Jun 16, 2024, 11:52:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1134152 puta)

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1920 poslato: Jun 02, 2012, 09:46:13 pre podne »
Imam neke nedoumice u vezi ove dijete,pa ako moze neko od najiskusnijih da mi odgovori.Inace imam  85   kg i htio bi skinuti jos nekih 3-4 kg.Na dijeti sam vec 4 mjeseca,krenuo sam sa 104 kg,prvo rotacije,pa low carb i sad bi htio probati keto,tacnije jos jednu sedmicu low pa onda.Proteine bi drzao do 2,5 g/LBM i nedjeljom punjenje do 200UH.Suplementi od pocetka cijele dijete whey,BCAA,omg3 i od skora sagorevac oxyelite pro..Kad sam krenuo na low carb ubacio sam i glutamin 30 g u pwm(ponekad i prije tegova 20g) i pojacao BCAA na 15-20 g prije tegova i 20 g izmedju tegova i kardia,kad radim samo kardio uzmem do 20 g prije istog i ponekad nesto i poslje kardia,eventualno pwm ako je hiit..

Znaci trenutno unosim masti do nekih 1 g/kg,obicno do 80 g ne racunajuci masti iz mesa.Da li na keto mogu jos da povecam recimo na 100 g masti?Na low uglavnom imam 30-40 g masti iz kostunjavog i ostalih 40-50 g iz zumanca,maslinovog i omg3...I jos jedno pitanje vezano za kardio,trenutno sam na 3 puta sedmicno low intesity do 40-45 min i jednom sedmicno hit.Da li da smanjim kardio na recimo 3 puta sedmicno zbog smanjenog unosa proteina na keto i jos manjeg unosa UH?Recimo ponedjeljak-srijeda-petak tegovi a utorak-cetvrtak-subota kardio ili 4 puta sedmicno tegovi i 2-3 puta kardio?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1921 poslato: Jun 02, 2012, 01:26:22 posle podne »
prijatelje mnogo komplikujes zivot sam sebi
ovo nisu NEDOUMICE vec kao sto rekoh komplikacija sopstvenog zivota

Citat
?Na low uglavnom imam 30-40 g masti iz kostunjavog i ostalih 40-50 g iz zumanca,maslinovog i omg3

cemu ovo sada ako pricam o keto?

Citat
3 puta sedmicno zbog smanjenog unosa proteina na keto i jos manjeg unosa UH

iz kog razloga smanjujes B i kakve veze ima unos UH na ketonicu ako se uzme u obzir pravila igre na keto dijeti a to su MASTI KAO PRIMARNI IZVOR ENERIJG
da skratim jer ces i mene da zapetljas
Nemoj da smanjujes B
masti slobodno unosi kako si planirao
cardio radi HIT koliko god puta da to bude nedljeno..

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1922 poslato: Jun 02, 2012, 10:40:06 posle podne »
Haha  :D

Ok necu onda dirati nista sto se tice treninga i kardia,masti cu povecati a proteine sam mislio da smanjim jer na keto valjda ide do 2,5 g/kg misicne mase a ne tjelesne..
I ponestaje mi wheya,pa sam mislio da narucim Amino Hydro Whey izgleda mi ekstra dobar procenat proteina i oko 1 g UH po mjerici ili mozda izolat od The Nutrition vidjecu.. :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1923 poslato: Jun 25, 2012, 02:44:12 posle podne »
Prvi put sam na keto dijeti i jako sam iznenadjen koliko energije imam, neuporedivo mi je bolje nego sa rotacijama a i lakse kada nema merenja i programniranja hidrata nego lepo jedem 5 stvari i nema  razmisljanja.Kriza ni jednog sekunda nije bila za 2 nedelje.
Jedini problem koji mi se pojavio je sto mi se osulo lice pa ne znam da li to mozda ima neke veze sa ovim nacinom ishrane i da li je neko imao slican problem?Inace imam po par cibulja uglavnom ali ovo bas nije uobicajena situacija i ide na nerve .
Men sana in corpore sano !

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1924 poslato: Jun 25, 2012, 11:48:33 posle podne »
jel ti postavi gdje svoj jelovnik na keto? ajd postavi ako nisi sta sve jedes...

