46 posle podne »
mesmer..
dali ti shvatas koliko si ti gresila u svojoj ishrani???????
jao.....
obroci..

1.sasvim ok..ali posle ovoga je trebalo 2-3 caps omega 3.

2.masnoce?????..SOLO?????

3.sasvim ok.

4.masnoce opet??....solo??

5.moze da prodje...mada ribu treba koristi u nekim drugim opciajma ali dobro..

dakle....
masnoce ti ovde igraju ulogu kao sto sam rekao odrzavanja energetskog balansa,a ne uzine....

kada i ako vec nemozes da izdrzis onda bi bilo pozeljenije da si konzumirala 25 gr isoalta i te badem,e....SKUPA!!!!..

kolicna masnoca vs kolicina B je maltene jednaka i pored svih napora i naslne dehidracije cudie me da nis imala i vecih problema..

i jos jedna stvar...
dali si radila PUNJENJE i kojim danima i kako....

Van mreže Mesmer

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 26
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #358 poslato: Maj 27, 2009, 06:42:53 posle podne »
Jasnije mi je gde sam pogresila, hvala na objasnjenju.

Punjenje sam radila sestog dana, onako kako je receno (palo je u petak).. a planirala sam i sedmi, a onda je naisao taj pakleni vikend. U petak je to izgledalo ovako:

1) 50g ovsenih + izolat + O3
2) Bademi
3) Salata + pilece belo + krompir (nisam merila tacno) + O3
4) Izolat (nakon treninga)
5) Isto sto i 3

I punjenje je ispalo fijasko, ne?

U subotu sam stigla poneti korpicu sa hranom za dorucak, a u njoj je bio obrok br 3. u varijaciji sa rizom. Ostatak dana nisam stigla staviti ni zvaku u usta, a kamoli sta drugo. Nedelja je bila vrlo slicna, s tim sto sam korpu salate ponela od kuce, a posle u nju istresla jednu malu rio mare tunu u salamuri. To je bilo ujutro i nista nisam ni pomirisala do veceri kada sam ubacila cheat u vidu wellness keksa. Znam da je vikend ishrana katastrofa, ali desavalo se i gore, pa nisam reagovala ovako.
What we think, we become.  ~Buddha

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #359 poslato: Maj 27, 2009, 09:58:46 posle podne »
Pozdrav... Kako sam se opet zamastio krenuo bih keto... Imam 95kg 177cm i 24% BF. Sklopio sam jelovnike dole pa ako mozete da iskomentarisete