Van mreže bmsking

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1925 poslato: Jun 26, 2012, 12:47:30 pre podne »
Prvi put sam na keto dijeti i jako sam iznenadjen koliko energije imam, neuporedivo mi je bolje nego sa rotacijama a i lakse kada nema merenja i programniranja hidrata nego lepo jedem 5 stvari i nema  razmisljanja.Kriza ni jednog sekunda nije bila za 2 nedelje.
Jedini problem koji mi se pojavio je sto mi se osulo lice pa ne znam da li to mozda ima neke veze sa ovim nacinom ishrane i da li je neko imao slican problem?Inace imam po par cibulja uglavnom ali ovo bas nije uobicajena situacija i ide na nerve .

ja sam prosle godine radio keto i isto je i meni bilo, prvo se lice osusilo do koske :D pa tek onda polako sve ostalo, ali prvo lice.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1926 poslato: Jun 26, 2012, 01:22:07 pre podne »
Prvi put sam na keto dijeti i jako sam iznenadjen koliko energije imam, neuporedivo mi je bolje nego sa rotacijama a i lakse kada nema merenja i programniranja hidrata nego lepo jedem 5 stvari i nema  razmisljanja.Kriza ni jednog sekunda nije bila za 2 nedelje.
Jedini problem koji mi se pojavio je sto mi se osulo lice pa ne znam da li to mozda ima neke veze sa ovim nacinom ishrane i da li je neko imao slican problem?Inace imam po par cibulja uglavnom ali ovo bas nije uobicajena situacija i ide na nerve .

ja sam prosle godine radio keto i isto je i meni bilo, prvo se lice osusilo do koske :D pa tek onda polako sve ostalo, ali prvo lice.

Kako ti citas...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1927 poslato: Jun 26, 2012, 07:39:13 pre podne »
Osulo,ne osusilo:-). Mada se i osusilo lice, to mi je uvek problem sto se faca prepolovi ali tako je vecini. Damire mirlim da sam u jelovnike stavio dan kako izgleda, svaki je isti - oko 250gr proteina ili malo manje iz jaja ,praska, kuvane piletine ili teletine i ribe, 50ak grama badema ili lesnika, maslinovo na svaku salatu i 10ak caps omege 3 . Vikend punjenje po uzoru na Pedjin jelovnik na pocetku teme + sam prekjuce uzeo malo vruce jaretine:-).
Men sana in corpore sano !

Van mreže bmsking

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1928 poslato: Jun 26, 2012, 01:31:31 posle podne »
Prvi put sam na keto dijeti i jako sam iznenadjen koliko energije imam, neuporedivo mi je bolje nego sa rotacijama a i lakse kada nema merenja i programniranja hidrata nego lepo jedem 5 stvari i nema  razmisljanja.Kriza ni jednog sekunda nije bila za 2 nedelje.
Jedini problem koji mi se pojavio je sto mi se osulo lice pa ne znam da li to mozda ima neke veze sa ovim nacinom ishrane i da li je neko imao slican problem?Inace imam po par cibulja uglavnom ali ovo bas nije uobicajena situacija i ide na nerve .

ja sam prosle godine radio keto i isto je i meni bilo, prvo se lice osusilo do koske :D pa tek onda polako sve ostalo, ali prvo lice.

Kako ti citas...

a jbg :D greska. Poneo me utisak posto i ja trebam sad ponovo na keto pa eto :P :D

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1929 poslato: Jun 26, 2012, 11:11:57 posle podne »
Iskopirao sam mali milion izvrsnih postova raznih clanova foruma i stavio u jedan dokument koji bi mogao koristiti svakome ko planira da krene sa ovom dijetom pa izvolite kolege. Ima i nekoliko jelovnika kako za momke tako i za devojke tako da  je ostalo da naucite materiju , stisnete pet6lju i uradite posao kako dolikuje mocnim forumasima.
Sportski pozdrav :) 8)



Vlajko, a autorska prava? :D
Ja danas ovo odstampao na poslu, testirao stampac neki i nisam se setio pametnije stvari :D
VRHunski si ovo odradio, alal vera!

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1930 poslato: Jun 26, 2012, 11:51:49 posle podne »
Drago mi je da nekome koristi. A za autorska prava cu napraviti neku kompenzaciju sa glavesinama foruma:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže Becks

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1931 poslato: Jul 02, 2012, 02:22:46 posle podne »
Keto pica, dobije se 4 velika parceta, svako parce ima - 405 calories, 32g of fat, 29g of protein and only 4 carbs!

http://sinorslim.com/meats/bacon-and-bison-low-carb-pizza-recipe/

 ;D

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1932 poslato: Jul 02, 2012, 03:12:21 posle podne »
Jos kada bi imnao nekoga da mi kupi sastojke i napravi ovo bilo bi veselo skroz....
Men sana in corpore sano !

Spartak

  • Gost
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1933 poslato: Jul 02, 2012, 03:16:16 posle podne »
hahaha samo ti fali meso bizona :)

Van mreže Becks

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1934 poslato: Jul 02, 2012, 05:59:26 posle podne »
hahaha samo ti fali meso bizona :)

Ma uzmes sameljes teletinu i cao  ;D